Jump to content

Ateistler et yememeli

Recommended Posts

sen mevut hıristiyanlığa bakıp hitler hıristiyan değildi diyorsun..

bunu ben de söylüyorum zaten.. hitler bildiğimiz anlamda hıristiyan değildi diyorum.. yani hıristiyanlık tarihini reddediyordu.. kiliseye karşı çıkmıştır. almanlar'a uygun değil demesinin nedeni de budur bence.. AMA hitler hıristiyanlığın tanrısını kesinlikle reddetmemiştir.. inandığı tanrı isa'nın tanrısıdır diyebiliriz.. tıpkı bugünkü bazı müslümanların islam tarihini reddedip orjinal islamdan bahsetmesi gibi- hitler de kiliseye karşı çıkarken hıristiyanlıktaki tanrı inancının özünü korumuştur.. mutlak zaferden sonra ilan edeceği tanrı da böyle birşey olacaktı bence.. çünkü kavgam'daki ifadeler gayet açık..

paganlıkla ilgili boyutun sembolik ve propaganda amaçlı olduğu konusunda ısrarlıyım.. bu yönde birçok gösterge var.. hitler paganizmi bir ulusal bilinç yaratmak için kullanmıştır.. bir tür resmi tarih.. okullarda festivallerde kullanılmasının nedeni de budur.. ama hitler din olarak paganizmi düşünmemiştir.. hatta hitler paganları kötülemiştir.. sahip çıktığı şey pagan inancı değil kültürel kodlardır.. hitler alman tarihindeki pagan örüntüler ve sembollerle kendi kafasındaki tanrıyı birleştirmiştir.. kendi kafasındaki inancın ritüel ve sembolleri olarak pagan unsurları kullanmıştır..

aşağıda da aynı şeyi söylüyor, hıristiyanlığın tanrısına değil, kiliseye karşı çıkmıştır diyor..

Alongside the Christian Nazis were a number of anti-Christian Nazis who sought to create a new, neo-pagan religion for the German people. These were, however, relatively few in number and their views were never officially endorsed by the Party or by Hitler. Slightly more common were anti-clerical Nazis who continued to accept basic theistic and Christian doctrines, but who repudiated churches and priests. This seems to have been a view gradually adopted by Hitler himself.

aslında bu konuda tarihçiler bile kesin karar vermiş değiller..

çünkü hitler'in kafasındaki tanrı çok belirgin değildi.. kiliseye karşı çıktığı halde hıristiyanlığa gönderme yapması, fakat aynı zamanda pagan sembolleri kullanması yüzünden kesin birşey söyleyemiyorlar..

benim anladığım kadarıyla, bir yandan hıristiyanlık tanrısının özelliklerini koruyor, diğer yandan bu inancın ritüel ve sembolleri için pagan unsurlara başvuruyor.. yani ikisini yeni bir inanç olarak birleştiriyor..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ateistler et yemesinler pasta yesinler :)

şaka bir yana,insanlar et yemezse nasıl yaşayabilirler ki yahu.bir kere böyle bir evrim sürecinden geçmemişmiyiz biz?

hadi şimdi ki teknolojiyle besinsel değerler karşılandı diyelim,peki binlerce senenin alışkanlığı ne olacak?işin bir de psikolojik tarafı var yani...

Sitelerde Paylaş

Kesin olmayan bir durum yok. Adolf Hitler ve Naziler Hristiyan değil Paganistdir. Nereden aldığı belli olmayan, kişisel yorumları kaynak diye getirmiş adam. Ben sana bizzat, Hitler'in kitabında yazdığı cümleyi gösterdim.

Sitelerde Paylaş

Hitler'in dünyaca meşhur bir sözü daha:

''on dört yaşımdan beri papazların belletmeye çalıştıkları safsataların tesirinden kendimi kurtardım.kesinlikle inanıyorum ki,bu deli saçması gösterileri birisi dinamitle havaya uçurmalıdır.''-adolf hitler
Sitelerde Paylaş

Kesin olmayan bir durum yok. Adolf Hitler ve Naziler Hristiyan değil Paganistdir. Nereden aldığı belli olmayan, kişisel yorumları kaynak diye getirmiş adam. Ben sana bizzat, Hitler'in kitabında yazdığı cümleyi gösterdim.

ee ben de sana kavgam'daki cümleleri gösterdim.. ve diyorum ki bu sözler gayet açık, hitler geleneksel hıristiyanlığı kiliseyi vs. reddetmiştir.. ama hıristiyanlığın tanrısını, temel doktrinini veya hedeflerini korumuştur.. bu anlamda hitler bildiğimiz hıristiyan değil hıristiyan-tanrıcıdır.. yahudiler tarafından öldürtülen isanın tanrısına inanıyor.. kavgam'daki yazılar basit bir propaganda veya takiye yazısı değil.. adamın en temel düşünceleri var o kitapta.. o yüzden nazilerin kutsal kitabıydı..

hıristiyanlığın tanrısına vurgu yapan birine kesinlikle hıristiyan değildi denemez.. kiliseden tamamen ayrı bir eklektik hıristiyanlık anlayışı denebilir..

