Jump to content

allahın olmadığına kanıtlar

Recommended Posts

biliyorum fazlasıyla kanıt var ama herkes bildiği ayet,bilim-tarihle çelişen bilgileri paylaşırsa ortak bir noktada buluşabiliriz ben evrimi anlatmak istiyorum.

(konu önceden açıldıysa özür dilerim)

bildiğiniz gibi kuranda ademin nurdan yaratıldığı,dumansız ateş olan nardan yaratılan şeytanın da ona boyun eğmek istemediği görülür.devamında allahtan kıyamete kadar vakit ister(insanların aklını çelmesi için)allah izni verir.ademin omurgasından yaratılan havva işin mecazında ilk kurbanı olur.havva da ademi ikna ederek yasak elmayı yerler ve cennetten kovulurlar.daha sonra bunların çocukları.çocuklarının çocukları şeklinde ürerler burada omurgasından yaratılma vb ancak hikayelerde görülecek şeyleri saymazsak iki sıkıntı var

1-ensest yasak olmasına rağmen bu üreme biçiminde uzun süre ensest ilişki yaşanmış.teknik kısımda hala yaşanıyor

2-allah sırf cehennemi insanlar ve şeytan ile dolduracağına söz verdiği için (videoya bakınız) insanları sonsuz bir azaba sürüklüyor.nedeni ise sadece şeytan adlı varlığın egosu ve bir söz

evrim konusuna yani asıl konuya gelelim . çogu müslüman bunu küçücük bir hücre nasıl insan oldu ben sıkıldım insan olalım dedi mi dedi oluyor.(cümle biraz garip ama olsun :) . tabii ki öyle olmadı bu hücreler milyarlarca yıl mutasyon geçirdi ve İLK İLKEL KOLONİ OLAN VOLVOXU OLUŞTURDU.bu bakterilerin bir hücre oluşturup tıpkı çok hücreli bir canlı gibi iş bölümü yapıyordu.kimi hareketten kimi boşaltımdan kimi beslenmeden sorumluydu ve bu hala gözlemlenebilir(bkz:pandora kolonisi).bu koloni-bakteriler milyonlarca evrim geçirerek ilk ortak ataları oluşturdu.bu ortak atalar zamanla başka eski türler(dinazor,semenderler) dönüştü.kısa bir örnek vereyim insanın (maymun değil insan maymundan mu geliyor gibi saçma şeyler sormayın sonra :) şempanze ile gen farklılığı %1,5.%1 gen farklılığı bile 30 milyon mutasyona denk.bu genlerden biri de KONUŞMAYI SAĞLAYAN FOXP2 GENİ.hani yaratılışçılar diyor ya neden sadece insan konuşuyor.o genle ilgili.insanla şempazenin ortak atası olan homo sapiens insanımsı kimilerine göre koca ayak diye nitelendirilir.yaratılışçıların sorusu peki niye bundan kalmadı basit çünkü ya insana ya da şempanzeye dönüştü.FAKAT BURASI ÖNEMLİ FAKE OR FACT(YALAN YA DA GERÇEK NATİONAL GEOGRAFİCTE YAYINLANIYOR)ADLI PROGRAM BU İNSANIMSI-KOCA AYAKTAN BİR ÖRNEK bulduğuna dair bir belgesel koydu videoyu sitesinden bulabilirsiniz tek tek arayamadım ama belgelediklerini iddaa ediyorlar.evrimle ilgili daha çok bilgi var fakat insan maymundan mı geliyor bölümünü en azından yaratılışçılara atlatmak için bu kadar yazdım sizden de devamını bekliyorum.talep olursa evrim bölümüne devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar kasmaya gerek yoktur.

Allah olsyadı, 2 + 2, dört değil beş ederdi.

Allah olsaydı, incir ağacı incir çekirdeğindne çıkmaz, gökten, yokultan köklerini uzatır tepemizde dururdu.

Ayrıca ayın gece parlaması hiç şüphesiz allahın yokluğunun kanıtıdır.

Güneşin her sabah doğup batmaıs, hal diliyle allahın yokluğunu alemlere haykırır. Beyni çürümüş, akıl gözü kör olan müsloşlar bu hakikatleri göremez.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar kasmaya gerek yoktur.

Allah olsyadı, 2 + 2, dört değil beş ederdi.

Allah olsaydı, incir ağacı incir çekirdeğindne çıkmaz, gökten, yokultan köklerini uzatır tepemizde dururdu.

