Jump to content

Şehitlik Zırvası

Recommended Posts

Türkiye de her erkek sırası gelince gidip 15 ay askerlik yapıyor. Sadece şehitler askerlik yapmıyor. Askerlik gönüllü gidilen biryer değil onu demeye getiriyorum. İsteyerek gidilen bi yer değil orası, kimse kendini kandırmasın. Astsubaylar, uzaman çavuşlarda ölüyor. Onlar gönüllü gidiyor. Ama babalarının hayrına gitmiyorlar. Ölmeyi göze alarak gidiyorlar. Devlettende çatır çatır paralarını alıyorlar.

Hani savaş olur, sende canı gönülden gider savaşırsın. Ölürsün şehit denir. Benim bildiğim böyle.

Zoraki yapılan bir görevde ölenlere şehit denmez.

Devletin, toplumdaki insanları elinde oynatıp, cepheye daha kolay sürmesi için uydurulmuş bir şey.

Saçma sapan birşey yani.

Askerlerimizi kışlada tutmak için birsürü caydırıcı kanun varken kendimizi kandırmayalım.

İslamda ota boka şehit dendiği için, ben pek etkilenmiyorum O şehit, bu şehit.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah yolunda, dini, canı, malı, namus ve şerefi, vatan ve milleti

uğrunda ölenlere şehit denir

Bu Şehit kavramı kurandan gelmiştir.

Ölenlerin b.k yoluna gitmediğine inandırılması için kullanılan bir kelimedir.Ben b.k yoluna gidiyolar demiyorum savundukları bir şey için örneğin vatan için savaşıp ölen kişiler gerçekten önemli ve taktir edilecek kişilerdir ama şehit denmesi çok saçma ve kandırmacadır.Müslümanların binlerce zırvalıklarından bir tanesi.

Sitelerde Paylaş

Ölenlerin b.k yoluna gitmediğine inandırılması için kullanılan bir kelimedir.Ben b.k yoluna gidiyolar demiyorum savundukları bir şey için örneğin vatan için savaşıp ölen kişiler gerçekten önemli ve taktir edilecek kişilerdir ama şehit denmesi çok saçma ve kandırmacadır.Müslümanların binlerce zırvalıklarından bir tanesi.

Sitelerde Paylaş

Devlet halkı kendi halkı aracılığıyla korumaktadır.Daha doğrusu koruyor yanılsaması yapmaktadır.Paralı askerlik sisteminde ise devlet kendi gücünden parça ayırıp bunu halkın korunması için harcar.Güçten kastım maddi güçtür.Şehitlik yalanı ile halk sömürülmektedir.Bu bir illüzyondur.

Sitelerde Paylaş

T.C. uğruna savaşınca ne oluyor? Öldükten sonra cennetten daha iyi bir yere mi gidiyor?

Sitelerde Paylaş

A- Şehid olabilmek için şeriatçı yani Mü'min olmak şarttır.

B- Şehid olabilmek için uğruna savaşıp öldüğü vatan ALLAH’ın kitabıyla (şeriat) ile yönetilmelidir.

C- Şehid olabilmek için canını feda ettiği dava ALLAH'ın emrettiği meşru bir iş olmalıdır.

D- Şehid olabilmek için ırkı için değil , İslam ümmeti için mücadele ederken ölmüş olması gerekir.

E- Şehid olabilmek için insanlar arasında övülme , methedilme ve kahraman densin diye ölmemiş olması gerekir

F- Şehid olabilmek için mal, mülk , ganimet için savaşırken ölmemiş olması gerekir.

G- Şehid olabilmek için haram olan beşeri düzenler ile yönetilen doğduğu ,büyüdüğü ve yaşadığı vatanları müdafaa için öldürülmemiş olması gerekir.

