Jump to content

allahın olmadığına kanıtlar

Recommended Posts

1 saat önce, anibal yazdı:

2. Dünya savaşında insanlar, köpek, yılan, eşek etini geçip, bildiğin insan eti yediler bile zaten. Ha, köpek, yılan, eşek falan gayet düzenli şekilde yenen şeyler diğer yandan.

sayın anibal, aslında ben 3. dünya savaşından bahsediyorum, böyle algılarsanız daha iyi olur,öncelikle 3. dünya savaşo 2. dünya savaşına   benzemez,aslını sorarsanız 3. dünya savaşı  gerçekten olursa, bırakın hayvanları insanların bile yaşıyacağından

şüpheliyim, nereye kaçabilirsin ki? sıgınak delici bombalar, binaların için gösteren kızık ötesi silahlar, tek bir şansın var oda dünyayı terk etmek, buda hayvan leşlerini doğurur, hatta insanların leşlerini yemek  zorunda kalabiliriz. 

2. dünya savaşınde en fazla 52 milyon insan ölmüştür tahmınende 7 milyon hayvan.. fakat 3. dünya savaşında 

öyle silahlar varki, aklınız durur, bir anda ekolojık ve biyolojık dengeyi yok edicek bombalar düşünün, mikrı saliseler

içinde atomlara ayrıldıgınız düşünün görsel vermek istemedım , tahmın edersiniz. 

korkunç bir savaş olucagından eminim, insanlar yaşamak için leş yemek zorunda kalıcaklar ayrıca

çok az insanın hayatta kalıcagını düşünüyorum, bu insanların amerikada bir sıgınakta olucagını biliyorum, sıgınak şimdiden hazır özel burjuva sınıfı evangelist yahudiler ve zengınler orda olucak , bu sıgınakta 

olanlar kurtulucak diğerleri iyonlarına ayrılıcak size garantı veririm..

yaklaşık 40 milyon kişiy ialıcak kadar geniş olan bu sıgınak yerin kmlerce altındadır.özel tasrlanmıştır.

sığınak delici bombalar etkisizdir. şimdiden binlerce ton erzak stoklanmıştır. belkı sizde duymuşsunuzudur.

bu sıgınak boşuna yapılmadı zamanı gelince insan neslinin kurtulması için gizli olanaklarla yapılmıştır.araştırınız.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, karamsarhuman said:

sayın anibal, aslında ben 3. dünya savaşından bahsediyorum, böyle algılarsanız daha iyi olur,öncelikle 3. dünya savaşo 2. dünya savaşına   benzemez,aslını sorarsanız 3. dünya savaşı  gerçekten olursa, bırakın hayvanları insanların bile yaşıyacağından

şüpheliyim, nereye kaçabilirsin ki? sıgınak delici bombalar, binaların için gösteren kızık ötesi silahlar, tek bir şansın var oda dünyayı terk etmek, buda hayvan leşlerini doğurur, hatta insanların leşlerini yemek  zorunda kalabiliriz. 

2. dünya savaşınde en fazla 52 milyon insan ölmüştür tahmınende 7 milyon hayvan.. fakat 3. dünya savaşında 

öyle silahlar varki, aklınız durur, bir anda ekolojık ve biyolojık dengeyi yok edicek bombalar düşünün, mikrı saliseler

içinde atomlara ayrıldıgınız düşünün görsel vermek istemedım , tahmın edersiniz. 

korkunç bir savaş olucagından eminim, insanlar yaşamak için leş yemek zorunda kalıcaklar ayrıca

çok az insanın hayatta kalıcagını düşünüyorum, bu insanların amerikada bir sıgınakta olucagını biliyorum, sıgınak şimdiden hazır özel burjuva sınıfı evangelist yahudiler ve zengınler orda olucak , bu sıgınakta 

olanlar kurtulucak diğerleri iyonlarına ayrılıcak size garantı veririm..

yaklaşık 40 milyon kişiy ialıcak kadar geniş olan bu sıgınak yerin kmlerce altındadır.özel tasrlanmıştır.

sığınak delici bombalar etkisizdir. şimdiden binlerce ton erzak stoklanmıştır. belkı sizde duymuşsunuzudur.

bu sıgınak boşuna yapılmadı zamanı gelince insan neslinin kurtulması için gizli olanaklarla yapılmıştır.araştırınız.

