Jump to content

Gerçek Müslüman Ateistforumu asla tıklamaz!

Recommended Posts

Ben o senin kastettiğin şeye bir arap putunun adını vermiyorum. Allah denince aklıma gelen sadece arapların eskiden başka putların yanında ona da taptıkları bir put.

:) Tamam tamam.Adına sevgi de,Aşk de,güzellik de,Ahlak de,vicdan de... Ne isterden diyebilirsin.Sana özel olan her ne ise O işte.İsim değil önemli olan.Mühim olan sendeki ,sevinci,isteği,hüznü,acıyı ,özlemi ve hasreti bulman.Adına ne dersen de.Duygularım,hislerim de mesala Yada yaşam enerjim.Zaten Put lardan arınmak maksat.Putlardan yani tanrılardan arınmadan,Allah ismiyle işaret edilen kolay anlaşılmıyor... :) tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 278
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peygamberin arap, kitabın "apaçık" arapça, ayrıca türklerden 600 yıl daha fazla islam içinde yaşamışlar...

Onların "yanlış anladıklarından" nasıl emin olabiliyorsun? Kanıtların nedir?

Peygamber;''Ben arabım ,arap bende değil'' demiş.Neden söyler ki böyle bir söz? Bir düşün dilersen.Arapça bilmek değil,Rab çe bilmek mağrifet.Buna gönül ilmi derler Özgür düşünce. :) Emin olmadan mümin olamazsın.El emin den gelir Mümin olmak...
Sitelerde Paylaş

Şu Baki´nin tasavvufları beni öldürecek :lol: sonunda dönüp dolaşıp arabın sapık putuna getiriyor olayı, çaktırmadığını sanıyor garibim, :D tasavvuf simsarı Baki seni :) Dersini iyi çalış, çünkü belli ediyorsun tipik kıvırtkan müslümanlar gibi güzellemeler dizdiğini bu dine, bu dini allahı temize çıkarmak için tasavvufvarilikte yetmiyor şaşkın :)

Bu da senin Zevkin İnmanah.:) Tevhit aynadır.Herkes kendini görür.Bu suretle;iyi bak aynana...
Sitelerde Paylaş

Peygamber;''Ben arabım ,arap bende değil'' demiş.Neden söyler ki böyle bir söz? Bir düşün dilersen.Arapça bilmek değil,Rab çe bilmek mağrifet.Buna gönül ilmi derler Özgür düşünce. :) Emin olmadan mümin olamazsın.El emin den gelir Mümin olmak...

Bu da senin Zevkin İnmanah. :) Tevhit aynadır.Herkes kendini görür.Bu suretle;iyi bak aynana...

bakifani kırmızıyla işaretlediğimde sen ne buldun söylermisin,? Sırf arabın yaşamamış peygamberine yine güzellemeler diziyorsun ama onun öğretilerinin neden olduğu pislik kuyusunu görmüyorsunuz.Bende arapların geleneğinde olmayan ama muhammet karakterinin geliniyle evlenmenin yolunu açarak uçkuruna sahip çıkamayıp ayet indirtip bu ahkaksızlığı arapların kültürüne soktuğunu söylüyorum o zaman, hatta söylemiyorum bizzat kuranda yazıyor bu, şimdi araplarmı daha temiz muhammetmi? Sırf bu dini içinizden bir türlü atamadığınız için bu kadar kelime oyunu oynamanız bile bu dinin neden olduklarını es geçip, bu dine sıkı sıkıya bağlılığınızı gösteririr. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bakifani kırmızıyla işaretlediğimde sen ne buldun söylermisin,? Sırf arabın yaşamamış peygamberine yine güzellemeler diziyorsun ama onun öğretilerinin neden olduğu pislik kuyusunu görmüyorsunuz.Bende arapların geleneğinde olmayan ama muhammet karakterinin geliniyle evlenmenin yolunu açarak uçkuruna sahip çıkamayıp ayet indirtip bu ahkaksızlığı arapların kültürüne soktuğunu söylüyorum o zaman, hatta söylemiyorum bizzat kuranda yazıyor bu, şimdi araplarmı daha temiz muhammetmi? Sırf bu dini içinizden bir türlü atamadığınız için bu kadar kelime oyunu oynamanız bile bu dinin neden olduklarını es geçip, bu dine sıkı sıkıya bağlılığınızı gösteririr.

