Jump to content

Bakalım Ne Çıkacak?

Recommended Posts

köle ve cariyelere karşı sorumluluğumuz vardır

onlar palavradır kafir müslümanı yıldırmak için her türlü işkence tecavüz katliamı uygular kim takar evrensel hukuğu

hz ömer ne diyor .helvadan put yapardık acıktık mı onu yerdik .işte kafirlerin yasaları da böyledir.yasalarını yaparlar açıkınca da yerler.o yüzden kafir ahlaksızdır

muadh dostum köle ve cariyelere karşı sorumluluğun olması ne hoş.Köle ve cariyelik normal değil mi? :)

Müslümanların zulümden, işkence ve tecavüzden bahsetmesi ve bunu uygulayan kendileri olunca savunması ne garip?Ahlak? Vicdan?

Cevaplarını birde daha cesurca ayetlerle desteklesen, hadislerde olur.

Darfurdakilerin yaptığına caiz değil demiştin. Lütfen kanıt bekliyorum.

Hala bu konuda çırpınmaya çalışman ve çöküşünü görmek (ahlaki ve vicdani çöküşün) ve suçu savunmanı okumak, bölücülüğü her sözünle destekleyip bakalım ne çıkacağın cevabını şekillendirmen çok önemli.

Lütfen devam et. Biraz daha cesur ol. Kanıtlarıyla sun ki itiraz edecek müslüman arkadaşlar olmasın. Gerçi senden başka birde can06 dışında (oda yanlış anlamış veya kaçınıyor cevap vermekten) cevap vermeye cesaret eden çıkar mı bilmem? ;)

İyi gidiyor. Konuyu kaynak sunarak cevaplasan memnun olurduk. Direk tanrı kavramının sözleri olursa sağlama bağlamış olursun işi. Hadislerlede destekle. -_-

Saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Darfurdakilerin yaptığına caiz değil demiştin

ben darfurda ne olduğunu bimiyorum.orda bildğim tek şey çin sudan hükümeti ile işbirliği yapıp petrolü çıkarıyor amerikada sudanı bölüp yeni kurulan ülkelerle birlikte petrolü çıkarmak istiyor.bu sırada da propaganda savaşı yalan haberler ortada dolaşıyor

bir kadına cariye statüsü vermeden tecavüz edip bırakmak islama uymaz dedim sahabe böyle bir şey yapmamıştır bu da kanıttır

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben darfurda ne olduğunu bimiyorum.orda bildğim tek şey çin sudan hükümeti ile işbirliği yapıp petrolü çıkarıyor amerikada sudanı bölüp yeni kurulan ülkelerle birlikte petrolü çıkarmak istiyor.bu sırada da propaganda savaşı yalan haberler ortada dolaşıyor

bir kadına cariye statüsü vermeden tecavüz edip bırakmak islama uymaz dedim sahabe böyle bir şey yapmamıştır bu da kanıttır

Burada haklı olabilirsin. Tecavüz edip eve kapatıp tecavüze devam etmek, sahabenin tercih ettiği yöntemdir. Yok öyle tek tecavüzle kurtulmak

Sitelerde Paylaş

tü suratına,....mikrop,........ haklımı oluyor o zaman, bak ağzınla söylüyorsun cariye insanmıki..........Bu yazdığındaki pisliği birgün görür ve kendinden utanırsın umarım, çünkü insana en büyük cezayı yine insanın kendi vicdanı verir, hapis yatmaktan daha zordur içinde duyduğun pişmanlık duygusu. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muadh dostum;

Kaynakları koysan hoş olurdu.

Darfurda olanlar caizdir. Şimdi islama göre savaşta karşı taraftan esir edilen herkes ganimettir ve köledir. Cariyeyle(kadın -kız köle) cinsel ilişki kurmak için cariyeye sormak gerekmiyor. Esir düştükleri anda köleler ve müslümanların malıdırlar. Cinsel ilişkiye girip azad etmeleride yasak değil. Senin inancın gereği bunun adı tanrıdan sana tanınmış hak.YAni bu gün sudandaki müslümanları, sen caiz olanı yaptıkları için savunmalısın.

Aşağıda saydıklarım islamın başlangıcından itibaren olan ve değişmeyecek ve her zaman uygulanması caiz hükümlerdir.

Şimdi tek tek gidelim.

1-Bir savaşta esiri öldürmek caizmidir? Diyorumki caizdir. Enfal 67. Bir savaşta esir olanları öldürmek suç değildir. Silahsız teslim olanların öldürülmesi caizdir. Gönül rahatlığı ile öldürebilirsiniz. Hatta şarttır bile diyebiliriz.

