Jump to content

Savaş esirlerinin öldürülmesi talimatı veren Allah

Recommended Posts

Dostum,

1) Beni Allah ve onun sözü bağlar, Müslümanların en yobazı bile işine geldiğinde eğip büküyorlar. Arabistan Irak a karşı ABD ile işbirliği yaptı mı yaptı? Bu işbirliği sonucu 1 milyon müslüman öldü mü öldü. Şimdi bu Kuran a uygun mu? DEĞİL. Araplar Kuran ımı bilmiyor yoksa alimleri mi yok? Hepsi var ama işine geldiği kadarını uyguluyor.

2) Esirler çok kabaca ikiye ayrılır ve ayrı hükümlere tabiidirler;

Birinciler:Muharebe alanında ele geçirilenler. Bunlara uygulanacak hüküm bellidir (Enfal 67)

İkinciler: Savaşın hüküm sürdüğü bir bölgede doğrudan çatışma alanı içinde yer almayan ama düşman tarafında olan muharip ya da sivil kişiler (Muhammed 4)

Birinci gruptakilere Enfal 67 hükümleri uygulanır, ikinci gruptakilere ise Muhammed 4 hükümleri.

Muhammed 4 hükmü gereği savaş (muharebe değil) kazanılcaya kadar bunları ister öldürürsün ister esir olarak tutabilirsin, savaş bitmeden salamazsın. Savaşı kazandığın da ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salarsın.

Muhammed 4-Öyleyse küfredenlerle karşılaştığınızda hemen boyunlarını vurun. Nihayet onları sindirince, bağı sıkı basın. Sonra da ya bir lütuf veya bir fidye. Yeter ki harb hazırlıklarını bıraksın. Eğer Allah, dileseydi; onlardan elbette intikam alırdı. Fakat kiminizi kiminizle denemek ister. Allah yolunda öldürülenlere gelince; Allah onların amellerini asla boşa çıkarmaz.

İmdi kâfirlerle savaşta karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. Nihayet onları iyice mağlub edince, işi sağlama bağlayın, onları esir alın. Savaş bitince onları ister lütuf olarak karşılıksız salıverir, ister fidye alarak bırakırsınız. Durum şu ki: Allah dileseydi, onlardan intikamınızı alır, onları cezalandırırdı. Fakat O, sizi birbirinizle denemek için savaşı emrediyor. Allah yolunda öldürülenler var ya, Allah onların yaptıklarını asla zayi etmeyecek, boşa çıkarmayacaktır.

inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın (esir alın). Savaş sona erince de artık ya karşılıksız veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, Allah dileseydi, onlardan intikam alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek ister. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.

Not:Lütfen teknik cevap alayım itirazı olan varsa

Diğer not: Muhammed 4 çok hileye kıvırmacaya maruz kalmış bir ayet olduğu için birkaç farklı mealini verdim

Yukarıdaki iletide kalmıştık. Kuran ı bilen arkadaş varsa ayetlerle cevap alalım. ha bunu yapamıyorsanız, başlığı sulandırmadan aşağıdaki ayet bize ne anlatıyor ona cevap alalım. Öğretin bize dininizi, neymiş görelim. Tabii ayetleri yalanlamadan :D

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cahaletle uğraşmak zor ama uğraşacağız. Cahil adam içinde bulunduğu bataklığın bile farkına varmaz varamaz ne acı.

"Düşman=savaş esiri" mi?

Anlaman zor ama sen bile başarabilirsin.

Sen hiç TSK'liyi savaş esiri alan bir TSK'li gördün mü?

Düşmanı olan PKK'liyi savaş esiri alan TSK'li gördün mü peki?

Sitelerde Paylaş

Bakıyorum da cevap veremeyince iletilerimi sildirme yoluna gitmişsiniz, soytarı cüceler sizi.

Soytarı da sensin cüce de. Sağa sola küfür edeceğine doğru düzgün soru sor, sana sorulanları da doğru düzgün yanıtla. O zaman silmek zorunda kalmayız, sen de böyle uyarı almazsın.

Hakaret etmeye devam edersen atılacaksın.

