Jump to content

Ateistler için ahlakın kökeni nedir?

Recommended Posts

• İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın cübbeli ateistcafe şehitler için açılan başlıkta ateistlerin şehit olan askerlerimiz hakkındaki kullandıkları "şehit" kelimesi hakkında ne düşünüyorsun. Adam İslam düşmanı, hemde utanmadan İslami bir kavramı kullanıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana demezler mi?

Doğru bizde "üç beş memet" diyelim. Yarın siz bizim dilimizin ne olduğunuda sorarsınız:)

Yaş kaç çocuk?

Saygılar

Sitelerde Paylaş

yazılarım bilgi doludur.ben haklıyım.

müslümanların anlamaması normal.

cübbeli yanıt verebildi mi.

Kendi kendine gelin güvey olma. Her soruna yanıt verdim. Ayrıca yazdıklarında bırak bilgiyi, bilgi kırıntısı bile yok. Bu konuda size tavsiyem ıfeelgood, freand, charlesdarwin nikli ateistleri örnek almanızdır.

Sitelerde Paylaş

Dostum zaten ateistliğin aslında şeytanın dolmuşuna binmek olduğunu,

Evham ve vesveseden ibaret olduğunu,

Hurdacılık gibi ince sanatları idrak edememek olduğunu,

ispat etmişim...Bir ateist kul çıkıpta, Ateistliği tasdik eden bir delil gösteremediği aşikardır...

İşleri güçleri İslamiyete çamur atmaktır....

Ama bunların çoğu bile bile, yanlışı doğruya tercih etmekteler....

Onun için zaten Allah onları bu halleriyle huzuruna kabul etmez.....

Bir Allah'a kul olmayanlar, Herşeye kul olmak zorundalar, çünkü herşeye muhtaç yaratılmışlardır..

Vesselam...

Sitelerde Paylaş

Kendi kendine gelin güvey olma. Her soruna yanıt verdim.

Ayrıca yazdıklarında bırak bilgiyi, bilgi kırıntısı bile yok.

git işine cübbeli.

örn.homoseksüel müslümanlarla ilgili linkime yanıt verdin mi.

sıkıştın mı..onlar müslüman değil..onlar hristiyan..

onlar ateist vb diyorsun.. konuyu değiştiriyorsun...ya da arazi oluyorsun.

Bu konuda size tavsiyem ıfeelgood, freand, charlesdarwin nikli ateistleri örnek almanızdır.

forumdan atılmamak için kaymak tabakadan üyelere yağ yapmak sana yakıştı mı.

ama sizde takiye vardı değil mi.(nahl 106)

imanlıya her şey serbest.. :)

Sitelerde Paylaş

forumdan atılmamak için kaymak tabakadan üyelere yağ yapmak sana yakıştı mı.

ama sizde takiye vardı değil mi.(nahl 106)

Biz her yerde işimize gelsin gelmesin doğruları söylemekle mükellefiz.

Bir de kişi kendinden bilir işi ne kadar da yerinde bir sözmüş.

Sitelerde Paylaş

Dostum zaten ateistliğin aslında şeytanın dolmuşuna binmek olduğunu,

Evham ve vesveseden ibaret olduğunu,

Hurdacılık gibi ince sanatları idrak edememek olduğunu,

ispat etmişim...Bir ateist kul çıkıpta, Ateistliği tasdik eden bir delil gösteremediği aşikardır...

İşleri güçleri İslamiyete çamur atmaktır....

Ama bunların çoğu bile bile, yanlışı doğruya tercih etmekteler....

Onun için zaten Allah onları bu halleriyle huzuruna kabul etmez.....

Bir Allah'a kul olmayanlar, Herşeye kul olmak zorundalar, çünkü herşeye muhtaç yaratılmışlardır..

Vesselam...

Allah razı olsun kardeşim, klavyene sağlık.

Sitelerde Paylaş

Doğru bizde "üç beş memet" diyelim. Yarın siz bizim dilimizin ne olduğunuda sorarsınız:)

Yaş kaç çocuk?

Saygılar

Olayı bu şekilde değerlendiremezsin. "şehit" lafı islami bir kelimedir. Bunu bir ateistin kullanması abestir diyorum fakat, adam geliyor "Üç Beş Mehmet" lafıyla bunu savunmaya kalkıyor. Yani demek istiyorum ki, benim söylediğim şeyle senin söylediğin, buna cevap olarak verdiğin cümle birbiriyle taban tabana zıttır.

Sitelerde Paylaş

ATEİST AHLAKI

Aşağıdaki yazı Ekşi sözlükten alıntıdır. Aslında karanlık sanıldığı kadar yoğun değildir sadece aydınlığın saklandığı yerden çıkmasına bağlıdır geleceğimiz.

--------------------------------------------------------------------

ipsos'un 2010'da dünya çapında yaptığı bir anketin sonuçlarından biridir.

