Jump to content

Ateist neden kötülük yapmaz?

Recommended Posts

Cinsellik her aralık bulduğu kapıdan tazyik ile çıkan bir su değildir. Kafanızdaki bu anlayışı insanoğluna dayatıyor olmanız yanlıştır.

Ki empati konuşulurken bu soruyu sormanız da manidar olmuş. Empatiden ne anladığınızı merak ediyorum. Bahsettiğiniz insanla kadınla empati kuramıyor mu?

Kaldı ki cinsellik dediğiniz istek, tecavüzü düşünecek seviyeye gelmiş bir erkeğin penisiyle dakikayı bulmayan zaman dilimlerinde uğraşarak giderilebilecek bir şey.

Cinsellik denilen istek, erkeğin penisiyle dakikayı bulmayan zaman dilimlerinde uğraşarak giderilebileceği bir şey ise, nikah daireleri ve genelevler neden vardır, süs olsun diye mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 289
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

siz boş kafaların duymak istediği cevap şu heralde

geçen annemle babamı kesip yedim, şuanda küçük çocukların üstünde sigara söndürüyom hahaha allah yok mutluyuz hahaha

ama gerçek şu ki dostum biz senin öbür dünya saçmalıklarına inanmıyoruz ve oranın korkusu, etkisi altında kalmadan hayatımızı yaşıyoruz davranışlarımızı sergiliyoruz. kötü bir insan olmam için sebep yok. iyilik edeyim hem ben mutlu olurum hem karşıdaki mutlu olur. budur yani. trollük pesinde kosmayın artık

Mutluluğun, başkasına kötülük etmeye bağlıysa ne olacak?

Sitelerde Paylaş

İnananlarla inanmaya arasındaki en büyük farklardan birisi de şu: İnananları insan gibi davranmaya sevkeden bir kitapta yazılı olan kurallardır, o kurallarında onları ne kadar insanlığa sevkettiği ortada. İnanmayan ise insanlığı kendi içinde, aklında ve vicdanında arar. Yani inanan ödül ve ceza yöntemi ile insan olmaya zorlanır, inanmayan ise insan olmaya çalışır.

Ateist-laik ülkelerde ödül-ceza yöntemi (hapis vs.) yok diyorsun yani

Sitelerde Paylaş

Neden bir insan karısıyla sevgilisiyle konfor ve rahat içinde yatakta sevişmek istemesin de ,gidip sokakta ormanda kıçına başına dal yaprak batarak ,kadından isteksizliğini belirten tekmeler ,darbeler yiyerek sevişmek istesin ? Bunu isteyecek çok az insan vardır..Onlar da zaten sapıklardır....

Sevdiği-arzuladığı kadın kendisini böyle sevişmeye mecbur ettiği için olabilir.

Sitelerde Paylaş

İşin acı tarafı ise şu, bazı insanların sırf dinlerini savunmak adına şunu neden yapmıyorsun, bunu neden yapmıyorsun diye inanmayanları sanki o eylemleri yapmaya teşvik eder bir tavır içine girmeleri. Aslında insanlık adına inanmayanların da bu eylemleri kınaması, karşı çıkmaları onları mutlu etmesi ve insanlık adına sevinmeleri lazım ama nedense onlar tam tersine sanki böyle şeylerin yapılmasını istermiş gibi bir hava içindeler.

Ben hiçbir ateisti kötülük yapmaya teşvik etmiyorum. Sadece, neden kötülük yapmadığını öğrenmeye çalışıyorum.

Sebebi de belli, dinlerine pay çıkarmak, içlerindeki kuşkuları giderip tatmin olmak ve insanlığı dinin tekeline almak çünkü inanmayanların onlardan daha ahlaklı, vicdanlı, adaletli vs olması bunları din tekeline almak isteyenlerin tezlerini yerle bir ediyor, tutunacak bir dal bulamıyorlar, bulamayınca da daha hırçın ve saldırgan oluyorlar. Hep inanmayanlara karşı kullandıkları ahlak silahı artık kendilerine dönmüş durumda.