H- Şehid olabilmek için öldürülenin Müslüman olması yeterli değildir. Öldürülenin uğruna öldüğü vatan ve dava İslam’ın yasak veya düşman olduğu bir vatan ve kurum kuruluş olmamalıdır

Bir arâbî, Hz. Muhammed (s.a.v.)'in huzuruna gelerek:

"Ya Rasûlullah! Bir adam ganimet (savastan sonra elde edilen mallar) için, diğeri şöhret için, öbürü riya ve gösteriş için savaşır. Hangisi Allah yolundadır?" diye sorunca, Hz. Peygamber (s.a.v.) şu cevabı vermiştir:

"Kim Allah'ın adını, hükmünü (kanunlarını) yüceltmek, her şeyin üstüne çıkarmak için savaşırsa, o Allah yolundadır."

(Buhârî, İlim, 45, Cihâd,15; Muslim, İmre,150,151; İbn Mace, Cihad,13; Ahmed b. Hanbel, IV, 392, 397, 402, 405, 417)

376873_466418580055714_826503349_n.jpg

111261.jpg

basin-sehitleri.jpg

01.05.2011_4085963_.jpg

Sitelerde Paylaş

Doğum yaparken ölen şehit, ateşte yanarken ölen şehit, suda boğulurken ölen şehit, yüksekten düşerken ölen şehit, askerde ölen şehit, şu şehit bu şehit...

Şehitliğin, yani kutsal ölümün bu kadar sıyunun çıktığı bir dine göre ben ölsem ben bile şehit olurum belki.

Sitelerde Paylaş

Doğum yaparken ölen şehit, ateşte yanarken ölen şehit, suda boğulurken ölen şehit, yüksekten düşerken ölen şehit, askerde ölen şehit, şu şehit bu şehit...

Şehitliğin, yani kutsal ölümün bu kadar sıyunun çıktığı bir dine göre ben ölsem ben bile şehit olurum belki.

ne şehit ne gazi uzay yoluna gitti bizim niyazi :) :) :)

Sitelerde Paylaş

A- Şehid olabilmek için şeriatçı yani Mü'min olmak şarttır.

Doğru.

B- Şehid olabilmek için uğruna savaşıp öldüğü vatan ALLAH’ın kitabıyla (şeriat) ile yönetilmelidir.

Yanlış.

C- Şehid olabilmek için canını feda ettiği dava ALLAH'ın emrettiği meşru bir iş olmalıdır.

Doğru.

D- Şehid olabilmek için ırkı için değil , İslam ümmeti için mücadele ederken ölmüş olması gerekir.

Doğru.

E- Şehid olabilmek için insanlar arasında övülme , methedilme ve kahraman densin diye ölmemiş olması gerekir

Doğru.

F- Şehid olabilmek için mal, mülk , ganimet için savaşırken ölmemiş olması gerekir.

Yanlış.

G- Şehid olabilmek için haram olan beşeri düzenler ile yönetilen doğduğu ,büyüdüğü ve yaşadığı vatanları müdafaa için öldürülmemiş olması gerekir.

Yanlış.

H- Şehid olabilmek için öldürülenin Müslüman olması yeterli değildir. Öldürülenin uğruna öldüğü vatan ve dava İslam’ın yasak veya düşman olduğu bir vatan ve kurum kuruluş olmamalıdır

Yanlış.

Sitelerde Paylaş

Yanlış.

kendi malını savunmaktan bahsedilmiyor burda yeni ganimet elde etmekten bahsediliyor

Müslüman yatağında uyurken bile eceliyle ölse sırf niyetinden dolayı şehit olabilir.

ameller niyetlere göredir hadisi şöyle anlaşılır.

Sen iyi bir amel yaparsın iyi niyetle yaparsan sevabını alırsın kötü niyetle yaparsan sevabını almazsın

Sen kötü amel işleyip niyetim iyiydi diye kurtulamazsın.Şeyh Said isyan ettiğinde ismailağalı mürid,nurcu şakirt atatürkün ordusu altında onlarla savaşırken benim niyetim iyi islama karşı savaşsam bile diyemez

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...