Jump to content

Savaş esirlerinin öldürülmesi talimatı veren Allah

Recommended Posts

Yavaş yavaş adım olacaksın ama tam öğrenene kadar bayağı bir şamar oğlanı olursun. Şimdi demekki şavaş esirlerinin öldürüleceğini kabul ettin ama belli şartlar olursa diye kıvırmaya kalkıyorsun.

Şimdi ayeti iyi okuyacaksın ve o ayettki YERYÜZÜNÜ nerene saklayacaksın görelim. Ne diyor ayet; savaşta zorda kalırsan, esirleri koyacak yer bulamazsan demiyor ne diyor Allah'ın YERYÜZÜNDE KESİN ZAFER KAZANINCAYA KADAR diyor. Var mı burada savaşta sıkışırsan zorda kalırsan lafı yoooooooooooooooooooooooook

Senin gibi çok soytarı geldi geçti ama sana belki birşeyler öğretmek nasip olur :D

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Senin gibi beberuhilerin bana bir şeyler öğretebilmeleri için önce 40 fırın ekmek yeyip boy atmaları lazım.

Soytarılık yapmayı bırak da ya ayetin neresinde "öldürün" ifadesi geçtiğini göster ya da yeryüzünde zayıf olunduğunda düşmana ne muamele yapılması gerektiğini söyle.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ya çok güzel bir konuya temas etmişsin:)

Ayette öldürün yazmıyor ki!

Sahi sen bir baksana bilirsin sen katalan.Bu ayet hangi savaş esirlerinden bahsediyor?

Geç kaldın o konuyu geçtik, öldürün yazıyor mu yazmıyor mu?

Çatışma sonucu alınan savaş esirlerinden bahsediyor.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi beberuhilerin bana bir şeyler öğretebilmeleri için önce 40 fırın ekmek yeyip boy atmaları lazım.

Soytarılık yapmayı bırak da ya ayetin neresinde "öldürün" ifadesi geçtiğini göster ya da yeryüzünde zayıf olunduğunda düşmana ne muamele yapılması gerektiğini söyle.

:lol: Düşman nerden çıktı, şaşırdın iyice :lol:

Konu:SAVAŞ ESİRLERİ

Not:Sen şanzımanı toparlayana kadar sana cevap yok, iyice dağıldın

Sitelerde Paylaş

Amma kütükmüşsün ...

sen müslüman değilmisin...bak Mudah yazmış sana

İslamcıların ne düşündüğünü...

Türkçede mi bilmiyorsun...

Bir savaştasın ben senin komutanınım...

sana emir verdim...

Kesinlikle esir almayın dedim...

Sen ne anlarsın be salak bu emirden...

Ben öldürün dedi mi?

Demedim...

Bunu kelime ile söylemeye ne gerek var...

Adam ilkokulu bitirmemiş biz burada türk çe öğretiyoruz...

Esir almayın emri savaşta verilmişse...

canlı istemiyorum demektir...

Heykeltraş gibi olduk yahu..kütükten heyykel yapacağız diye uğraşıyoruz..

Sitelerde Paylaş

şimdi bugünki uygulamalara bakalım .ırak ta mücahitler yakaladıkları amerikalıyı öldürüyorlar afganistan da esir değişimi talep ediliyor ki resulallah ta esir değişimi yapmıştır mali de ise artık kuzey mali tamamen ele geçmiş durumda ve mücahitler fidye talep ediyor yemen de yine esir değişimi talebi vardı suriye de hem öldürüldüyor hem esir değişimi yapılıyor böyle bakınca bugün fidye alan tek grup mali deki ensar din grubu.şimdi hadi bakalım büyük müctehid yeryüzünde kesin zaferden ne anlıyorsun:bir yönetimi ele geçirmek kesin zafer mi değil mi eğer öyleyse malili mücahitler de hata yapmıyor peki sorun ne

Sitelerde Paylaş

Ya bir kalp gözüyle :lol: bak diyorum.Hangi savaş esirleri bu! Ben pek anlamadım

Seni uyanık seni, sen şimdi zina ayetinin sadece o ayetin inmesine sebep olan olaya uygulanması doğrudur da dersin, çaresizlik adama neler yaptırır :lol:

