Jump to content

Gerçek Müslüman Ateistforumu asla tıklamaz!

Recommended Posts

Bir zamanlar bende Müslüman idim.Ateizm yada Ateist kelimesi duyduğumda her ortamdan kaçardım.Hele ki internetten araştırmak yada forumlara katılmak aklıma bile gelmezdi.

Ateist foruma yada benzeri forumlara giren ve " ben müslümanım" diyen arkadaşlar,müslümanlığı çoktan sorgulamaya yada müslümanlıktan uzaklaşmaya başlamış demektir.Geri dönüşleri yoktur.Müslümanız diyerek tartışır dururlar.Ta ki gerçekleri görene kadar geçiş dönemi yaşarlar.Bu süreç bazılarında uzun olur bazılarında kısa.Sonuç olarak, eğer buraya gelmiş iseniz,süreç çoktan başlamış demektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 278
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir zamanlar bende Müslüman idim.Ateizm yada Ateist kelimesi duyduğumda her ortamdan kaçardım.Hele ki internetten araştırmak yada forumlara katılmak aklıma bile gelmezdi.

Ateist foruma yada benzeri forumlara giren ve " ben müslümanım" diyen arkadaşlar,müslümanlığı çoktan sorgulamaya yada müslümanlıktan uzaklaşmaya başlamış demektir.Geri dönüşleri yoktur.Müslümanız diyerek tartışır dururlar.Ta ki gerçekleri görene kadar geçiş dönemi yaşarlar.Bu süreç bazılarında uzun olur bazılarında kısa.Sonuç olarak, eğer buraya gelmiş iseniz,süreç çoktan başlamış demektir.

Ya arkadaşım hepimiz müslümandık kuran'ı arapça okurduk, zahmet edip araştırmazdık ama biraz araştırınca Allah kelamı olmadığını anlıyorsun

Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşım hepimiz müslümandık kuran'ı arapça okurduk, zahmet edip araştırmazdık ama biraz araştırınca Allah kelamı olmadığını anlıyorsun

Zaten müslümanlar biraz araştırsa idi.Müslümanlık bu kadar yaygın olmazdı.Konu başlığımın diğer yüzü ise,hala dinden uzaklaştığının hala farkında olmayan müslüman forum üyelerinin oluşu.Vurgulamak istedim.

Sitelerde Paylaş

"Siz hiç islami forumlara takılmıyor musunuz? O zaman sizinde ateistliğiniz sallantıda." savunması gelebilir.

Gelebilir ama komik olur. Ateistin ateistliğini islami forum nasıl sallayabilir? Aksine girmek istiyoruz almıyorlar çünkü onlar da kimin neyi sallayacağını biliyorlar

Sitelerde Paylaş

"Siz hiç islami forumlara takılmıyor musunuz? O zaman sizinde ateistliğiniz sallantıda." savunması gelebilir.

Ateizm sorgulamaktır.İslami forumlara araştırma amaçlı takılabilirim.İslamda sorgulama yoktur.Arapça tekerleme ezberleme vardır.Sorgulama yapmayan müslümanları sorgulamaya itmek istiyor isek dini sitelerde tartışabiliriz.

Sitelerde Paylaş

İslami forumlara gerek kalmıyo ki , facede bile günde en az 10 tane şu allah yazsını kaç kişi beğenecek , yok peygamber efendimizin terliklerini kim beğenecek gibi abuk sabuk şeylerle dolu. Anlıcağın forumlara girmeye gerek bile kalmıyo yaratılış her platformda gereksiz yere savunuluyo zaten ve ne kadar çok sesin çıkıyosa o kadar sallantıdasın demektir.

Sitelerde Paylaş

her zaman ateist cafe de basliyorum, bi bakıyorum ki tavanarasındayim

ben de anlamadim bu işi.

Aynen bende burada ateistide müslümanıda roman yazıyorlar mübarek okuya okuya uykusu geliyor.

