Jump to content

Ateist neden kötülük yapmaz?

Recommended Posts

Ateistlik kötülüklerin anasıdır...

Çünkü yalancılıktır.....

En büyük kötülüğün yanında diğerleri vız gelir tırıs gider....

Bu sözlerim şahsa değildir. bu fikirleredir...

O fikirlerde aslın da sizin değil, şeytanın telkinidir...

kendinizden bilmeyiniz..

fark ettiğiniz de iş değişecektir...

..

Senin aklın ne kadar yüce ki doğruyu yanlışı şıp diye ayırt ediyor vay be.

Eşcinselleri diri diri yakmak,zina yapan kadını taşlamak çok doğru bir şey vesselam.

Bir beyin nasıl oluyor da bunları doğru görebiliyor hayret ediyorum?

Müslümanın kötülük yapmasının tek nedeni dindir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 289
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yapma yav empatinin materyalistik dayanağı yokmuşmuş.

Kaynak ne işkemben mi?

Empati bir duygudur. Duygular da beyindeki nörokimyasal olayların neticesidir.

Yani materyalistik dayanağı mevcuttur.

Mesela seri katiller empati denen duygudan yoksundur.

Karşısındakinin ne hissettiğini dair empati geliştiremezler.

Empati kuramamalarının sebebi beyinlerinin normal insan gibi çalışmamasındandır.

Empati duygusunun materyalistik bir dayanağının olmaması, edenin bulma garantisinin olmamasındandır. Empati yapan kişi, "ben yapıyorum ama başkası da bana yapar, aynı acıyı ben de çekerim, kötü olur" diye düşünür ancak böyle bir şeyin olma garantisi yoktur. Böyle bir düşünce ancak bir "ilahi adalet" inancının ürünü olabilir.

Sitelerde Paylaş

Senin aklın ne kadar yüce ki doğruyu yanlışı şıp diye ayırt ediyor vay be.

Eşcinselleri diri diri yakmak,zina yapan kadını taşlamak çok doğru bir şey vesselam.

Bir beyin nasıl oluyor da bunları doğru görebiliyor hayret ediyorum?

Müslümanın kötülük yapmasının tek nedeni dindir.

Yarayı kızgın demirle dağlamak, yılanın başını ezmek;

Bir beyin nasıl olur da bunları yanlış görebilir?

Sitelerde Paylaş

Yarayı kızgın demirle dağlamak, yılanın başını ezmek;

Bir beyin nasıl olur da bunları yanlış görebilir?

klavye arkası üfürmek kolay ne de olsa...

g.tün yiyosa sokaklara çıkıp yapsana .......

madem senin .....beynin doğru görüyor..

zina yapanları taşla, eşcinselleri kes....

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
"raporlanmış hakaret" ileti düzenlemesi
Sitelerde Paylaş

insanların %80i avamdır

yani sosyoekonomik ve eğitim durumu orta ve alt düzeydedir

bu insanlar eskidenberi bağlandıkları kurallara göre yaşarlar ayrıntıları neden niçinleri çok düşünmezler

şimdi tr de çoğunluk müslüman ve avam islamiyet kaideleri bilir uygular yani

çalmayacaksın,haram yemeyeceksin,zina yapmayacaksın, başkasının canını almayacaksın

böyle toplumda bir düzen hasıl olmuş istisnalar olsada genel bir ahlaklılık ve edep sözkonusudur

buraya kadar heşey normal AMMA BU %80 HALK BURDAKİ DİNSİZLER GİBİ DİNSİZ OLSA allahmuhafaza

avam oldukları için sizin kendiniz için iddia etiğiniz (bu laftan ibaret saçma sapan bişeydir ama 1dk lığına doğru lkbul edek)

dürüstlük vb düstürlara da sahip olmayacakları için toplumda şiddetli bir kaos hakim olur

yönetim ve ahlaksızlık bu dinsizlik vasuıtasıyla tüm toplum tabakalrına yayılır hakim olur

örneğini MADMAN1-2-3 BOOK OF ELİ KIYAMET VB filmlerinde gördüğünüz KAOS HAKİM OLUR

