Jump to content

Allahım ben ateist olmak istemiyorum

Recommended Posts

Ateist olmak istemiyorsan kuranın olan kitabını türkçesinden okumayacaksın arapça takılacaksın. Zaten din adamları ateist olmanızı istemedikleri için kuranın arapçasının daha makbul olduğunu söylerler. Eğer illada türkçesini okuycaksanız sorgulamadan okumanız önerilir. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :D

Sitelerde Paylaş

kendini kaptıranlar var evet. daha öncede bi yerde anlatmıştım, 1800 lü yıllardan kalma içinde bol bol erotik yazılar olan arapça bir kitabı, kutsal diye yıllarca evinin baş köşesinde saklayan cahiller var.

Sitelerde Paylaş

Ateist olmak istemiyorsan kuranın olan kitabını türkçesinden okumayacaksın arapça takılacaksın. Zaten din adamları ateist olmanızı istemedikleri için kuranın arapçasının daha makbul olduğunu söylerler. Eğer illada türkçesini okuycaksanız sorgulamadan okumanız önerilir. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :D

Kusura bakma ama bu bence sığ bir bakış açısı.

"Kuran ilahi değil hadi o zaman ateist olalım!"

bunun "Bilim açıklamıyor o zaman İslam doğrudur!" diyenden ne farkı var?

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama bu bence sığ bir bakış açısı.

"Kuran ilahi değil hadi o zaman ateist olalım!"

bunun "Bilim açıklamıyor o zaman İslam doğrudur!" diyenden ne farkı var?

ne demek istediğimi anlatamadım galiba, kuran türkçesinden okunduğu zaman bütün saçmalaıklarını gözler önüne seriyor, eğer dinden çıkmak istemiyorsanız kuranı arapça okuyun diyorum, kötümü
Sitelerde Paylaş

ne demek istediğimi anlatamadım galiba, kuran türkçesinden okunduğu zaman bütün saçmalaıklarını gözler önüne seriyor, eğer dinden çıkmak istemiyorsanız kuranı arapça okuyun diyorum, kötümü

Dinden çıkmak ile ateizm aynı şey değil. Bir insan pek ala dinsiz olup ateist olmadan tüm yaşamını geçirebilir. Gelişmiş ülkelerde bu tür insanlar çoğunlukta bile olabilir (hıristiyanlarsa geyiğine noel kutlar veya kiliseye giderler).

Dindarlık ve Ateizmi birbirinin zıttı gören çok insan tanıdım. Genellikle dindarlığın baskın olduğu ailelerden veya ortamlardan gelen insanlar böyle düşünüyor ve dindarlıkta ateizme geçiyorlar sanki birbirlerinin alternatifiymiş gibi. Bu iki görüş 180 derece zıt değildir. Bu bakış açısından rahatsız olduğum için bu yorumu yaptım.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinden çıkmak ile ateizm aynı şey değil. Bir insan pek ala dinsiz olup ateist olmadan tüm yaşamını geçirebilir. Gelişmiş ülkelerde bu tür insanlar çoğunlukta bile olabilir (hıristiyanlarsa geyiğine noel kutlar veya kiliseye giderler).

Dindarlık ve Ateizmi birbirinin zıttı gören çok insan tanıdım. Genellikle dindarlığın baskın olduğu ailelerden veya ortamlardan gelen insanlar böyle düşünüyor ve dindarlıkta ateizme geçiyorlar sanki birbirlerinin alternatifiymiş gibi. Bu iki görüş 180 derece zıt değildir. Bu bakış açısından rahatsız olduğum için bu yorumu yaptım.

Evet ama ne alaka ben bir şey anlatmaya çalışıyorum. Bilmem anlayabildiniz mi?
Sitelerde Paylaş

Benim gorusum bu siteye uye olmus dinci arkadaslar aslinda gercegi aramak icin geliyor onlara sorursaniz onun gayesi biz ateistleri dine cekmek yalnislarimizi gostermek...

ama farkindamilar bilmem kucukten beri gordukleri dini egitim temelleri sallaniyor burada ve onlarda anliyor inandiklari seyin ne kadar sacma olduklarina ama beyin leri oyun yapiyor bilinc altina itiyolar sorularini ve hep "biz bizmeyiz allah bilir o en guclusudur" gibi laflar ediyorlar uyanin artik...ben sizin yerinizde olsaydim kendim supheye dusmeyeyim diye hic ugramazdim buralara ama bi gercek var ki dinci arkadaslar bilincaltinizda dinin yalan oldugunu anlamaya basladiniz....ve burada bu arayisinizin icindesiniz...

Sitelerde Paylaş

Haklisin.....Dinsiz olmak istemeyen Siddet kitabinin türkcesini anlayarak, önyargisiz, tarafsiz okumamasi lazim.....

Kurani arapca okumak sevaptir......diye yayilan yalan.....kurani anlayip dinden cikarlar ....korkusu var............