Tamam, bu kehanetlerinize itiraz edemem. Ki bu olası, ama 3. Dünya savaşı öyle mi olur, bu başka bir tartışma. 

İnsan neslini o sığınaklarla falan kurtarmamız pek olası değil. Kaldı ki, gene çok bilinmeyen bir şeyde, öyle bir savaş çıkarsa, kalan insanların en son ölecekleri şeyin açlık olacağı. 

Şöyle basit bir hesap yapalım. İnsan nüfusunun yoğun olduğu yerler nereler? Elbette şehirler, milyonlar birarada yığın yığın. Peki yiyecekler nerede? Onlar ise, o insanların olmadığı yerde. Bahsettiğin gibi bir savaş durumunda, saldırı hedefi elbette öncelikle o şehirler olacaktır. O kadar insanı da saklayacak başka yer yok, bu da bir gerçek. Sonuç, baya kitlesel bir kıyım. Ancak, yiyecekler orada yerinde duruyor olacaktır, geride kalanlar için. 

Bu öngörü, savaş süreci için değil, savaş sonrası için. Benzer bir şey WWII sonrası yaşandı mesela, acayip bir bolluk oldu her şeyde, dünya çapında, hatta Türkiye bile bundan nasiplendi. Hoş, bunu menderesin kerameti görenler oldu, o başka mesele. 

Savaş sürecinde, işler çok başka olur, özellikle lojistik hatları kesileceği için, yiyecek ikmali çok çok büyük problem olacaktır. WWII Silahları, nispi olarak savaş silahlarıdır. Almanların, londraya attığı bombaların sayısı kadar, o bombalarla insan öldüremedikleri bilinir. Ama bugünün silahları, kitle imha silahı. Kitleleri imha eder ve kitleler için kullanılır. Bu, çok süratli bir şekilde, nüfusun çok çok büyük kısmının yok olacağı anlamına gelir. Neticede, bugün çok çok büyük bir kitleyi doyuran kaynakların, o gün kalan çok çok az nüfusu doyurmakta gani gani olacağı muhakkak olacaktır. Aç kalan olmaz mı, elbette olur, ama istatistik olarak pek önem taşımaz. 

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, anibal yazdı:

Tamam, bu kehanetlerinize itiraz edemem. Ki bu olası, ama 3. Dünya savaşı öyle mi olur, bu başka bir tartışma. 

İnsan neslini o sığınaklarla falan kurtarmamız pek olası değil. Kaldı ki, gene çok bilinmeyen bir şeyde, öyle bir savaş çıkarsa, kalan insanların en son ölecekleri şeyin açlık olacağı. 

Şöyle basit bir hesap yapalım. İnsan nüfusunun yoğun olduğu yerler nereler? Elbette şehirler, milyonlar birarada yığın yığın. Peki yiyecekler nerede? Onlar ise, o insanların olmadığı yerde. Bahsettiğin gibi bir savaş durumunda, saldırı hedefi elbette öncelikle o şehirler olacaktır. O kadar insanı da saklayacak başka yer yok, bu da bir gerçek. Sonuç, baya kitlesel bir kıyım. Ancak, yiyecekler orada yerinde duruyor olacaktır, geride kalanlar için. 

Bu öngörü, savaş süreci için değil, savaş sonrası için. Benzer bir şey WWII sonrası yaşandı mesela, acayip bir bolluk oldu her şeyde, dünya çapında, hatta Türkiye bile bundan nasiplendi. Hoş, bunu menderesin kerameti görenler oldu, o başka mesele. 

Savaş sürecinde, işler çok başka olur, özellikle lojistik hatları kesileceği için, yiyecek ikmali çok çok büyük problem olacaktır. WWII Silahları, nispi olarak savaş silahlarıdır. Almanların, londraya attığı bombaların sayısı kadar, o bombalarla insan öldüremedikleri bilinir. Ama bugünün silahları, kitle imha silahı. Kitleleri imha eder ve kitleler için kullanılır. Bu, çok süratli bir şekilde, nüfusun çok çok büyük kısmının yok olacağı anlamına gelir. Neticede, bugün çok çok büyük bir kitleyi doyuran kaynakların, o gün kalan çok çok az nüfusu doyurmakta gani gani olacağı muhakkak olacaktır. Aç kalan olmaz mı, elbette olur, ama istatistik olarak pek önem taşımaz. 