Ayrıca ayın gece parlaması hiç şüphesiz allahın yokluğunun kanıtıdır.

Güneşin her sabah doğup batmaıs, hal diliyle allahın yokluğunu alemlere haykırır. Beyni çürümüş, akıl gözü kör olan müsloşlar bu hakikatleri göremez.

haklısın fakat sonra insan maymundan mı geldi.o zaman biz maymun muyduk diyorlar.sıkıntı oluyor

Sitelerde Paylaş

2-allah sırf cehennemi insanlar ve şeytan ile dolduracağına söz verdiği için (videoya bakınız) insanları sonsuz bir azaba sürüklüyor.nedeni ise sadece şeytan adlı varlığın egosu ve bir söz

Burası bile anlamak isteyene yeter dostum.

Şeytanla Allah arasındaki iddianın oyuncağı olmuşuz...

Birkaç soru sormadan bitirmeyelim :D

1) Allah herşeyi bildiğini bilmiyor mu?

2) Şeytan Allah'ın herşeyi bildiğini bilmiyor mu?

Bu iki soruya cevabınız evet ise daha neyin iddiasıdır bu? Allah bu iddia ile kendi kendini inkar ve yok etmiştir.

Sitelerde Paylaş

Burası bile anlamak isteyene yeter dostum.

Şeytanla Allah arasındaki iddianın oyuncağı olmuşuz...

Birkaç soru sormadan bitirmeyelim :D

1) Allah herşeyi bildiğini bilmiyor mu?

2) Şeytan Allah'ın herşeyi bildiğini bilmiyor mu?

Bu iki soruya cevabınız evet ise daha neyin iddiasıdır bu? Allah bu iddia ile kendi kendini inkar ve yok etmiştir.

eğer şeytan allahın her şeyi bildiğini bilseydi iddaaya girmezdi ne de olsa allah onu yarattığına göre her şeyi bildiğini bilir.allah her şeyi bilseydi kaybedeceğini (koskoca tanrı kaybeder mi orası ayrı) bilip iddaaya girmezdi.ayrıca koskoca tanrı bu ne iddiası?

Sitelerde Paylaş

yok mu arttıran iyi benden bir bilgi daha :D.dünya goldilocks bölgesi adlı bölgede yer alır.bu bölge-bölgelerde yer alan gezegenler yaşama elverişli gezegenlerdir.6 mart 2009'da uzaya gönderilen kepler teleskopu gökyüzünün(samanyolunun) 1/400'ünü inceledi ve 1,125 gezegen gördü.bunların 5'i dünyayla aynı boyutta yaklaşık 400000000 yıldız bulunduran evreni (ki düşünün kaç gezegen var yazması bile ayrı) tek elverişli yaşam alanın bizde olduğunu düşünmemiz garip.hani yaratılışçılar dünya çok özel diyor ya ondan dedim.bu arada dünyanın da %89'u yaşama elverişli değil :D

tarihinde blackcanary tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrı tüm dinlerde güneştir aslında.

tanrıya atfedilen tüm özellikler aslında güneşin özelliklerindendir.

ilk tanrı güneştir ve son tanrı da güneş olacaktır.

insanlar ilk günden beri güneşe taparlar.

allah da yahve de o da bu da şu da hep güneşin versiyonlarıdır.

tüm tapınma ritüelleri de aynen güneşe tapınma ritüeliyle benzeştir.

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • 4 weeks later...

Yaratılış paradigmalarını inceleyenler, ölüm olmasaydı, islamı kanıtlamak için müslümanların sunabilecekleri başa bir gerçekliklerinin olmadığını görüp, dünyadaki tek gerçekliği ölüme dayandırdıkları kafalarındaki inanç periyodunun, tanrısızlık korkularına bertaraf kemeri yaptıklarını da görürler.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Bir saksi toprak nasil olurda her elma tohumu atildiginda elma agaci verir?Yani bir saksi toprak nasil olurda birbirine benzeyen milyonlarca tohumun icinden elma tohumunu ayirt eder?Topragin bunu ayirt edip elma agaci vermesi icin ilmi,iradesi,kudreti,hayati olmasi gerekmez mi?Topragin milyonlarca bitkiyi tam olarak sekline uygun vermesi bir saksidaki toprakta milyonlarca fabrikanin bulunmasini gerektirmez mi?Mesela ceviz agacinin yapraklarinin buyuk olmasi.Tesaduf desen her elma tohumu atildiginda elma gelmesi milyonlarca ihtimalden bir ihtimal.Bir kere tuttu diyelim ama her seferinde milyonlarca bir ihtimalden nasil tutacak?Tabiat desen elma tohumu atildiginda elma agacinin cikmasi icin ilmi,iradesi,kudreti,hayati olmasi gerekme mi?Tabiatda bu ozellikler var mi?Bu yazdigim belki de yuzlerce ispattan bir ispat.Bu sorularimin cevabini verirseniz sevinirim.?

