Jump to content

Gerçek Müslüman Ateistforumu asla tıklamaz!

Recommended Posts

Katalan,kuran zaten yaşıyor.Sen bile yaşıyorsun hergün.Sadece fark etmemişsin.Kuran deyince o iki kapak arasındaki kitap değil kasdedilen.Hele ki şeriat hiç değil.Kuran,olayları her an kurgulayandır,kuran dır.Hz. Muhammed ,kendi yaşadıklarını anlattı,bazıları not tuttular ve Hz. Osman zamanında kitap haline getirildi.Mirac,melek,namaz,oruç hepsi birer mecaz dır,açıklamak ise inan Ciltlerle kitap yazdırır.

Bir Ateist'e bu manayı kavratmak zor zira az da olsa bir tevhid bilgisi gerekli....

1400 yıldır Nisa 34 yüzünden dayak yiyen kadınların vebali üstüne olsun bakifanicim :)

1400 yıldır kellesi kesilen mürtedlerin vebali muhammed in üstünde olsun bakifanicim :)

1400 yıldır eşek kadar adamların altına sürülen küçük çocukların vebali tüm müslümanım diyenlerin üstüne olsun bakifanicim :)

Bırakın kardeşim ne mecazı ne himmeti, Kuran ortada, yaşananlar da ortada, bütün yaşanan ve yaşatılan acılara ortaksınız.

O kadar söyleyeyim. Gerçi anlamanızı beklemiyorum. Çünkü samimiyetle anlayamadığım bir korku türünüz var diye düşünüyorum. Yoksa bu kadar sayıklama mümkün olmaması gerekir.

Hayırlısı olsun.

Not:Bir yaratan olmaması için dua edin bence, eğer varsa bu kutsal olduğu sanılan uydurma kitapların reklamını yapanların işi çok zor olur diye düşünüyorum

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 278
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnmanah,Kuran da çarpıklık yoktur.Mushafı kasdediyorsan,o Ahmede özeldi,yaşandı bitti.Çağına göre anlattı ,zevk etti...

Eee nasıl olacak bu iş baki :) kuranı çöpe atmalı diyorsun resmen, ama allahın hiçbir kelimesi dahi değiştirilemiycek ve şeriatın kanunu hüküm sürene kadar öldürüşmenizi emrediyor kuranda allahın, ne yaptın baki, kuranı inkar ettin ama kurandaki inandığın allahın sözlerine yamuk yaptın, tasavvuf simsarı seni :)
Sitelerde Paylaş

1400 yıldır Nisa 34 yüzünden dayak yiyen kadınların vebali üstüne olsun bakifanicim :)

1400 yıldır kellesi kesilen mürtedlerin vebali muhammed in üstünde olsun bakifanicim :)

1400 yıldır eşek kadar adamların altına sürülen küçük çocukların vebali tüm müslümanım diyenlerin üstüne olsun bakifanicim :)

Bırakın kardeşim ne mecazı ne himmeti, Kuran ortada, yaşananlar da ortada, bütün yaşanan ve yaşatılan acılara ortaksınız.

O kadar söyleyeyim. Gerçi anlamanızı beklemiyorum. Çünkü samimiyetle anlayamadığım bir korku türünüz var diye düşünüyorum. Yoksa bu kadar sayıklama mümkün olmaması gerekir.

Hayırlısı olsun.

Not:Bir yaratan olmaması için dua edin bence, eğer varsa bu kutsal olduğu sanılan uydurma kitapların reklamını yapanların işi çok zor olur diye düşünüyorum

İşte senin dediğin gibi katalancığım.''Ne mecazı'' diyenler yüzünden durum ortada.Bu yüzden, ''Ne mecazı'' diyenlerin vebalidir bu.Yarım inançlı,DİNİdar insanların yorumlarıyla bunları görüyoruz.

Dua,temenni de ibarettir.Gerçek dua,sen üzerine düşeni yaparsın kalanı temenni edersin.Böyle halde kabul olması daha kuvvetledir...

