Jump to content

Gerçek Müslüman Ateistforumu asla tıklamaz!

Recommended Posts

Din der.Ama bunu anlayacak veya Ayırt edecek İnsan.Bıçak ta öyle.Mutfağında durur ama bunu ne yönde kullanacağını tayin eden yine İnsan.Şeriat olmasaydı,inanın çok farklı bir düzen yine olurdu.Belki de şeriatı bile çok arıyacaktınız.....

Arap ülkelerine bakan şeriatın ne kadar ilkel bir düzen olduğunu rahatlıkla görür. Şeriatmış, senin şeriat dediğin bildiğimiz kabile hukuku. Bunu mu arayacak insanlar? Bak gelişmiş ülkelere, dini çöpe atıp ondan çok daha adil, çok daha insancıl düzenler kurmuşlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 278
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah vardır.Kafalara göre de değişkendir.Herkesin bir Allahı vardır kafasında.Benim kafamda bir Allah yok demek,kendini kabul etmemeye eşdeğerdir.Tabii ki Allah ile kastedilen nesneler,şekiller,işaret ve imgeler farklı.Bu da İnsan adedincedir....

Baki sen böyle mutlusun :) Bu nedir biliyormusun? Kendi kendini telkin, ( yada kandırmk) :) başka birşey değil, :) o telkini yaparken allah kuran muhammet üçlemesini nasıl bu telkinle birleştirebiliyorsun? İçinde hertürlü sapıklık barındırıyor, Allah kafalara göre değişkendir diyorsun, kuranın allahı benim hükmüm sabittir diyor ama, bizzat kuranın allahı neden kendine inanmayanların katlini vacib kılar? Kafalardaki Allah güzel birşeyse eğer, bu arabın putu olan allah neden böyle sapık, egoist, bencil,bir dediği bir dediğini tutmayan, çıkarcı, kana hasret, iktidar hırsı için kullarını kullanan bir yaratıcı? Buna samimi yanıt ver, tasavvufi olmasın ama.Özellikle kırmızıya yanıt verirmisin.
Sitelerde Paylaş

haklısın. bende eskiden içinde ateist geçen şeylerden uzak dururdum. hatta bir keresinde nette arama yaparken tesadüfen bu site çıkmıştı(aslında aradığım şeyle bu sitenin ilgisi de yoktu). bu sitenin linkinin altındaki yazıda muhammedin kuranı kendisinin uydurduğundan falan bahsediliyordu. o cümleyi gördüğümde baya şaşırmıştım, zaten siteye de girmedim, direk sayfayı kapattım.

bence dindar birinin bu tür sitelere takılması pek de hoş ve mantıklı değil. hani meraktan girdi diyicem ama müslümanlıkta "sorgulama yapmayın, dinden çıkarsınız" türü şeyler her yerde söyleniyor. yani bir müslüman bunu %99 biliyordur. "benim dinden çıkmam" sözlerine de inanmıyorum. inanılan şey gerçek olsa bile bu tür sitelerdeki konular insanı mutlaka şüpheye düşürür ve "acaba" dedirtir ki o da dinden çıkmak için yeterli zaten.

bence bunun tek açıklaması, o kişilerin merak ettiği fakat hiç bir yerde tatmin olamadığı cevaplar olması ve buralara takılıp inandığı şeyi sorgulaması olabilir. veya burdakileri müslüman yapıp onlardan sevap kazanma derdinde de olabilir ama onun yerine bu işe çevresindeki insanlardan başlasa daha iyi sonuç alacağını kendisinin bilmesi gerekir. sonuçta birinin namaz kılmasına vesile olursa ondan da sevap alabiliyor.

dindar olmayanların islami sitelere pek girdiğini de sanmıyorum. girse bile çelişki bulmak için veya bir konuyu savunurken iki tarafında iddiasını almak için giriyor olabilir. zaten bazı olayları islami sitelerden de okusanız, işin içinde bir çelişki veya problem olduğunu kolaylıkla anlayabiliyorsunuz. mesela kardeşlerin evlenmesini allahın emri olduğu için bişey diyemezmişiz, ya da köleliğin kaldırılmama sebebi, kölelerin yaptığı işlerin bozulmaması veya savaşta kocasını kaybeden kadınların ortada kalmaması için vs. gibi saçma sapan cevaplar veriliyor.

