Jump to content

Ateist neden kötülük yapmaz?

Recommended Posts

• İleti 289
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

''ben müslümanım'' diyen herkesi müslüman sayarız biz. Yoksa herkez kendi kafsına göre başka müslümanalrı aforoz ediyor dinden.

Birbirinizi dinden dışarı atacağınıza bikerede azıcık cesaret edip kendiniz çıkın şu dinden.

Bikerede ''onlar müslüman değil ben müslümanım'' demek yerine ''bunlar müslümansa ben değilim'' diyebilin.

"Ben Müslümanım" diyen herkesi Müslüman sayabilirsin belki ancak "ben Müslümanım" diyenlerin her yaptıklarını İslam'dan sayamazsın. Masum bir insanı öldüren ateistin yaptığını ateizme mal edebilirsin ancak masum bir insanı öldüren Müslümanın yaptığını İslam'a mal edemezsin.

Sitelerde Paylaş

"Ben Müslümanım" diyen herkesi Müslüman sayabilirsin belki ancak "ben Müslümanım" diyenlerin her yaptıklarını İslam'dan sayamazsın.

Müslümanlar olmasa islam da olmaz. İslamın müslümanlardan bağımsız ayrı bir varlığı mı var?

İslam denilen şey müslüman denilen kişinin kafasının içindeki inanç biçimidir. İslamı var-eden müslümanlardır.

Her müslüman islamın bir yüzüdür bu sebepten.Herbir müslümanın herbir hareteki islamın bir parçasıdır.

Masum bir insanı öldüren ateistin yaptığını ateizme mal edebilirsin ancak masum bir insanı öldüren Müslümanın yaptığını İslam'a mal edemezsin.

Lafların da kafan kadar boş. Neden öyleymiş? Neden tersi değilmiş?

Hiçbir ateistin yaptığı ne iyliği ne kötülüğü ateizme mal edemezsin, çünki ateizm diye birşey yoktur. Ateist kişi vardır sadece.

Bu kişinin diğer ateist kişilerle tek ortak noktası tanrıya inanmasıdır. Bu çok ufak bir ortak nokta olduğundan herbir ateistin birbirinden çok farklı olabilmesi ve asla bir ''izm'' çatısı altında toplanamaması mümkündür.

Ötetaraftan, masum bir insanın öldüren müslümanın bu yaptığını islama yükleyemeyebiliriz, anack bu bize bir kesin sonuç verir.Oda islamın kötülüğü önlemede başarılı olamadığıdır. Öyle olsaydı istisnasız tüm müslümanlar melek olurdu.

Ama olmuyormusunuz, çoğunluğunuz bok gibi insanalarsınız. Demek allah sizi yeterince korkutamıyor, ama kötülük yapmayanalrı da engelleyen başka bişey var. Allahtan daha çok korkutan. Nedir o sence?

Ek olarak bir müslümanın işlediği cinayet eğer din emirleri altında işlenmişse bu da çok rahat islama mal edilebilir. kafirleri öldürmek gibi mesela.

Ama bunun karşılığını ateizmde bulamazsın, ateizmde hiçbir emir yok çünki. Sadece burdan baktığında bile ateizm islama karşı 1-0 önde görünüyor ''kötülük'' konusunda.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar olmasa islam da olmaz. İslamın müslümanlardan bağımsız ayrı bir varlığı mı var?

İslam denilen şey müslüman denilen kişinin kafasının içindeki inanç biçimidir. İslamı var-eden müslümanlardır.

Her müslüman islamın bir yüzüdür bu sebepten.Herbir müslümanın herbir hareteki islamın bir parçasıdır.

Tüm Müslümanları öldür ancak Kur'an'ı muhafaza et. Bak bakalım, Müslümansız İslam oluyor mu, olmuyor mu?

İslam'ı var eden Müslüman değildir, Müslümanı var eden İslam'dır. İslam olmasa Müslüman diye bir şey olur mu?