Sitelerde Paylaş

Soytarı da sensin cüce de. Sağa sola küfür edeceğine doğru düzgün soru sor, sana sorulanları da doğru düzgün yanıtla. O zaman silmek zorunda kalmayız, sen de böyle uyarı almazsın.

Hakaret etmeye devam edersen atılacaksın.

Benim yaptığım sadece karşılık vermek. Ne ekersen, onu biçersin. Men dakka dukka.

Sitelerde Paylaş

Bir ayet ve daha net cevap veren tek Müslüman yok (Muadh hariç). Ayet Allah'ın, benim değil. Ne dediği de belli. Ha başka birşey söylüyor diyen varsa buyursun sataşmadan söylesin.

Cevap vereceklerin önce, ayete tekrar bakmasını sonra islami kaynaklara bakmasını ve sözlerinin çelişki oluşmayacak şekilde ortaya koymasını tavsiye ederim. Aksini yapan muhtemelen mahçup olur.

Sitelerde Paylaş

Şimdi savaşta esir alma demek öldürün demek değil diyenleride gördük ya, diyecek söz kalmıyor.

Adam teslim oldum diyince ne yapacaksın? Esir alma kesin zafer elde edilmedikçe. Adam savaşmıyor, bırakmış silahı, teslimim diyor. Emir belli, esir yok, öldür.

Dostum katalan bu arada enfal 65-66 ayrı hikaye biliyoruzda ya 68 'e ne demeli?

Daha önce (geçmişte), Allah tarafından eğer yazılmış olmasaydı (Levh-i Mahfuz'da) sizin almış olduğunuz şeyler (fidye) konusunda mutlaka size büyük bir azap dokunurdu.

Şimdi bu kısıma dikkat, levhi mahfuzda yazılmış olduğu için allah tarafından azap dokunmuyormuş.Eğer yazmasaymış (nasıl yani?) siz bu haltı yiyeceniz kısmısı ceza varmış.

Zaten levhi mahfuzda her şey yazmıyor mu önceden allah tarafından? Yani bu durumda zaten yazılmış her şey levhi mahfuza birebir olacaksa ve yazılmış olduğundan azap dokunmuyorken birilerine, aynı durum herkes için geçerli olmuyor mu? Levhi mahfuza her şey önceden yazılmıştır, azap mazap yok, daaalın. :)

Senin putperest olacağın levhi mahfuzda allah tarafından yazılmamış olsaydı büyük azap vardı. Yırttın :lol:

Sitelerde Paylaş

abi esir almayın derken adamı serbest bırakıp maaşa bağlayın yemeğini suyunu gönderin diyor yoksa allah niye öldürün desin hele siz dünyanın geçici menfaatini istiyorsunuz demiş. yani hemen maaşa bağlayın allah için zafer kazanılsın.

Sitelerde Paylaş

şu internet çok faydalı birşey.tesadüfen şöyle bir söz buldum.

''Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum''

kime ait olduğunu bilmediğim bu sözü anlamaya çalıştım.bu başlıktada benzer bir konu tartışıldığı için ilgili buldum.

öyle anlaşılıyorki bir komutan askerlere ben size ölmeyi emrediyorum demiş.şimdi bir düşünelim.bu komutan askerine neden ölmeyi emreder.askerin görevi ölmek değildir savaşmaktır.oysa komutan askere savaşmayı emretmez ölmeyi emreder.bu komutanın bir türk olduğunu tahmin ediyorum.ölmeyi emrettiğide türk askeri.yani bu komutan askerini düşmana karşı savaştan men etmiş,ve görevlerinin ölmek olduğunu söylemiş.bu nasıl olabilir.savaşması gereken asker ölümümü bekleyecektir.yoksa intiharmı etmesi gerekmektedir.en azından savaşarak canını kaybedip,vatanın kurtuluşu için bir amaç uğruna can vermek varken.askeri ölüme iten,savaşmayıp ölmeyi emreden bu komutan nasıl bir komutandır.dilim birşey demeye varmıyor ama ifade çok açık.ve inkar edilebilir bir yanı yok.

ben size taarruzu emretmiyorum.