çalışmaya göre, türklerin %43'ü dini olumlu görürken ve dinin 21. yüzyılda gelişmeye ihtiyacı olan milletlere ahlaki temeller ve ortak değerler sağladığını düşünürken; %57'si ise dinin hoşgörüsüzlüğü teşvik ettiğine, etnik ayrılığı arttırdığına ve toplumsal gelişimi engellediğine inanıyor.

dine olumsuz bakışta sıralama aşağıdaki gibi ve türkiye hemen hemen g-8 ortalamasında (%59).

sweden 81%

belgium 79%

france 76%

spain 75%

great britain 71%

japan 71%

australia 68%

canada 64%

germany 64%

poland 58%,

turkey 57%,

argentina 56%,

hungary 55%,

italy 50%

mexico 49%

russia 41%,

south korea 38%,

united states 35%,

brazil 33%,

south africa 33%,

india 31%,

indonesia 9%

saudi arabia 8%

ahanda kaynaklar:

http://news.bbcimg.co.uk/...religion_good_bad_464.gif

ayrıntılı bilgi için: http://www.ipsos-na.com/download/pr.aspx?id=10208

MÜSLÜMAN AHLAKI

Ankete bak hizaya gel. Katalana ne kadar güvenebiliriz??? Veya onun gibilere...?

Uluslararası Pazar araştırma şirketi Ipsos MORI ve Tony Blair Din Vakfı'nın yaptığı araştırmaya göre, Türklerin yüzde 86’sı dinin yaşamlarında önemli olduğunu ortaya koydu.

Türklerin çok büyük bir bölümünün yaşamında din çok önemli bir rol oynuyor. Uluslararasıpazar araştırma şirketi Ipsos MORI ve Tony Blair Din Vakfı tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Türklerin yüzde 86’sı dinin yaşamlarında önemli olduğunu söylerken, yüzde 43 ise cennete gitmek için Müslümanlığın tek doğru yol olduğuna inanıyor.

Dünyanın en önemli araştırma şirketlerinden İngiliz Ipsos MORI ve Tony Blair Din Vakfı tarafından gerçekleştirilen farklı dinlerde inançlarının yaşanma düzeyini değerlendiren bir araştırmada, Türkiye, Suudi Arabistan ve Endonezya olmak üzere 3 Müslüman ülkeye ve 19 ülkede kendisini Hristiyan olarak nitelendiren kişilere yer verildi.

Araştırmada, dinin yaşamlarında önemli olduğunu düşünenlerin oranı Suudi Arabistan’da yüzde 100, Endonezya’da yüzde 99 ve Türkiye’de yüzde 86 olarak belirtilirken, bu oranın Fransa ve İsveç’te yüzde 41, Almanya’da yüzde 44 ve İngiltere’de yüzde 52 düzeyinde olduğu vurgulanıyor.

İngiliz The Economist dergisi son sayısında ise araştırmaya ilişkin,“Tahmin edebileceğiniz gibi bu üç Müslüman ülkede cevap verenlerin büyük bir çoğunluğu (yüzde 94) dinin yaşamlarında önemli olduğunu söylerken, 19 ülkede kendini Hristiyan olarak tanımlayan kişilerin sadece yüzde 66’sı benzer şekilde cevap verdi” ifadelerine yer verdi.

"MÜSLÜMANLARIN YÜZDE 61’İ İÇİN TEK DOĞRU YOL KENDİ DİNLERİ"

Araştırmada ayrıca, kendi dinlerinin günahlardan kurtulup cennete gitmek için tek doğru yololduğunu düşünenlerin oranı, Suudi Arabistan’da yüzde 75, Endonezya’da yüzde 64, Türkiye’de ise yüzde 43 olduğu vurgulanarak, bu üç Müslüman ülkede genel ortalamanın yüzde 61 olduğuna dikkat çekiliyor.

"HRİSTİYANLARIN YÜZDE 19’U KENDİ DİNİNİ TEK DOĞRU YOL OLARAK GÖRÜYOR"

Hristiyanlarda ise, kendi dinlerinin günahlardan kurtulmak ve cennete gitmek için tek doğru yololduğunu düşünenlerin oranının sadece yüzde 19 olduğu belirtilerek, bu oranın Fransa ve Almanya’da yüzde 6, İngiltere’de yüzde 9 ve ABD’de yüzde 32 olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca, kendi dinini paylaşmayanların da kurtulabileceğini düşünenlerin oranının 19 ülkedeki Hristiyanlarda ve Müslümanlarda yüzde 22 olduğuna dikkat çekiliyor.

ANKA

Müslüman ahlakı utanmazlık, yalan ve yüzsüzlük üzerine kuruludur. Hatta rezil olduğunda yüzü bile kızarmaz. Şimdi Uluslararası bir kuruluş tarafından yapılan bu araştırmayı çarpıtan, kafalarından araştırma sonuçlarını değiştiren Müslümanların ahlakı konusunda görüş alalım.

Not:Yalanla nereye kadar?