İslam olmasa namaz kılan, oruç tutan, zekat veren, hac eden olur mu?

Her Müslümanın hareketi İslam'ın parçası değildir. Bir Müslümanın her namazı, orucu, zekatı, haccı İslam'ın bir parçasıdır ancak alkolik bir Müslümanın tek bir kadehi dahi İslam'ın bir parçası değildir çünkü içki içmek İslam'ın emri değildir.

Lafların da kafan kadar boş. Neden öyleymiş? Neden tersi değilmiş?

Çünkü İslam'da masum bir insanı öldürmek suçtur ve cezası vardır ancak ateizmde böyle bir şey yoktur.

Müslüman, Dünya'da olmasa bile ahirette suçunun cezasını çekeceğine inanır ancak ateist Dünya'da kimseye yakalanmazsa (ahirette) suçunun cezasını çekmeyeceğine inanır.

Hiçbir ateistin yaptığı ne iyliği ne kötülüğü ateizme mal edemezsin, çünki ateizm diye birşey yoktur. Ateist kişi vardır sadece.

Mal ederim çünkü ateizm her kötülüğe serbesti tanır. Her ateistin de kötülük yapma potansiyeli vardır ve dileyen ateistler de bu serbestiyi kullanırlar -ki zamanında bolca kullananlar ve halen daha kullanmakta olanlar vardır.

Ötetaraftan, masum bir insanın öldüren müslümanın bu yaptığını islama yükleyemeyebiliriz, anack bu bize bir kesin sonuç verir.Oda islamın kötülüğü önlemede başarılı olamadığıdır. Öyle olsaydı istisnasız tüm müslümanlar melek olurdu.

Ama olmuyormusunuz, çoğunluğunuz bok gibi insanalarsınız. Demek allah sizi yeterince korkutamıyor, ama kötülük yapmayanalrı da engelleyen başka bişey var. Allahtan daha çok korkutan. Nedir o sence?

Müslüman olduklarını iddia edenlerin işlediği suçlardan İslam değil, Müslüman olduklarını iddia edenler sorumludurlar. Çünkü suç işlemeyi emreden İslam değildir. Ayrıca, iman zayıflığı ve münafıklık denilen şeyler var.

Ek olarak bir müslümanın işlediği cinayet eğer din emirleri altında işlenmişse bu da çok rahat islama mal edilebilir. kafirleri öldürmek gibi mesela.

İslam'ın hiçbir emri suç değildir. Kafirlere (inkarcılara) madalya takılmasını mı bekliyorsun?

"The Best Deny Of The Year" Award goes to NiHiL (applause)

Ama bunun karşılığını ateizmde bulamazsın, ateizmde hiçbir emir yok çünki.

Olmaz olur mu?

"Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum."

"İlk yapacağım icraat, bu millet ve devletin bu hale gelmesinde en büyük sorumluluğu taşıyan yobazları, sarıklı softaları sarıklarından yakalayıp ibret-i âlem için sokaklarda dizi dizi asmak olacaktır."

Bkz. İstiklal Mahkemeleri

Hiçbir emir olmasa bile yasak yok, serbesti var. Yakalanmadığın sürece her kötülüğü yapabilirsin.

Sitelerde Paylaş

"Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum."

"İlk yapacağım icraat, bu millet ve devletin bu hale gelmesinde en büyük sorumluluğu taşıyan yobazları, sarıklı softaları sarıklarından yakalayıp ibret-i âlem için sokaklarda dizi dizi asmak olacaktır."

Bkz. İstiklal Mahkemeleri

Ne kadar doğru sözler! Yine Atatürk Muhammed'den insaflıymış. Muhammed olsa adamların kollarını bacaklarını çapraz kestirip, gözlerini oydurur, sonra güneşin altında can çekişerek ölüme terkederdi.

Sitelerde Paylaş

Tüm Müslümanları öldür ancak Kur'an'ı muhafaza et. Bak bakalım, Müslümansız İslam oluyor mu, olmuyor mu?,

nasıl olacak?