Ayrıca müslüman forumlarına girmeye gerek yok zaten cep tel ile sosyal hayatla heryerde %99 müslüman bi ülkede yaşıyoruz. o % 1 lik kısma hiç denk gelmediğim için % 100 bile diyebiliriz

Sitelerde Paylaş

Aynen bende burada ateistide müslümanıda roman yazıyorlar mübarek okuya okuya uykusu geliyor.

Ayrıca müslüman forumlarına girmeye gerek yok zaten cep tel ile sosyal hayatla heryerde %99 müslüman bi ülkede yaşıyoruz. o % 1 lik kısma hiç denk gelmediğim için % 100 bile diyebiliriz

evet ya çok düzeysiz.

üstüne bi de konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde yazan kesim var ki, olmayan düzey onlar sayesinde daha da olmayacak gibi görünüyor.

bu da üç oldu

Sitelerde Paylaş

Ben o süreçleri yaşadım ,forum sayesinde hayatımda ilk kez gerçek anlamda inanırım..Başkaları dinden çıksın ,ben girdim .Beyni olan heryerden bir şeyler alır ,ne alacağını bilir........

Sitelerde Paylaş

evet ya çok düzeysiz.

üstüne bi de konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde yazan kesim var ki, olmayan düzey onlar sayesinde daha da olmayacak gibi görünüyor.

bu da üç oldu

Dünden beri sen kendi kendini rezil ettin iletilerinle, düzeyden bahsediyor :) .....bkz.imzalık iletiler başlığı :D
Sitelerde Paylaş

Ben o süreçleri yaşadım ,forum sayesinde hayatımda ilk kez gerçek anlamda inanırım..Başkaları dinden çıksın ,ben girdim .Beyni olan heryerden bir şeyler alır ,ne alacağını bilir........

Mahi sen bu kuranda kadına verilen rolü nasıl onaylıyorsun anlamıyorum, sen bir malsın kadınsan eğer, sadece erkeklerin dünyasını süsleyen, kendi fikri olmayan, muhattab alınmayan olarak verilmiş kuranda kadın, hatta butaraf yetmiyor öbür taraftada huri denilen küçücük sex makinelerini veriyor erkeklere bu allah, nasıl oluyorda bunda hikmet ve güzellik bulabiliyorsun?
Sitelerde Paylaş

Beş buçuk yıl önce Ateistforuma girdiğimde zaten çoktan dinden uzaklaşmış (ama bırakmamış), bazı akımları incelemiş, ateizmi de çok düşünmüş, sonra yeniden akılcı dine geri dönmüştüm. Klasik islama değil; akılcı, dürüst, tutarlı, açık fikirli, bilim sanat ve estetikle birlikte giden dine. "Din" diyorum. Sanki başında the artikeli varmış gibi. Çünkü Kuran'a göre (Allah'a göre) akıllı insana hitap eden bir tane din var.

Ateistforum'daki ilk bir yılımda ateistlerin tahmin ettiğimden %25 daha donanımlı olduğunu öğrendim. Eh o kadar. Kalan dört buçuk yılda intibam zerre kadar ileri ya da geri gitmedi. Benim de geri dönüş ileri gidişim olmadı. Zaten her yerden geçip, gittiğim kadar gitmiştim. Forumda yazdıklarınızı, ateistlerin neler düşünüp hissettiklerini merak ettiğim için okudum; ateizmle ilgili başka eserler de okudum, beni yerimden oynatamadılar. Narsist gibi kendimden çok örnek veriyorum ama benim gibi başkaları da var bu forumda. Teknik olarak müslümanız.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mahi sen bu kuranda kadına verilen rolü nasıl onaylıyorsun anlamıyorum, sen bir malsın kadınsan eğer, sadece erkeklerin dünyasını süsleyen, kendi fikri olmayan, muhattab alınmayan olarak verilmiş kuranda kadın, hatta butaraf yetmiyor öbür taraftada huri denilen küçücük sex makinelerini veriyor erkeklere bu allah, nasıl oluyorda bunda hikmet ve güzellik bulabiliyorsun?

Zamanında yeterince açıklama yaptım bu konularda .

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...