Jump to content

Savaş esirlerinin öldürülmesi talimatı veren Allah

Recommended Posts

Savaş esirlerini öldürün

Allah Müslümanlara yeryüzünde kesin zafer kazanıncaya kadar savaşlarda esir alınmasını yasaklamıştır. Zaman zaman başlıklarda bu konu açılmakta Müslümanlar aşağıdaki ayetten utandıkları için gerçeği gizleme amacıyla 40 takla atmaktadır. Buyurun taklalarınızı burada atın da görelim bakalım Enfal 67 neymiş ve nasıl savunacaksınız. Öyle araya kaynamasın bugün insanlık ve savaş suçu sayılan bu talimat.

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

anlamadım.

yani esir almayın demekle, esir almadan doğrudan öldürün mü denmiş orda?

Başka ne olaki? "Yeryüzünde kesin zafer kazandıktan sonra esir alın" mı demek istemiş yoksa :D

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz.

Not:İlk defa mecaz olayına girmediğini gördüm ya artık ölsem de gam yemem :)

Sitelerde Paylaş

işin aslı şudur bedir de kafirler esir edilir resulallah saw ne yapalım der ebubekir r.a fidye karşılığı bırakalım der hz ömer her esiri kendi akrabasına verin o öldürsün der .resulallah saw bu fikri beğenmez tekrar ebubekir r.a döner o tekrar aynı fikri söyler böylece ebubekir r.a ve resulallahın saw ın ortak kararıyla esirleri serbest bırakma kararı alınır ertesi gün hz ömer dolaşırken hz peygamber saw ile ebubekir r.a nın ağladıklarını görür ve onlara niye ağladığınızı söyleyin ben de ağlayayım der .Onlar da işte bu ayetin indiğini ve Hz Ömer in fikrini Allah swt nın onayladığını söylerler

Sitelerde Paylaş

işin aslı şudur bedir de kafirler esir edilir resulallah saw ne yapalım der ebubekir r.a fidye karşılığı bırakalım der hz ömer her esiri kendi akrabasına verin o öldürsün der .resulallah saw bu fikri beğenmez tekrar ebubekir r.a döner o tekrar aynı fikri söyler böylece ebubekir r.a ve resulallahın saw ın ortak kararıyla esirleri serbest bırakma kararı alınır ertesi gün hz ömer dolaşırken hz peygamber saw ile ebubekir r.a nın ağladıklarını görür ve onlara niye ağladığınızı söyleyin ben de ağlayayım der .Onlar da işte bu ayetin indiğini ve Hz Ömer in fikrini Allah swt nın onayladığını söylerler

Yani?

Sitelerde Paylaş

Başka ne olaki? "Yeryüzünde kesin zafer kazandıktan sonra esir alın" mı demek istemiş yoksa :D

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz.

Not:İlk defa mecaz olayına girmediğini gördüm ya artık ölsem de gam yemem :)

esir almak ve zafer kelimelerini göremedim ayette, hele bir tarama yapayım bakarız mecazına :D

Sitelerde Paylaş

Ayette "öldürün" diye ifade geçiyor mu? Arapça'sını yazdırtma şimdi bana.

Yahu deli misin nesin? Yukarıda ayeti yazdım, ayette öldürün var mı da bana boş beleş kabadayılık yapmaya kalkıyorsun. Bak ilk ileti orada, senin gibi ayet budayıcısı mıyım?

Amacın trollük değilse ayetin ne anlattığını söyle de bilelim :D

"Yeryüzünde hakim olana kadar esir almayın (yani bırakın), yeryüzünde hakim olduktan sonra esir alabilirsiniz" mi diyor?

:lol:

Korkma sen bile anlayabilirsin

Sitelerde Paylaş

Savaş esirlerini öldürün

Allah Müslümanlara yeryüzünde kesin zafer kazanıncaya kadar savaşlarda esir alınmasını yasaklamıştır. Zaman zaman başlıklarda bu konu açılmakta Müslümanlar aşağıdaki ayetten utandıkları için gerçeği gizleme amacıyla 40 takla atmaktadır. Buyurun taklalarınızı burada atın da görelim bakalım Enfal 67 neymiş ve nasıl savunacaksınız. Öyle araya kaynamasın bugün insanlık ve savaş suçu sayılan bu talimat.

