Jump to content

Ateizm Vesvese Değilse Buyrun! Kainattan Delilini Gösteriniz...

Recommended Posts

Gerçekçi Arkadaşım, senin çözemediğin en ciddi sorun var mıydı?

ohoooo çözemediğim o kadar çok şey vardıki havuz problemlerimi istersin hız problemlerimi istersin? Ondan sonra kız problemlerimi istersin,Fizik problemlerimi istersin? hukuk problemlerimi istersi,n? para kazanma problemlerimi istersin ,Çalışma problemlerimi istersin,Gönül problemlerimi istersin?,Çocuk problemlerimi istersin?karı problemlerimi istersin?.....v.s.Hepside ciddidir. Çünkü hepsi birbirine bağlıdır. Birini yapamadınmı diğeri gelir .Ve Namussuz akıl şeytanı hep vesvese üretir.Tıpkı şarkıda olduğu gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 543
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gerçekten inanan hiçbir dindar Tanrısını tartışmaz. Tartışma ortamına girmez. Onlar sadece tartışır gibi yapıp kendilerinde mevcut olan Tanrıyı sorgulama şevkini böyle forumlarda giderirler. Keyif alırlar.

Gelelim Tanrıya :) bu zaten dünyanın virüsü yazık ki süper bulaşıcı. Müslümanlar buraya. Bir sorum olacak ( çok sık giremediğimden cevap vermem uzun sürebilir)

Müslümanlar neden sünnet olur?

Mantıklı cevaplardan sonra ikinci soru gelir.

Tanrının yarattığını beğenmez misin de "fazla olmuş, kusura bakma bu parça gereksiz" diye kesersin? bu yaratıcına hakaret değilmidir? değil diyorsan nasıl kıvırırsın?

Sitelerde Paylaş

Yo sorduğun soruyu cevaplamak nezakettir. Hakaret etmedfim alay etmedim,kırıcı cevap vermedim. Eyvallah

Aynen öyle nezaketin için teşekkür ederim...

Ancak ben seni daha gerçekçi bekliyordum....Ama maalesef umduğumu bulamadım...

Sitelerde Paylaş

Sen kiiim, gerçek kiiim?

Hayatın yalan senin. Bedevinin birinin yalanlarıyla yaşayıp, allah var diye bir vesveseye batmış gitmişsin.

Sitelerde Paylaş

Manevi gerçekler Maddeye bağlıdır.Maddeden ayrı maneviyat en hafifinden Romantizim.En ağırı ise Bağnazlıktır.

Sitelerde Paylaş

Sen kiiim, gerçek kiiim?

Hayatın yalan senin. Bedevinin birinin yalanlarıyla yaşayıp, allah var diye bir vesveseye batmış gitmişsin.

Evrenden ateizmin gerçek olduğuna delil bulabildin mi? ki kıonuşuyorsun...

Sitelerde Paylaş

Evrende birbirine bağlı olmayan ne var..Gösterebilir misin?

Her şey birbirine bağlıdır ve birbirinden dolayısıyla etkilenir. Evren tıpkı bir organizma gibidir.Kör barsağın bile Tıbbın henüz çözemediği yararı olabilir.(Şimdilik olabilir diyorum)

Sitelerde Paylaş

Ama bu bağlığı yaratıcıya bağlamak bence hatadır.Tüm Maddi evren ne oluşmuştur nede yaratılmıştır.Yaratıcının bizzat vücudu yani sıfatıdır.O sıfatlar içinde İnsanda Yaratıcı dediğinizin Ruhuda vardır.Ama Bu gelişmiş olan Ruhtur .Bunada Zatullah deriz.Zatullah Yedi nefsin birliğidir.

1-Nefsi emmare

2-Nefsi Levvame

3-nefsi Mutmaine

4-Nefsi Mülhime

5-Nefsi Mardiye

6-Nefsi Radiye

7-Nefsi safiye

Yedi kat gökte işte İnsan olan insanın Beynindeki bu karekterlerin hakimiyetidir. Bu sadece bir yükselişte değildir. Yedinci halden birinci hale tekrar düşülür. Herbir çıkış ve düşüşe Seyri Suluk yada Devran denir.

Şeytan Gelişmiş insan ruh mozayiğinde var olan İradeyi külliyedir. Vesvese ondan doğar.Ama İşte o vesvese sayesinde seyri suluk gerçekleşir.Ruhu küçük bir insanda şeytaniyet yoktur .Teşbihte hata olmazsa Kendisi şeytan olmuştur zaten. Ne çalışırsa onun misliyle kazanır! Zira onda vesvese yoktur.Darılmayın gücenmeyin İnanç ve kanaatim budur .Anlatabildiysem ne mutlu. Ama katılında demiyorum

Sitelerde Paylaş

Ben temel konularla ilgileniyorum....Temelde isabet etmeyenin, teferruatta isabet ettiğini hiç görmedim....

İşin en temelinde konuşmak istediğin bir şey varsa cevap yazarım...

Teferruat ise kendinizi haklı çıkarmaya çalışmaktan birşey değil...

Yukarıda söylediklerine tahlil gereklidir...Toptancılık şeytanın işidir genellikle...

Sitelerde Paylaş

Ben temel konularla ilgileniyorum....Temelde isabet etmeyenin, teferruatta isabet ettiğini hiç görmedim....

İşin en temelinde konuşmak istediğin bir şey varsa cevap yazarım...

Teferruat ise kendinizi haklı çıkarmaya çalışmaktan birşey değil...

Yukarıda söylediklerine tahlil gereklidir...Toptancılık şeytanın işidir genellikle...

İlim teferruatta gizlidir.Bunu Musa ile Hızırın hikayesini şayet dikkatlice okursanız fark edebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Allahın yıllarca çocuk felci, kızamık, zatüre, veba vs. ile milyonlarca çocuğu öldürmüş, sakat bırakmış ama hiç bir kitabında bu hastalığı bir virüs yapıyor bunun ilacı var demiş mi? Yok hala ben sizi canınızla, malınızla imtihan ediyorum, edeceğim diyerek papağan gibi tekrarlıyor.

İmtihan değil şey ediyor afedersin. Ağzımı bozacağım yine. Olmayan bir şeye kızmak gibi olacak.

Evren ve insan da ortak noktamız olamuyor..Onun için güle güle

Sitelerde Paylaş

Evrenden ateizmin gerçek olduğuna delil bulabildin mi? ki kıonuşuyorsun...

Evrenin her yanı kendiliğinden delil zaten.

Ama işte o evrende Tanrı veya sizin taptığınız Allah'ın gerçek olduğunu gösterir bir delil yok. Her yerlere baktılar, yok..

Sonra dediler ki evrenin dışında bir yerlerde, fizik ötesi aleme kaçtı. Sizin dilde de gayb diyorlar hani..

Bunda ne hikmetler vardır, anlayana.

Sitelerde Paylaş

Allahın yıllarca çocuk felci, kızamık, zatüre, veba vs. ile milyonlarca çocuğu öldürmüş, sakat bırakmış ama hiç bir kitabında bu hastalığı bir virüs yapıyor bunun ilacı var demiş mi? Yok hala ben sizi canınızla, malınızla imtihan ediyorum, edeceğim diyerek papağan gibi tekrarlıyor.

İmtihan değil şey ediyor afedersin. Ağzımı bozacağım yine. Olmayan bir şeye kızmak gibi olacak.

Evren ve insan da ortak noktamız olamuyor..önce konuştuğun konunun adını söylemek gerek....

Yoksa tesadüflerle çay bile içemezsiniz...değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...