2-Esir olanları(erkek kadın, çoluk çocuk) ganimet olarak köle etmek caizdir. Onlar sizin malınızdır. Dilediğinizi yapabilirsiniz.

.....

Bu ikisine ait itiraz ve destekleri kaynaklarıyla görelim.Diğer maddelerle devam edelim.

Müslüman dostlar özellikle cevap verecek cesarete sahip olurlar mı acep?Yoksa kafalarını kuma gömüp vicdan-ahlak ve sevgi kelebeği rolü biçtikleri inancın kökenine inerler mi? Görelim.

Saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada haklı olabilirsin. Tecavüz edip eve kapatıp tecavüze devam etmek, sahabenin tercih ettiği yöntemdir. Yok öyle tek tecavüzle kurtulmak

Dostum tecavüz müslümana yapılana deniliyor. Müslüman olmayana yapıldığında caiz,tanınmış hak. Kim tarafından artık bilmiyorum. . :(

Konunun sonunda bakalım ne çıkacak?

Sitelerde Paylaş

tü suratına,....mikrop,........ haklımı oluyor o zaman, bak ağzınla söylüyorsun cariye insanmıki..........Bu yazdığındaki pisliği birgün görür ve kendinden utanırsın umarım, çünkü insana en büyük cezayı yine insanın kendi vicdanı verir, hapis yatmaktan daha zordur içinde duyduğun pişmanlık duygusu.

Dostum ne kadar kızsanda gerçeği göstermek adına kendini sakinleştir. muadh insanın insana bakışındaki çarpıklığı gayet canlı örnekliyor.Birde bunun kaynağını (7. y.yıl arap yaşantısı ve vicdan ahlak anlayışı) kutsaması ayrı konu.

Bakalım bu yüzyılda ve gelecekte kölelik kurumunun kutsandığı ahlak ve vicdan nasıl oluyormuş?

Saygılar...

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Dostum tecavüz müslümana yapılana deniliyor. Müslüman olmayana yapıldığında caiz,tanınmış hak. Kim tarafından artık bilmiyorum. . :(

Konunun sonunda bakalım ne çıkacak?

Dostum,

Haklısın, düzeltiyorum..."Helal tecavüz" diyelim o zaman, böylece yavaş yavaş kavramlar yerine otursun.

Not:Bu arada savaşan 2 tarafta Müslümansa, kazanan Müslümanın, kaybeden tarafın Müslüman kadınlarına da savaş ganimeti olarak "helal tecavüz" edebilir.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunları ameliyatla kadın yapacaksın, sonrada arabistanın en ücra yerine atacaksın, o zaman görürlerdi cariyeyi, kusura bakmayın ben bu konularda sakin olamıyorum, dediğiniz doğru bunlarla bu tarz yazıştıkmı bunlar yine birşey anlamazlar, anlayacak kapasite olsa zaten o yazıyı yazmaz ve onaylamazdı, adam resmen onaylıyor tecavüzü, ne diyeyim kafa 650 model.

Sitelerde Paylaş

islam faşist bir dindir dediğimizde kızmasınlar.

çünkü ırkçı faşistler dünyayı ele geçirmek için kadın cinsel organını da kullanırlar.

oraya ulaşmak için de şiddet ve terör'e yönelirler.

barış denen şeyden haberleri yok.

yani tüm bu mücadeleler erkeklerin kendi arasında olup bitiyor.

kimse kadınlara sormuyor.

Sitelerde Paylaş

çünkü ırkçı faşistler dünyayı ele geçirmek için kadın cinsel organını da kullanırlar.

Kas gücü ve kadının analık önceliği olay cehane´ciğim başka suçumuz yok insan olarak.
Sitelerde Paylaş

biz amerikaya-batıya dünyayı yönettiği işgal ettiği için küfretmiyoruz ki kafir olduğu için küfrediyoruz

yoksa dünyayı yönetmek savaşıp bir yeri ele geçirmek kötü değildir

Sen bayağı bir müslümanmışsın, helal olsun, bak tam müslüman diye senin gibi kıvırtmayana denir.....gerçekten has müslümana bir örneksin vesselam.
Sitelerde Paylaş

Bunları ameliyatla kadın yapacaksın, sonrada arabistanın en ücra yerine atacaksın, o zaman görürlerdi cariyeyi, kusura bakmayın ben bu konularda sakin olamıyorum, dediğiniz doğru bunlarla bu tarz yazıştıkmı bunlar yine birşey anlamazlar, anlayacak kapasite olsa zaten o yazıyı yazmaz ve onaylamazdı, adam resmen onaylıyor tecavüzü, ne diyeyim kafa 650 model.