Hiç müslüman yok, biyerlerde bir tane kuran var ama kimsenin haberi yok. Nasıl varolacak islam bu halde? Ne ye ''islam'' dieyceksin sen? Ortalıklta hayalet gibi görünmeyen bir varlığımı dolaşacak?

sadece kitapta yazması yeter diyemezsin, yazılar sadece mürekkep lekesinden ibaret şekillerdir, onları anlamlandıran insan aklıdır. Kimse okumaz bilmezse islam diye bişey nasıl varolacak?

Her Müslümanın hareketi İslam'ın parçası değildir. Bir Müslümanın her namazı, orucu, zekatı, haccı İslam'ın bir parçasıdır ancak alkolik bir Müslümanın tek bir kadehi dahi İslam'ın bir parçası değildir çünkü içki içmek İslam'ın emri değildir.

İslamın neyi emrettiği önemsiz burda. Bir şahıs islama ait ise, onun her hareketi islama aittir.

İslamın yapmasını yasaklamasına rağmen yapmaya devam ettiği hareketleri de dahildir.

Yok öyle ''islamın başarıdıkları silamındır, ama başaramadıkları insanlarındır'' diyip sıyrılmak.

Çünkü İslam'da masum bir insanı öldürmek suçtur ve cezası vardır ancak ateizmde böyle bir şey yoktur.

Duruma göre değşip genişleyen bir ceza sistemi.Bağzen var bağzen yok.

Ateizm de insan öldürmenin cezası tabiki olmaz, kafan almadı hala ''ateizm'' diye birşey yok dedim yukarda. Ateizm kurallar koyamaz, cezalar koyamaz. Ateizm öldürmeyi yasaklayan urallar koymadığı gibi, öldürmeyi de emretmez. Ateizm hiçbirşey değildir.

Ateizmde kurallar tanrıya dayanmayan sistemlere dayanabilir sadece. Anayasa gibi, ceza kanunu gibi. Akıl mantık kuralları varolmasına müsait ortamı yaratır ateizm sadece.

Sizler hayatınızın her anında kurallarla at gibi bağlanıp kırbaçlanmaya alıştğınız iin kafanız bunları almakta büyük zorluk çekiyor tabi.

Müslüman, Dünya'da olmasa bile ahirette suçunun cezasını çekeceğine inanır

Bende onu soruyorum madem inanırda neden kötülük yapmaya devam eder? Bir tek müslüman bile ufacık bir kötülüğü bile bile yaptığında bu islamın kötülüğü engellemekteki başarasızlığını gösterir.

Ayrıca namaz kılmamak en büyük günahken namaz kılmayan insanalr neden diğer kötülükleri yapmaktan çekinirler onu açıkla açıklayabilrsen.

Kılınmamış namazın affı yoktur islamda, ama tecavüzün affı vardır. neden namaz kılmayan herkes tecavüz etmez? Bu sorunun cevabını bulduğunda ''ateistler neden kötülük yapmaz'' sorusunun cevabını bulamaya da yaklaşacaksın.

ancak ateist Dünya'da kimseye yakalanmazsa (ahirette) suçunun cezasını çekmeyeceğine inanır.

ee? Hergün gazetelerde kaç tene ''yine bir ateist katliamı, ateist tecavüzü, ateist bilmem ne kötülüğü'' gibi manşetler görüyorsun? -Dünya çapında hemde.

Mal ederim çünkü ateizm her kötülüğe serbesti tanır.

sindire sindire oku diye tekrar yazıyorum kocaman ATEİZM DİYE BİRŞEY YOKTUR ATEİST KİŞİ VARDIR .

Ateizm bi boka serbestlik tanıyabilecek birşey değildir. Kuralı-kitabı yoktur çünki.