Sıkıntı yok dünyada ilk nükleer silah patlatıldığı anda uçarız Cape Town a

Orada bizim bir tanıdık vardı ?

Oda bize bir özel tekne ayarlar sonra geliriz Tristan da Cunha ya

Britanya vizem de vardı sıkıntı olmaz

Yaşar gideriz bir türlü ?

tarihinde anibalfan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, anibalfan said:

Sıkıntı yok dünyada ilk nükleer silah patlatıldığı anda uçarız Cape Town a

Orada bizim bir tanıdık vardı ?

Oda bize bir özel tekne ayarlar sonra geliriz Tristan da Cunha ya

Britanya vizem de vardı sıkıntı olmaz

Yaşar gideriz bir türlü ?

Oralarda güzel kızlar var nasılsa...

Şaka bir yana, öyle bir savaş çıkarsa, o uçak yerinden kalkamaz, hatta kalkacak yer bile bulamaz. Sen evden çıkıp havaalanına varmadan, o havaalanı yok olmuş olur. 

Öyle bir savaş çıkarsa, dağa çıkın, herkesten uzaklaşın, asla gruplar içine karışmayın. Çok evhamlı iseniz, hangi ot yenir falan bunları öğrenin. Kendinize bir hayatta kalma kiti, ateş yakacak, su filtreleyecek vs. bir şeyler edinin. Kışı düşünerek, uygun uyku tulumu, kazak falan da unutmayın. Hepsi, sırtınıza sarıp kaçabileceğiniz bir halde olsun. Yiyecek taşımak için falan zaman kaybetmeyin, elinize alıp, kemire kemire gidin. O tür bir savaşta, elinizde sadece dakikalar olacaktır, çok iyi değerlendirin.  

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, anibal yazdı:

Oralarda güzel kızlar var nasılsa...

Şaka bir yana, öyle bir savaş çıkarsa, o uçak yerinden kalkamaz, hatta kalkacak yer bile bulamaz. Sen evden çıkıp havaalanına varmadan, o havaalanı yok olmuş olur. 

Öyle bir savaş çıkarsa, dağa çıkın, herkesten uzaklaşın, asla gruplar içine karışmayın. Çok evhamlı iseniz, hangi ot yenir falan bunları öğrenin. Kendinize bir hayatta kalma kiti, ateş yakacak, su filtreleyecek vs. bir şeyler edinin. Kışı düşünerek, uygun uyku tulumu, kazak falan da unutmayın. Hepsi, sırtınıza sarıp kaçabileceğiniz bir halde olsun. Yiyecek taşımak için falan zaman kaybetmeyin, elinize alıp, kemire kemire gidin. O tür bir savaşta, elinizde sadece dakikalar olacaktır, çok iyi değerlendirin.  

O kadar diyorsun yani 

Mesela sallıyorum kafadan

K.kore  ABD ye fırlattı  nükleer bombayı 

Bu haberlere yansıdı ben gördüm yardırıyorum havaalanına

Ben gelene kadar oraya Türkiye nin benim yaşadığım bölgesi yer mi Bombayı ki?

Yada Türkiye yer mi?

tarihinde anibalfan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, karamsarhuman yazdı:

1: bu önermeler ışıgında tanrıyı bulmak, tanrı soyutmudur? somutmudur?

Neyi somut aldığınıza bağlı, fakat soyut olduğu söylenebilir.

2: tanrı hiçlikmidir? yoksa varlıkmıdır?

Konsept olarak varlıktır. Neden?

3: soyut varlıklar kanıtlanamaz;

Eğer hayatta varsalar kanıtlanabilirler. Mesela Hadronların var olduğu kanıtlanabilir. Kara maddenin de. Başka bir örnek verirsek aşkın var olduğu aşk detaylıca tanımlanırsa kanıtlanabilir, direk gözlem gösterilerek ve bu gözlenen şeyin kriterlere uyduğunu göstererek.

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, anibalfan yazdı:

Yada Türkiye yer mi?

Türkiye nerede, USA nerede N.Korea nerede? Bombayi sen niye yiyesinki?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, karamsarhuman yazdı:

1: bu önermeler ışıgında tanrıyı bulmak, tanrı soyutmudur? somutmudur?

2: tanrı hiçlikmidir? yoksa varlıkmıdır?

