Jump to content

Çarpıtılan bir ayet : İncil'de Muhammed'in adı geçer

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ama abicim senin elindeki 400 yıllık Kuran birşeyi kurtarmıyor ki?

Gerçekten anlamadım, 1400 yıllık Kuran getirmen lazım. Üstelik Kuran ın değişip değişmemesi marifet de değil. Hammurabinin kanunları kapı gibi duruyor hem de 4000 yıllık. Yanı kıçı kırık bir kulun bile becerdiği konu. Gerçi sizin iddianıza göre Allah diğer kitaplarını koruyamamış ama bunu ben ciddiye almıyorum umarım bu iddianızı öbür tarafta Allah size sormaz "ulan gafiller siz nasıl sözümün değiştiğini iddia ettiniz" diye. Allah sizleri hidayete erdirir inşallah

Ha bütün bunlara rağmen Muhammed in kılını saklayan müslümanlar ilk Kuran ı muhafaza etmemişler ne putperestsiniz sizler. Kılı bırakıp, ayetlerin yazıldığı derileri, kemikleri, taş parçalarını korusaydınız yok yapamamışsınız ama tekrar edeyim konu bu değil.

Gerçi bu başlık konusu da değil.

national geografic'ten youtube'a video koymuşlar.değiştirilmiş kutsal kitap yazarsanız aramaya bulursunuz.emin ol fazlasıyla değiştirilmiş.yeni bir bilimsel gelişme oldu mu bir ayeti köşesinden değiştirip bu yazıyordu diyorlar.

Sitelerde Paylaş

national geografic'ten youtube'a video koymuşlar.değiştirilmiş kutsal kitap yazarsanız aramaya bulursunuz.emin ol fazlasıyla değiştirilmiş.yeni bir bilimsel gelişme oldu mu bir ayeti köşesinden değiştirip bu yazıyordu diyorlar.

Kastın Kuran ise bu beni yıkar en az Müslümanlar kadar cayırtı koparırım, ben Kuran ı bu haliyle sevdim ve seviyorum. Kimse bu aşkı elimden almaya kalkmasın.... bu kadar söyleyeyim :D

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar Yeni Antlaşmayı müslüman mantığıyla değerlendirdiklerinden isa yı Muhammed gibi bir peygamber sanmaktalar ve hristiyanların İsayla ilişkilerini

kendilerinin Muhammed ile ilişkileri gibi görmekteler. İsa Yeni Antlaşmada her şeyin kendisiyle tamamlanacağını bildiren sözler söylemiştir. Kendisinden sonra

peygamber gelmesi hristiyanlık mantığı açısından saçmadır. Yeni Antlaşmada Yuhannaya göre incilde geçen Paraklit, hristiyanlık inancına göre inanlara verilecek olan

kutsal ruhun ünvanlarından biridir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar Yeni Antlaşmayı müslüman mantığıyla değerlendirdiklerinden isa yı Muhammed gibi bir peygamber sanmaktalar ve hristiyanların İsayla ilişkilerini

kendilerinin Muhammed ile ilişkileri gibi görmekteler. İsa Yeni Antlaşmada her şeyin kendisiyle tamamlanacağını bildiren sözler söylemiştir. Kendisinden sonra

peygamber gelmesi hristiyanlık mantığı açısından saçmadır. Yeni Antlaşmada Yuhannaya göre incilde geçen Paraklit, hristiyanlık inancına göre inanlara verilecek olan

kutsal ruhun ünvanlarından biridir.

Sitelerde Paylaş

Bir önceki sayfada 31 adet kaynaktan içlerinde halen kullanılan tevrat ve incil ayetlerinin de olduğu

PEYGAMBER (ASM) ın geleceğine ve VASIFLARINA AÇIKÇA VE ŞÜPHESİZ delillerin yeraldığı mesajımı okuyunuz

ve kafanız basıyorsa bi zahmet yorumlayınız hodri meydan

görmezlikten gelerek iddialarınıza ters düşüp kendinizle çelişiyorsunuz

bir nevi aczinizi kabullenmiş olacaksınuız

nerde bilimsellik? araştırmacı ve sorgulayıcı ruha ne oldu?

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Kırmızı yazı göz yorucu
Sitelerde Paylaş

Bir önceki sayfada 31 adet kaynaktan içlerinde halen kullanılan tevrat ve incil ayetlerinin de olduğu

PEYGAMBER (ASM) ın geleceğine ve VASIFLARINA AÇIKÇA VE ŞÜPHESİZ delillerin yeraldığı mesajımı okuyunuz

ve kafanız basıyorsa bi zahmet yorumlayınız hodri meydan

görmezlikten gelerek iddialarınıza ters düşüp kendinizle çelişiyorsunuz

bir nevi aczinizi kabullenmiş olacaksınuız

Yahu sen daha İncil de cortluyorsun daha ne konuşuyorsun?

Başlığı oku : Muhammed, İncil'de Sözü Edilen 'Yalancı Peygamber' Olmasın?

http://www.ateistfor...showtopic=33301

Arkadaşım başlıpı okuduktan sonra da şuna cevap ver ayrıca;İncil i delil olarak getirdiğine göre şunun değişip değişmediğini bir söyle hele. Daha başında cortladığın bir iletinin nesine cevap verelim. Sen ilk önce ilk cortuna cevap ver

Not:Cort nedir diye sormayın

Sitelerde Paylaş

Üçüncü hüccet: İşte, bir nümune olarak Tevrat, İncil, Zebur'un, Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselâma ait âyetlerinin birkaç nümunesini göstereceğiz.