Müslüman olduklarını iddia edenlerin işlediği suçlardan İslam değil, Müslüman olduklarını iddia edenler sorumludurlar. Çünkü suç işlemeyi emreden İslam değildir. Ayrıca, iman zayıflığı ve münafıklık denilen şeyler var.

Sen kim olarak başka müslümanların imanını ölçme-değerlendirme hakkını kendinde bulabiliyorsun? Size göre zaten herkes kendicne allahın en sevdiği kulu en doğru müslüman. her müslümanın kafasında ''islamı en doğru ben biliyorum'' inancı var. Biribiriniz dinden dışarı iterek kendi adınızı temizlemeye çalışıyorsunuz. Ya dini yanlış anlayan müslüman sensen?

İslam'ın hiçbir emri suç değildir. Kafirlere (inkarcılara) madalya takılmasını mı bekliyorsun?

Senin ''suç'' dediğin şey zaten bizim anladığımız suç değilmiş ki başından beri. Sen islamın kurallarından bahsediyormuşsun. sana göre iyi kötü omanın tek kıstası müslüman olmak yada olmamak yani.

Hiç kötü müslüman yok, dünyada müslümanlar dışında herkes kötü yani. Birde gelmiş aetistler neden kötülük yapmaz diye soruyor, sen önce kötülüğün suçun tanımını yap,

senin kafandaki kötülük yada suç konusu filan değil.Sen sadece arap putuna tapılmasından yanasın.

Sitelerde Paylaş

Polis, jandarma, mahkeme, hapishane denen şeyler neden var? Bunların varlığının altında "sizler insan değil, hayvansınız" gibi bir mesajı mı yatıyor?

bak islam neden icat oldu, hatta neden radikalleşti biliyor musun?

senin gibiler yüzünden.

senin gibi o kadar çok insan vardı ki, durdurmak için onların kalbine korku salınmalı dedi birileri.

ve dediler ki bu eşkiyalık dursun, bu şerefsizleri bir icat bulup engellemeliyiz dediler.

ve işte o zaman senin atalarını adam etmenin son çaresi olan dini icat ettiler.

çünkü senin ataların da aynen senin gibi, tanrı ve dinleri olmasa istediğine tecavüz edebilir istediğini öldürebilirdi.

oysa bilemedikleri birşey vardı, bazı insanlar tanrıya inanmasa da insan gibi yaşayabilirlerdi.

AMA AZINLIKTAYDILAR!

SEN VE SENİN ATALARIN ÇOĞUNLUKTA OLDUĞUNUZDAN DİN İCAT OLDU!!!

AMA SEN VE ÇAĞDAŞLARIN DİNİ DE KENDİNİZE UYDURDUNUZ!

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne kadar doğru sözler! Yine Atatürk Muhammed'den insaflıymış. Muhammed olsa adamların kollarını bacaklarını çapraz kestirip, gözlerini oydurur, sonra güneşin altında can çekişerek ölüme terkederdi.

Bak şu sözü daha da güzel..

"Ahlaksız bir Arap'ın dini görüşlerinden oluşan İslam artık ölmüştür. Belki çöldeki göçebe kabilelerine uygun olmuş olabilir, ama gelişmekte olan modern bir ülke için değil.. Dine ihtiyaç duyan bir yönetici korkaktır. Hiçbir korkak, yönetici olmamalıdır." (Grey Wolf, Mustafa Kemal, An Intimate Study of a Dictator, H.C. Armstrong, sayfa 241, 1934)

Sitelerde Paylaş

Ben kötü seyleri yapmiyorum cünkü söylüyoruz ya kötü seyler iste. :)

Ben bana yapilmasini istemedigimi baskasina neden yapayim?

Ayrica bunlari yapmamak icin bir din korkusumu gerek?

Bence bir insan Allahtan korktugu icin degil kötü buldugu icin yapmamali.

Bir Allah varsa ve kul denen seyin neden kötülük yapmadiginida bilir degilmi?

Sizce varsa Allah hangisi daha mantikli? Korkudan yapmayanmi kötü buldugu icin yapmayanmi?