Sitelerde Paylaş

Eee nasıl olacak bu iş baki :) kuranı çöpe atmalı diyorsun resmen, ama allahın hiçbir kelimesi dahi değiştirilemiycek ve şeriatın kanunu hüküm sürene kadar öldürüşmenizi emrediyor kuranda allahın, ne yaptın baki, kuranı inkar ettin ama kurandaki inandığın allahın sözlerine yamuk yaptın, tasavvuf simsarı seni :)

Allah,doğru da, değilde İnmanah çım.Kendi adıma kimseye tasavvuf yap demem veya git tevhitle uğraşta demem zira herkes kendi üstüne düşenle uğraşıyor zaten.Seni rahatsız eden bir durum yoksa bundan kime ne? Benim İnancımda Her söz Allahın sözü dür.Senin ki ,benimki,çocuğun ki,yaşlının ki hepsi.İşte bu yüzden İlla Allah diyoruz ya! Hep Allah la işimiz lakin bazılarının daha farkı yok.Olmayabilir,ne diyelim?

Sitelerde Paylaş

Benim İnancımda Her söz Allahın sözü dür.Senin ki ,benimki,çocuğun ki,yaşlının ki hepsi.İşte bu yüzden İlla Allah diyoruz ya! Hep Allah la işimiz lakin bazılarının daha farkı yok.Olmayabilir,ne diyelim?

Sayın bakifani, siz de mi bal arısı vahiyçisisiniz?

Sitelerde Paylaş

Allah,doğru da, değilde İnmanah çım.Kendi adıma kimseye tasavvuf yap demem veya git tevhitle uğraşta demem zira herkes kendi üstüne düşenle uğraşıyor zaten.Seni rahatsız eden bir durum yoksa bundan kime ne? Benim İnancımda Her söz Allahın sözü dür.Senin ki ,benimki,çocuğun ki,yaşlının ki hepsi.İşte bu yüzden İlla Allah diyoruz ya! Hep Allah la işimiz lakin bazılarının daha farkı yok.Olmayabilir,ne diyelim?

İşte ne biliyorsun bu din yüzünden ben neler yaşadım reelde, bu tarz ergumanlarınız bu dini temizlemiyor malesefki, dinin yarattığı bu gerikalmışlık size gelip dayanmadan anlamayacak ve böyle kendi adına tasavvuf yapıyorum kimseye değil demekle iş bitmiyor baki, insanlar katlediliyor, kadınlar taşlanıyor, çocuklar çocukluğunu yaşayamıyor neden? Birde somut verileri görün artık, bu din denen bataklık hiçte öyle oh kebab değil, ben kendi allahıma anlam yükledim onu yaşıyorum demekle o dinin neden oldukları yaşanmamış olmuyor, sen burdaki yaşanan müslümanlıkla gerçek yaşanan müslümanlığı bir tutmuşsun, şu 10 yılda gelinen noktaya bir bak, başımızdaki hükümet muhafazakar, nerde din yeşermeye başlarsa orda sarmaşıklar türüyor , bize ne ortadoğudan ama bak hem islam diyorlar hem islam dünyasını kan gölüne çevirdiler, niye? çünkü islam akıl değil, bilinmeyen soyut ve sadist bir putun kulllarının nasıl bir şefkle birbirini kestiğinini görüyorsunuz en ufak kışkırtmayla, din budur işte, din allahın olana kadar öldürüşmanizi emrediyoruma inanıp, cennet hayali kuran bu kullar böyle kullanılır ve bulundukları coğrafya bizzat kendi kendilerinin kullanılmasıyla kan gölüne döner işte böyle...görmüyormusunuz?,
Sitelerde Paylaş

