Jump to content

Recommended Posts

El insaf! Birisi isim diğeri sıfat.Dini olan:dinli.

Sadece müslüman demen yeterli bana.

dinci(isim):Dinî görüşleri her alana yaymak isteyen kimse

dindar(sıfat):Din inancı güçlü, din kurallarına bağlı (kimse), mütedeyyin

Bazı kelimeler hem isim hem de sıfat olarak kullanılır. Dinli, dinci, dindar.. Hepsi aynı benim için.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazı kelimeler hem isim hem de sıfat olarak kullanılır. Dinli, dinci, dindar.. Hepsi aynı benim için.

Dinci kelimesinin kullanımı öyle değil şu an.Dikkat et birine dinci dersin kötü anlar.Senin için söylüyorum sorun çıkmasın.

Sitelerde Paylaş

El insaf! Birisi isim diğeri sıfat.Dini olan:dinli.

Sadece müslüman demen yeterli bana.

dinci(isim):Dinî görüşleri her alana yaymak isteyen kimse

dindar(sıfat):Din inancı güçlü, din kurallarına bağlı (kimse), mütedeyyin

Kuran'a göre her Müslüman dinci olmak zorundadır. (bkz. din Allah'ın oluncaya kadar savaşın)

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Bakara

(89) Kendilerine ellerindekini (Tevrat'ı) tasdik eden bir kitap (Kur'an) gelince onu inkar ettiler. Oysa, daha önce (bu kitabı getirecek peygamber ile) inkarcılara (Arap müşriklerine) karşı yardım istiyorlardı. (Tevrat'tan) tanıyıp bildikleri (bu peygamber) kendilerine gelince ise onu inkar ettiler. Allah'ın lâneti inkarcıların üzerine olsun.

Bakara

(91) Onlara, "Allah'ın indirdiğine (Kur'an'a) iman edin" denilince, "Biz sadece bize indirilene (Tevrat'a) inanırız" deyip, ondan sonra geleni (Kur'an'ı) inkâr ederler. Halbuki o ellerinde bulunanı (Tevrat'ı) tasdik eden hak bir kitaptır. De ki, "Eğer inanan kimseler idiyseniz daha önce niçin Allah'ın peygamberlerini öldürüyordunuz?"

Bakara

(97) De ki: "Her kim Cebrail'e düşman ise, bilsin ki o, Allah'ın izni ile Kur'an'ı; önceki kitapları doğrulayıcı, mü'minler için de bir hidayet rehberi ve müjde verici olarak senin kalbine indirmiştir.

Bakara

(101) Onlara, Allah katından ellerinde bulunan Kitabı (Tevrat'ı) doğrulayıcı bir peygamber gelince, kendilerine kitap verilenlerden bir kısmı, sanki bilmiyorlarmış gibi Allah'ın Kitabı'nı (Tevrat'ı) arkalarına attılar.

Dostum çok söze gerek yok, Bakara 91 ve 101 deki durum bu gün müslümanların yaptığıdır. Kuranı arkalarına atıp saklıyorlar. Oysa kuran tevratı doğrulayıcı ve tastik edici olduğunu söylerken bunu göstermemek için, kuranı nasılda eğip büküp dilleriyle değiştiriyorlar. :D

Ben kuranın kutsal söz diyenlerce inkarını gördükçe ulan harbi ya olsaydı şu tanrı ne halt ederdi bunca kafir müslüman diyorum. :wacko:

Saygılar...

Tanrı olsaydı halleri haraptı... şanslı keratalar :D

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...
  • 4 years later...
On 07.09.2012 at 00:41, katalan yazdı:

Nasıl uygulayacaklar?

Maide 68- De ki: “Ey Kitap ehli! Tevrat’ı, İncil’i ve Rabbinizden size indirileni (Kur’an’ı) uygulamadıkça hiçbir şey üzere değilsiniz.” Andolsun ki sana Rabbinden indirilen bu Kur’an, onlardan çoğunun taşkınlık ve küfrünü artıracaktır. Öyle ise o kâfirler toplumu için üzülme.

Yani;

1)Yahudiler ve Hristiyanlar hem Tevratı hem İncili hem de Kuran'ı mı uygulayacaklar?

2)Müslümanlar da Tevrat ve İncil'i uygulayacak mı?

3)Şimdiki bazı münafık Müslümanlara göre Tevrat ve İncil değişmişse, İncil ve Tevrat hükümlerini nasıl uygulayacaklar? (Gerçi Allah'ın uygulama istediğini gözününde bulundurursak, bu münafıkların iddialarından haberi yok)

Not: Münafık olmayan Müslümanların 3ncü soruya cevap vermesine gerek yok, onlar lütfen sadece ilk 2 soruya yanıt versin.

Bırak hırstyan yahudiyi müslümanı dikkate almazlar müslümanlarda keza aynı şekilde pekiyi bunun bir ceza müydesi yokmu 2 tarfta bir araya gelemz o zaman sulçlu allahtır onun elçisidir ikiside cehnnemi boylaycak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...