Bak ayet aşağıda Allah ne demiş, iyi bak şu savaş bu savaş demiş mi? Genel hükmünü tüm zamanlara söylemiş ve TEK BİR KISITLAMA KOYMUŞ: siyahlı kırmızılı kısım. Kör gözleriniz görsün diye cicili bicili yaptım :lol:

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş

Ya bir kalp gözüyle :lol: bak diyorum.Hangi savaş esirleri bu! Ben pek anlamadım

Bedir savaşındaki zafiyeti açıklayamıyorsunuz…

NEREDEYSE HERKES SENDEN EFTAL 66 DA İDDİA ETTİĞİN BEDİRDE

MUHAMMEDİN ORDUSUNUN ZAFİYETİNİ BEKLİYOR...

HALA BEKLİYOR HADİ AÇIKLA...

MADEM İDDİA EDİYORSUN BU ZAFİYETİ BEKLİYORUZ..

Ben uhuddaki zafiyeti bi yerinize sokuyorum

Birde hala ahmak bir kitapta böyle bir ayet varmış diyorsun

Sen benim açtığım başlıklara bak bakalım kaç tane daha tuhaf ayetler var..Düzgün bitane ayet varmı kuranda..

Eftal-67.Yeryüzünde düşmanı tamamıyla sindirip hâkim duruma gelmedikçe, hiçbir peygambere esir almak yakışmaz. Siz geçici dünya menfaatini istiyorsunuz, hâlbuki Allah ahireti (kazanmanızı) istiyor. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Eftal-70.Ey Peygamber! Elinizdeki esirlere söyle: Eğer Allah, kalplerinizde (iman, ihlâs, iyi niyet gibi) bir hayır (olduğunu) bilirse, sizden alınan fidyeden daha hayırlısını size verir ve sizi bağışlar. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş

Seni uyanık seni, sen şimdi zina ayetinin sadece o ayetin inmesine sebep olan olaya uygulanması doğrudur da dersin, çaresizlik adama neler yaptırır :lol:

Bak ayet aşağıda Allah ne demiş, iyi bak şu savaş bu savaş demiş mi? Genel hükmünü tüm zamanlara söylemiş ve TEK BİR KISITLAMA KOYMUŞ: siyahlı kırmızılı kısım. Kör gözleriniz görsün diye cicili bicili yaptım :lol:

Ya tamam hadi sen haklısın diyelim bu konuda :)

Benim asıl istediğimi biliyorsun.Hangi savaş esirlerinden bahsediyor?

Sitelerde Paylaş

şimdi bugünki uygulamalara bakalım .ırak ta mücahitler yakaladıkları amerikalıyı öldürüyorlar afganistan da esir değişimi talep ediliyor ki resulallah ta esir değişimi yapmıştır mali de ise artık kuzey mali tamamen ele geçmiş durumda ve mücahitler fidye talep ediyor yemen de yine esir değişimi talebi vardı suriye de hem öldürüldüyor hem esir değişimi yapılıyor böyle bakınca bugün fidye alan tek grup mali deki ensar din grubu.şimdi hadi bakalım büyük müctehid yeryüzünde kesin zaferden ne anlıyorsun:bir yönetimi ele geçirmek kesin zafer mi değil mi eğer öyleyse malili mücahitler de hata yapmıyor peki sorun ne

Kütükler tek başına okumasın tercüme yapıyorum...

bak demişsinki yeterince açık yazmadımmı.....demekki yazmamışsın..

Sitelerde Paylaş

Kütükler tek başına okumasın tercüme yapıyorum...

bak demişsinki yeterince açık yazmadımmı.....demekki yazmamışsın..

Sitelerde Paylaş

Dostum,

1) Beni Allah ve onun sözü bağlar, Müslümanların en yobazı bile işine geldiğinde eğip büküyorlar. Arabistan Irak a karşı ABD ile işbirliği yaptı mı yaptı? Bu işbirliği sonucu 1 milyon müslüman öldü mü öldü. Şimdi bu Kuran a uygun mu? DEĞİL. Araplar Kuran ımı bilmiyor yoksa alimleri mi yok? Hepsi var ama işine geldiği kadarını uyguluyor.