Şu ana kadar gördüğüm, ateistlerin sözde iyi, özde ise kötü olduklarıdır. Bu iddiamı birçok belge ile ispatlayabilirim.

Sitelerde Paylaş
Bizim cehennemimiz kendi vicdanımızdır.

Öyle mi? Bir kötülük yapınca ateşe mi atılıyorsun?

Çinde kendini dinsiz olarak tanımlayanların oranı %15'i geçmez. Çinliler budisttir. Budizm de bir dindir. Müslüman Türkiyede aile içi şiddet oranı %40 dır!

Kaynak?

Çoğumuz dinlerin ahlakını yetersiz, sapık bulduğu için ateistliği seçmişizdir. Ateist olmamızın sebebi ahlaki kaygılardır.

Biz korktuğumuz için insanmış taklidi yapmıyoruz.

Sen de "ateist-laik ülkelerde polis, jandarma, mobese, mahkeme, hapishane yok" diyenlerdensin anlaşılan.

En ahlaksız din, ateizmden daha ahlaksız olamaz.

Sitelerde Paylaş

En ahlaksız din, ateizmden daha ahlaksız olamaz.

Kendisini ölümünden sonra yargılayacak olan Allah'a inanmayan bir ateist neden kötülük yapmaz?

Kimsenin bilmediği, görmediği, duymadığı tenha bir yerde görüp arzuladığı bir kadına neden tecavüz edip öldürmez mesela? Ne polis var, ne jandarma, ne de mobese... ancak her yer ve zamanda her şeyi gören-duyan Allah var.

Dinler arası ahlaksızlık yarışmasında iki favorim var. Yahudilik ve islam. :lol:

Tecavüz islamda yasak ve kötü mü? :lol: :lol:

İlahi ilahi egemenlik dostum İznin olur ise şu iki kırdığın pottan esinlenerek bir konu açmak istiyorum. Ne bileyim cariyelik, savaş, vicdan, ahlak islam bir sürü tuhaf şey geldi aklıma. Hazırlayınca açacağım iznin olursa tabi. ;)

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Beklenen itiraf sonunda geldi.

Aha nasıl da suç tümceciğiyle beraber arkadaşı kıskıvrak yakaladığını düşünmüş...Bak nasıl da çarptım diyerek övünüyorsun bir de.. Sizi okuyunca gülmekten ölüyorum ...

Hiç bu kadar komikliği bir arada görmemiştim...

İ.E , müslümanlar vicdan yoksunudur demek istiyor ..

Saçma coğrafyalarda , saçma ve insanlıkdışı şekillerde yaşayarak evrilemedik demek istiyor.. + Muassır medeniyet seviyesinde yaşayamayan , çevresinde sürekli dehşet vahşet gören insan sistematik duyarsızlaşarak vicdandan nasibini de alamaz...Bir de kendiyle gurur duyuyor...

Sitelerde Paylaş

İlahi ilahi egemenlik dostum İznin olur ise şu iki kırdığın pottan esinlenerek bir konu açmak istiyorum. Ne bileyim cariyelik, savaş, vicdan, ahlak islam bir sürü tuhaf şey geldi aklıma. Hazırlayınca açacağım iznin olursa tabi. ;)

Kırdığım pottan esinlenerek konu açamazsın çünkü öyle bir şey yok ancak İslam eleştirisi yapmak için konu açabilirsin, izin veriyorum.

Konumuz din değil, ateizmdir. Din eleştirisi yapmak isteyenler, eleştirilerini ilgili başlıklar altında yapabilirler.

Sitelerde Paylaş

İ.E , müslümanlar vicdan yoksunudur demek istiyor ..

Saçma coğrafyalarda , saçma ve insanlıkdışı şekillerde yaşayarak evrilemedik demek istiyor.

"Ateistler ahlaksız olur" diye bir genelleme yok, "ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler" diye bir genelleme var. Ateistler de Müslümanlar da birer insan olarak her türlü kötülüğü yapma potansiyeline sahiptirler ancak Müslümanlar her türlüğü kötülüğü yapamazlar çünkü en ufak bir kötülüğün dahi hesabının sorulacağını bilirler. Buna karşın, ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler çünkü en büyük kötülüğün dahi cezasız kalacağına inanırlar.