3: soyut varlıklar kanıtlanamaz;

ilkesine göre bir varlığın soyut olması, kanıt gerektirmez demekki somut bir tanrı tanrı değildir. ilkesine göre

kanıt ilkeside anlamsızlaşıyor.

Ilahi dinlerin tanrilari saydigin tüm bu özellikleri sergiler. isterse hiclik olur isterse ete kemige bürünür. Soyut olur , isterse somutlasir. Enerjisi maksimum ultra mega sonsuz. Bir an somutlasirda uygun bir anindaysak eger pelerininden tutar hop dur bakalim nereye yakalandin gel buraya deriz.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, anibalfan said:

O kadar diyorsun yani 

Yada Türkiye yer mi?

Bildiklerimiz, saniyede kafadan ortalama 5 km gidiyor. 10000 km öteden yola çıksa, 2000 saniye, o da eder, 33 dakika falan. Dünyada sana en uzak yerden atılsa, en fazla bir saat vaktin olur. Şöyle bir şey var, füze ne kadar uzağa giderse, ortalama hızı o kadar artar, bir saatin hiç bir zaman olmaz. 

O senin şansın, yaşadığın yere bağlı. Ama stratejik hedefler, dakikalar içinde yok olacaktır.

Bugün hiç kimse, ellerini tüm düğmelere koymadan, 3. dünya savaşı falan başlatmaz, başlatamaz. 

Ama bunu yapmaya çıkacak kadar deliren birileri olacak mı, bu başka bir soru. Kim jun yong olabilir ama, cüssesi yetmez 3. dünya savaşı çıkarmaya o dombilinin.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, anibal yazdı:

Bildiklerimiz, saniyede kafadan ortalama 5 km gidiyor. 10000 km öteden yola çıksa, 2000 saniye, o da eder, 33 dakika falan. Dünyada sana en uzak yerden atılsa, en fazla bir saat vaktin olur. Şöyle bir şey var, füze ne kadar uzağa giderse, ortalama hızı o kadar artar, bir saatin hiç bir zaman olmaz. 

O senin şansın, yaşadığın yere bağlı. Ama stratejik hedefler, dakikalar içinde yok olacaktır.

Bugün hiç kimse, ellerini tüm düğmelere koymadan, 3. dünya savaşı falan başlatmaz, başlatamaz. 

Ama bunu yapmaya çıkacak kadar deliren birileri olacak mı, bu başka bir soru. Kim jun yong olabilir ama, cüssesi yetmez 3. dünya savaşı çıkarmaya o dombilinin.

Menzili 10000 km giden dünya üzerinde çok nükleer bomba olduğunu sanmıyorum 

Savunma sistemi yok mu havada patlatılmaz mı???

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, anibalfan said:

Menzili 10000 km giden dünya üzerinde çok nükleer bomba olduğunu sanmıyorum 

Savunma sistemi yok mu havada patlatılmaz mı???

Varda, S-400 değil.

Doğrusu şu an etkili olan tek savunma, "sende varsa bende  de var amk evladı..." Yani, sen bana atarsan, ben de sana atarım, yiyor mu maçan?" sadece bu. 

Menzili 10000 km üzerinde olan bilindiği kadarıyla bir kaç bin nükleer bomba var. Kıtalararası balistik füze denen şey onlar oluyor. Teknik olarak sınırları da, 10000 km falan değil, dünyanın her yeri. Zira uzaydan gidiyorlar ve uzaya çıkınca tek gereken azıcık beklemek, zira artık ilave yakıt gerekmiyor gitmek için daha uzağa. 

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, anibalfan said:

Kim jong un un Japonyayı batıracak kadar balistik füzesi olduğu doğru mudur?

allah putçuğu korusun nasıl izleriz sonra biz o animeleri  ?

Kim jong'un o füzelerinin olması çok önemli değil. Bildiğimiz kadarıyla o füzeleri kullanacak, navigasyonunu falan yürütecek alt yapısı yok. Zaten olsa, herşey çok çok başka olurdu şu günlerde. 