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Şurda yazanı iyice analiz edip konuşmak bir yana kıvıran müslüşlerin hallerine ağlasakmı gülsekmi?Burda allahın yarattığı insanları allah nasıl bir egoluysa artık kendisi işini halletmiyor kullarına emrederek savaşın kan dökün, esirde almayın bu saatten sonra ( adı üstünde esir savunmasız demek) bulduğunuz yerde ( savunmasızda olsa) benim kanunlarımın hüküm sürmesi için yokedin diyor, allaha hiç yakışıyormu savunmasız kullarını başka kullarına katlettirip oyunun sonunda ego tatmini yapmak?
Sitelerde Paylaş

Anlamadım

yani sen mealden baktın ya, bende hastalık arkadaşım, ben arapça tarama yapmadan yorum yapamam, yunsilun kelimesini tüm kuranda tararım başka nerde ne anlamda kullanılmış v.s. hastalık de tedbir de ne dersen de... sağlama yapmadan ayet üzerinden gramatik söylem yapmam.

bunlar benim nazarımda bir insan sözüdür, bu adam burda ne demek istemiş diye bakarım olaya.

katalan matalan :)

Sitelerde Paylaş

Yahu deli misin nesin? Yukarıda ayeti yazdım, ayette öldürün var mı da bana boş beleş kabadayılık yapmaya kalkıyorsun. Bak ilk ileti orada, senin gibi ayet budayıcısı mıyım?

Amacın trollük değilse ayetin ne anlattığını söyle de bilelim :D

"Yeryüzünde hakim olana kadar esir almayın (yani bırakın), yeryüzünde hakim olduktan sonra esir alabilirsiniz" mi diyor?

:lol:

Korkma sen bile anlayabilirsin

İletilerinde bol kepçe " :lol:" ifadeleri kullanınca forumun "cool" çocuğu olduğunu mu sanıyorsun?

Bence forum soytarısı olmaktan öteye gidemiyorsun, bilmiş ol.

"Savaş esirlerinin öldürülmesi talimatı veren Allah" diye bir başlık açıp "ayette öldürün var mı da bana boş beleş kabadayılık yapmaya kalkıyorsun" diye bir ifade kullanabilmek için ya balık hafıza ya da geri zekalı olmak gerekiyor.

Evet, yeryüzüne hakim olunca esir alabiliriz. Senin gibi soytarıları esir alıp sirke vermek lazım.

Sitelerde Paylaş

bence gayet açık yazdım

Bence de açık ama bazı münafık Müslümanlar anlamakta zorlanıyorlar. Yoksa ayet zaten apaçık. Şöyle sorayım eğer sen de Allah ın ayetlerinden utananlardan değilsen net cevap verirsin.

Yeryüzünde kesin zafer kazanıncaya kadar bir Müslümana savaş esirleri öldürmek helal midir haram mıdır?

Sitelerde Paylaş

Evet, yeryüzüne hakim olunca esir alabiliriz. Senin gibi soytarıları esir alıp sirke vermek lazım.

müslümanların en büyük esirleri müslümanlardır zaten.

esir deyince aklınıza hep de zincirlenmiş zindanda insanlar geliyor.

Sitelerde Paylaş

İletilerinde bol kepçe " :lol:" ifadeleri kullanınca forumun "cool" çocuğu olduğunu mu sanıyorsun?

Bence forum soytarısı olmaktan öteye gidemiyorsun, bilmiş ol.

"Savaş esirlerinin öldürülmesi talimatı veren Allah" diye bir başlık açıp "ayette öldürün var mı da bana boş beleş kabadayılık yapmaya kalkıyorsun" diye bir ifade kullanabilmek için ya balık hafıza ya da geri zekalı olmak gerekiyor.

Soytarı bence dağıldın. Hala ayetin ne anlattığını anlatamadığını hatırlatmak isterim :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Yeryüzünde kesin zafer kazanıncaya kadar bir Müslümana savaş esirleri öldürmek helal midir haram mıdır?

ben alim değilim Kur'andan ahkam çıkaramam bu ayet nesh olundu mu bilmiyorum çünkü sonraları esirler alınmıştır çünkü yeryüzüne hakim olunmuştur bugün tekrar uygulanır mı onu da bilmiyorum bugün mücahitler bazen fidye talep ediyorlar bazen de öldürmeyi tercih ediyorlar onu alimlere sormak gerekir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...