Jump to content

Dershaneler kalkıyor

Recommended Posts

Benim fikrim bu olayda gene eskisi gibi parası olan en güzel dershaneye , özel derse gidip olmayanın ise gitmemesi gibi olacak

Eskiden meb te eğitim verirken çocuk özel ders te alsa , en süper dershaneye de gitse başarısından okulda faydalanıyordu. Şimdi ise bu paralı ve zeki çocuklar özel okullara kayacağı için meb okulları iyice kötüleyecek ve fakirlerin kötülerin oldukları yerler olacaklar gibi görünüyor olay

Paran yoksa ve çocuk parasız okul sınavlarında başarılı değil se durumu vahim o ailenin gibi

Yani bir adam boşsa okumuyorsa, yetenekleri de yoksa sen istediğin kadar para akıt ona...

Sitelerde Paylaş

ne zaman kalkıyormuş kesin bir tarih var mı?

benim kuzen lise 1'e geçti ne olacak bu seçmeli dersmiş,dershaneler kalkıyor.içine ettiler ülkenin.liselere seçmeli kuran ve peygamberin hayatı dersi gelmiş.yazık gençleri zehirliyorlar

Böyle yapa yapa İslam'dan herkesin nefret etmesini kendileri sağlıyorlalr, milleti bıktırtacaklar en sonunda

Sitelerde Paylaş

Akıl karı değil bir kere. Dershaneleri kaldırmak isteyen adam önce eğitim sistemini düzeltir. Çocuklar 4 işlem yeteneğini dershanelerde kazanmaya başladı artık, ilk ve orta okullarda eğitim namına hiç bir şey yok. Saçma sapan ders kitaplarıyla hikaye, masal anlatılıyor.

Eğer bu konuyla ilgili sözler lafta kalmaz da, yeni bir yasa için çalışmalara başlanırsa bu başbakan veya aşiretininin bir kısmının dershane işine girdiğini işaret eder.

Ha adı dershane olmaz da eğitim medresesi olur ıvır olur zıvır olur. Sözüm meclisten dışarı tıpkı gizli ortaklıklarla ilaç fabrikası sahibi olunup, eczaneleri kontrol altına almayı istemek gibi.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

http://tr.m.wikipedi.../wiki/Cizvitler

Devletin kurumlarini ele gecirmek icin acilan dershaneler ve ozel okullar amaclarina ulastilar.

Ayni yontemi rakiplerinin uygulamasini onlemek icin cabaliyorlar

Karun kadar zengin olsam da asla çocuğumu özel okula falan yollamam eminim.Bu adamların kurumlarını kapatıp yerine pavyon açsan daha hayırlı olur

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Türkiyedeki eğitim öğretim sisteminde her şey düzgün bir o kötü sanki.Şahsen Adana merkezde en iyi anadolu liselerinin birinde Lise 4 tm bölümündeyim.Sınıfların ahırdan farkı yok.Resim,müzik.uluslararası ilişkiler vb dersler boş geçiyor.(Zaten resim müzik gibi derslerin Türkiyedeki işlenmesini beklemek en büyük saçmalık olurdu!)Sınıfın İngilizce seviyesi beginner civarlarında(İngilizce öğretmeni soruları dağıtıyor herkes 90-100 le geçiyor).Öğrenciler desen ne bilimle ne sanatla ilgileniyor.Daha sayfalarca yazarım bu konu hakkında ama şunu diyeyim:

Türkiyede eğitim yoktur.Öğretim kalitesizdir ve kalitesiz olan öğretim de kalitesiz bir şekilde verilmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...