Birincisi: Zebur'da şöyle bir âyet var:

"Allahım! Fetretten ..........................................................

Ahmetbaha , burada , hele bu kadar uzun nurcu siteden alıntılara veya tebliğ iletilerine izin vermiyoruz .. Eğer illa bir şeye işaret etmeniz çok lazımsa alıntı yaptığınız sitenin linkini koyun ,...Tabii en iyisi kendi yazılarınızı yazın....

Yazıyı kısaltarak emek harcadım diyorsunuz, o yüzden bir kereye mahsus dokunmuyorum...Bir daha olmasın lütfen...

Sitelerde Paylaş

Kuran değiştirilmiştir.Ama müslümanlar bu videoyu izleyemez.Korkuyorlar çünkü.

güya bu videonun yanlışlığıyla ilgili de bir video koymuşlar.videoyu yapan kişi aralarda ayet paylaşmmış bu yüzden yanlıştır diyor(işte allah kitabını koruyacağını falan demiş).incilde de aynısı yazıyordu ama neyse

Sitelerde Paylaş

@ 10:00 İsa'yı öldürmüşmüşler, soytarı cüceler.

(156-157) Bir de inkârlarından ve Meryem’e büyük bir iftira atmalarından ve “Biz Allah’ın peygamberi Meryem oğlu İsa Mesih’i öldürdük” demelerinden dolayı kalplerini mühürledik. Oysa onu öldürmediler ve asmadılar. Fakat onlara öyle gibi gösterildi. Onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, bu konuda kesin bir şüphe içindedirler. O hususta hiçbir bilgileri yoktur. Sadece zanna uyuyorlar. Onu kesin olarak öldürmediler.

Sitelerde Paylaş

Olmayan biri nasıl ölsün değil mi?

İsa diye biri yok.Mitolojik bir figür sadece.Bende gerçek bir cevap verildiğini sandım.Hristiyan misyonerlerin yaptığını iddia etmiş ama hiçbir ispatı yok.Buna inanmamızı bekliyor.Ayrıca bu neyi değiştirir ki?

İsteyen videodaki bilim adamlarını araştırsın.Videoda açıkça ispatlanmış.Bu ispatı çürütecek daha kuvvetli ispatlar olmadan bu video sadece kendini kandırmak isteyenlerin avuntusu olur.

tarihinde Berkullah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olmayan biri nasıl ölsün değil mi?

İsa diye biri yok.Mitolojik bir figür sadece.Bende gerçek bir cevap verildiğini sandım.Hristiyan misyonerlerin yaptığını iddia etmiş ama hiçbir ispatı yok.Buna inanmamızı bekliyor.Ayrıca bu neyi değiştirir ki?

İsteyen videodaki bilim adamlarını araştırsın.Videoda açıkça ispatlanmış.Bu ispatı çürütecek daha kuvvetli ispatlar olmadan bu video sadece kendini kandırmak isteyenlerin avuntusu olur.

ilk kısımda haklı olabilir fakat kurandaki yazıların değiştirilmesinin tek nedeni kuranın değiştirilmiş olmasıdır.muhammedin ilk evliliğinin çıkar evliliği olduğunu din hocaları bile kabul eder bu yüzden muhammedin 1 kağıt parçasını düşünmesine gerek yoktu dediğin ayrıca arapçada 1 harf bile tüm cümleyi değiştirirken pek önemli bir fark değil demek taraflı yaklaşımdır özet şu:eski kuranla şimdiki arasında harf farklılıkları var.bunlar cümlenin anlamını değiştirmeye yetiyor (sanırım 780+90 elif neden böyle ifade edildiğini bilmiyorum).muhammedten sonra eski hataları düzeltmek için eski kuran silinmiş yerine yeni ayetler yazılmış(müslüman taraf bunu kağıt parası için diyor :D) sonuç: kuranın incilden farkı yok

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Hem Türkçe Yuhanna İncilinin On Dördüncü Bab ve otuzuncu âyeti şudur: "Artık sizinle çok söyleşmem. Zira bu Âlemin Reisi geliyor. Ve bende onun nesnesi asla yoktur." İşte, "Âlemin Reisi" tabiri, "Fahr-i Âlem" demektir. "Fahr-i Âlem" ünvanı ise, Muhammed-i Arabî Aleyhissalâtü Vesselâmın en meşhur ünvanıdır.

Yazi cok uzun olmus, en kalin yazilmis yerini aldim.

Yuhanna 14:30

Artık sizinle uzun uzun konuşmayacağım. Çünkü bu dünyanın egemeni geliyor. Onun benim üzerimde hiçbir yetkisi yoktur.

Benim bildigim kadariyla:

Hiristiyanliga göre bu dünyanin efendisi seytandir ve bu ayet seytandan bahsetmektedir. Burda Isanin " Onun benim üzerimde hiçbir yetkisi yoktur." demeside bu yazdiklarimi destekliyor :D

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanirim,

burda da Muhammedden bahsediyor:

Matta 7

15 “Sahte peygamberlerden sakının! Onlar size kuzu postuna bürünerek yaklaşırlar, ama özde yırtıcı kurtlardır. 16Onları meyvelerinden tanıyacaksınız. Dikenli bitkilerden üzüm, devedikenlerinden incir toplanabilir mi? 17Bunun gibi, her iyi ağaç iyi meyve verir, kötü ağaç ise kötü meyve verir. 18İyi ağaç kötü meyve, kötü ağaç da iyi meyve veremez. 19İyi meyve vermeyen her ağaç kesilip ateşe atılır. 20Böylece sahte peygamberleri meyvelerinden tanıyacaksınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...