Jump to content

Ateist neden kötülük yapmaz?

Recommended Posts

• İleti 289
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistler icinde benim tanidigim abim diyebilecegim birisi var cinayet islemis vede her an yeniden islemeye hazir fakat bu yapi meselesi birazda onu suruklemisler boyle olmaya. Kendisine hapishanede kurtlu ekmekler icin sukredeceksin diyerek baski yapildigini anlatmisti bir keresinde mesela. Baska yonlerden ise melek gibi bir insan kimsenin etlisine sutlusune karismaz,sozune guvenilir bir insandir.Tabii olarak ateistlerdende teistlerdende suca egilimli insanlar cikabilir.Sizin soylediklerinize gore muslumanlarin hic ahlaksizlik yapmamamis olmalari,suca karismamis olmalari gerekiyor eger gercekten inaniyorlarsa tabii,ayrica ateistler ahlaksiz olur genellemesi cok sacma havada kalmaya mahkum bir iftiradan baska bir sey degildir.

"Ateistler ahlaksız olur" diye bir genelleme yok, "ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler" diye bir genelleme var. Ateistler de Müslümanlar da birer insan olarak her türlü kötülüğü yapma potansiyeline sahiptirler ancak Müslümanlar her türlüğü kötülüğü yapamazlar çünkü en ufak bir kötülüğün dahi hesabının sorulacağını bilirler. Buna karşın, ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler çünkü en büyük kötülüğün dahi cezasız kalacağına inanırlar.

Sitelerde Paylaş

"Ateistler ahlaksız olur" diye bir genelleme yok, "ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler" diye bir genelleme var. Ateistler de Müslümanlar da birer insan olarak her türlü kötülüğü yapma potansiyeline sahiptirler ancak Müslümanlar her türlüğü kötülüğü yapamazlar çünkü en ufak bir kötülüğün dahi hesabının sorulacağını bilirler. Buna karşın, ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler çünkü en büyük kötülüğün dahi cezasız kalacağına inanırlar.

hem ezik hem cahil olduğunuzu bağırmanıza gerek yok...zaten biliyoruz...

argumanın ucuzluğuna bak , g.tle bile gülünmez...

Sitelerde Paylaş

Yok, 2 adam + ...

Lenin, ...'nın içinde gizlidir. Dikkatli bakarsan orada Mustafa Kemal'i de görürsün.

Atatürk'ü kendi rehberinle karıştırma. İkisininde yaptıkları ortada. Birisi milleti için her türlü tehlikeyi göze almış birisi, diğeri ise ganimet ve kadın için.

Sitelerde Paylaş

tanrı insanın fıtratına vicdanı ahlakı yerleştirmiştir...

bu fıtri özellik inanan inanamayan herkese kötülükten kaçınma iyiliğe yönelme davranışına yönlendirebilir...

tabi aynı fıtrata özgürlüğü de verdiği için tam tersini de yapabilir...

mesele iyi ile kötüden hangisini yapabileceğini görmek göstermektir...

Sitelerde Paylaş

30 senedir okuyorum mezara kadar okuyacağım inş...

En azında ateistler gibi şeytanın dolduruşuna ya da dolmuşuna binmedik..Allaha şükür..

İyi akşamlar yarın görüşürüz...Şimdi paydos..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birilerine kötülük yapmak birçok insana rahatsızlık verir. Yani ben birilerinin eşyalarını çalsam veya sebepsiz yere dövsem, öldürsem bu bana rahatsızlık verir. Kafamdaki şahsiyetimi iter atar. Ben kalmam. Kendine olan saygıyı kaybetmişsen zaten artık mutsuzsundur. Tecavüz (seni istemeyen kadına nasıl ereksiyon olursun onu anlamak güç zaten) kendi kendine hakarettir. İnsan kendi kendine küfür eder mi?

Sitelerde Paylaş

tanrı insanın fıtratına vicdanı ahlakı yerleştirmiştir...

bu fıtri özellik inanan inanamayan herkese kötülükten kaçınma iyiliğe yönelme davranışına yönlendirebilir...

tabi aynı fıtrata özgürlüğü de verdiği için tam tersini de yapabilir...

mesele iyi ile kötüden hangisini yapabileceğini görmek göstermektir...

Yok, 2 adam + ...

Lenin, ...'nın içinde gizlidir. Dikkatli bakarsan orada Mustafa Kemal'i de görürsün.

Atatürkle ilgisi ne bunun *? Konu din forumunda açılmış. Sizin nurcular kaqdar şeytanı var mı ,gavur işbirlikçiliği yapıyorlar ,sizin gibi cahilleri yiyor adamlar ..

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ko

Desene tanrı olmasa hepiniz potansiyel katil ve sapıktınız ,sizi tanrı tutuyor ,pabucumun çakma imanlıları.

Sitelerde Paylaş
Buna karşın, ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler çünkü en büyük kötülüğün dahi cezasız kalacağına inanırlar.

bu adamlar şaşırmış harbiden..

nedir mesela en büyük kötülük? cinayet veya tecavüz diyelim..

hangi insan cinayet işlediğinde veya tecavüz ettiğinde cezasız kalacağını düşünür?? bunu yapan insanda hiç mi akıl yok??

hangi çağda yaşıyorsunuz siz??

polis, mahkeme, yargı, hapis gibi şeyler yok mu?? bırak cinayeti,,, herhangi bir suçun kesinlikle cezasız kalacağını sanan adam ahmaktır ve hemen kendini ele verir..

