Jump to content

Recommended Posts

Rüya yorumları ; İnsanoğlu mevcudiyetinden bu yana uykuda yaşadıklarının yani rüyaların hep gizemli ve kutsal varlıklar tarafından birer bildirim olduğuna inanmış ve en sıradan insanından Krallara,Padişahlara kısac en acizinden en güçlüsüne kadar tüm insanların ortak merak konusu olmuştur.Ülkemizde gerek basılı gerek sanal ortamdaki rüya yorumlarını incelerseniz (ki zaman zaman bende incelerim :) ) rüya yorumları içerisinde dini bir ağırlık yer almakta yani en azındasn bir uhreviyat kokusu mevcut..İ harfi ile ilgi bir rüya araştıran insan tabirler içinde İhlas suresi görür ,yani biri rüyasında İhlas suresi görmüş ama nasıl okumuşmu,duymuşmu Her harf grubunda mutlaka ilgili bir sureye yer verilir çoğunlukla..Rüyasında neden bunları görüyorsa...Bir ara deve sırtında gölge olarak bende Muhammed hazretlerini görmüştüm sanırım subliminal olgu..

Bu konuyu açmamdaki sebepse bizde burada bir yorum sayfası oluşturup rüyalarımızı kendi açımızdan yorumlayalım.

İki kez rüyamda gördüğüm olay kesinlikle gerçekleşti..İki yeğeniminde ölümünü gördüm bu nedenle bu konuya biraz şüphe ile yaklaşıyorum..Sizlerin düşünceleriniz yada yaşadığınız neler paylaşalım yorumlayalım..

Gördüğümüz ve herhangi bir şekilde gerçekleşen,hayatımızı etkileyen rüyalar varmıdr..? Varsa neye dayanır,nasıl açıklanır.Beyin,psikoloji,öngörü nedir bunlar doğrusu merak ediyorum.

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de 70 milyon insan var. Hergün 500 milyon rüya görüyorlar (Rakamlar sallanmıştır) bunlardan 100.000 de 1 i teadüf olarak yaşansa, hergün Türkiye de 5.000 kişi rüyam çıktı diyor. Kalan 69.995.000 kişi ise rüyam çıkmadı demiyor. Bu zincir böyle devam ediyor.

Bu o gün rüyası çıkan 5.000 kişi ömürlerinde 10.000 lerce rüya görüyorlar ama çıkmayan o 10.000lerce rüyayı değil hep çıkanı hatırlayacaklar.

Bence olay bu.

Not:İddialı değilim sadece görüş.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de 70 milyon insan var. Hergün 500 milyon rüya görüyorlar (Rakamlar sallanmıştır) bunlardan 100.000 de 1 i teadüf olarak yaşansa, hergün Türkiye de 5.000 kişi rüyam çıktı diyor. Kalan 69.995.000 kişi ise rüyam çıkmadı demiyor. Bu zincir böyle devam ediyor.

Bu o gün rüyası çıkan 5.000 kişi ömürlerinde 10.000 lerce rüya görüyorlar ama çıkmayan o 10.000lerce rüyayı değil hep çıkanı hatırlayacaklar.

Bence olay bu.

Yaklaşımınız çok doğru katalan,Türkiye ölçeğinden dünya ölçeğine çıkmak gerekir ama birde haberci denilen rüyalar var bunlar beni asıl düşündüren..

Sitelerde Paylaş

Rüya deyince aklıma Tesadüfi yaşadığım bir rüya hadisesi geldi..

Rüyamda bir mahallede yanımda biri ile geziyordum.Sonra giderken yerde 20 lira buldum..Sahibine verdim..Az ileride yine 20 lira buldum sahibine verdim.. biraz ilerde bir kez daha 20 lira buldum sahibine verdim..

Sonra uyandım ve işe gittim..Cüzdanımdan para almam gerekti ve almak için baktığımda 20 tl kaybolmuştu..Çok düşündüm nereye harcadığımı ama harcamadığımdan emindim..

Bu rüyanın tesadüfi olarak çıkma olasılığını merak ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Bence olay bu.

Yaklaşım güzel ama birde sürekli geleceği rüyasında gören insanlar var yani 2 rüyasından birisi gelecekle alakalı ve sürekli doğru çıkıyor irdelenmesi gereken bu insanlar bence.

Edit:Yukardaki arkadaşta aynısını yazmış görmedim :D

tarihinde Troth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaklaşım güzel ama birde sürekli geleceği rüyasında gören insanlar var yani 2 rüyasından birisi gelecekle alakalı ve sürekli doğru çıkıyor irdelenmesi gereken bu insanlar bence.

Edit:Yukardaki arkadaşta aynısını yazmış görmedim :D

Varsa öyle insanlar irdelemek lazım tabii ki... ama sanmıyorum :D var olduklarını

Müridlerin şeyhi uçurması vakalarındandır

Sitelerde Paylaş

Varsa öyle insanlar irdelemek lazım tabii ki... ama sanmıyorum :D var olduklarını

Müridlerin şeyhi uçurması vakalarındandır

Var öyle insanlar gerçekten 2 rüyada 1 abartı oldu biraz :) ama gelecekle ilgili önemli olayları ölüm vs görüyorlar hatta öyle bir tanıdığımda var kendisi dindar değildir rahattır ama böyle rüyalar görenler bir daha görmek istemiyorlar çünkü yakınlarından birisinin ölümünü gördüğünde onun gerçekleşeceğine kesin inanıyor ve elinden bir şey gelmemesi çok kötü bir durum oluyor.