2) Esirler çok kabaca ikiye ayrılır ve ayrı hükümlere tabiidirler;

Birinciler:Muharebe alanında ele geçirilenler. Bunlara uygulanacak hüküm bellidir (Enfal 67)

İkinciler: Savaşın hüküm sürdüğü bir bölgede doğrudan çatışma alanı içinde yer almayan ama düşman tarafında olan muharip ya da sivil kişiler (Muhammed 4)

Birinci gruptakilere Enfal 67 hükümleri uygulanır, ikinci gruptakilere ise Muhammed 4 hükümleri.

Muhammed 4 hükmü gereği savaş (muharebe değil) kazanılcaya kadar bunları ister öldürürsün ister esir olarak tutabilirsin, savaş bitmeden salamazsın. Savaşı kazandığın da ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salarsın.

Muhammed 4-Öyleyse küfredenlerle karşılaştığınızda hemen boyunlarını vurun. Nihayet onları sindirince, bağı sıkı basın. Sonra da ya bir lütuf veya bir fidye. Yeter ki harb hazırlıklarını bıraksın. Eğer Allah, dileseydi; onlardan elbette intikam alırdı. Fakat kiminizi kiminizle denemek ister. Allah yolunda öldürülenlere gelince; Allah onların amellerini asla boşa çıkarmaz.

İmdi kâfirlerle savaşta karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. Nihayet onları iyice mağlub edince, işi sağlama bağlayın, onları esir alın. Savaş bitince onları ister lütuf olarak karşılıksız salıverir, ister fidye alarak bırakırsınız. Durum şu ki: Allah dileseydi, onlardan intikamınızı alır, onları cezalandırırdı. Fakat O, sizi birbirinizle denemek için savaşı emrediyor. Allah yolunda öldürülenler var ya, Allah onların yaptıklarını asla zayi etmeyecek, boşa çıkarmayacaktır.

inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın (esir alın). Savaş sona erince de artık ya karşılıksız veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, Allah dileseydi, onlardan intikam alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek ister. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.

Not:Lütfen teknik cevap alayım itirazı olan varsa

Diğer not: Muhammed 4 çok hileye kıvırmacaya maruz kalmış bir ayet olduğu için birkaç farklı mealini verdim

Sitelerde Paylaş

Amma kütükmüşsün ...

sana emir verdim...

Ben öldürün dedi mi?

Demedim...

Sitelerde Paylaş

:lol: Düşman nerden çıktı, şaşırdın iyice :lol:

Konu:SAVAŞ ESİRLERİ

Not:Sen şanzımanı toparlayana kadar sana cevap yok, iyice dağıldın

İletilerimi sildirmek yerine sorularıma cevap ver.

Sen düşmanların yerine dostlarını mı esir alıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Amma kütükmüşsün ...

sana emir verdim...

Ben öldürün dedi mi?

Demedim...

Bana kütük diyen aptal, aynısını sana da soruyorum;

Ayetin neresinde "öldürün" ifadesi geçtiğini göster ya da yeryüzünde zayıf olunduğunda düşmana ne muamele yapılması gerektiğini söyle.

Sitelerde Paylaş

Bana kütük diyen aptal, aynısını sana da soruyorum;

Ayetin neresinde "öldürün" ifadesi geçtiğini göster ya da yeryüzünde zayıf olunduğunda düşmana ne muamele yapılması gerektiğini söyle.

Sana kütük dediğim zaman...

akılsız olduğunu söylememe gerek kalıyor mu?

Anlayabileceğini sanmam da ...

Sitelerde Paylaş

İletilerimi sildirmek yerine sorularıma cevap ver.

Sen düşmanların yerine dostlarını mı esir alıyorsun?

Cahaletle uğraşmak zor ama uğraşacağız. Cahil adam içinde bulunduğu bataklığın bile farkına varmaz varamaz ne acı.

"Düşman=savaş esiri" mi?

Anlaman zor ama sen bile başarabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...