Dostum adam onaylıyacak elbette. Çünkü vicdansız bir inanca inanıyor ve bunu tanrısal sanıyor. Yani tanrısında (muhammedde) olmayan özellik onda olamaz. inanç tam itaat ister. Bu nedenle kendi vicdanlarınıda devre dışı bırakıp tüm bu ahlaksızlığı, suçu , bölücülük içeren öğreti ve olayları savunmak

zorunda kalıyorlar ve resmen vicdansızlaşıyorlar

.Örnek yukarda, Darfurdaki insanlık suçunu örtpas etmeye çalışmak isterken daha kötü pot kırmak.

Asıl anlamadıkları şu, bu vicdansızlığı ardından getirdiği diğer sonuçlar. Onlarıda anlatmak gerek. Vicdansızlığı tanrısal olursa sonucuda insanlık dışı oluyor.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Bundada sen haklısın dostum. Erkekler olarak kadınları insanlık dışı hale düşürmüşüz dinlerle, kültürle, biyolojiyle, fizikle vesaire, şimdide yine erkek öğretiye karşı bu hatayı düzeltmek için insan olarak beraber savaşıyoruz. Bizler suçlu olmasakta suçu üstlenip kutsayan erkeklere ve destekçileri kadınlara erkek olmanın üstünlük olmadığını insan olarak göstermek zorunluluğumuzdan payımızı düşeni yapacağız.

Vicdanı köreltilmiş kişilerin vicdanını devreye sokmak çok zor. İmkansız değil.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

En ahlaksız din, ateizmden daha ahlaksız olamaz.

Kendisini ölümünden sonra yargılayacak olan Allah'a inanmayan bir ateist neden kötülük yapmaz?

Kimsenin bilmediği, görmediği, duymadığı tenha bir yerde görüp arzuladığı bir kadına neden tecavüz edip öldürmez mesela? Ne polis var, ne jandarma, ne de mobese... ancak her yer ve zamanda her şeyi gören-duyan Allah var.

Kırdığım pottan esinlenerek konu açamazsın çünkü öyle bir şey yok ancak İslam eleştirisi yapmak için konu açabilirsin, izin veriyorum.

…………….

Şimdi dostlar ahlak, vicdan üzerine bir ton başlık var. Çoğuda kişisel görüşünü dayatmak üzerine, yada inatlaşmaya dayalı sürüyor. Peki tarafsız olarak bir örnekten yola çıkarak ahlak, vicdan kime ,neye göre ve kökeni gerçekten nedire bakmaya çalışalım diyorum.

Bu konuyu ilahi egemenlik dostumun yukarda alıntıladığım ilk bölümdeki cümlelerinden esinlenerek açmaya karar verdim.

Herhangi bir savaş düşünelim; karşılaşan müslüman ve müslüman olmayan iki taraftan müslümanlar yenilse , yenenler, müslümanların, esir olanlar dahil tüm erkeklerini öldürse, eşlerini çocuklarını ganimet olarak paylaştırsa ,ayrıca müslümanların kadın ve kızlarını cariye olarak kullansa, kuranda bunun hükmü nedir? Kurana aykırı mıdır?Cezası nedir? Veya uygun mudur?

Müslümanlar yense tersi durumu müslümanlar uygulasa, kurana göre yasak mıdır, yasak ise cezası nedir ve ya uygun mudur? Hükmü nedir?

İsteyen bunu birebir kişi olarakta düşünebilir. Kendi ve karşı görüş. Savaşı kazanıp bunu uyguladığınızı veya savaşı kaybedince size uygulandığını düşünün ve kurana göre cevaplamayı unutmayın.

Ben uygulamam diyor iseniz sizi engelleyen nedir? Kurana göre lütfen cevaplayın. Uygulayan kişi için düşünceniz nedir?

Saygılar…

Dostum,

Hala şöyle net cevap alamadın. İşin içine kırmızı, lacivert, bold mold kattım belki gören olur sorularını ve cevaplarlar? :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

En ahlaksız din, ateizmden daha ahlaksız olamaz.

Kendisini ölümünden sonra yargılayacak olan Allah'a inanmayan bir ateist neden kötülük yapmaz?

Kimsenin bilmediği, görmediği, duymadığı tenha bir yerde görüp arzuladığı bir kadına neden tecavüz edip öldürmez mesela? Ne polis var, ne jandarma, ne de mobese... ancak her yer ve zamanda her şeyi gören-duyan Allah var.

Kırdığım pottan esinlenerek konu açamazsın çünkü öyle bir şey yok ancak İslam eleştirisi yapmak için konu açabilirsin, izin veriyorum.

