Jump to content

Vücut geliştirme fikir kulübü

Recommended Posts

Burada vücut geliştirme ile ilgili sorularımızı, anılarımızı, tavsiyelerimiz paylaşalım.

Ben vücut geliştirmeye gitmeyi düşünüyorum. Vücudum kötü değil o kadar ve vücut mu çalıştın diye soranlar bile olmuştu ama şimdi vücut armutluğa doğru gidiyor. Şu çikolata reklamlarındaki gibi olsam fena olmaz hani :)

Sitelerde Paylaş

Nerenizi geliştiyorsanız geliştirin ama 2 kas yapınca önüme geleni döverim artisliklerine girişmeyin. Bizim burada böyle bir çocuk vardı, body'e gidip, kas yapınca önüne gelene saldırmaya, artislenmeye başladı. İyice coşunca bunu kafama taktım ve bana sataşması için bahane yaratıp ağzını, yüzünü dağıttım. Kafasına geçirdiğim bira şişesinden sonra sesi soluğu kesildi.

Sitelerde Paylaş

Kavga edeceğiz demedik armutluktan kurtulalım dedik hiçlik . Dura dura armutlar olgunlaşır :) Kavga edecek olsak tu tu deyip avuçlara tükürmek var, sopa var, bıçak var, silah var varoğlu var

Ayrıca şu hazır alma paket tavuk gibi kılsız çıkanlarda nasıl kıllar yok oluyor. Bu saatten sonra ağda mı yapacağız göğüse:) veya usülü nedir?

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üç öğün et yemen ve bilinçli bir hocanın gözetiminde çalışman gerekli,aksi halde sakatlanmalar ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkarırsın.

proteini yeterince almazsan süreç daha uzun ve zor olur ,kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Protein takviyesi al. Bunun yanı sıra steroid falan var ama pek tavsiye etmiyorlar. Daha fazla tavsiye de bulunmak isterdim fakat pek ilgilendiğim işler değil. Bir ara kick box'a gidiyordum, o zamanlar iyi olmuştu, kaslar falan, kick box tavsiye ederim. Sanırım o çuvalı yumruklamak bayağı bir işe yarıyor. Bunun yanı sıra Judo da ve Taekvando da pek bir değişim hissetmemiştim, sanırım onlar biraz daha tekniğe dayalı olduğundan olsa gerek. Komando dansı önereyim bari, bütün vücudu çalıştırıyor. Ördek yürüyüşü ve yerde sürünme de fena değil ama askerde ceza olarak çok aldığım için pek hoşuma gitmiyor.

2 güne kalmaz çiftlik evine taşınacağız büyük ihtimalle, çok süper olacak, tam kafa dinlemelik yer, yarın gidip bakacağız. Orada avcılığa başlayacağım, bizim burada domuz falan çok. Duyduğuma göre domuz eti oldukça besleyiciymiş. Avcılıkta da dağ taş dolanacağım için büyük ihtimalle vücut üstünde büyük etkisi olur. Gerçi vücudum çok umurumda değil, zamanında gittiğim kick box gibi bunu da zevkine yapacağım. Dağ sporları da çok iyidir, vücudunuzun bütün uzuvlarını çalıştırır. Dur bakalım, bütün bunlar gerçekleşirse gelir seninle deneyimlerimi paylaşırım artık :) .

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vücut geliştirmeyle görece uzun bir süre uğraşmış biri olarak pek tavsiye etmem.

Vücudunuzun şekle girmesini istiyorsanız buna bir sürü alternatif var

Kick-boks veya boks olabilir mesela.

Ya da gidip salonda amele gibi ağırlık kaldırmak yerine şınav,mekik,barfiks gibi hareketlerle kendi ağırlığınızla çalışın.

İkisi arasında çok var.

Sitelerde Paylaş

Denildiği gibi beslenme olayı bu işin en önemli kısmını oluşturur.

Yaklaşık 7-8 aydır bu işin içindeyim, kullandığım besin takviyeleri şunlar(:

Kusuruma bakma abi, bundan sonra yanlış yapmam :) . Bu ne lan? Kafayı mı yedin sen Brutal? :D Bu işi neden böyle abartıyorsunuz anlaşılır gibi değil. Fazladan kasınız olunca ne olur yani? Mastürbasyon yapın durun hadi, bana ne :) .