Biz ateistler Allaha inanmiyoruz ama kötülükte yapmak icimizden gecmiyor. Buna sebep aramak mantikli degil.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Guest deist-people

"Ben Müslümanım" diyen herkesi Müslüman sayabilirsin belki ancak "ben Müslümanım" diyenlerin her yaptıklarını İslam'dan sayamazsın. Masum bir insanı öldüren ateistin yaptığını ateizme mal edebilirsin ancak masum bir insanı öldüren Müslümanın yaptığını İslam'a mal edemezsin.

ne kadar mantıksızsın önce mantığını genişlet.

Sitelerde Paylaş

nasıl olacak?

Hiç müslüman yok, biyerlerde bir tane kuran var ama kimsenin haberi yok. Nasıl varolacak islam bu halde? Ne ye ''islam'' dieyceksin sen? Ortalıklta hayalet gibi görünmeyen bir varlığımı dolaşacak?

sadece kitapta yazması yeter diyemezsin, yazılar sadece mürekkep lekesinden ibaret şekillerdir, onları anlamlandıran insan aklıdır. Kimse okumaz bilmezse islam diye bişey nasıl varolacak?

Geçmiş medeniyetlerin insanları ölüp eserleri nasıl geride kalıyor, var olmaya devam ediyor ise Müslümanlar yok olsa da İslam öylece geride kalıp var olmaya devam edecektir.

İslamın neyi emrettiği önemsiz burda. Bir şahıs islama ait ise, onun her hareketi islama aittir.

İslamın yapmasını yasaklamasına rağmen yapmaya devam ettiği hareketleri de dahildir.

Yok öyle ''islamın başarıdıkları silamındır, ama başaramadıkları insanlarındır'' diyip sıyrılmak.

Bir kişi İslam'a uygun olduğu ölçüde İslam'a aittir ve İslam'a ait olmayan söz ve eylemleri İslam'ın suçu değildir. Münafık diye bir şey var; Müslüman gözüküp İslam'ı karalayanlar olabilir. Bir kişi Müslüman olduğunu iddia edip İslam'dan uzak yaşadığı ölçüde münafıklık üzeredir.

TC vatandaşı katiller, tecavüzcüler, hırsızlar var. Nasıl ki "TC vatandaşının TC'ye aykırı yaptıkları TC'ye aittir, TC'nin emirleridir" denemiyorsa, "Müslüman olanların İslam'a aykırı yaptıkları İslam'a aittir, İslam'ın emirleridir" de denemez.

Duruma göre değşip genişleyen bir ceza sistemi.Bağzen var bağzen yok.

Ateizm de insan öldürmenin cezası tabiki olmaz, kafan almadı hala ''ateizm'' diye birşey yok dedim yukarda. Ateizm kurallar koyamaz, cezalar koyamaz. Ateizm öldürmeyi yasaklayan urallar koymadığı gibi, öldürmeyi de emretmez. Ateizm hiçbirşey değildir.

Bak kendin itiraf etmişsin işte. Ateizmde insan öldürme yasağı, suç-ceza, kural yok.

Ateizm diye bir şey var; Öldükten sonra kendisini suçlarından ötürü cezalandıracak Allah'a inanmamak.

Böyle bir inanç var mı? Var.

Böyle bir inancı taşıyanlar var mı? Var.

Böyle bir inancı taşıyanlar her kötülüğü yaparlar mı? Yapabilirler.

Laik (dinsiz) devleti savunmak adına dincileri öldüren TSK, şeriat adına mı insan öldürüyor?

İstiklal mahkemelerinde asılanlar dinciler midir yoksa laikçiler mi?

Ateizmde kurallar tanrıya dayanmayan sistemlere dayanabilir sadece. Anayasa gibi, ceza kanunu gibi. Akıl mantık kuralları varolmasına müsait ortamı yaratır ateizm sadece.