Bir füze, füzeyi yapmakla bitmiyor. Onu gitmesi gereken yere göndermek, başka bir iş. Elimizde, bildiğimiz teknolojiler varki, bunların en azından ABD'nin elinde olmaması düşünülemez bile. BU teknolojilerle, füzenin nerde olduğunu ve ateşlendiğini görmek, anlamak gayet mümkün. Ama bunu yaptığını iddia etmek, göstermek, düşmana senin açığını buldum, kapat demek olur. Bu yüzden o gibi şeyler söylenmez. Amanda kim jong füze yolayayım dedide, eline yüzüne bulaştırdı bile denmez. Meşhur laftır, ısıracak köpek havlamaz. Bu kim jong içinde geçerli. İç politika yapacam diye, tehlikeli sularda geziyor ama, ABD'nin falan ondan ciddi bir korkusu elbette yok. Olsaydı... O Güney kore varya, orası bir yarımada değil, bir ada olurdu bugün haritalarda. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Dinci zihniyete allah yok derseniz anlamaz.

O iletişimi kuracak dili oluşturmadınız daha.

Allah vardır. Don Quixote da vardır.  

Don Quixote, Tophane'deki Kılıç Ali Paşa camisinin yapımında Mimar Sinan'ın amelelerinden biri olarak görev yapmış olan Cervantes'in hayat tecrübelerine dayanarak yazdığı yolculuk öyküerinin Don Quixote ve Sancho Panza karakterleriyle harmanlanıp tek kitap halinde derlemesidir. İçinde hayatı düşünen ve anlamak için çabalayan herkesin bilmesi gereken sözler vardır diyerek burada bırakıyorum. 

Allah ve Don Quixote birer fikirdir. İkisinin ortak özelliği: masal olmaları.

Allah masaldır. Arş'ın üstünde meleklerin taşıdığı tahtında oturan ve sen cennete git sen cehenneme git diye karar veren, herkesten bunun için teşekkür ve tapınma bekleyen bir zorba, masaldan başka ne olabilir? 

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

tanrı yok neden? bunu size kendi mantığımla, araştırmalarımla, bi kaç insandan dinliyerek bi fikre ulaştığım kendi öz düşüncelerimi size sunucağım; 

hiç kendinize sordunuzmu? allah gerçekten varsa, bunu bize dünyaya gelirken bizat kendi neden söylemedi? Ey kulum seni dünyaya gönderiyorum çünkü oraya gitmendeki amaç şu... Oraya gidince şunu şunu yapmakla yükümlüsün... dünyayı şu sebepten var ettim.. kuranı kerimi ben yazdım. sen benim emirlerime itaat etki bende seni şunu şunu yaparak ödüllendiriyim .;  çünkü ben şuyum ben varım... dedimi?

kime demiş lütfen birisi söylesin varmı öyle birisi 

öbür dünya var diyosunuz... öbür dünyaya gidip de kim görmüş?

cennet cehennem denilen şey var diyorsunuz?

cennet ve cehennem denilen şey bu dünya. kötü hayat cehennem, iyi hayat: iyi olan her şey cennet dediğimiz şeydir .bu dünyadan güzel bir yer başka bi dünya hayal edebiliyomusunuz ya bu dünyadan kötü bir yer hayalde edemizsiniz çünkü kötü insanların elinin değdiği her yer iğrençleşiyo...

tanrı        , allah       soyut varlık (soyut nedir?gözle görülemeye ele tutulamayan)  yani gerçekte yok sadece hayal ürünü rakamlar gibi duygular gibi düşünceler gibi

peki hiç kendinie sordunuzmu? madem kuran var ..       bunu bana allah söyledmedi demi?????? bu cepte; bende önceki insanlardan büyüklerden duydum diyeceğinizden adım kadar eminim.... peki bunu kendinize neden sormuyosunuz ya madem annemin babamın dediği şey doğru e hani kanıt? söylemelErimi doğru olan? 