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kusuruma bakma abi, bundan sonra yanlış yapmam :) . Bu ne lan? Kafayı mı yedin sen Brutal? :D Bu işi neden böyle abartıyorsunuz anlaşılır gibi değil. Fazladan kasınız olunca ne olur yani? Mastürbasyon yapın durun hadi, bana ne :) .

Sen abartı görmemişsin demekki, bu supplementlerin yarısını sadece bir ayda tüketen var(:

Hangimiz ego mastürbasyonu yapmıyoruz ki? Fazladan bilgi sahibi olunca ne oluyorsa, kas olunca da o oluyor..

Herşeyde olduğu gibi bu işin hazzını alamayanlara birşey anlatılamaz,

bunun sizin zihinlerinizdeki karşılığı ''para vererek amelelik yapmak''tır, bize göre hayatın anlamı(:

Sitelerde Paylaş

bunun sizin zihinlerinizdeki karşılığı ''para vererek amelelik yapmak''tır, bize göre hayatın anlamı(:

Bu kadar abartma ya :) . Gerçekten de hayatın anlamı olarak görüyor musun? Merak ettiğim için soruyorum, cevaplamak zorunda değilsin tabii.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar abartma ya :) . Gerçekten de hayatın anlamı olarak görüyor musun? Merak ettiğim için soruyorum, cevaplamak zorunda değilsin tabii.

Heee, kim daha iyi vücut geliştirirse ona göre cennette makam sahibi olacak, cehennemin en dibini de bu işi amelelik olarak görenlerin dolduracağı bir imtihan sistemindeyiz(:

Hayatında en büyük motivasyon kaynağı neyse onu hayatının anlamı olarak lanse ederiz ya, ben de sonuna gülücük koyarak onu ima ettim..

Gerekirse burada ateistlerle oynamaktan vazgeçebilirim, hatta ve hatta seksten bile vazgeçebilirim ama bundan asla diyorsan hayatın anlamı budur(:

Sitelerde Paylaş

Benim için herhalde pek uygun tanımlamalar olmadı. Tamamen uyumsuzluk hissediyorum, dur anlatayım da anlayabilecek misin bakalım :) .

Hayatında en büyük motivasyon kaynağı neyse onu hayatının anlamı olarak lanse ederiz ya, ben de sonuna gülücük koyarak onu ima ettim..

Hayatımda en büyük motivasyon kaynağı daima kendim oldum. Böylede kalacak gibi. Hep kendimi gazladım, kimse beni gazlamadı. Ama sıkıcı iş yani, vay kendi kendime yetiyorum ne güzel, diye övünmek için söylemiyorum :) . Bu durumda hayatımın tek boktan anlamı kendim oluyorum sanırım.

Gerekirse burada ateistlerle oynamaktan vazgeçebilirim, hatta ve hatta seksten bile vazgeçebilirim ama bundan asla diyorsan hayatın anlamı budur(:

Ama işte burada bir sorun var. Ben en başta kendimden geçerim çünkü :) . Kendime o kadar da değer biçmiyorum. Olmazsa olmaz olarak görmüyorum. Görsem zaten saçmalık olur, çünkü yoksam bunu dert edemem ki :) . Hayat benim için düpedüz anlamsız herhalde. Yada çelişik bir anlam muhtevası var. Anlamsızlığın anlamı gibi.

Demek burada olmadığın zamanlarda body salonlarında falan takılıyorsun. Bunu da öğrenmiş olduk :) . Çok mühim bir şey yani.

Sitelerde Paylaş

Vücut geliştirmecilere laf edenler kendileri eğer kaslı olmak istemiyorsa bende internettin hoca değilim ama zor geliyor genetiği elverişsiz eleştireyim gitsin diyor ya istesem bende yaparıma getiriyor ama asla yapamayacak yapsada güzel birşey ortaya çıkmayacak, bu arada vücut geliştirme deyince hemen aklınıza yarışmacılar gelmesin, işte brad pit olsun, kıvanç tatlıtuğ vb olsun hepsi vücut geliştirme yaptılar fitness veya..

Her erkek bir miktar kaslı ve güzel sportif bir vücut ister yok diyen yalancının Allahıdır :)

yanlız bu aralar crossfit diye bir akımda moda haline geldi kısa ama yorucu idmanlar yapılıyor..

Mesela p90x var bodybeast var çok güzel idmanlar var..

Ayrıca vücut geliştirme değil sporda yapılabilir ter atmak yağ yakmak şınav mekik barfiks ile fit ve düzgün bir vücutta hedeflenebilir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...