ölmeyi emrediyorum.

bu emri alan asker ya düşman karşısında ölmeyi beklemeye yada,kendini öldürerek komutanın emrini yerine getirmeye mecburdur.bu komutanın uygulaması savaşın kaybedilmesi,askerlerin keklik gibi avlanıp veya elini kolunu sallayarak yurdu işgal etmesini doğurur.dediğim gibi ifade çok açık.kimse kıvırmasın.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şu internet çok faydalı birşey.tesadüfen şöyle bir söz buldum.

''Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum''

kime ait olduğunu bilmediğim bu sözü anlamaya çalıştım.bu başlıktada benzer bir konu tartışıldığı için ilgili buldum.

öyle anlaşılıyorki bir komutan askerlere ben size ölmeyi emrediyorum demiş.şimdi bir düşünelim.bu komutan askerine neden ölmeyi emreder.askerin görevi ölmek değildir savaşmaktır.oysa komutan askere savaşmayı emretmez ölmeyi emreder.bu komutanın bir türk olduğunu tahmin ediyorum.ölmeyi emrettiğide türk askeri.yani bu komutan askerini düşmana karşı savaştan men etmiş,ve görevlerinin ölmek olduğunu söylemiş.bu nasıl olabilir.savaşması gereken asker ölümümü bekleyecektir.yoksa intiharmı etmesi gerekmektedir.en azından savaşarak canını kaybedip,vatanın kurtuluşu için bir amaç uğruna can vermek varken.askeri ölüme iten,savaşmayıp ölmeyi emreden bu komutan nasıl bir komutandır.dilim birşey demeye varmıyor ama ifade çok açık.ve inkar edilebilir bir yanı yok.

ölmeyi emrediyorum.

bu emri alan asker ya düşman karşısında ölmeyi beklemeye yada,kendini öldürerek komutanın emrini yerine getirmeye mecburdur.bu komutanın uygulaması savaşın kaybedilmesi,askerlerin keklik gibi avlanıp veya elini kolunu sallayarak yurdu işgal etmesini doğurur.dediğim gibi ifade çok açık.kimse kıvırmasın.

Atatürk'ün sözüdür. Ama ben yazdıklarından gıdım anlamadım sen Atatürk'ün yaptığı bu şey nedeniyle askerlerin keklik gibi avlanmasını mı sağladı yoksa vatan mı kurtarıldı?

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün sözüdür. Ama ben yazdıklarından gıdım anlamadım sen Atatürk'ün yaptığı bu şey nedeniyle askerlerin keklik gibi avlanmasını mı sağladı yoksa vatan mı kurtarıldı?

dostum bu konu seni aşar.ama ben ifadenin yalancısıyım.belki okumamış gözünden kaçmış olabilir.tekrar vereyim.ifade çok açık ve net.askere verilen emir,savaşı emretmiyorum,ama ölmenizi emrediyorum.savaş yasak,ölmek serbest.hatta emir.bu komutan neden askerlerin savaşmayıp ölmesini istiyor.

ölmeyi emrediyorum.

Sitelerde Paylaş

dostum bu konu seni aşar.ama ben ifadenin yalancısıyım.belki okumamış gözünden kaçmış olabilir.tekrar vereyim.ifade çok açık ve net.askere verilen emir,savaşı emretmiyorum,ama ölmenizi emrediyorum.savaş yasak,ölmek serbest.hatta emir.bu komutan neden askerlerin savaşmayıp ölmesini istiyor.

ölmeyi emrediyorum.

O komutan ne peygamberim diyor nede bu söz tanrıdan diyor. Eğer Atatürk peygamber, bu sözde tanrıdan diyorsan doğru örnek olur. İnternet çok işe yarar, ancak kullanmayı bilene. Şimdi bu emri alan asker tanrısal bir emir olarak mı algılar bunu?

Şimdi madem örnekledin atılan2 dostum kendi sorunu kendin cevapla, kuranda olsa idi bu cümle sence nasıl yorumlanırdı?Tanrı var diyorsunuz sonrada tanrıya insan muamelesi çekiyorsunuz. Tanrı sözü emir ve kesin hüküm içermez mi inancına göre? Yoksa laf olsun diye mi inanıyorsunuz?Bağlayıcılığı yok mu? Bir tanrı var deyip atatürkle kıyaslayacak kadar cahil misin? Dediğini iyi düşün veya ısrar et . Ancak gerçekten düşünmek üstüne çok konuşup düşünmediğin duygusuna kapılıyorum.

Saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ölmeyi emrediyorum.

Okulda Türkçe derslerinde uyursan, böyle olur işte. Git mecaz nedir, motivasyon nedir öğren.

Sitelerde Paylaş

ölmeyi emrediyorum.

söz gayet mantıklı bir söz .

mantıklı bir sözü hedef tahtasına koyup sonra onunla alay ederek insanların algıları değiştirme ve sözü mantıksız gibi gösterme çabası

bu sitede çok tanıdık bir hareket.işin acı tarafı bu işi yapan da kendi açtığı çukura atlıyor

Sitelerde Paylaş

O komutan ne peygamberim diyor nede bu söz tanrıdan diyor. Eğer Atatürk peygamber, bu sözde tanrıdan diyorsan doğru örnek olur. İnternet çok işe yarar, ancak kullanmayı bilene. Şimdi bu emri alan asker tanrısal bir emir olarak mı algılar bunu?

Şimdi madem örnekledin atılan2 dostum kendi sorunu kendin cevapla, kuranda olsa idi bu cümle sence nasıl yorumlanırdı?Tanrı var diyorsunuz sonrada tanrıya insan muamelesi çekiyorsunuz. Tanrı sözü emir ve kesin hüküm içermez mi inancına göre? Yoksa laf olsun diye mi inanıyorsunuz?Bağlayıcılığı yok mu? Bir tanrı var deyip atatürkle kıyaslayacak kadar cahil misin? Dediğini iyi düşün veya ısrar et . Ancak gerçekten düşünmek üstüne çok konuşup düşünmediğin duygusuna kapılıyorum.

Saygılar...

dostum hiç konuyu sulandırmana,başka yöne çekmeye çalışmana gerek yok.söz kimin onuda bilmiyorum.ama açık ve seçik.'size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum.

yani savaşmayın ölün.emir budur.hani bunu büyük bir komutan söylüyorsa durum daha vahim.iddia edildiği gibi tc.kurucusu söylüyorsa vahimin vahimi.ne demek bu.savaşmayın ölün.bunun kıvırtılabilecek bir yanı varmı.

Sitelerde Paylaş

dostum hiç konuyu sulandırmana,başka yöne çekmeye çalışmana gerek yok.söz kimin onuda bilmiyorum.ama açık ve seçik.'size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum.

yani savaşmayın ölün.emir budur.hani bunu büyük bir komutan söylüyorsa durum daha vahim.iddia edildiği gibi tc.kurucusu söylüyorsa vahimin vahimi.ne demek bu.savaşmayın ölün.bunun kıvırtılabilecek bir yanı varmı.

....kız ve erkek kardeşlerin çiftleşmesi sonucu 3. kuşak türemiştir.şimdi bu türeme ensest ilişkimidir diye genel sormak istiyorum.

Şu yukardaki soruyu sorandan fazla bir şey beklememek lazım. 5 yaşındaki çocuğun zeka ve bilgisine sahip.

Sitelerde Paylaş

Şu yukardaki soruyu sorandan fazla bir şey beklememek lazım. 5 yaşındaki çocuğun zeka ve bilgisine sahip.

dostum git kendini bir hastaneye yaıtr.aylarca önceki bir iletimi buraya astığına göre başka birşey düşünemiyorum.üstelik bunu birkaç defa yaptın.ha böyle bir soru sormak insanı zeka özürlü yapmaz,ama bir soruya bu kadar takılanı ne yapar bilmem.sen karar ver.
Sitelerde Paylaş

dostum git kendini bir hastaneye yaıtr.aylarca önceki bir iletimi buraya astığına göre başka birşey düşünemiyorum.üstelik bunu birkaç defa yaptın.ha böyle bir soru sormak insanı zeka özürlü yapmaz,ama bir soruya bu kadar takılanı ne yapar bilmem.sen karar ver.

Sen saçmalamaya devam ettikçe daha çok göreceksin o iletiyi. O senin zeka özürlü olduğunun belgesidir. Ha, bu arada kız ve erkek kardeşlerin çiftleşmesinin ensest olduğunu öğrendin mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...