İşte ne biliyorsun bu din yüzünden ben neler yaşadım reelde, bu tarz ergumanlarınız bu dini temizlemiyor malesefki, dinin yarattığı bu gerikalmışlık size gelip dayanmadan anlamayacak ve böyle kendi adına tasavvuf yapıyorum kimseye değil demekle iş bitmiyor baki, insanlar katlediliyor, kadınlar taşlanıyor, çocuklar çocukluğunu yaşayamıyor neden? Birde somut verileri görün artık, bu din denen bataklık hiçte öyle oh kebab değil, ben kendi allahıma anlam yükledim onu yaşıyorum demekle o dinin neden oldukları yaşanmamış olmuyor, sen burdaki yaşanan müslümanlıkla gerçek yaşanan müslümanlığı bir tutmuşsun, şu 10 yılda gelinen noktaya bir bak, başımızdaki hükümet muhafazakar, nerde din yeşermeye başlarsa orda sarmaşıklar türüyor , bize ne ortadoğudan ama bak hem islam diyorlar hem islam dünyasını kan gölüne çevirdiler, niye? çünkü islam akıl değil, bilinmeyen soyut ve sadist bir putun kulllarının nasıl bir şefkle birbirini kestiğinini görüyorsunuz en ufak kışkırtmayla, din budur işte, din allahın olana kadar öldürüşmanizi emrediyoruma inanıp, cennet hayali kuran bu kullar böyle kullanılır ve bulundukları coğrafya bizzat kendi kendilerinin kullanılmasıyla kan gölüne döner işte böyle...görmüyormusunuz?,

İnan Cehalet yüzünden en az senin kadar bizde çekiyoruz.DİNİ dar olanlar daha darlıkta genişliği görmemiş kişilerdir.Muhafazakar,gerici ,yasakçı,sorgulamayan hertürlü zihniyete ben de karşıyım ama biliyorum ki varlar ve var olacaklar zira evrenin kanunu bu.Gelişimin gerçekleşmesi,ateşlenmesi için bu diyaelektrik hep gerekli...

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Katalan,kuran zaten yaşıyor.Sen bile yaşıyorsun hergün.Sadece fark etmemişsin.Kuran deyince o iki kapak arasındaki kitap değil kasdedilen.Hele ki şeriat hiç değil.Kuran,olayları her an kurgulayandır,kuran dır.Hz. Muhammed ,kendi yaşadıklarını anlattı,bazıları not tuttular ve Hz. Osman zamanında kitap haline getirildi.Mirac,melek,namaz,oruç hepsi birer mecaz dır,açıklamak ise inan Ciltlerle kitap yazdırır.

Bir Ateist'e bu manayı kavratmak zor zira az da olsa bir tevhid bilgisi gerekli....

"Hele ki şeriat hiç değil" derken: Şeriatın içindeki allah'ın kuranda belirttiği direkt emirler hariç diyorsun değil mi?

tarihinde ozgur_dusun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnan Cehalet yüzünden en az senin kadar bizde çekiyoruz.DİNİ dar olanlar daha darlıkta genişliği görmemiş kişilerdir.Muhafazakar,gerici ,yasakçı,sorgulamayan hertürlü zihniyete ben de karşıyım ama biliyorum ki varlar ve var olacaklar zira evrenin kanunu bu.Gelişimin gerçekleşmesi,ateşlenmesi için bu diyaelektrik hep gerekli...

Hem şikayet ediyorsun hem de kendi çapında ona katkıda bulunmaktan vazgeçmiyorsun. Hem ağlarım hem giderim hesabı. Bu ilkel dini yaşatmaya çalıştığın sürece yakınmaya hakkın yok.

Sitelerde Paylaş

sana hak veriyorum.çünkü; panteizmi hazmetmek benim için çok zor oldu.

panteizmi ateizmden farklı görmüyordum. evrenin toplamının tanrı olduğu düşüncesi çok saçma geliyordu.

ayrıca kuran'ın şirk kavramını kavrayamamış olan yüzeysel inanırların propagandaları da kafamı çok karıştırdı zamanında.

panteizm benim için bir formül sadece.formülün içini nasıl dolduracağın sana kalmış bir mesele.

tanrı kaldıramayacağı taşı yaratabilir mi ?

tanrıya hakkını verebilmem için bu soruyu hakkı ile cevaplamam gerekliydi. soruyu aklımla cevapladım ve gerçek tevhidin bu olduğuna karar verdim.

panenteizmle panteizmin bana göre çok bir farkı yok.

