Jump to content

Şehitlik Zırvası

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dostum şehitlik en yüksek bir zirvedir...

Ateistlik, idealistlik değildlr..

Eldeki imkanı bile, tepen akıldan istifa etmektir...

Hal böyle iken en aşağıdaki en yukarıdaki anlamasını beklemek mümkün değildir....

Müslüman olmayan islamiyeti ne kadar anlayabilir....

Söylediklerini doğru olma ihtimali bile yok...

Sitelerde Paylaş

İmamı Azam buyuruyor ki, hangi memlekette kısa sürede olsa şeriat nizamı hüküm sürmüşse orası darul islamdır.

Yukarıdaki prensibe göre, Madrid darul islam'dır. Madrid'in darul islam olduğunu kabul ediyor musun?

Ebu Hanife darul harp-darul islam şartlarını hangi ayet ya da rivayete dayandırmış?

İslam, Türkiye'de %100 yaşanabiliyor mu?

İslam'ı %100 yaşayan bir kişi emanda mıdır?

Türkiye'nin etrafında hangi İslam devleti var?

Sitelerde Paylaş
Ve eğer Suudi Arabistan Vahhabi değil de Ehli Sünnet olaydı ve Türkiye'ye Şeriat getirmek için savaş açsaydı hemen onların safına geçerdim.

türkiyeye karşı niye savaşıyorsun ki zaten darul islam değil mi yoksa video da cübbelinin dediği gibi burayı darul islama çevirmek için mi savaşacaksın

İmamı Azam buyuruyor ki, hangi memlekette kısa sürede olsa şeriat nizamı hüküm sürmüşse orası darul islamdır.

ebu hanife onu o manada söylediğini hiç zannetmiyorum orası islama aittir manasında kullanmıştır.yoksa Ebu hanife gidip ispanya ya darul islam diyecek hali yok.

işin aslına gelince bütün mezheplere göre küfrün galebe çaldığı yer darul harptir müslümanların can güvenliği var iddiası ile hanefiliğin burayı darul islam saydığını söylemek çok yanlıştır

Şimdi burayı ingilizler işgal etselerdi darul islam mı diyecektiniz?Onlar da kemalistlerden farklı davranmıyacaklardı .Adam işgal edecek sonra bir kukla yönetim bırakacaktı aa bak şimdi darul islam mı oldu diyecektik

hem türkiyede müslümanların can güvenliği mi var?Sen bütün hocaları kes öldür sindir sustur artık millet sus pus okup ses çıkarmayınca da millete karışma sonra cübbeli çıksın bakın bize karışmıyorlar güvenlik var darul islamdır.islamı anlatınca içeri at 28 şubatlar yaşat ben döndüm gömlek değiştirdim deyince seni başbakan yapsınlar aaa bak darul islam var biz başbakan oluyoruz de.

Sen sen olarak yaşayamıyorsun ki bu ülke de takiyye yapana hayat hakkı var.Böyle darul islam mı olur

Sitelerde Paylaş

ebu hanife onu o manada söylediğini hiç zannetmiyorum orası islama aittir manasında kullanmıştır.yoksa Ebu hanife gidip ispanya ya darul islam diyecek hali yok.

ZANLA DİN OLMAZ. İSLAM FIKIH KAİDELERİ ZANLA ÇIKARILMAZ.

işin aslına gelince bütün mezheplere göre küfrün galebe çaldığı yer darul harptir

KAYNAK ZANNIN DEĞİLSE BANA BİR KAYNAK VERİR MİSİN?

müslümanların can güvenliği var iddiası ile hanefiliğin burayı darul islam saydığını söylemek çok yanlıştır

KİME GÖRE YANLIŞ SANA GÖRE Mİ, İSLAM'A GÖRE Mİ? İSLAM'A GÖREYSE BANA HANGİ KAYNAKTAN FAYDALANDIĞINI GÖSTERİR MİSİN?

Şimdi burayı ingilizler işgal etselerdi darul islam mı diyecektiniz?Onlar da kemalistlerden farklı davranmıyacaklardı .Adam işgal edecek sonra bir kukla yönetim bırakacaktı aa bak şimdi darul islam mı oldu diyecektik.

BİZ KAFAMIZDAN BİRŞEY DEMEYİZ. MEZHEP İMAMLARIMIZ NE DEMİŞSE ONU DERİZ.

hem türkiyede müslümanların can güvenliği mi var?

VAR TABİ.

Sen bütün hocaları kes öldür sindir sustur artık millet sus pus olup ses çıkarmayınca da millete karışma sonra cübbeli çıksın bakın bize karışmıyorlar güvenlik var darul islamdır.islamı anlatınca içeri at 28 şubatlar yaşat ben döndüm gömlek değiştirdim deyince seni başbakan yapsınlar aaa bak darul islam var biz başbakan oluyoruz de.

Sen sen olarak yaşayamıyorsun ki bu ülke de takiyye yapana hayat hakkı var.Böyle darul islam mı olur.

Sitelerde Paylaş
ZANLA DİN OLMAZ. İSLAM FIKIH KAİDELERİ ZANLA ÇIKARILMAZ

ebu hanifenin o sözünü iki şekide de tevil edebilirsin tamam zannetmek kelimesi yanlış

işinize gelince mezhep imamınızı hemen terkediyorsunuz ama

http://www.youtube.com/watch?v=P8yKubkdJQg&list=UUvUwI6aJlrXQXtwXLkwv01A&index=19&feature=plcp

KAYNAK ZANNIN DEĞİLSE BANA BİR KAYNAK VERİR MİSİN?

bu da mezheplerin görüşleri

http://www.islam-tr.net/tevhid/10603-dar-ul-harb-ve-dar-ul-islam-kitap.html

hem türkiyede müslümanların can güvenliği mi var?

VAR TABİ.

istiklal mahkemeleri kurulduğunda hocalar asılırken türkiye darul islam mıydı darul harp mıydı sonra nasıl darul islama döndü.

Sitelerde Paylaş
Verdiğin videoyu izledim. Biz Peygamber hakkı için istemeyiz. Biz Peygamberimizin yüzü suyu hürmetine isteriz.

çok iyi hatırlıyorum cübbeli tv de aynen şöyle demişti " onun aslı hakkı için dir bize yüzü suyu hürmetine diye geçmiş "

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...