Sizler hayatınızın her anında kurallarla at gibi bağlanıp kırbaçlanmaya alıştğınız iin kafanız bunları almakta büyük zorluk çekiyor tabi.

Ateizm, Allah'ın olmadığı dolayısıyla da ölümden sonra kimseyi suçlarından ötürü cezalandırmayacağı inancını savunur. Böyle bir inanca sahip birisinin değil bir insanı tüm kainatı havaya uçurmasına bile engel olacak bir şey yoktur; Ne de olsa "Allah yok, cehennem yalan".

Bende onu soruyorum madem inanırda neden kötülük yapmaya devam eder? Bir tek müslüman bile ufacık bir kötülüğü bile bile yaptığında bu islamın kötülüğü engellemekteki başarasızlığını gösterir.

Ayrıca namaz kılmamak en büyük günahken namaz kılmayan insanalr neden diğer kötülükleri yapmaktan çekinirler onu açıkla açıklayabilrsen.

Kılınmamış namazın affı yoktur islamda, ama tecavüzün affı vardır. neden namaz kılmayan herkes tecavüz etmez? Bu sorunun cevabını bulduğunda ''ateistler neden kötülük yapmaz'' sorusunun cevabını bulamaya da yaklaşacaksın.

İman zayıflığı ve münafıklık denilen şeyler var dedik ya. Kimisinin kafası karışıktır, bu yüzden inancında ve yaşayışında gidip gelmeler olur. İmanı zayıfladığında dini pek önemsemez ve günah işler ancak imanı kuvvetlendiğinde dine önem verir ve günah işlemekten sakınır. Münafık ise bildiğin inançsızdır ve amacı kötü işleriyle İslam'ı karalamaya çalışmaktır.

Şirk dışında her türlü günahın affı vardır ancak masum bir insanı öldürmenin cezası ebedi cehennemdir.

ee? Hergün gazetelerde kaç tene ''yine bir ateist katliamı, ateist tecavüzü, ateist bilmem ne kötülüğü'' gibi manşetler görüyorsun? -Dünya çapında hemde.

Türkiye ve Dünya'daki katliamların, tecavüzlerin, kötülüklerin Müslümanlar tarafından işlendiğini nereden biliyorsun? Ama bak sana şunu söyleyeyim; Katliam, tecavüz, kötülük ile dolu olduğunu söylediğin Türkiye ve Dünya, şeriat ile yönetilmiyor; Laiklik (dinsizlik) ile yönetiliyor. Şimdi anladın mı tüm kötülüklerin anasının ne olduğunu?

sindire sindire oku diye tekrar yazıyorum kocaman ATEİZM DİYE BİRŞEY YOKTUR ATEİST KİŞİ VARDIR .

Ateizm bi boka serbestlik tanıyabilecek birşey değildir. Kuralı-kitabı yoktur çünki.

Ben de onu diyorum ya; "Hiç kimse görmese de seni her yer ve zamanda gören-duyan ve ölümünden sonra suçlarından (tenhada yaptığın tecavüz ve cinayetten) ötürü cezalandırıp Cehennem'e atacak bir Allah yoktur" diyen bir kuralı-kitabı yoktur. Bu yüzden de ateistler meydanı boş bulup insanların sırtlarına semer vurup istedikleri gibi at koşturabilirler. Allah yok demek, mobese, hakim-savcı-yargıç yok demektir. Cehennem yok demek, hapishane yok demektir. Mobesenin, hakimin, savcının, yargıcın ve de hapishanenin olmadığı bir yer hayal et bakalım. Imagine there's no heaven...

Sen kim olarak başka müslümanların imanını ölçme-değerlendirme hakkını kendinde bulabiliyorsun? Size göre zaten herkes kendicne allahın en sevdiği kulu en doğru müslüman. her müslümanın kafasında ''islamı en doğru ben biliyorum'' inancı var. Biribiriniz dinden dışarı iterek kendi adınızı temizlemeye çalışıyorsunuz. Ya dini yanlış anlayan müslüman sensen?