HAYVANATIN en kaabiliyetlisi insan imanı başına almazsa en vahşi hayvandan daha vahşi olabilir

zaten hadislerde kıyamete yakın bu dinsizlik dünyada yayılacak ve dünyanın vazifesi böylece sona erceği için

KIYAMETİN KOPMASI artık bir mecburiyet haline gelecek

işin ilginç yanı her semavi dinde kıyametin benzer şekilde zikredilmesi

demek kaynakları birdir tahrifat olsa bile hakikatte vardır

SONUÇ ATAİST ENBÜYÜK KÖTÜLÜKLERİ ve vahşiliği yapma potansiyeline sahip bir grup yaratıktır

müşahhas örnekler için yukarıdaki filmleri izlemeniz yeterlidir.

*Yazılarınızı renkli yazmayın.

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insanların %80i avamdır

bu insanlar eskidenberi bağlandıkları kurallara göre yaşarlar ayrıntıları neden niçinleri çok düşünmezler

çalmayacaksın,haram yemeyeceksin,zina yapmayacaksın, başkasının canını almayacaksın

böyle toplumda bir düzen hasıl olmuş istisnalar olsada genel bir ahlaklılık ve edep sözkonusudur

buraya kadar heşey normal AMMA BU %80 HALK BURDAKİ DİNSİZLER GİBİ DİNSİZ OLSA allahmuhafaza

avam oldukları için sizin kendiniz için iddia etiğiniz (bu laftan ibaret saçma sapan bişeydir ama 1dk lığına doğru lkbul edek)

dürüstlük vb düstürlara da sahip olmayacakları için toplumda şiddetli bir kaos hakim olur

yönetim ve ahlaksızlık bu dinsizlik vasuıtasıyla tüm toplum tabakalrına yayılır hakim olur

örneğini MADMAN1-2-3 BOOK OF ELİ KIYAMET VB filmlerinde gördüğünüz KAOS HAKİM OLUR

HAYVANATIN en kaabiliyetlisi insan imanı başına almazsa en vahşi hayvandan daha vahşi olabilir

zaten hadislerde kıyamete yakın bu dinsizlik dünyada yayılacak ve dünyanın vazifesi böylece sona erceği için

SONUÇ ATAİST ENBÜYÜK KÖTÜLÜKLERİ ve vahşiliği yapma potansiyeline sahip bir grup yaratıktır

Bu müslümanlardan hiç aklı başında bir insan çıkmaz mı ya? İnsan bir düşünür, bu dinler kaç bin yıldır var, bu saydığın suçların hangisini engellemiş? Daha ateist yazmasını bilmeyen birisi gelmiş sosyoloji konusunda ahkam kesiyor.

Sitelerde Paylaş

insanların %80i avamdır

saç sakal traşını geçiceksin

videoda din kardeşlerinin allahuekber eşliğinde HASTANE havaya uçurmasını seyredip erekte olacaksın...

http://www.liveleak.com/view?i=4a7_1346715971

Sitelerde Paylaş

insanların %80i avamdır

Doğrusu dostum ahlaktan anladığını merak ettim. Suça teşfik edici, bölen, vicdansız bir kitabın tanrısı genel her toplumda geçerli ve kötü kabul edilen Hangi fiili hayata geçirtmiş.

Çalmayacaksın demiş ganimet, çapulculuk, insanı köle etme, fidye, cizye serbest. süper ahlaklı.

Zina yasak. Kız çocuklarıyla evlen, cariyelerini becer, küçük yaşta huriler vaad et, cariyelerine fuhuş yaptır ,oğulluğunun karılarını al vesaire.

Haram yememek. haram müslümanların anladığı domuz eti. Ganimet, çapulculuk, fidye, cizye cariyelerini satarak fuhuşla para kazanmak helal.