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, Gizli adam said:

Bir saksi toprak nasil olurda her elma tohumu atildiginda elma agaci verir?Yani bir saksi toprak nasil olurda birbirine benzeyen milyonlarca tohumun icinden elma tohumunu ayirt eder?Topragin bunu ayirt edip elma agaci vermesi icin ilmi,iradesi,kudreti,hayati olmasi gerekmez mi?Topragin milyonlarca bitkiyi tam olarak sekline uygun vermesi bir saksidaki toprakta milyonlarca fabrikanin bulunmasini gerektirmez mi?Mesela ceviz agacinin yapraklarinin buyuk olmasi.Tesaduf desen her elma tohumu atildiginda elma gelmesi milyonlarca ihtimalden bir ihtimal.Bir kere tuttu diyelim ama her seferinde milyonlarca bir ihtimalden nasil tutacak?Tabiat desen elma tohumu atildiginda elma agacinin cikmasi icin ilmi,iradesi,kudreti,hayati olmasi gerekme mi?Tabiatda bu ozellikler var mi?Bu yazdigim belki de yuzlerce ispattan bir ispat.Bu sorularimin cevabini verirseniz sevinirim.?

İşte asıl mesele de o ya. Bir saksı toprağa elma tohumu atarsan, elma ağacı verir. Ama ne kiraz ağacı, ne fil ne de bir insan çıkmaz o bir saksı topraktan.

Ha, olayı zerre kadar bilmediğiniz belli. Sanıyorsunuz, toprak, ahanda, amanda elma tohumu attılar bana, hemen elma ağacı çıkarıyorum diyor. Bu söylediğiniz, makarnanın, amanda ne güzel ağız varmış diyerek hoooop kendi kendine ağzınıza girdiği iddasıyla aynı iddia. Saksıdan çıkan, elma ağacının kendisi, o tohum, eğer etrafında kendine gereken besinler varsa, gayet sıradan şekilde, gayet basit şekilde, elma ağacı olup gidiyor. Başka yolu da yok. Dilersen, elin 50 kg'luk bir örs al, kucağında tut ve bırak. Ayağını dümdüz etmek üzere düşmesinden başka bir yol var mı? Ama senin söylevin, "Örs ayağıma gitmesi gerektiğini nerden biliyor" gibi bir söylem sadece. Hatta ondan da ters, "Örs kendine kendine benim ayağımı bulup haşat edemez, demek ki onu ayağıma taşıyan bir ruh olmalı...". İşte ettiğin lafın tam karşılığı bu.

Her elma tohumu atıldığında elma ağacı olması, milyonlarca ihtimalden bir ihtimal değil, kesin ihtimal ve zorunluluk. 

İspat diye saydığın şeyler, işte böyle abes ve boş laflardan ibaret. Gidip biraz biyoloji öğrenmek isteyebilirsin. Hatta önce biraz bilim öğren istersen. Bir elma tohumu al, peçetenin içine koy. Islat ve günde iki kere tekrar ıslat. İlginç bir şekilde, peçetenin de elma yaptığını göreceksin. Acaba, onlar mı elma yapmayı biliyor, yoksa tohum elma ağacına dönüşmeyi mi biliyor? Bunu bir düşün.

Sitelerde Paylaş

realist! bir yorum yapalım, (felsefeden  uzak),bana göre insanlar, hayatın gerçek anlamını ne zaman? anlıyacaklar 
biiyormusunuz? 3. dünya savaşı başladığında ve ölmüş, köpek, yılan eşek, eti yediklerinde anlıyacaklar ama bir anlamı olmuyacak, belkide hayatın anlamı, anlamını bulmadan önce anlamaktır.....

