Jump to content

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Iste ben de onu soyluyorum ya. Senin dayanagin Kuran´in icerigine uygun degil. Ne diyor Kuran? Bakalim;

Nisa-48

Doğrusu Allah, kendisine ortak koşulmasını asla affetmez. Ondan başkasını (diğer günahları) ise, dilediği kimseler için bağışlar ve mağfiret buyurur. Her kim Allah'a şirk koşarsa gerçekten pek büyük bir günah ile iftira etmiş olur.

Demek ki Kuran´a gore Allah´a ortak kosma disindaki butun gunahlar bagislanabilirmis. Herhalde Allah bu ayeti vahyederken kendindeydi oyle degil mi? Allah baska bir istisna koymadigina gore, kul koyabilir mi?

Merhaba Onur:

Ben burda seni karizmatik seçtiğimde imzandan dolayı bu seçimime tepki duyanlar olmuştu, şimdi bu tepki duyanların gözüne sokarak diyorum ki, imzan çok çirkin, ancak kurana bakışın süper...

Haklısın, yaratıcı şirkin dışında bütün günahları affedebileceğini, her zaman bir açık kapı olacağını bildirmiştir, kurandan çıkarım budur. Hatta ben diyorum ki, bana göre düzgün ve erdemli olanlar ateistler, yani inkar edenler, onlar bile bir şekilde yaratıcı tarafından affedilebilecek sebeplere maruz bırakılacaklardır...

Hayir boyle dersen, Allah´i soylemek istedigini anlatamayan ve sanat yapan bir sair konumuna dusurursun. Kaldi ki mecazen soylemis bile olsa, kul hakkinin affedilmeyecegi konusunda Kuran´a ayet koymayi unutmasi kabul edilemez birseydir.

O halde ayetlere karsi gelip, mecazdir demek bir nevi Kuran´i inkar etmek olur.....

Kuranda kul hakkına dair hiçbir çıkarım yoktur, tek bağışlayan yaratıcıdır, burada kulu yaratıcının yerine koyarak şirke götüren bir unsur vardır, onur burda da haklısın...

Benim gibi inancsiz bir kimse icin, durumu Muhammed´in duzeltmesinde herhangi bir problem yoktur. Cunku zaten vahiy dedigin seyler de Muhammed´in agzindan cikmaktadir.

Ancak Islam inancina gore, Muhammed vahiy almadan bu durumu nasil duzeltebilir? Zaten aldigi vahiyleri Kuran´a koymuyor mu? Koyuyor. O halde vahiy almadan bu ayeti duzeltmesine imkan yoktur, cunku ayet gayet aciktir ve Allah´a ortak kosmanin disindaki butun gunahlardan bahsedilmektedir.

Yani ayette butun gunahlardan bahsedilirken, Muhammed´in cikip da hayir oyle degildir demesi birsey ifade eder mi? Etmez. Cunku Muhammed´in aldigi vahiy konu hakkindaki ayetle sinirlidir.

O halde bu ayetin hukmunu kaldirabilecek baska bir ayet yoksa, bu ayet tartisilamaz...

Haklısın onur....

bakın arkadaslar eger tanrı veya bır guc varsa ne ıslamda anlatıldıgı bıgı nede her hangı bır dınde bır kere yaratan yarattıgına sahıp cıkmak zorunda (bazı salaklar ıste akıl verdı dıyor ama aynı zamanda sızın tanrınız kaderle hayatta cızdı ey salak varlıklar sızı)

Sevgili ozgurche:

Şu an ayeti bulamadım ama yaratıcı kuranda der ki, insanoğlu başıboş bırakılacağını mı sanıyor, yani tespitin doğru...

Yani bir tek fikir ve düşünce suçlarına af yok :rolleyes:

Sevgili Andromeda:

Yanılıyorsun, akıl et der yaratıcı, düşünmeye sevk eder yani...

Birde son söz olarak cehennemle ilgili şunu demek istiyorum. Cehennem dediğimiz ızdırap yurdu, insanın gerçekle yüzleştiğinde sonsuz acı ve ızdıraba bulanmış halinin özetidir...

Sevgiyle kalasınız...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...