çünkü ruha/üst bir bilince inanıyorsan bunu formüle uyarlayabilirsin. evren + bilinç = madde+ruh = atom altı + atomüstü

kurandaki karşılığı ise esmanın iki kelimesi; zahir ve batın.

ezoteriklerin varlığı açıkladıkları förmül bir dairedir. dairenin tam ortasında kaynak/tanrı bulunur.

ve metinlerde O şekilinde tanıtılır. büyük bir gizemdir.

peygamberler, bilginler, sanatçılarla iletişime geçen de kaynağın kendisi değildir. daha önce dünya ve başka gezegenlerde tekamülünü bitirmiş,

kuranda ikram edilmiş kullar olarak geçen melekler topluluğudur. kimilerine göre üstadlar.

benim tahminim kuranda bahsedilen ve o çok tartışmalı olan 19, bu üstadlar denen yüksek melekleridir.

yukarıda gnostizmin bir seçkinler topluluğuna hitabettiğini söylemiştin, o seçkinler iyiliği ve barışı amaçlayan seçkinlerdir.

çünkü; bilgi özgürlüktür ve ağır bir yüktür. bilgi ehil ellerde oladığında felaket doğurur.

inciler domuzların önüne serilmez. böyle bir seçkin tabakaya itirazım yok.

O'na dönme meselesi de beni çok meşgül etti aslında, ona dönüp ne yapacağımı ben de bilmiyorum.

O'nun ihtiyacı olmaması bizim ihtiyacımız olmadığı anlamına gelebilir mi?

madem bize ihtiyacı yok neden kendi sifatı olan ebedi hayatı bize vermek istesin? iyileri ebedi cennete, kötüleri de cehenneme yollasın?

bunda ihtiyacı vardı da mı bizi yarattı?

ya da biz O'nu tenzih etmek adına onunla bir olmayı kabul edemiyoruz da, onun sıfatına sahip olmak için daha iyi olmaya çalışıyoruz?

hz muhammed seni hakkıyla bilemedim derken bir yandan Allahın bütün planını açıkladığını neden söylesin bunu da bilemiyorum..

bildiğim tek şey benim yokluğum pahasına da olsa bir Allahın var olduğu.

iki tanrı bir evrene fazla geldiği için sahte olan beni yok etmeye çalışıyorum sadece.

keşke hallac kadar büyük bir inançla yapabilseydim çok isterdim bunu.

hallac enel hak derken ben tanrıyım mı dedi yoksa bende bir numara yok yapıp ettiğim her ne varsa ondandır mı demek istedi? bence ikincisi.

''Bence, Kuran gayet pozitif fen kurallarının uç şekillerinde Muhammed ss'in zihnine, kabine(?!) indi. ''

demişsin ya bende aynı böyle düşünüyorum ve Allahın sünnetinde değişme olmayacağı için vahyin hz.muhammedle sınırlı olmadığını görüyorum.elbete yine muhammedin kendi söüzne göre..

bu yüzden felsefecileri de en az onun kadar dikkate alırım ben. yalnız şu mesele var ki, herkes ilimden kendi kabı kadar doldurur, hepsinin bütün söylediklerine katılamak zorunda değilim.

bana uyanı alırım uymayan yerinde kalır.

yunus çin güzel bir belgesel hazırlamışlar asayım hemen belki cevabı orada bulabilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=2m4e3zD96Os

Kuranı Panenteistçe yorumlayıp bir de diğer inanırları yüzeysellikle suçlamışsın noir.Kuranda resmen bu tür düşünceler lanetlenir .

Ruhçu felsefeyle kuran yorumluyosun ama bari böyle olmayana yüzeysel demeseydin..Hem daire dediğin ne pardon ,nerde o daire ??

Kuranda ben dairew falan görmedim , gerçi herşey sembolikti değil mi :)

Sitelerde Paylaş

Hem şikayet ediyorsun hem de kendi çapında ona katkıda bulunmaktan vazgeçmiyorsun. Hem ağlarım hem giderim hesabı. Bu ilkel dini yaşatmaya çalıştığın sürece yakınmaya hakkın yok.

Bıçaktanma şikayetçi olacaksın,bıçağı bilinçsizce veya ard niyetle kullananandan mı?

