Jump to content

Ateizm Vesvese Değilse Buyrun! Kainattan Delilini Gösteriniz...

Recommended Posts

• İleti 543
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrenin varlığı allahın yokluğunun inkar edilemez delilidir.

Evrenin tamamı Allahın yaratmasıyladır....Çünkü patenti Ona aittir...

Aksini iddia edenler, evreni yok etsinler, ya da bir örnek yaratsınlar....

Yoksa boşuna çene çalmasınlar....Kopyalama yapıptan bizden öğrendiğini bize satmaya kalkmasınlar...

Evrende bilgi var mıdır?

Yok mudur?

Sitelerde Paylaş

Adam hala sayıklıyor.

Bu nöbetten belki bir ara çıkar da ağzından iki çift bilinçli laf alırız diyordum ve bu umutla arada bir bu başlığa bakıyordum ama bununki sonsuz nöbet belli ki.

Evrenin patenti Allah'ınmış, biz yeni bir evren yaratabilsek bile kopya çekmiş sayılırmışız.

Yani öyle ki, insanın yeni bir evren yaratabileceğine ihtimal tanıyıp şimdiden önlem alıyor. Yaratsak bile kopya çekmiş olurmuşuz..

Patenti satın alsak olmaz mı Serdar? Allah satar mı dersin?

İslam'a bakınca pazarlıkta biraz acımasız görünüyor ama biz yine de şansımızı denesek?

Sitelerde Paylaş

Ateizm için kainattan yahut başka bir yerden delil getirmenin anlamı yoktur.

Ateizm bir reddiyedir.İlk etapta yeni bir şey getirmez.Sadece itiraz eder.

İlahi yahut ilahi olmayan tüm yaklaşımlara aynını uygular.

Nasıl ki tüm teist yaklaşımları aynı çatı altına alamayacağımız gibi , Ateistleride aynı çatı altına alamayız.

Tabiat olayları,fizik kanunları,insanın yaşamı,evrenin varoluşundaki etken bir gücü kabul edersiniz yahut kabul etmezsiniz

Bu gücün insanlarla iletişime geçtiğini kabul eder yahut etmezsiniz

Aslına bakarsanız her iki düşünce yapısının kabulleri yahut redleri birbirine çok benzer.

Bir çok şey fiziksel olarak açıklanır

Açıklayanlar bunu sadece bu kadardır der ve red ederler.

Açıklamaları kabul edip yahu bunun daha devamı var deyip,oluşumu yahut oluşumun seçiciliğinde bir parmak var deyip kabul ederler.

resime bakıp aaa ne kadar güzel resim deyip hayran kalırlar,incelemelerde bulunurlar,yorumlar yaparlar

Ama bir ressam olma ihtimalini anlamsız bulurlar.

Eğer inat,kibir,nankörlük gibi hissi sebeblere dayanmıyorsa her iki düşüncede benim için makbuldür. :)

Sitelerde Paylaş

Evrenin patenti Allah'ınmış, biz yeni bir evren yaratabilsek bile kopya çekmiş sayılırmışız.

Yani öyle ki, insanın yeni bir evren yaratabileceğine ihtimal tanıyıp şimdiden önlem alıyor. Yaratsak bile kopya çekmiş olurmuşuz..

Allah'ın değilse buyur yarat arkadaşım da, kimin sayıkladığı belli olsun...

Allahın yarattığının taklidini yaptıracak kadar bilgisiz mi zannediyon...

Buyur yap, biz de vaz geçelim.Allah ta vazgeçer..

İnsan daha yaratılanı anlamaktan aciz, kaldı ki yaratmak nerde...

Hadi tahribat yap evreni yok et..bakalım, bir tuğlasını değiştirebiliyor musun?....

İş yapın, boşuna ateizm hayalleri kurmayın...

Sitelerde Paylaş

Bilimsel teorileri Bilim kısmında Fizikçiler,jeologlar ve Astronomiciler konuşmalı.Bunları biz bilmeyebiliriz.Ama cahilmi oluyoruz şimdi.

Cahil diyene bakmalı ben demedin yanı serdar demedi tamam..

Sitelerde Paylaş

Cahil sensin zaten. Hem cahil, hem hödük, hemde şizofren bir ahmaksın. Hodbin ve bedbahtlıkta çok yükseklere çıkmışsın.

Düşündüm sen galiba bu sınıfa giriyorsun..,

Biz söylemek istemiyoruz da galiba mecburen öyle olmuşsun..

Ey ahmak-ul humakadan tahammuk etmiş sarhoş ahmak!

Sana hayırlı olsun...

Sitelerde Paylaş

Düşündüm sen galiba bu sınıfa giriyorsun..,

Biz söylemek istemiyoruz da galiba mecburen öyle olmuşsun..

Ey ahmak-ul humakadan tahammuk etmiş sarhoş ahmak!

Sana hayırlı olsun...

Bak ahmak herif.

Kainatın varlığı allahın yokluğunun en büyük kanıtıdır. Madem ki kaniat var, madem ki madde var, madem öyledir, allahta bir masaldan ibarettir.

Allahın yokluğunun ve ateizmin en büyük kanıtı kainattır. Ama kainatın zerreleri adedince küçük kantılar vardır ki, her biri , allah yok, o bedevide yalanıcının teki diye haykırır durur.

Sitelerde Paylaş

Evren de bilgi var mıdır sence?

Serdaar içimi şişiriyorsun inan, bizler karmaşık düşünen canlılarız, evrimimiz bunu getirmiş, evrende bilgi varmı demek ne demek? Bizler evreni gözlemleyip anlamlandırıp tabana oturtmaya çalışıyoruz kendi türümüze özgü canlı varlıklar olarak, evrende bilgi olduğuna inanmıyorum, fizik kanunları var, evreni fizik kanunlarıyla anlamlandırmak için bile fiziği insanlık ifade etmek için buldu, yazıya döktü, sadece olan oluyor bulunduğumuz evrende, nasıl oluşmuş,neler var uzay boşluğunda bunlara cevap arıyoruz sadece, bilim bu, tutup arabın allahının sözüyle mi evreni keşvedecekti insanlık? Eğer öyle olsaydı yıldızlar hala kandildi insanlar için...Ben bilim insanı değilim, yazabildiğim bu kadar, bana mantıksız geliyor evrende bilgi varmı sorusu..
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Allahın yokluğunun ve ateizmin en büyük kanıtı kainattır. Ama kainatın zerreleri adedince küçük kantılar vardır ki, her biri , allah yok, o bedevide yalanıcının teki diye haykırır durur.

Ey Ahmakul humaka,

Kainatın zerreleri, senin gibi başıboş serseri olmadığından, kendilerindeki hikmet ve faydalar , binler diller ile yazarını katibini göstermektedir...

Kendi kendine yazılmış bir kitap göster bakalım hangi yayın evi basmış görelim...

Senin yok demen akılsızlığını ilandır...Onun için bu sıfata layık oluyorsun...

Evet bir harf kendini bir harf kadar gösteriyorsa katibini bir satır kadar ilan ediyor....

Neden cevabını bekliyorum senden ama yarın...

şimdi mesaim bitti..Gidiyorum..

Sen yarına kadar düşün bakalım olmaz mı?

Hadi güle güle..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...