Sitelerde Paylaş

Olayı bu şekilde değerlendiremezsin. "şehit" lafı islami bir kelimedir. Bunu bir ateistin kullanması abestir diyorum fakat, adam geliyor "Üç Beş Mehmet" lafıyla bunu savunmaya kalkıyor. Yani demek istiyorum ki, benim söylediğim şeyle senin söylediğin, buna cevap olarak verdiğin cümle birbiriyle taban tabana zıttır.

Sehit kelime anlami olarak: Kutsal bir ülkü veya inanç uğruna savaşırken ölen kimsedir.

Burda ben sehit derim kutsal bir ülkü amaci ile öldügü icin.

Kutsal nedir peki?

Kutsal dini bir terim olmasinin yaninda su anlamida icerir:

Bozulmaması, dokunulmaması, karşı çıkılmaması gereken, üstüne titrenilen

O zaman ben sehit kelimesini kutsalin bu anlamina dayanarak kullanabilirim.

Dindar birisi icinde uygun ateist birisi icinde. Sonucta Arapca kökenli bir kelime.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Hepimiz kıyafet giyeriz bunu bir kitapta yazdığı için giyiyor değiliz, giyim islamdan öncede vardı değil mi?

üşümemek için kıyafet giyiniz diye birşey var mı kitapta :) lakin bunu demesine gerek var mı? o kadar mı zekan yok ? illa sana birşeyler mi demek gerekiyor ahlaklı olman için, kitap olmasa önüne gelene tecavüz mü edecektin yada kitapta tecavüz ediniz yazsa kitabı zorgulamadan gene tecavüzcümü olacaktın..

Bak Türban takıyor üzerine bir ton makyaj neden çünkü islamda makyaj yapmayın diye birşey geçmemiş, işte bu kadar samimiyetsiz bu kişiler demek ki, Kuran makyaj yapmayın dese bu seferde altına mini etek giyecekti değil mi çünkü kitapta ne ise o....işinize gelmeyincede kitapta olmayan birşey olunca hemen yorum yapıyorsunuz, ama yukarıda örneklere gelince yorumlama olmuyor ne işse.....Bir adam görmüştüm sigara kuranda yasak değil diyordu göster diyordu al işte ne demeli nerede yorumlama illa orada yazacak ki içmesin kamil?

Bir müslüman eğer ki türban takıp üzerine bir dünya makyaj yapıyorsa ve kuranda makyaj ile ilgili birşey yok diyorsa diğer müslüman onu eleştirmiyorsa, gidipte türbansızları eleştiriyorsa o adam, adam değildir, sonra sanane diyorlar, o zaman dindarlık taslamayacaksın üçkağıtçı..

Objektif olacak aynı gemide diye yandaşını tutmayacak ve yanlışını görecek ki işler düzelsin, Türban var ama dapdar etek giyebilir diye arka çıkmayacak elbette özgürlüğne karışmayacak ancak bu islama uygun değil diyebilecek, başı açık teşhici, o ise namuslu diye ortaya atlamayacak yoksa takım gibi tartışır dururuz..

Sitelerde Paylaş

Şu cübbeli ahlaktan bahsediyor, tamam cübbeli ben sorayım sana o zaman, sen şimdi tam müslüman olarak 6 yaşında kendini bile bilmeyen bir kızı eş olarak alırım dedin, şimdi bu çağda ve bu ülkede yeri geldimi ezberden, elhamdülillah müslümanım diyen bir vatandaşa sor bakalım sana ne yapıyorlar o aslında müslümanlığı bile bilmeyen kendinden bir haber deistimsiler, sonra gelip burda yazabiliyormusun yoksa cenazenmi kılınıyor bir test edelim istersen hıı?

Sitelerde Paylaş

Şu cübbeli ahlaktan bahsediyor, tamam cübbeli ben sorayım sana o zaman, sen şimdi tam müslüman olarak 6 yaşında kendini bile bilmeyen bir kızı eş olarak alırım dedin, şimdi bu çağda ve bu ülkede yeri geldimi ezberden, elhamdülillah müslümanım diyen bir vatandaşa sor bakalım sana ne yapıyorlar o aslında müslümanlığı bile bilmeyen kendinden bir haber deistimsiler, sonra gelip burda yazabiliyormusun yoksa cenazenmi kılınıyor bir test edelim istersen hıı?

sen bana şunu bi kanıtlasana ??

ordan burdan okumuşun gelip zırvalıyorsun

Sitelerde Paylaş

sen bana şunu bi kanıtlasana ??

ordan burdan okumuşun gelip zırvalıyorsun

Neyin ıspatı hıı? siz durmadan o kafanızdaki zımbırtı olan ucube allahı ıspatladınızmıda gelip ahlakın bemin için ne olduğunu soruyorsunuz?Ben ahlakımı kişiliğimde ararım o kadar, sizin gibi arabın putunda değil, vicdanımı hiçbirşeyin kölesi yapıp emir alarak bir cennet için hibe etmem, bu benim için en aşşağılık yoldur çünkü, sen ahlakını arabın sapık kıytırık putuna endexle bu seni bağlar beni değil.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...