Sitelerde Paylaş

Bıçaktanma şikayetçi olacaksın,bıçağı bilinçsizce veya ard niyetle kullananandan mı?

Bıçak insanlara git şöyle yap böyle yap demez ama din der, benzetme yaparken daha daha mantıklı birşeyler bul. Ortada insanları sırf inanca göre değerlendiren bir kitap var. Sen yok o kitap öyle demiyor diye yüceltip o kitabın reklamını yaptığın sürece o kitabın ne dediğini direk anlayan insanların yaptıkları eylemlerden kendini soyutlayamazsın.

Sitelerde Paylaş

Ee işte olmuyor bu dini hertürlü kılığa sokarak kendi çapında inanç beslemek, farkında olsanızda olmasanızda bu dinle mücadele etmek yerine yerinde saydırıyorsunuz çünkü, sizin kafanızdaki yaratıcı hem kuranın allahı hem değil,.. burdaki asıl sorun ne ? Korkmadan dürüstçe cevap verirmisin baki? tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar bende Müslüman idim.Ateizm yada Ateist kelimesi duyduğumda her ortamdan kaçardım.Hele ki internetten araştırmak yada forumlara katılmak aklıma bile gelmezdi.

Ateist foruma yada benzeri forumlara giren ve " ben müslümanım" diyen arkadaşlar,müslümanlığı çoktan sorgulamaya yada müslümanlıktan uzaklaşmaya başlamış demektir.Geri dönüşleri yoktur.Müslümanız diyerek tartışır dururlar.Ta ki gerçekleri görene kadar geçiş dönemi yaşarlar.Bu süreç bazılarında uzun olur bazılarında kısa.Sonuç olarak, eğer buraya gelmiş iseniz,süreç çoktan başlamış demektir.

konu akışını bozmadan başlığa değinmek istiyorum.

sonradan ateist olunacağı gibi sonradan müslüman da olunur. böyle insanlar yok mudur? tabiki vardır. bizzat tanışmışlığım var.

müslüman kardeşlerimizin bu tip sayfalara takılması İslam'daki iyi niyeti gösterir. sizlerin iyiliğini istediğimiz için burdayız. İslam hakkında bildikleriniz size öğretildiği kadar ve salt bilgi düzeyindedir. yaşamadan öğrenilmeyecek bazı öğeler var. bunu da anlatmak imkansızdır.

Bu arada bu foruma gelen teistlerin kimisi zayıflayarak çıkar sonra helak olur, kimisi de güçlenerek çıkar. mesela varlığınız beni güçlendiriyor. bundan emin olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bıçak insanlara git şöyle yap böyle yap demez ama din der, benzetme yaparken daha daha mantıklı birşeyler bul. Ortada insanları sırf inanca göre değerlendiren bir kitap var. Sen yok o kitap öyle demiyor diye yüceltip o kitabın reklamını yaptığın sürece o kitabın ne dediğini direk anlayan insanların yaptıkları eylemlerden kendini soyutlayamazsın.

Din der.Ama bunu anlayacak veya Ayırt edecek İnsan.Bıçak ta öyle.Mutfağında durur ama bunu ne yönde kullanacağını tayin eden yine İnsan.Şeriat olmasaydı,inanın çok farklı bir düzen yine olurdu.Belki de şeriatı bile çok arıyacaktınız.....

Sitelerde Paylaş

Ee işte olmuyor bu dini hertürlü kılığa sokarak kendi çapında inanç beslemek, farkında olsanızda olmasanızda bu dinle mücadele etmek yerine yerinde saydırıyorsunuz çünkü, sizin kafanızdaki yaratıcı hem kuranın allahı hem değil,.. burdaki asıl sorun ne ? Korkmadan dürüstçe cevap verirmisin baki?

Allah vardır.Kafalara göre de değişkendir.Herkesin bir Allahı vardır kafasında.Benim kafamda bir Allah yok demek,kendini kabul etmemeye eşdeğerdir.Tabii ki Allah ile kastedilen nesneler,şekiller,işaret ve imgeler farklı.Bu da İnsan adedincedir....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...