Sitelerde Paylaş

Ateistleri şirin göstermek adına "Hitler ateist değildi" diyebilirsiniz ama aynısını bir Stalin için yapamazsınız. Ha onun için de bahaneniz "E stalin bunları ateizm için mi yaptı olur". Benim cevabım da bunları yapabilmesindeki rahatlığın ateizmden kaynaklandığı olur.

Sitelerde Paylaş

Hitler'in dünyaca meşhur bir sözü daha:

işte aynı şey.. kiliseye ve resmi hıristiyanlığa karşı çıkıyor.. hıristiyanlığın tarihini reddediyor.. ritüellerini vs...

ama oradaki tanrıyı koruyor.. kavgam'daki sözler şüphe götürmeyecek kadar açık bence.. orada hıristiyanlığın "bozulmamış" tanrısından bahsediyor..

Sitelerde Paylaş

ee ben de sana kavgam'daki cümleleri gösterdim.. ve diyorum ki bu sözler gayet açık, hitler geleneksel hıristiyanlığı kiliseyi vs. reddetmiştir.. ama hıristiyanlığın tanrısını, temel doktrinini veya hedeflerini korumuştur.. bu anlamda hitler bildiğimiz hıristiyan değil hıristiyan-tanrıcıdır.. yahudiler tarafından öldürtülen isanın tanrısına inanıyor.. kavgam'daki yazılar basit bir propaganda veya takiye yazısı değil.. adamın en temel düşünceleri var o kitapta.. o yüzden nazilerin kutsal kitabıydı..

hıristiyanlığın tanrısına vurgu yapan birine kesinlikle hıristiyan değildi denemez.. kiliseden tamamen ayrı bir eklektik hıristiyanlık anlayışı denebilir..

Bütün semavi dinler zaten Yahudi kaynaklıdır. Hepsinin aynı coğrafyadan çıması tesadüf değil. Hitler'in inandığı pagan ve okült inançlar ile Hristiyanlığın tanrısının en ufak bir alakası yoktur. Hareketinin simgesi pagan savaş tanrısına ait zaten. İnandığı güçler bunlardır.

Sitelerde Paylaş

işte aynı şey.. kiliseye ve resmi hıristiyanlığa karşı çıkıyor.. hıristiyanlığın tarihini reddediyor.. ritüellerini vs...

ama oradaki tanrıyı koruyor.. kavgam'daki sözler şüphe götürmeyecek kadar açık bence.. orada hıristiyanlığın "bozulmamış" tanrısından bahsediyor..

Burada neye karşı çıkıyor?

'Hristiyanlık asla Germenlere uygun bir din değildir.Çünkü ortadoğudan yani dışarıdan getirilmiştir ve germen doğasına uymamaktadır.Milli gururda bölünme ve bozulma yapan yabancı bir tesirdir.Artık Germen olmak değil Hristiyan olmak gurur kaynağı olmaya başladı=Adolf Hitler-Siyasi Vasiyetim''

Şimdi yine tanrısına karşı çıkmıyor! diye saçmalama.

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şu sözleri söyleyen adamın antik dönemdeki almanlar gibi pagan olduğunu söylemek komiktir..

hitler hıristiyanlığın tanrısı ile paganların ritüel ve sembollerini birleştirip yeni bir inanç yaratmıştır.. mutlak zaferden sonra da mesih olacaktır.. ne demek mesih?? buna klasik pagan demek kesinlikle mümkün değil..

"Hence today I believe that I am acting in accordance with the will of the Almighty Creator: by defending myself against the Jew, I am fighting for the work of the Lord."

"The folkish-minded man, in particular, has the sacred duty, each in his own denomination, of making people stop just talking superficially of God's will, and actually fulfill God's will, and not let God's word be desecrated. For God's will gave men their form, their essence and their abilities. Anyone who destroys His work is declaring war on the Lord's creation, the divine will."