Başkasının canını almamak? İslam ın savaş kışkırtıcılığı ve öldürme hastalığı , enfal 67 ve muhammed 4.

islam vicdansız bir inanıştır. ahlak kuralı diye dayattıkları şeyler aslında temelde ahlaksızca uygulamalardır.Örnek, çalmak yasak talan serbest. zina yasak, kölelere tecavüz serbest.(köle olur mu insan insana sormazlar bile)

Şimdi tüm kötülükleri ateistlere yıkmaya çalışırken kuranı açıp bir adet vicdan ayeti sunamazlar, suçu öğücü ayetleri savunurlar. Sübyancılık, ganimet, kölelik ,savaş kışkırtıcılığı vesaire. Ahlaktan bahsedecek kadar ahlaksızdırlar. Çünkü ahlak anlayışları muhammedin olmayan ahlağına endekslidir. Çapul,talan,tecavüz, acımasız vede vicdansız.

Kurandaki her ayet kutsal sayıldığından kaçamazlar.

Şimdi tanrı kavramına ait bir adet vicdan ayeti sunsunlar tüm insanlığa yönelik sevgi saygı mesajı olan bir ayet yada ,insanı insan yerine koyup şucu bucu ayırmayan tek ayet ,(herkesi yaratmış ya sözde) bende müslüman olacağım.

olmayan ahlak, vicdan ve sevgiden dürüstlük abidesi çıkartmaya çalışan kişiden her tür kötülük beklenir. Dürüstlük kişinin kendi bilinç ve sorumluluğunda vicdanıyla ulaşacağı bir sonuçtur. Empati gerektirir. Kuranda empati yokki inanandada olsun.Vicdansız tanrı kavramının ahlakıda kuranda muhammede endeksli iken ve muhammedde vicdan ahlak yerlerde sürünürken kötülüğün kaynağını dinler dışında aramak için ancak böyle kör bakmak gerekir hayata.

Dinler vicdansızdır, tanrı kavramlarıda, çünkü tek doğru dayatmaları asla vicdan tanımaz. Sonuç, peygamber iddiası olan kişinin ihtirasları din olur vicdansızca insanlığı böler parçalar...

Bu kadar baskıcı, bölücü, suça teşvik eden, insanı insana düşman eden bir bakışın vicdanı olmaz, isteseniz de olamaz.

Dinler vicdansız ,çünkü asla ve asla kendi dayatmalarından başkasını doğru kabul etmez, vicdanen rahatsızlık duymaz.

Dinlerin özüdür bu, kutsallık perdesi arkasında bu dinleri uyduranların hırsı ve ahlak anlayışı vardır.Dinlerin ahlakıda, vicdanıda kim peygamberlik iddiasına sarılırsa onunkiyle eştir. tanrı kavramıda bu ahlak ve vicdanla şekillenir

Sizde aynen inancınız gibisiniz, vicdanınız var sanıyorsunuz. Yok dostum sizdede vicdan yok. Bir dini kabul ettiysen vicdanı kaldırıp atar, tüm özelliklerini kayıtsız şartsız kabul edersin.

Vicdana ait tek ayeti yoktur kitabınızda tanrı kavramınızın. Çünkü tanrıyıda kitabıda şekillendiren muhammedin vicdan ve ahlak anlayışı.

Onları siz öldürmediniz, fakat Allah öldürdü onları. Atdığın zaman da sen atmadın, ancak Allah atdı. ) mü'minleri kendinden güzel bir (ni'met) imtihan (ı) ile denemek için (yapdı). Şübhesiz ki Allah hakkıyle işiden, kemâliyle bilendir.

İnsanları öldürmeye teşvik için ve vicdanlarını rahatlatmak için ne güzel beyin yıkama.

Vicdan ve islam, vicdan ve tanrı, vicdan ve müslüman=muhammedin ahlak vicdan ve hırsına eşittir.

Eskilerden koydum biraz.

Saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazdığım mesaj içeriğine herhangibir itiraz yapılamadığı için hepsini doğru kabul ediyorsunuz anlaşılan

diğer bir takım ıvır zıvır itirazlar bilindik hikayeler yeni bir gelişme yok

e-teistin yine olağan şüpheli önyargıyla ve cımbızlama ayet vb eklemelerine gelince

kendi de belirttiği gibi eskilerden yani 1400 yıl kadar eskilerden

Kuranı Azimüşşan önce indiği toplumu düzeltme sonra tüm dünyayı Nurlandırma ve Kıyamete kadar geçerli olmak zorunda

Cahiliye Araplarını ve onların insanlık dışı adetlerini çok kısa bir sürede kaldırıp mükemmel düsturları hayatında faaliyete geçiren bir toplum yaratması

dünya ateistlerinin henüz mantıkla izah edemedikleri bir MUCİZEDİR

bunun nasıl olduğuyla ilgili HACI ya sorarsan sana bilgi verebilir

o vermezse ben izah ederim

vicadan meselsine gelince vicdan diye bir kavramın varolduğunu kabul eden ateist olamaz

ateist insanı biyolojik bir hayvan olarak tanımlar

hayvanın vicdanı olabilirmi?

olmayacağına göre dinsizlerden acınma merhamet ve şefkat benzeri manevi duygu ve hisler beklenemez

burda e-teist kendi kazdığı kuyuya düşmektedir

daha bişey demmeme gerek yok

ha eteist eğer ben hem dinsizim hem vicdanlıyım vb diyorsa onu

anibal denen hem ağzı bozuk hem güya bilim forumu moderatörüne havala ederim o onun hakkından gelir :)

cevap verecek bir iki madde daha var ama benim vaktim maalesef yok

Sitelerde Paylaş

Cahiliye Araplarını ve onların insanlık dışı adetlerini çok kısa bir sürede kaldırıp mükemmel düsturları hayatında faaliyete geçiren bir toplum yaratması

dünya ateistlerinin henüz mantıkla izah edemedikleri bir MUCİZEDİR

Bu tespite sadece gülünür.

Sitelerde Paylaş
Guest deist-people

ateizm bu öyle bişey ki.ateist olmak için sorgularsın,ararsın,tabuları ezer geçersin,parçalarsın.ancak düşünenler ateist olur,her ateist bir düşünen insan demektir.her insan suç işleme potansiyeline sahiptir.ateist,teist,agnostik,deist vb. ama önemli olan insanın ahlakıdır bazıları sadece din öyle diyor diye KÖTÜLÜK YAPMAZ,İYİLİK YAPAR sadece din öyle söylüyor diye.bence dünyadaki köyülüğün sebebi sorgulamamış,mantığını geliştirememiş TEİSTLER evet TEİSTLER.

Sitelerde Paylaş

Ahmetbaha dostum senin cevabın çoktan verildi. İslamda vicdan yoktur. olmayan şeyi arama. İddianı kanıtla ve bir adet ayet sun cümle alem görsün allah kavramını vicdanını. Yokki koyasın. ;)

Vicdan beynin bir işlevidir. Ateistte vicdan bol bol bulunur. vicdanın temeli duygu ve düşüncelerin yardımı ile empati kurarak kendini başka bir kişinin duygu düşüncelerrini anlamaya ve onun yerine koyarak düşünmeye çalışma olayıdır.

Yani hiç demogojiyle geçiştirdiğini sanıp avunma. islamın becerebildiği tek şey diktatör vicdansız ve ahlaksız bir anlayışla insanları baskı altına alıp kutsallık kisvesiyle sömürü düzenleri kurulmasını sağlamasıdır.

Bana köleliği rededen, vicdan içeren, tüm insanlara ayırt etmeden seslenip sevgiden bahseden, herhangi bir ayet sun görelim.

Önceki mesajımda saydığım tüm özellikler ayetlerle sabit insanlık suçları ve ahlaksızlığın vicdansızlığın kanıtlı uygulanmış, uygulanan dinsel sonuçlarıdır.

Talan, savaş, kölelik, tecavüz, pedofili, fuhuş vesaire içeren dinden vicdan ve ahlakla bahseden olsa olsa kendi yarattığı dine ve tanrı kavramıyla islamı karıştırıyordur.