MADEM ALLAH VAR SORUYOERUM SİZE KURAN DA GEÇEN AYETLERDE ALLAHIN KULLARINI SEVDİĞİ SÖYLENİYO MADEM ALLAH KULLARINI SEVİYO PEKİ NEDEN ONLARIN  ACI ÇEKMESİNE İZİN VERİYO NİYE ACI ÇEKEN İNSANLARI GÖRMÜYO NİYE ONLARA EL UZATMIYO NİYE Bİ İHTİYAÇ OLDUĞUNDA O KADAR DUAYA RAĞMEN ALLAH NİYE GÖKTEN İNDİRMİYO İSTEDİKLERİMİZİ KURANI İNDİRDİĞİ GİBİ (ama kuran havadan falan inmedi tabi) HANİ ALAH KULLARINI SEVİYODU O KADAR MAASUM ÇOLUK ÇOCUK ACI ÇEKİYODA ALLAH BUNU NASIL GÖREMZ ALLAH VİCDANLI MERHAMETLİ DEĞİLMİYDİ HER ŞEYİ GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDĞİNİZ ALLAH BUNLARI NEDEN GÖRMÜYO ALLAHIN VİCDANI YOKMU HİÇMİ ACIMIYO KULLARINI NASIL GÖRÜPTE CEZA ALMASI GEREKEN İNSANLARA CEZA VERMİYO VERİYO ÖBÜR DÜNYA BUNLARIN BEDELİNİ SORACAK DİYECEKSİNİZ NE MALUM OLDUĞU NE MALUM SORACAĞII ALLAH HERŞEYİ BİLİR DİYOSUNUZ BENİM ACI ÇEKECEĞİMİ BİLİYODA GÖZ GÖRE GÖRE NASIL İZİN VERİYO NASIL BU BİZİ DÜNYAYA GETİREN ALLAH  BU KADAR SEVEN ALLAH BİZİ NEDEN BU KADAR KÖTÜ DENLİ ŞEYLERLE SINIYO SORARIM SİZE...?

NELEROLUYO DÜNYADA HEP  İŞKENCEDEN TECAVÜZLER İNTİHARLAR ÖLEN DAHA BİR SÜRÜ CANLI İNSANLAR TARAFINDAN EZİYET EDİLİYO ALLAH NEDEN ENGEL OLMUYO NİYE ALLAHIN BİZİM ACI ÇEKTİĞİMİZİ GÖRMESİ HOŞUNAMI GİDİYO BUNDAN ZEVKMİ ALIYO NASIL İZİN VERİYO NASILLLLLLL? 

BEN SÖYLEYİM ÇÜNKÜ ÖYLE BİŞEY YOK. 

O KADAR KURANI YAKAN KURANI KERİME KÜFÜR EDEN ALLAHA KÜFÜR EDEN İNSANLAR VARKEN ALLAH BUNLARI NASIL GÖRMEZDEN GELİP KATANABİLRKİ NAASIL İZİN VEREBİLİR?  NASIL SABREDER ? BUNU YAPANLARA NEDEN GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE CEZA VERMEZ ? 

ŞİMDİ SEN BUNLARA İZİN VEREN CANLIYA NASIL TAPABİLİSİN         CANLI OLDUĞUNA DAİR Bİ KANITA YOK  

NEDEN YOK BEN SÖYLEYİM ÇÜNKÜ ÖYLE BİŞEY YOK HEPSİ SÖYLENTİDEN İBARET

GERÇEKTEN VARLIĞI BİLİNMEYEN, İNSAN ELİNİN DEĞDİĞİ .SÖYLENENE GÖRE 1000LERCE YIL ÖNCESİNDE DÜNYAYA İNEN BİR KİTAPTAN İBARET GÜNÜMÜZDE BİR SÜRÜ KURAN VAR HANGİSİ GERÇEK  NERDENİN BİLİYOSUNUZ İLK ÖNCEKİ BİLGİLERİN İÇİNDE KALDIĞINI YILLAR YILLAR ÖNCESİNE DAYANAN ŞEY_ VARSA BİLE İNSANLAR GİBİ DEĞİŞMEZMİ ? İNSANLAR  İNSANLARI BİZ NASIL DURDURABİLİRİZ DİYE KATI ANAM KATI ŞİMDİ OLDU O DA KUTSAL KİTAP AL SANA KURAN 

NE VAR BEN SANA SÖYLEYİMMİ BU EVRENİ HERŞEYİ YARADAN BİŞEY VAR YARATILMIŞ DEMİ İNSANLAR DÜNYA DOĞA ATOM EVREN AY GÜNEŞ  

BENİM İNANDIĞIM ŞEY DE BU ZATEN YARADAN BİLİNMEK İSTESEYDİ ZATEN BUNU BİZ BİLİRDİK 

kuranı kerim var diyeceksiniz;

kuran var evet bi kitap., peki bunu allahın yazığı ne malum? allah okuma yazmamı biliyo?kuran ilk insanların ilk peygsmberlerin geldiği zaman geldi diyosun yüz yıılllllar önceden geldi diyosun ey insan oğulu  bu kez ben soruyorum sana ....