Kurani arapca okumakla......Allahin Türkce bilmedigini saniyorlar.....Türkcesi olmayan bir allah.......ilginc

Sitelerde Paylaş

Ben yeni üyelerdenim. öncelikle herkese merhaba... henüz çok gencim ve etrafımdaki herkesin aksine herşeyi sorgulayan biriyim. buna dinler de dahil... bunu yaparken çok yalnız kalıyor ve bu sorgulamalarım yüzünden çoğu kez dışlanıyorum... bazen düşünmekten beynim patlıyor... çünkü hem dinler hem ateizm birçok şeyi yanıtsız bırakıyor... din kısmını aşalı çok uzun zaman oldu benim dinlerden kastım mutlak tanrının varlığı ve bir sürü cevapsız soru... diğer taraftan bir yaratıcının olmayışı ve yine cevapsız sorular... tüm bunlar beni panteist bir fikire götürdü ama yine belirsizlikler ve boşluklar... bütün bunları göz önünde bulundurduğumda ne inanarak ne de inançsız mutlu oluyorum...

Sitelerde Paylaş

İmam, Muhammed'in cinsel yaşamının düzenlendiği ayetleri bir hicaz makamında okurken duygulanan hatta göz yaşlarına hakim olamayan müslümanlar aklıma geldi birden :)

Ha haa koptum dostum çok komik gerçekten :)

Küçükken bende arapça herhangi bir konuşmayı bile mübarek birşey sanardım bir dil olduğunu bile bilmiyordum dua falan sanıyordum, pis dil arapça ya.

Sitelerde Paylaş

bırak ateizmi...zen budizminden korksan daha iyi.. :)

zen her şeyi reddeder.hatta kendini de reddeder..

sıfır.. :)

ateizm'in ise adı var sadece..

metafizik inançları reddetmek dışında hiçbir dogması,söylemi yok..(viki amca)

ateist biri dinleri eleştirse büyük tepki çeker.

hatta teistler ve bazı diğer ateistler tarafından lanetlenir..

ateistler laikliği desteklerler normalde.

ama laik hukuk ve devlet, aşırı dincilerin elindedir..

böyle cascavlak kalır ortada..

ateistler kendi kendini ne zaman reddedecek onu merak ediyorum..

bitsin artık bu çile. :)

mizahi bir yazı oldu .ciddiye almayın..

Sitelerde Paylaş

kötünün daha kötüsü.allaha ya yoksa diye inanılmaz.kuran bir öğüttür.okur düşünür öğüt alırsın.sen kuranı okumadan inanırsan,çocukların kesin ateist olacaktır.
Sitelerde Paylaş

Ben yeni üyelerdenim. öncelikle herkese merhaba... henüz çok gencim ve etrafımdaki herkesin aksine herşeyi sorgulayan biriyim. buna dinler de dahil... bunu yaparken çok yalnız kalıyor ve bu sorgulamalarım yüzünden çoğu kez dışlanıyorum... bazen düşünmekten beynim patlıyor... çünkü hem dinler hem ateizm birçok şeyi yanıtsız bırakıyor... din kısmını aşalı çok uzun zaman oldu benim dinlerden kastım mutlak tanrının varlığı ve bir sürü cevapsız soru... diğer taraftan bir yaratıcının olmayışı ve yine cevapsız sorular... tüm bunlar beni panteist bir fikire götürdü ama yine belirsizlikler ve boşluklar... bütün bunları göz önünde bulundurduğumda ne inanarak ne de inançsız mutlu oluyorum...

tam yetrine geldin.itina ile ataist yapılır.birkaç hafta sonra ateist söylemler atmaya başlayacaksın.üzülme sen cahil bir dindar neslin ürünüsün.boşluğunu ateist forum dolduracak.keşke buraya gelmeden kuran ayetleri hakkında düşünseydin.ne yazıkki artık çok geç.
Sitelerde Paylaş

tam yetrine geldin.itina ile ataist yapılır.birkaç hafta sonra ateist söylemler atmaya başlayacaksın.üzülme sen cahil bir dindar neslin ürünüsün.boşluğunu ateist forum dolduracak.keşke buraya gelmeden kuran ayetleri hakkında düşünseydin.ne yazıkki artık çok geç.

:) Artık çok geç derken...? Bu arada ben sadece sorularıma cevap arıyorum.... Mesla kuran ayetleri yerine stephan hawking ile ilgileniyorum... Beni doyuracak cevaplar lazım bana...
Sitelerde Paylaş

Dediklerin çok doğru. Mesela ben Kuranın mealini okuyarak ateist oldum. Üstelik okuduğum zamanlar müslüman olduğum zamanlardı hiç aklıma gelmezdi birgün bu dinden soğuyacağım. Ama tarafsız baktığın zaman gerçekleri görmek hiç zor değil.

Aynen bende mealini okudum ve tamamen dinden ciktim....beni en cok rahatsiz eden, siddet ayetleri idi.

Kuranda,.....savasin, öldürün diyen bir allah.....sanki seytan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...