Sitelerde Paylaş

ilahi egemenlik, on 04 September 2012 - 05:00 PM, said:

"Ateistler ahlaksız olur" diye bir genelleme yok, "ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler" diye bir genelleme var. Ateistler de Müslümanlar da birer insan olarak her türlü kötülüğü yapma potansiyeline sahiptirler ancak Müslümanlar her türlüğü kötülüğü yapamazlar çünkü en ufak bir kötülüğün dahi hesabının sorulacağını bilirler. Buna karşın, ateistler her türlü kötülüğü yapabilirler çünkü en büyük kötülüğün dahi cezasız kalacağına inanırlar.

Bir avuç kişiyiz zaten şunun şurasında...Hangi ara bir dere dünyayı böyle yaşanmaz bir sömürü ,hırsızlık ,haksızlık ,hukuksuzluk arenası haline getirdik acaba ?...

Müslümanlar bilmem kaç milyar diye övünüyorsunuz ama...İşinize geldiğinizde azınlıksınız zaten diye küçümsersiniz..Şimdi işinize gelmeyen bir konuda konuşuyoruz ya , aniden çoğunluk olup dünyayı batırdık....

Olmuyor...Olmuyor..............Yine tutmadı sallamasyon tezleriniz sayın İ.E .. Biraz daha yaratıcı olun..Zorlayın canım biraz daha...Biz mi öğreticez...

Sitelerde Paylaş

Aha, bir itiraf daha geldi; Ateistlerin sözde iyi, özde kötü olduğunu kabul etti.

İslam sözde de, özde de iyidir ancak çarpıtmalarla, karalamalarla kötü gösterilmeye çalışılıyor.

İmanına iman katmışsındır şimdi, artık bu gece rahat uyuyabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar neden kötülük yaparlar peki?

''allah yakar'' siztemi yeteri kadar işe yaramadığı için mi?

Bırak kötülüğü müslümanların %80 i islamın gerekliliklerini bile yerine getirmiyor.

Namaz kılmayan bir müslüman neden birine tecavüz edip öldürmez? İkiside günah değil mi?

Üstelik tecavüzün affı var ama kaçan namazın yok.

Demkki müslümanları da kötülük yapmaktan alıkoyan başka bişeyler daha var.

Nedir o* Sizi allahtan daha çok korkutan şey nedir?

Sitelerde Paylaş

Kötülük yapanlar lafta Müslüman. Gerçek mümin en ufak bir kötülük yapmaya bile çekinir.

''ben müslümanım'' diyen herkesi müslüman sayarız biz. Yoksa herkez kendi kafsına göre başka müslümanalrı aforoz ediyor dinden.

Birbirinizi dinden dışarı atacağınıza bikerede azıcık cesaret edip kendiniz çıkın şu dinden.

Bikerede ''onlar müslüman değil ben müslümanım'' demek yerine ''bunlar müslümansa ben değilim'' diyebilin.

Sitelerde Paylaş

ilahi egemenlik, on 04 September 2012 - 05:00 PM, said:

Bir avuç kişiyiz zaten şunun şurasında...Hangi ara bir dere dünyayı böyle yaşanmaz bir sömürü ,hırsızlık ,haksızlık ,hukuksuzluk arenası haline getirdik acaba ?...

Müslümanlar bilmem kaç milyar diye övünüyorsunuz ama...İşinize geldiğinizde azınlıksınız zaten diye küçümsersiniz..Şimdi işinize gelmeyen bir konuda konuşuyoruz ya , aniden çoğunluk olup dünyayı batırdık....

Olmuyor...Olmuyor..............Yine tutmadı sallamasyon tezleriniz sayın İ.E .. Biraz daha yaratıcı olun..Zorlayın canım biraz daha...Biz mi öğreticez...

Dünya şeriat ile mi yönetiliyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...