özgürlüğünü düşünen, başının derde girmesini istemeyen herkes suçtan uzak durur..

sana bir sorum var: ölünce yok olacağını düşünen, sadece bu hayatı yaşayacağını düşünen bir ateist, elindeki bu tek hayatı en iyi ve sorunsuz şekilde yaşamaya, hayatını karartacak, özgürlüğünün elinden alınmasına neden olacak şeylerden uzak durmaya çalışmaz mı?? yoksa ilk fırsatta hapsi boylamaya mı çalışır?? böyle bir riske girer mi?? kafası çalışan bir insan bunu yapar mı??

olayı ateist teist olarak düşünmeyin, aptal olmayan, kendini düşünen aklı başında bir insan neler yapar diye düşünün..

Sitelerde Paylaş

Birilerine kötülük yapmak birçok insana rahatsızlık verir. Yani ben birilerinin eşyalarını çalsam veya sebepsiz yere dövsem, öldürsem bu bana rahatsızlık verir. Kafamdaki şahsiyetimi iter atar. Ben kalmam. Kendine olan saygıyı kaybetmişsen zaten artık mutsuzsundur. Tecavüz (seni istemeyen kadına nasıl ereksiyon olursun onu anlamak güç zaten) kendi kendine hakarettir. İnsan kendi kendine küfür eder mi?

Sence acımasız olarak bilinen(nasıl bilinecekse) bir kiralık katil, işlediği cinayetlerde senin çektiğin vicdan azabını çekiyor mudur?

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü kendi rehberinle karıştırma. İkisininde yaptıkları ortada. Birisi milleti için her türlü tehlikeyi göze almış birisi, diğeri ise ganimet ve kadın için.

Atanız kendi adamlarını zengin edip kadınları namussuz yapmaya çalışırken, benim rehberim ihtiyaç sahipleri için ganimet toplamaya ve kadınların namuslarını korumaya çalışıyordu. Görüldüğü üzere, ikisini birbirine karıştırmak mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Gen bencildir. Empatinin materyalistik bir dayanağı yoktur.

Sitelerde Paylaş

nasıl ki kötü niyetli müslümanları allah engelliyorsa, kötü niyetli ateistleri de hukuk sistemi, ceza, hapis gibi şeyler engeller.. ateist elindeki tek hayatı kaybetmekten korkar.. o yüzden hiçbir ateist "madem ateistim istediğimi asıp keserim" demez, bunu demesi için limon kadar kafası olması lazım..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nasıl ki kötü niyetli müslümanları allah engelliyorsa, kötü niyetli ateistleri de hukuk sistemi, ceza, hapis gibi şeyler engeller.. ateist elindeki tek hayatı kaybetmekten korkar.. o yüzden hiçbir ateist "madem ateistim istediğimi asıp keserim" demez, bunu demesi için limon kadar kafası olması lazım..

bu adamlar şaşırmış harbiden..

nedir mesela en büyük kötülük? cinayet veya tecavüz diyelim..

hangi insan cinayet işlediğinde veya tecavüz ettiğinde cezasız kalacağını düşünür?? bunu yapan insanda hiç mi akıl yok??

hangi çağda yaşıyorsunuz siz??

polis, mahkeme, yargı, hapis gibi şeyler yok mu?? bırak cinayeti,,, herhangi bir suçun kesinlikle cezasız kalacağını sanan adam ahmaktır ve hemen kendini ele verir..

özgürlüğünü düşünen, başının derde girmesini istemeyen herkes suçtan uzak durur..

sana bir sorum var: ölünce yok olacağını düşünen, sadece bu hayatı yaşayacağını düşünen bir ateist, elindeki bu tek hayatı en iyi ve sorunsuz şekilde yaşamaya, hayatını karartacak, özgürlüğünün elinden alınmasına neden olacak şeylerden uzak durmaya çalışmaz mı?? yoksa ilk fırsatta hapsi boylamaya mı çalışır?? böyle bir riske girer mi?? kafası çalışan bir insan bunu yapar mı??

olayı ateist teist olarak düşünmeyin, aptal olmayan, kendini düşünen aklı başında bir insan neler yapar diye düşünün..

Yazdıklarımı iyi oku, bak ne yazmışım;

Kendisini ölümünden sonra yargılayacak olan Allah'a inanmayan bir ateist neden kötülük yapmaz?

Kimsenin bilmediği, görmediği, duymadığı tenha bir yerde görüp arzuladığı bir kadına neden tecavüz edip öldürmez mesela? Ne polis var, ne jandarma, ne de mobese... ancak her yer ve zamanda her şeyi gören-duyan Allah var. Yoksa ateistler gizliden gizliye Allah'a mı inanıyorlar, yoksa agnostikler mi? "Ne olur olmaz ben kötü bir şey yapmayayım, bakarsın Allah vardır, gerek Dünya'da, gerekse de ahirette bunun hesabını sorabilir" diye mi düşünüyorlar?

Kimsenin bilmediği, görmediği, duymadığı tenha yerleri geçelim. Stalin, Mao, Pol Pot, Mustafa Kemal gibi ateist diktatörler katliamlarını milyarların gözleri önünde yapmışlardır. Çünkü güç elinizdeyse polis de, jandarma da, mahkeme de, hapishane de vız gelir tırs gider.

Sitelerde Paylaş

Kimsenin bilmediği, görmediği, duymadığı tenha yerleri geçelim. Stalin, Mao, Pol Pot, Mustafa Kemal gibi ateist diktatörler katliamlarını milyarların gözleri önünde yapmışlardır. Çünkü güç elinizdeyse polis de, jandarma da, mahkeme de, hapishane de vız gelir tırs gider.

Stalin, Mao ve Pol pot'un yanına en iyi gidecek adam Muhammed ve yardakçıları.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...