yüz yıllar önce yazımı vardı be hee . yazıyı türkiye ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GETİRMEDİMİ?

allah yazsa bile, niye araanpça yazdı? niye

dünya 100e yakın dil varken neden sadece arapça.... ARAPLARIN BİZDEN ÜSTÜNLÜĞÜ NE? İLK ONLARA GELDİYSE ONLAR PEYGAMBER O ZAMAn -MATIĞIYLA NİYE ONLARA TAPMIYORUZ? dünyanın yarısı bile müslümanlık dinini duymamış bilmiyo. sorarım sizi iyi bunlar cehennemlikmi cennetlikmi ben söyleyim hiç biri bu dünyada akıllı olan iyi bi hayat yaşar kötü niyetli eğitimsiz kendini geliştiremeyip sadece dinle kafa yoran cahil insanlar bu kötü hayatlara layık TÜRKİYE İLERLEMİYO NİYE ÇÜNKÜ GERÇEKLERİ KAPATIYOLAR BİLİMİ BİLGİYİ .DİNLE YALAN İNSANSANLARIN BEYİNLERİNİ DOLDURAk VE ZATEN SUÇ BİZDE BU BEYİNLERİMİZİ DOLDURAN İNSANLARA İZİN VERİYORUZ GELİŞME YOK SADECE OLDUĞUMUZ YERDE DURUYORUZ DİN İLERLETMEZ  GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEĞİŞE DEĞİŞE  EVRİLEREK GELEN YANİ EVRİM GEÇİRMESİNE RAĞMEN O HALLA ESKİ BİLGİLERE İNANIYORUZ. FARKETTİNİZMİ HEP DİNE ÖNCELİK VEREN ÜLKELER HEP GERİDE KALAN ÜLKELERDİR ÖRNEK VERMEME GEREK YOK SANIRIM HER ŞEY ORTADA .

EVET DEVAM EDELİM.....cennet cehennemden ...

diyorlarki iyilik yap cennete git kötüllük yap cehhenmde yan. ya siz çocukmu kandırıyosunuz kim yanmışta ben yanıcam?       neymiş''''''CEHENNEMİ Bİ İĞNE DELİĞİ KADAR  GÖRSEN BAŞINI SECDEDEN KALDIRMAZMIŞSIN  ''''. BUNU DİYEN GÖRMÜŞMÜ?                 GÖRMÜŞTE BAŞINI SECDEDENMİ KALDIRMIYO?         KANIT HANİ CEHHENNEM NERDE? ya lütfen azıcık mantıklı düşünün cehennemde yanmakla korkutuyo büyüklerimiz bizi kötü şeyler yapmayalım uslu uslu hayatımıza devam edelimdiye çünkü insan insanla anca hikayeler düşünceler uydurarak aklına girerek korkutup kontrol  edebilir yani eskiler böyle yapmış. bu dinle ilgili söylemler günümüze kadar söylmlerrle geldi. şimdi bunu size kanıtlıycam  diyelim cehennem var tamam cehhennemde yanıcaz peki...... niye yanıyoruz niye boğulmuyoruz niye parçalanmıyoruz niye hastalanmıyoruz niye dayakla cezalndırılmıyoruz yani niye?   ya anlayın işte bunlar korkutmak amaçlı uydurulmuş şeyler 

şimdi cenneti ele alalık.....

cennet var diyelim var diyolar bakın ben demiyorum olmadığınızı aklını kullanabilen burdan olup olmadığını çıkarta bilecek 

sor kardeşim kendine...... nasıl bir yer? neler var?  ne var? sen cennetten ne bekliyosun ? nasıl bir ödül ? öldükten sonra.... güldürme beni

sen şimdi burda namazını niyazını kılacaksın kuranda geçen her şeyi yapıcaksın günah işlemeyeceksin allaha bütün gün yalvarıcaksın allahım bana cenneti layık gördüğü için o da sana bunları  vericek.... sana böylemi söyledi ?sana bunları yapıcağına dair bir söz duydunmu? lütfen kendini kandıma arkadaşım.