açıkçası ben dindar insanların bunu formalite olarak gördüğünü düşünüyorum. dindar olduğunu iddia eden bir çok kişi, dinin yasakladığı bir çok şeyi hiç rahatsız bile olmadan yapıyor, fakat din yalan diyince kükremeye başlıyor. aslında tam olarak inanmıyorlar veya itibar etmiyorlar ama dine bağlı kalmayı sürdürüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Baki sen böyle mutlusun :) Bu nedir biliyormusun? Kendi kendini telkin, ( yada kandırmk) :) başka birşey değil, :) o telkini yaparken allah kuran muhammet üçlemesini nasıl bu telkinle birleştirebiliyorsun? İçinde hertürlü sapıklık barındırıyor, Allah kafalara göre değişkendir diyorsun, kuranın allahı benim hükmüm sabittir diyor ama, bizzat kuranın allahı neden kendine inanmayanların katlini vacib kılar? Kafalardaki Allah güzel birşeyse eğer, bu arabın putu olan allah neden böyle sapık, egoist, bencil,bir dediği bir dediğini tutmayan, çıkarcı, kana hasret, iktidar hırsı için kullarını kullanan bir yaratıcı? Buna samimi yanıt ver, tasavvufi olmasın ama.Özellikle kırmızıya yanıt verirmisin.

Bak ne güzel yazmışsın.O,Arabın Put'u Allah.Demekki Arap öyle görüyor Allahı.Allah,aslında bir kelimeden ibaret.İçerdiği mana itibariyle öyle algıladığınız bir put, yada İlah değil.Allah,bizim kafamızda,düşüncemizde,idrakimizde.Sen de ki Can da var Allah.Aslında Allah ismini de söylemesen olur.Adına İdrak de,,bilinç de.Ne dersen de.Telkin dahil bir bilinç dahilinde olur.Zira bilinç yoksa ,bilinçaltı da söz konusu olamaz....

Arabın Anladığı Allah ,kendi idrakı nisbetindedir.Her İnsan İdrakince bilir Allahı... :)

Sitelerde Paylaş

Bak ne güzel yazmışsın.O,Arabın Put'u Allah.Demekki Arap öyle görüyor Allahı.Allah,aslında bir kelimeden ibaret.İçerdiği mana itibariyle öyle algıladığınız bir put, yada İlah değil.Allah,bizim kafamızda,düşüncemizde,idrakimizde.Sen de ki Can da var Allah.Aslında Allah ismini de söylemesen olur.Adına İdrak de,,bilinç de.Ne dersen de.Telkin dahil bir bilinç dahilinde olur.Zira bilinç yoksa ,bilinçaltı da söz konusu olamaz....

Arabın Anladığı Allah ,kendi idrakı nisbetindedir.Her İnsan İdrakince bilir Allahı... :)

E sen ben müslümanım dedin, arabın allahı buna inanıyorsa, senin inandığın allah benim kırmızıyla yazdığıma tekabul eder baki, nolacak şimdi? Kısaca kendinle çelişiyorsun.
Sitelerde Paylaş

Arap ülkelerine bakan şeriatın ne kadar ilkel bir düzen olduğunu rahatlıkla görür. Şeriatmış, senin şeriat dediğin bildiğimiz kabile hukuku. Bunu mu arayacak insanlar? Bak gelişmiş ülkelere, dini çöpe atıp ondan çok daha adil, çok daha insancıl düzenler kurmuşlar.

Şeriat,hepimizde var.Senin yaşamında bir şeriatın parçası.Kendi kuralların ,anlayışın var.Mushaf ta da bir şeriat var ve bu anlayışlara göre şekillenmiş.Mushaf,bundan 14 yüzyıl önce yazıldı.O zamanın kurallarından,adet ve törelerinden elbet izler var.Asıl olan ,sizin belki de anlam veremediğiniz manasını kavrayabilmek.Bu da öyle ulu orta olmuyor.Bilen birinden öğrenmeniz gerekli...

Sitelerde Paylaş

Şeriat,hepimizde var.Senin yaşamında bir şeriatın parçası.Kendi kuralların ,anlayışın var.Mushaf ta da bir şeriat var ve bu anlayışlara göre şekillenmiş.Mushaf,bundan 14 yüzyıl önce yazıldı.O zamanın kurallarından,adet ve törelerinden elbet izler var.Asıl olan ,sizin belki de anlam veremediğiniz manasını kavrayabilmek.Bu da öyle ulu orta olmuyor.Bilen birinden öğrenmeniz gerekli...

Sitelerde Paylaş

Forumdaki muslim arkadaslarin islam bilgisi o kadar yarim yantalak ama burada islami savunuyorlar eger bizim kadar dininizi bilmis olsaydiniz ya ateist olurdunuz yada dini kullanmaya baslardiniz cemaatlerin baslari gibi cikariniz icin....

bu forumdaki arkadaslar burada dururlarsa ateizmi benimseyecekler...

basladilar bile ....

Sitelerde Paylaş

:) Öyle Ulu orta Sır yok inmanah.İçinde Sakladığın sevgiyi bul Adına Allah de.Hem sana özel,hem seninle...