Sitelerde Paylaş

Var öyle insanlar gerçekten 2 rüyada 1 abartı oldu biraz :) ama gelecekle ilgili önemli olayları ölüm vs görüyorlar hatta öyle bir tanıdığımda var kendisi dindar değildir rahattır ama böyle rüyalar görenler bir daha görmek istemiyorlar çünkü yakınlarından birisinin ölümünü gördüğünde onun gerçekleşeceğine kesin inanıyor ve elinden bir şey gelmemesi çok kötü bir durum oluyor.

Bu bahsettiğin insanın kaç rüyasından kaçı çıkıyor?

Bu güne kadar gördüğü 10 binlerce rüyadan kaçı çıkmış?

Not:Kendimi kaptırdım yahu, bu konuda fazla bilgim yok, sadece yorum yaptım ve bu sefer kaçtım :) ciddiye almayın yazdıklarımı

Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğin insanın kaç rüyasından kaçı çıkıyor?

Bu güne kadar gördüğü 10 binlerce rüyadan kaçı çıkmış?

Not:Kendimi kaptırdım yahu, bu konuda fazla bilgim yok, sadece yorum yaptım ve bu sefer kaçtım :) ciddiye almayın yazdıklarımı

Benimde tam bilgim yok rezil olursak beraber oluruz :D ben çok üstüne gittim bu konularda normal ruyalari hatırlamıyor %90 hatırlamıyor sadece önemlileri hatırlıyor yılda 20 tane falan görüyor önemli ve gerçekleşiyor bunların 15i falan normal yaşanacak olayları görüyor genelde gerikalanı ölüm falan. Bilgili arkadaşlar varsa gelsinler bende merak ediyorum bu konuyu.

Sitelerde Paylaş

Valla ben bugüne kadar hayatımı etkileyen bir rüya görmedim. Gördüğüm hiçbir rüya çıkmadı. Tabi hatırladığım kadarıyla. 33 senedir gördüklerimi nasıl hatırlayım. O nedenle pek inanmıyorum böyle işlere. İnanana ise karışmıyorum. Hayallerini kırmak istemiyorum :)

tarihinde Uzay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Yeni Akit'in rüyada tayyip erdoğan görenin rüyasını yorumlaması; 

"Rüyada cumhurbaşkanı gören kişi hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamaz, yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmez, hayatı huzurlu ve keyifli geçer. Rüya sahibinin hayatı başarılar ve zaferlerle dolu olacak, tüm hayalleri gerçekleşecek, bir kişinin hayatta gelebileceği en üst noktaya gelecek demektir.

Eğer bir kişi rüyasında cumhurbaşkanını morali bozuk, yüzü asık görürse bu dinde fesatlığa delalet eder. Eğer cumhurbaşkanı keyifli ve mutluysa Allah katında makbul kimse sayılmaya, zenginliğin artmasına ve işlerin yoluna girmesine delalettir. Rüyasında kendini bir ülkenin cumhurbaşkanı olarak gören kişi toplumda büyük bir saygınlık kazanacak ve söz hakkına sahip olacak". 

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
On 12.09.2012 at 23:57, ziobelle yazdı:

Rüya yorumları ; İnsanoğlu mevcudiyetinden bu yana uykuda yaşadıklarının yani rüyaların hep gizemli ve kutsal varlıklar tarafından birer bildirim olduğuna inanmış ve en sıradan insanından Krallara,Padişahlara kısac en acizinden en güçlüsüne kadar tüm insanların ortak merak konusu olmuştur.Ülkemizde gerek basılı gerek sanal ortamdaki rüya yorumlarını incelerseniz (ki zaman zaman bende incelerim :) ) rüya yorumları içerisinde dini bir ağırlık yer almakta yani en azındasn bir uhreviyat kokusu mevcut..İ harfi ile ilgi bir rüya araştıran insan tabirler içinde İhlas suresi görür ,yani biri rüyasında İhlas suresi görmüş ama nasıl okumuşmu,duymuşmu Her harf grubunda mutlaka ilgili bir sureye yer verilir çoğunlukla..Rüyasında neden bunları görüyorsa...Bir ara deve sırtında gölge olarak bende Muhammed hazretlerini görmüştüm sanırım subliminal olgu..

Bu konuyu açmamdaki sebepse bizde burada bir yorum sayfası oluşturup rüyalarımızı kendi açımızdan yorumlayalım.

İki kez rüyamda gördüğüm olay kesinlikle gerçekleşti..İki yeğeniminde ölümünü gördüm bu nedenle bu konuya biraz şüphe ile yaklaşıyorum..Sizlerin düşünceleriniz yada yaşadığınız neler paylaşalım yorumlayalım..

Gördüğümüz ve herhangi bir şekilde gerçekleşen,hayatımızı etkileyen rüyalar varmıdr..? Varsa neye dayanır,nasıl açıklanır.Beyin,psikoloji,öngörü nedir bunlar doğrusu merak ediyorum.

selam! 8 sene önce açılmış bir konu.. hala hayatta mısın? hayattaysan 8 sene önceye göre ne durumdasın ( ruhsal olarak ) bir değişiklik var diyebilir misin ? yoksa aynı sen misin? rüyalar ne alemde ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...