kuranda diyorki şunu şunu yapıcaksın.. heeeee bide nelerle karşılaşıcağından bahsetmiş şarap akan nehiler sınırsız yemek köşkler villalar ondan sonra buna benzer şeyler e kardeşim şarap içki karı kız la birlikte olmak günah şeyler.. cennetten allah sana bunu niye versin günah şeyi salakmısın demiyomu kuran= vücuda zararlı olan her şey günah'  bunlara cennet denilen yerde allah sınırsız veriyoda dünyada niye günah.... ha dur daha dur

bunları elde etmek için kılmıyomu şimdi bu namazını kılanlar, allaha yalvaranlar?   

o bile bi çıkar amaçlı cennet bile bi çıkar amançlı bunları yapanlar için gerçekten o içindeki iyi niyetten değil  ya şimdi orda herşey sınırsız kendini akıllı sanan cahilde buna inandı

ey nankör insanlar size sesleniyorum siz bu güzel dünyayanın güzelliklerini görmeyip> bide öbür dünya içinmi direniyosunuz? bütün uğraşalrınız boşuna çünkü siz azla yetinemeyip herşeyin fazlasını isteyen nankör varlıklarsınız. şunu unutmayın sadece bu dünyada fakirlerin allahı vardır umutsuz insanların cahil insanların ve küçüklükten beri bunlara inandırılarak büyütülen insanların allahı vardır  onlarda bir umut ışına sarılmak istedikleri için istediklerini bu dünyada elde edememiş öbür dünya için çabalayanların allahı vardır bu da iyi niyetten deği ha çıkar amaçlı....

e ben şimdi böyle dedim diye iyi insanların zenginlerin allaahı yokmu diye soracaksınız ben zengnim allaha iananıyorum iyi  niyetimden inanıyorum tamam kardeşim inan senin neye inanıp inanmadığın beni ilgilendirmez ben sadece kendi fikirlerimi söylürum  sen niye böyle bişeye inanıyosun peki ? çünkü senin ailen ebebeyinlerin sana küçüklüğünden beri bunları aşıladı bunlara inandırdı onlar sorgulamadı bali sen sorgula kendin için kendi gelişimin için  namaz kılmak yerine kitap okusaydı şu türk insanlarımız biz bu dünyanın en gelişmiş en bilgili insanalrına sahip olurduk o kadar cami imam hatip okulu yapılacağına daha ileri düzey okullar eğitim yerleri iş yerleri yapılsaydı türkiyenin bir çoğu şuan çektiği eziyeti çekmezdi 

türküye her geçen gün daha da gelişmesi gerekirken GERİ GİDİYO  çünkü artık bilim yerine türkiyede  din konuşup insanları köreltiyorlar, 

dinininize bu kadar bağlıysanız bile lütfen kişisel gelişiminizin önüne geçmesine izin vermeyin bu demek değilki kötülük yapın iyilik yapamyın hayır arkadaşım. sen insan oğlu akıllı bir varlıksın doğruyu yanlışı ayırt etmek erdemliktir bu da sana düşer.......... 

FİKİRLERİMİ MERAK EDİP BURAYA KADAR GELİP OKUDUYSAN SANA TEŞEKKÜR EDERİM SÖYLEMEK İSTEDİĞİN YANLIŞ DÜŞÜNDÜĞÜMÜ DÜŞÜNDÜĞÜN YERLER VARSA VEYA ŞURAYI ATLADIN SEDEF DİYORSAN YORUMLARDA BENİMLE PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM :)...........      

Sitelerde Paylaş

Allah’ın olmadığına en büyük kanıt (içerisinde yazılı olan saçmalıklardan bağımsız olarak) kuran dır.

Dil gibi yaşayan ve çağa göre değişim geçirip evrimleşen bir araç kullanmak yerine vahiyi direkt olarak insanın beynine aşılayabilecek gücü varken, bozulmaya ve çarpıtılmaya son derece müsait, bugünkü çeşit çeşit mezheplerin varlığını ve her kafadan bir ses çıkmasının sebebi olan yazılı dil kullanmasını tanrıdan beklemek saçmalıktır.

İkinci büyük kanıt peygamberin olmasıdır.

Kadir-i mutlak tanrının insanlarla iletişime geçmek için birini seçip hadi sen git insanlara beni anlat, inanmayan olursa onu sonsuza kadar kebap yapacağım inanırsa ve sana kayıtsız şartsız itaat ederse onu sonsuza kadar kutsal bir kerhaneye yerleştireceğim, tek derdi yemek içmek ve sayısız kadınla cinsel ilişkiye girmek olacak demesi aklı başında bir insanın gülüp geçeceği bir şeydir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...