Jump to content

Şehitlik Zırvası

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah yolunda öldürülmenin dışında yedi çeşit şehidlik vardır: Allah yolunda öldürülen şehiddir. Taundan Ölen şehiddir. Suda boğulan şehiddir. Zâtü'1-cenb hastalığından ölen şehiddir. Yıkık altında kalıp ölen şehiddir. Hamileyken veyahut da doğumda ölen kadın şehiddir.

Şehidler dört derecedir: îmanı sağlam mü'min bir kişi düşmanla karşılaşır, Allah'a verdiği söze sadık kalarak öldürülünceye kadar çarpışır. îşte bu kimse Kıyamet günü insanların gözlerini dikip yukarı doğru kedisine baktıkları kimselerdir.

îmanı sağlam mü'min bir kişi düşmanla karşılaşır, korkusundan sanki derisine sivri dikenler vurulur gibidir. Nerden geldiği belli olmayan bir darbe kendisine isabet ederek öldürülür. Bu ikinci derecededir.

Salih ameli kötü işlerle karışık olarak işleyen mü'min bir kişi düşmanla karşılaşır, Allah'a verdiği söze sadak kalarak öldürülünceye kadar çarşıpır. Bu üçüncü derecededir.

Diğeri de aşırı derecede günah işleyerek nefsine zulmetmiş mü'min bir kişidir. Düşmanla karşılaşır, Allah'a verdiği sözde sadakat göstererek öldürülünceye kadar çarpışır. Bu da dördüncü derecededir.

Şehidler, [Kabir âleminde] Cennetin kapısında akan bir nehrin kıyısında yeşil bir çadırın içindedirler. Rızıkları sabah akşam Cennetten kendilerine gelir.

Yaralanarak, taunla, yıkık altında kalarak, yırtıcı hayvanların yemesiyle, suda boğulmakla, ateşte yanmakla, karın sancısıyla, zâtül-cenb hastalığıyla Ölmek şehidliktir.

Boğularak ölen şehiddir. Yanarak ölen şehiddir. Gurbette ölen şe-hiddir. Yılan ve benzeri haşeratın ısırmasından dolayı ölen şehiddir. Karın sancısından dolayı ölen şehiddir. Çöken evin altında kalan şehiddir. Damdan düşüp ayağı veya boynu kırılarak ölen şehiddir. Üzerine taş yuvarlanarak ölen şehiddir. Meşru ölçüde kocasını kıskanan kadın Allah yolunda cihad eden gibidir. Ona bir şehid mükâfatı vardır. Malı uğrunda öldürülen şehiddir. Canı uğrunda öldürülen şehiddir. Din kardeşini savunurken ölen şehiddir. Komşusu uğrunda öldürülen şehiddir.İyiliği kötülükten sakındırırken ölen şehiddir.

Sitelerde Paylaş

Türkiye de her erkek sırası gelince gidip 15 ay askerlik yapıyor. Sadece şehitler askerlik yapmıyor. Askerlik gönüllü gidilen biryer değil onu demeye getiriyorum. İsteyerek gidilen bi yer değil orası, kimse kendini kandırmasın. Astsubaylar, uzaman çavuşlarda ölüyor. Onlar gönüllü gidiyor. Ama babalarının hayrına gitmiyorlar. Ölmeyi göze alarak gidiyorlar. Devlettende çatır çatır paralarını alıyorlar.

Hani savaş olur, sende canı gönülden gider savaşırsın. Ölürsün şehit denir. Benim bildiğim böyle.

Zoraki yapılan bir görevde ölenlere şehit denmez.

Devletin, toplumdaki insanları elinde oynatıp, cepheye daha kolay sürmesi için uydurulmuş bir şey.

Saçma sapan birşey yani.

Askerlerimizi kışlada tutmak için birsürü caydırıcı kanun varken kendimizi kandırmayalım.

İslamda ota boka şehit dendiği için, ben pek etkilenmiyorum O şehit, bu şehit.

Katılıyorum savaşanlar çok olsun diye şehitlik zırvası koymuşlar akıllılar, valla gözlerim dönüyor sinirden askere gittiğimde kendi cepeme bonba atmassam neyim...

neden bunu yaptın allah senin için ne dicek ?

dinimde bu yazıyo ahahaha zaaa xD

tarihinde kratos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sahih-i Müslim'den bir Hadis okuyalım. "Kim samimi kalple şehid olmak isterse, yatağında da ölse makamı şehid makamıdır." diyor.

benim söylediklerim ile bu hadis arasında bir çelişki yok ama senin bu hadisi kullanma amacınla hadisin manası farklı.Sen niyeti iyi olursa türkiye için savaşıldığında şehit olur manasına getiriyorsun laik bir devlet için savaşıp şehit olmayı isteyemezsin

Sitelerde Paylaş

laik bir devlet için savaşıp şehit olmayı isteyemezsin

Bu kısmı yanlış biliyorsun. Şuan Türkiye sınırlarında askerlik yapan ismi Ahmet Ehli sünnet itikadında olan müslüman bir er Pkk tarafından öldürülse şehittir.

O Ahmet Devleti korumuyor, vatanını koruyor.

Hadis: Vatan sevgisi imandandır.

Sitelerde Paylaş

bu salaklar kimsenin kalbini kırmamak için ileriki yıllarda dine değişik şehitlik mertebeleri koymuşlar.

ölüm ve hastalıklar yaşamın içinde..

din adamları halkla sorun yaşamak istemezler.

çünkü süreğen hastalıklardan acı çeken çok insan var.

ve buna dinler hatta bilim kalıcı bir çare bulamıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...