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şaka gibi bir başlık ,olmayan birşeyin kanıtı olurmu?  kanıt nedir? ne değildir? tanrı somutmıki? olmadığına dair kanıt olsun,

açın bakın gogole kanıt nedir? diyorki kanıt somuttur , sizde tabiri caizse soyut bir kanıtın olmadığını kanıtlamaya çalışıyorsunuz

eehhhhhhhhh ben size ne diyim artık,  bunu için en uygun kelime  yuhhhh diyorum başka birşey demiyorum.

ben ateistin bile akıllısını severim, zaten yeterince teist var, bu dünyada sizbali bu tazr başlıklar açmayınız...

ayrıca bir atheist inanmadıgı bir şeyi neden? bu kadar araştirirki, mesela ben spagetti canavarına inanmıyorum

onu araştırmak zorundamıyım? sizi birazcık farklı olun teistler gibi olmayın istiyorum. tek istediğim bu.:89::ders::unsure:

1: bu önermeler ışıgında tanrıyı bulmak, tanrı soyutmudur? somutmudur?

2: tanrı hiçlikmidir? yoksa varlıkmıdır?

3: soyut varlıklar kanıtlanamaz;

ilkesine göre bir varlığın soyut olması, kanıt gerektirmez demekki somut bir tanrı tanrı değildir. ilkesine göre

kanıt ilkeside anlamsızlaşıyor.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah yok anladık da , ne var menüde? Güneş var ay var yıldız su deniz Demir oksijen var.

Düşünsene insanlar güneşe aya tapiyorlar ..bu durum  denizin ağırına giderse ne olacak. Ulan biz neciyiz burada bundan sonra size bir damla su yok dese hepiniz 3 dakkada kurudunuz gittiniz.  Örneğin demir grev yapsa banada tapacaksınız yoksa başlarım böyle aşkın izdirabina dese 6 ayda insanları kendine kukla yapar.  

Sıkı mı lan tapmayın da goreyim.

Neyse bu konu böylece sonuca vardığında göre Allah yok anladık. Peki gerçek sadede gelelim o zaman

Öyle ise buyrun bütün sıkıntılarınızı güneşe , suya , patatese, limona , oksijene anlatın..onlara küfür Edip durun.  Veya gününüz kötü geçtiyse sabah ve öğle yediğiniz yemeklere kufredebilirsiniz.

Bunu yaparsanız da birşey değişmeyecek bunu çok iyi biliyorsunuz . Bir de deli derler ...

Eee o zaman Allah’a atarlanmaniz aslında birilerinin işine geliyor. O birileri sizin üstünüzde zipladikca. Sizin iki seçeneğiniz var ya Allah’a soveceksiniz yada ooohh iyi geldi ya sabır , ya zikir şükür diyerek iyice genisleyeceksiniz.  

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, karamsarhuman said:

realist! bir yorum yapalım, (felsefeden  uzak),bana göre insanlar, hayatın gerçek anlamını ne zaman? anlıyacaklar 
biiyormusunuz? 3. dünya savaşı başladığında ve ölmüş, köpek, yılan eşek, eti yediklerinde anlıyacaklar ama bir anlamı olmuyacak, belkide hayatın anlamı, anlamını bulmadan önce anlamaktır.....

2. Dünya savaşında insanlar, köpek, yılan, eşek etini geçip, bildiğin insan eti yediler bile zaten. Ha, köpek, yılan, eşek falan gayet düzenli şekilde yenen şeyler diğer yandan.

Anlam mevzusu, insanın algı sistemine dair bir mevzudur. Çocuklar üzerinde kolayca gözlenebilir. Onlara sorarsanız, muz bizim yememi için mi var, yoksa ağacın meyvesi olduğu için mi, çocuklar "bizim yememiz için" diyeceklerdir. Daha kolay bir şey sorsanız, ağaçların kabukları, hayvanların kaşınması amacıyla mı var, yoksa kabuklu olması için mi var, bu defa da hayvanların kaşınması için diyeceklerdir. Basitçe, insan herşeyin bir amacı olduğunu görmeye, algılamaya yönelir. Alet kullanan bir canlının, böyle yapması beklenir, böylece gördüğü bir şeyi hangi amaçla kullanması gerektiğini çıkarabilir.

Ama doğada amaç yoktur. Buna bağlı olarak anlamda yoktur. Yani hayatın anlamı yoktur. 

Ama hayat ne menem iştir, ne halt çeviriyor falan diye bakarsanız, eninde sonunda üremeyi görürsünüz. Bu yüzden, eğer bir anlam çıkaracaksanız, çıkarılabilecek tek anlam üremek olacaktır. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...