Allah ve sevgi zıt anlamlı kelimelerdir, Allah nefreti simgeler. Allah aile bireyleri arasına bile kin ve nefret tohumları atar. Senin rehberin şu aşağıdaki gibi bir sürü ayete sahip bir kitap işte. Kimi kandırdığını sanıyorsun.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Sitelerde Paylaş

konu akışını bozmadan başlığa değinmek istiyorum.

sonradan ateist olunacağı gibi sonradan müslüman da olunur. böyle insanlar yok mudur? tabiki vardır. bizzat tanışmışlığım var.

müslüman kardeşlerimizin bu tip sayfalara takılması İslam'daki iyi niyeti gösterir. sizlerin iyiliğini istediğimiz için burdayız. İslam hakkında bildikleriniz size öğretildiği kadar ve salt bilgi düzeyindedir. yaşamadan öğrenilmeyecek bazı öğeler var. bunu da anlatmak imkansızdır.

Bu arada bu foruma gelen teistlerin kimisi zayıflayarak çıkar sonra helak olur, kimisi de güçlenerek çıkar. mesela varlığınız beni güçlendiriyor. bundan emin olabilirsiniz.

Sayısız din sitesi varken neden Ateistforumu seçtiniz.Neden itiraf etmiyorsunuz? Din sitelerinde,özgürce fikirlerinizi anlatabiliyormusunuz? Peygamberi allahı kitapları yargılayabiliyormusunuz? Tabiiki yapamıyorsunuz.Sorgulamaların yapıldığı tek yer Ateizm siteleridir.Doğruların kanıtlarıyla tek söylendiği yer Ateizm siteleridir.Herhangi dini bir forumda daha soruyu sormadan tepki alırsınız.Hemen banlanırsınız.Farkımız bu dur işte.Yolunuz Ateist foruma düşmüş ise buradan bir üyelik almış iseniz,şüpheleriniz var demektir.Dönüşüm artık başlamıştır.İyi günler...

Sitelerde Paylaş

Forumdaki muslim arkadaslarin islam bilgisi o kadar yarim yantalak ama burada islami savunuyorlar eger bizim kadar dininizi bilmis olsaydiniz ya ateist olurdunuz yada dini kullanmaya baslardiniz cemaatlerin baslari gibi cikariniz icin....

bu forumdaki arkadaslar burada dururlarsa ateizmi benimseyecekler...

basladilar bile ....

rainman,putperestle,Mü'mini karıştırma! Ateizm de vardır islamın içinde.Zira hiçbir ilahı veya tanrıyı kabul etmez.Bilen birinden öğrenmeni tavsiye ederim...
Sitelerde Paylaş

Allah ve sevgi zıt anlamlı kelimelerdir, Allah nefreti simgeler. Allah aile bireyleri arasına bile kin ve nefret tohumları atar. Senin rehberin şu aşağıdaki gibi bir sürü ayete sahip bir kitap işte. Kimi kandırdığını sanıyorsun.

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Sen de sevdiğin Allaha bak o halde.Neden küfürbaza bakıp kendini üzüyorsun ki? Allah denince gökyüzünde bir Tanrı mı hayal ediyorsun? Merak etme ,bizim Allah dediğimiz sende de var. :)

Sitelerde Paylaş

Sen de sevdiğin Allaha bak o halde.Neden küfürbaza bakıp kendini üzüyorsun ki? Allah denince gökyüzünde bir Tanrı mı hayal ediyorsun? Merak etme ,bizim Allah dediğimiz sende de var. :)

Ben o senin kastettiğin şeye bir arap putunun adını vermiyorum. Allah denince aklıma gelen sadece arapların eskiden başka putların yanında ona da taptıkları bir put.

Sitelerde Paylaş

Kadın Eksik bilgidir.Zina ise Ehli olmayana bilgiyi vermektir.Değnek dil dir.Neyse,bir ehil bulup ilmi ledün öğrenirseniz bu konuyu öyle konuşuruz... :)

:)

Ayette erkekte var. O da mı eksik bilgi?

Peki şahitlik konusunda 1 erkeğin şahitliğinin 2 kadına denk geldiğini rabbinin söylemesine ne diyeceksin?

Peki yüce peygamberin bu ayetler geldiğinde niye senin anladığın gibi(anlamak istediğin gibi) uygulamamış???

Sitelerde Paylaş

Şu Baki´nin tasavvufları beni öldürecek :lol: sonunda dönüp dolaşıp arabın sapık putuna getiriyor olayı, çaktırmadığını sanıyor garibim, :D tasavvuf simsarı Baki seni :) Dersini iyi çalış, çünkü belli ediyorsun tipik kıvırtkan müslümanlar gibi güzellemeler dizdiğini bu dine, bu dini allahı temize çıkarmak için tasavvufvarilikte yetmiyor şaşkın :)

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...