Bir dine inanmak o dini uyduran kişinin tüm vicdan ve ahlak anlayışını kayıtsız şartsız kabulüdür. Muhammedde vicdan sıfır, ahlak belli. Yani ne yaparsan yap sendede aynı vicdansızlık ve ahlak çöküntüsü, suçu kutsal görüp savunma, bölücülük aynen mevcut.

Ateistlere bakışın içine düştüğün çıkmazın vicdansızlığın ve ahlaki anlayışın yazılarındada görüldüğü üzere beni haklı çıkarmakta. Vicdan hayvanlarda bulunmaz deyip ateistleri onlara eşitliyorken farkında olmadığın kendi dininde vicdan olmadığını ve kendini hayvanlarla eşitlediğini dahi farketmiyorsun.

ayet bekliyorum, bak utandır beni şu vicdanı kanıtlada :lol: İmkansız ama neylersin.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin mecazi anlamda bir tanrısı varsa o da kendi vicdanlarıdır. Dünyaya, insana, kadına bakış açılarıdır. İşin ilginç tarafı, en çok suçun müslüman ülkelerde işlenmesi değil mi başlık sahibi?

Pekii bu suç oranları müslüman ülkelerde ne alemde onu biliyor musun?

Konumuz din değil, ateizmdir. Din eleştirisi yapmak isteyenler, eleştirilerini ilgili başlıklar altında yapabilirler.

Sitelerde Paylaş

ateizm bu öyle bişey ki.ateist olmak için sorgularsın,ararsın,tabuları ezer geçersin,parçalarsın.ancak düşünenler ateist olur,her ateist bir düşünen insan demektir.her insan suç işleme potansiyeline sahiptir.ateist,teist,agnostik,deist vb. ama önemli olan insanın ahlakıdır bazıları sadece din öyle diyor diye KÖTÜLÜK YAPMAZ,İYİLİK YAPAR sadece din öyle söylüyor diye.bence dünyadaki köyülüğün sebebi sorgulamamış,mantığını geliştirememiş TEİSTLER evet TEİSTLER.

Kendinizle çelişiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Allah'a isyan / Şeytan'a itaat ettiği için yapar.

Recmin (taşlamanın) amacı kötülük değil, kötülüğü cezalandırmaktır, iyiliktir.

Kim demiş "Allah'ın verdiği canı, Allah'tan başkası alamaz" diye?

Ateist her kötülüğü yapma potansiyeline sahiptir.

Hırsızlık yapanın elini değil, kafasını bile kesebilir.

Kadını taşlamaktan da öte, gök taşı yağmuruna bile tutabilir.

İnsan utanır bunları yazmaya be

Ateistlerin ahlakını sorgulayacagina kendine bak önce bedevi yalakası

Sitelerde Paylaş

Kötülük yapmanı isteyen yok, neden kötülük yapmadığını sorgulayan var.

Bir insan karşısındakine kötülük yaparken acı çekmez, çektirir.

Empati, materyalistik dayanağı olmayan bir şeydir, idealistiktir. "Eden bulur" mantığıdır.

Etrafta gören yok, duyan yok, kim bulduracak? Allah mı yoksa?

Empati insan beyninin ortaya cikardigi tamamen mekanik bir islemdir. Empati sayesindedir ki, insan anasini babasini taklit etme, beceri ogrenme yetenegine sahip olmustur. Bunun kaynagida insan beyninin on lobunda bulunan ayna noronlari diye adlandirilan kisimdir. Su an insanin uzerinde oturdugu medeniyetinin kaynagida budur.

Ama kime anlatiyorsun iste. Adam empatiyi idealistlik saniyor. Kor sagir insanlar gordum, bunlardan daha iyi gorup duyabiliyorlar. Bunlar fikir sahibi olmadan zikir edenlerler. Bunlar birer zikirmatik. Bir dusunce platformunda yerleri oldugunu dusunmuyorum. Ama ayni zamanda yuzsuzlerde, kapidan atiyorlar bunlari bacadan geri giriyorlar. Yani birer parazit. Hayat bunlar icin acidir cunku yapabildikleri en icerikli is, parazitlikten oteye gecememektedir, malesef.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...