Ömrünü farz, sünnet ve nafile namazlarla geçirmiş bir müslüman ile sadece cumadan cumaya, bayramdan bayrama namaza giden birisi bir midir?

Senin ''suç'' dediğin şey zaten bizim anladığımız suç değilmiş ki başından beri. Sen islamın kurallarından bahsediyormuşsun. sana göre iyi kötü omanın tek kıstası müslüman olmak yada olmamak yani.

Hiç kötü müslüman yok, dünyada müslümanlar dışında herkes kötü yani. Birde gelmiş aetistler neden kötülük yapmaz diye soruyor, sen önce kötülüğün suçun tanımını yap,

"Ateistler ahlaksız olur" diye bir genelleme yok, "ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler" diye bir genelleme var. Ateistler de Müslümanlar da birer insan olarak her türlü kötülüğü yapma potansiyeline sahiptirler ancak Müslümanlar her türlüğü kötülüğü yapamazlar çünkü en ufak bir kötülüğün dahi hesabının sorulacağını bilirler. Buna karşın, ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler çünkü en büyük kötülüğün dahi cezasız kalacağına inanırlar.

Not: İslam/Müslüman eleştirisi yapmak istiyorsan, eleştirilerini ilgili başlıklar altında yapabilirsin. Burada konumuz Din/İslam/Müslüman değil, dinsizlik/dinsiz/ateist. Konudan sapmayalım.

Sitelerde Paylaş

Ben kötü seyleri yapmiyorum cünkü söylüyoruz ya kötü seyler iste. :)

Ben bana yapilmasini istemedigimi baskasina neden yapayim?

Boğazlanmayı ve etinin yenilmesini istemediğin halde neden hayvanları boğazlıyor ve etlerini yiyorsun?

Ayrica bunlari yapmamak icin bir din korkusumu gerek?

Bence bir insan Allahtan korktugu icin degil kötü buldugu icin yapmamali.

Bir Allah varsa ve kul denen seyin neden kötülük yapmadiginida bilir degilmi?

Sizce varsa Allah hangisi daha mantikli? Korkudan yapmayanmi kötü buldugu icin yapmayanmi?

Biz ateistler Allaha inanmiyoruz ama kötülükte yapmak icimizden gecmiyor. Buna sebep aramak mantikli degil.

Sigara içmenin kötü olduğunu bilmek yetmiyor, içmemek ve hatta yasaklamak gerekiyor ama pratikte durum hiç de öyle değil. Neden? Çünkü kötülük yapma özgürlüğü var.

Sitelerde Paylaş

Boğazlanmayı ve etinin yenilmesini istemediğin halde neden hayvanları boğazlıyor ve etlerini yiyorsun?

Sigara içmenin kötü olduğunu bilmek yetmiyor, içmemek ve hatta yasaklamak gerekiyor ama pratikte durum hiç de öyle değil. Neden? Çünkü kötülük yapma özgürlüğü var.

Konumuz insanlar saniyordum. Hayvanlarda dahilse haklisin.

Biz insanlar canavariz.. Benim dediklerim insan olanlar icindi.

Dikkat ederseniz baslikta tecavüz soygun gibi adi suclardan bahsedilmis.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

ben ateist olsam, olmayan herkesin olmesi icin birseyler yapmam gerektigini dusunurdum. dusunmuyorsam zaten ateist olamazdim.

dogal seleksiyondiye birsey var dimi? ben tanrinin varligina inanan insanlari, az gelismis olarak goruyor isem, kendimi onlarin soyunu kazimak icin yetistirirdim, diger ateistlerle birlik yapartim.

boylece dunyadaki besin kaynaklarin benim gibi fazla gelismis insanlara kalmasi gerektigini dusunurdum.

ateist kotuluk yapabilir, sonrasindada dogal seleksiyon diyip isin icinden cikabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...