…………….

Şimdi dostlar ahlak, vicdan üzerine bir ton başlık var. Çoğuda kişisel görüşünü dayatmak üzerine, yada inatlaşmaya dayalı sürüyor. Peki tarafsız olarak bir örnekten yola çıkarak ahlak, vicdan kime ,neye göre ve kökeni gerçekten nedire bakmaya çalışalım diyorum.

Bu konuyu ilahi egemenlik dostumun yukarda alıntıladığım ilk bölümdeki cümlelerinden esinlenerek açmaya karar verdim.

Herhangi bir savaş düşünelim; karşılaşan müslüman ve müslüman olmayan iki taraftan müslümanlar yenilse , yenenler, müslümanların, esir olanlar dahil tüm erkeklerini öldürse, eşlerini çocuklarını ganimet olarak paylaştırsa ,ayrıca müslümanların kadın ve kızlarını cariye olarak kullansa, kuranda bunun hükmü nedir? Kurana aykırı mıdır?Cezası nedir? Veya uygun mudur?

Müslümanlar yense tersi durumu müslümanlar uygulasa, kurana göre yasak mıdır, yasak ise cezası nedir ve ya uygun mudur? Hükmü nedir?

İsteyen bunu birebir kişi olarakta düşünebilir. Kendi ve karşı görüş. Savaşı kazanıp bunu uyguladığınızı veya savaşı kaybedince size uygulandığını düşünün ve kurana göre cevaplamayı unutmayın.

Ben uygulamam diyor iseniz sizi engelleyen nedir? Kurana göre lütfen cevaplayın. Uygulayan kişi için düşünceniz nedir?

Saygılar…

2 basit ve çok güzel soru. Var mı bu 2 güzel soruya cevap verecek müslüman arkadaş?

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

cariyelik İslamla gelen bir adet değildir, kölelik te öyle, savaşlar da öyle, bahsi geçen bütün konulara İslam zamanın ve ülkenin yapısına göre en adilane kararlarla hükmetmeye çalışmıştır.

esir tehlike arz etmiyorsa serbest bırakılır, İslam zulm dini değildir, barış ve sevgi dinidir, yayıldığı bütün toplumlarda vahşeti yasaklayıp Hakkı götürmek için uğraş vermiştir.

Sitelerde Paylaş

cariyelik İslamla gelen bir adet değildir, kölelik te öyle, savaşlar da öyle, bahsi geçen bütün konulara İslam zamanın ve ülkenin yapısına göre en adilane kararlarla hükmetmeye çalışmıştır.

esir tehlike arz etmiyorsa serbest bırakılır, İslam zulm dini değildir, barış ve sevgi dinidir, yayıldığı bütün toplumlarda vahşeti yasaklayıp Hakkı götürmek için uğraş vermiştir.

Dostum senin kişisel görüşüne saygım var. Zaten islam getirdi demedi kimse. Lütfen ayetlerle sorduğum soruların cevabını verebilirsen , kuranın o zamana değil her çağa uygun olması ilkesini unutmuş olabilirsin belki, bak bakalım karşına tecavüz yasak mı , değil mi, kölelik yasak mı değil mi, esirleri öldürmek yasak mı değil mi gibi geçmişte günümüz ve gelecekte geçerli cevaplar çıkacaktır.

Şimdi sorular belli ve istersen sırasıyla ayetlerle cevaplayabilirsin.

Müslümanların yaptıklarına örnek, Sudan darfurdaki katliam ve tacavüzlerle, endonezyadaki komünist avları, müslümanlara yapılanlara ise, stalinin katliamları, ırak ve bosna tecavüz ve katliamlarını baz alabilirsin.Yardımcı olur anlaman açısından

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

e-teist bey, kısa bir belirtme yapmak isterim izninizle,

İslamı yaşayan ülkeleri, insanları, örgütleri ele alırken onların uygulamalarını İslamın bir kuralı olarak belirtmemenizi isterim. bahsi geçen konuları Kuran ışığında ele almak bu doğrultuda ilerlemek daha uygun olacaktır.

ayrıca, İslamın ilk yıllarında devrin getirileri zamanın şartları ülkenin yapısı gibi etmenleride bilmek gerekir.

küçük bir örnekle ifade edeyim, Peygamberimiz belli bir süre kabir ziyaretini yasakladı, şimdi bu yasağı baz alıp birçok konuda İslam hakkında sorular sorulup çelişkiler aranabilir. daha sonra yasak kalktı ve herşey rutine döndü. bu yasağın amacı İslami olduğu kadar insani durumların getirilerinden dolayı yapılmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...