Sitelerde Paylaş
Din yok edilmesi gereken bir duygudur. Devlet mutlak yönetici olarak kalmalıdır. Gençken, dini dinamitle yok etmenin gerekli olduğuna inanıyordum. Ancak şu anda daha kurnazca yöntemler kullanılması gerektiğini düşünüyorum... En sonunda dine inanan birkaç yaşlı insan kalacak... Genç ve sağlıklılar bizim tarafımızda... İnsanlarımız din olmadan yaşamayı başarmışlardı. Altı SS bölümünden hiçbirinin dinle bir bağı yok. (A. Hitler, Hitler's Secret Conversations 1941-1944, With an introductory essay on The Mind of Adolf Hitler by H.R. Trevor-Roper, Farrar, Straus and Young, New York, p. 117, 1953; cited by Jerry Bergman, Darwinism and the Nazi Race Holocaust)

Şimdi yine Hristiyanlığın tanrısına karşı çıkmıyor der. :D

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada neye karşı çıkıyor?

'Hristiyanlık asla Germenlere uygun bir din değildir.Çünkü ortadoğudan yani dışarıdan getirilmiştir ve germen doğasına uymamaktadır.Milli gururda bölünme ve bozulma yapan yabancı bir tesirdir.Artık Germen olmak değil Hristiyan olmak gurur kaynağı olmaya başladı=Adolf Hitler-Siyasi Vasiyetim''

Şimdi yine tanrısına karşı çıkmıyor! diye saçmalama.

evet aynı şeyi iddia ediyorum.. hitler hıristiyanlık dinini reddetmiş ama hıristiyanlığın tanrısını muhafaza etmiştir..

sen din ile tanrı inancını bir tutuyorsun.. hitlerin reddettiği şey hıristiyan dinidir, tanrısı değil..

Sitelerde Paylaş

evet aynı şeyi iddia ediyorum.. hitler hıristiyanlık dinini reddetmiş ama hıristiyanlığın tanrısını muhafaza etmiştir..

sen din ile tanrı inancını bir tutuyorsun.. hitlerin reddettiği şey hıristiyan dinidir, tanrısı değil..

Senin edip etmemenin bir önemi yok. Bütün gerçekler ortada zaten.

Sitelerde Paylaş

Şimdi yine Hristiyanlığın tanrısına karşı çıkmıyor der. :D

evet.. aynen öyle diyorum.. sen şunlara ne diyorsun peki???

hitler'e yapılan suikasttan sonrasına bak o zaman anlarsın..

bunlar gibi bir sürü örnek var..

hitler bu tanrıyı hiçbir zaman terk etmemiştir..

I thank Providence and my Creator, not for saving my life, but for making it possible for me to endure my cares and pursue the task which my conscience commands me. /////Radio broadcast 20 July 1944; Georges Blond (1954). The Death of Hitler's Germany. New York: Macmillan, p. 36.

Only He can relieve me of this duty Who called me to it. It was in the hand of Providence to snuff me out by the bomb that exploded only one and a half meters from me on July 20, and thus to terminate my life's work. That the Almighty protected me on that day I consider a renewed affirmation of the task entrusted to me. In the years to come I shall continue on this road, uncompromisingly safeguarding my people's interests, oblivious to all misery and danger, and filled with the holy conviction that God the Almighty will not abandon him who, during all his life, had no desire but to save his people from a fate it had never deserved, neither by virtue of its number nor by way of its importance. ///// Radio address, 30 January 1945; from Franklin Watts, ed. (1945). Voices of History. New York: Franklin Watts, Inc., p. 49.

I may not be a light of the church, a pulpiteer, but deep down I am a pious man, and believe that whoever fights bravely in defense of the natural laws framed by God and never capitulates will never be deserted by the Lawgiver, but will, in the end, receive the blessings of Providence. /////// Speech delivered on 5 July 1944; Charles Bracelen Flood, Hitler: The Path to Power. Boston: Houghton Mifflin Company, 1989, p. 208.

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hitler, suikast den kurtulduktan sonra, bu saldırıdan kurtulmam davamızın haklılığını ve uğrunda yürüdüğümüz hareketin zafere ulaşacağının garantisini göstermiştir demiştir. Gerisi palavra. Ayrıca ölen Naziler için törenler kilisede yapılmazdı. Cenazeler'de hristiyanlıkla ilgili en ufak bir uygulama bulunmazdı. Ayrıca intihar etmeden önce bedeninin yakılmasını söylemiştir. Hristiyan birisinin kesinlikle yapmaması gereken bir uygulamadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...