:) İnmanahcım,Muhammed bir makamın adıdır.Biz 14 yüzyıl önce şu yada bu yaşamış yada yaşamamış,bu konularla ilgilenmiyoruz.Din'in ne olduğunu bilmek için Okuman gerekli.Bu da öyl Arapça,acem ce felan değil....
Sitelerde Paylaş

:) İnmanahcım,Muhammed bir makamın adıdır.Biz 14 yüzyıl önce şu yada bu yaşamış yada yaşamamış,bu konularla ilgilenmiyoruz.Din'in ne olduğunu bilmek için Okuman gerekli.Bu da öyl Arapça,acem ce felan değil....

baki sen insanı öldürürsün, eyi tamam bir sen allahı buldun, nedense her inanan kıvırkan müslüman allahı buluyorda bu allah nerde acaba? Allah nerde ıspatlayamıyorsunuz ama biz o olmayan putun vahşetlerini bizzat gösteriyoruz ve ıspatlıyoruz, yinede siz aynı teranelerdesiniz, tın yok, işte bu virüsün beyinlerde nasıl zor temizleneceğinin ıspatısınız baki.
Sitelerde Paylaş

baki sen insanı öldürürsün, eyi tamam bir sen allahı buldun, nedense her inanan kıvırkan müslüman allahı buluyorda bu allah nerde acaba? Allah nerde ıspatlayamıyorsunuz ama biz o olmayan putun vahşetlerini bizzat gösteriyoruz ve ıspatlıyoruz, yinede siz aynı teranelerdesiniz, tın yok, işte bu virüsün beyinlerde nasıl zor temizleneceğinin ıspatısınız baki.

:) Allahı çiçekte ,böcekte,yıldızda ,güneşte görüyorlarda ;bir tek kensinde göremiyor İnsan,inmanahcım.Sen ne kadar,bağışlayıcıysan Allah o kadar bağışlayıcı.Sen ne kadar zalimsen,Allah o kadar zalim.Allah denilen böyle birşey inmanahcım...
Sitelerde Paylaş

:) Allahı çiçekte ,böcekte,yıldızda ,güneşte görüyorlarda ;bir tek kensinde göremiyor İnsan,inmanahcım.Sen ne kadar,bağışlayıcıysan Allah o kadar bağışlayıcı.Sen ne kadar zalimsen,Allah o kadar zalim.Allah denilen böyle birşey inmanahcım...

Yahu baki sen şuna kendi vicdanım de dur, ama bu vicdanını bir yaratıcı, yada allah muhammet kuran üçlemesiyle sentezledinmi ben orda tipik beyninde yeretmiş bir din virüsü bulurum, ve sende bunu çok kereler yaptın, bu vicdanını nasıl muhammetle özdeşleştirebiliyorsun mesela, adam sapık yahu.
Sitelerde Paylaş

Öyle biri yaşamış mı onu bile bilmiyoruz.Zaten beni enterese de etmez.Asıl ilgilendiğim Din den gelen maksat.Hani şu dışarıda gördüğün şeriatçı tipler var ya,çoğu putperest zira kafalarında birer tanrı var.Allah sadece bir isim,bir mana dan ibaret.Tanrı değil.

Şeriatta o kasteddiğin Muhammed anlatılır.Dinin kılıfıdır,şeriat.Bir çokları bu kılıfı kendi çıkarları ile bezeyip,kendince yorum koyunca elbetteki bir bataklık oluyor.Asıl olan senin kalbindeki sevgi.Benim kalbimde,gerçekten insan sevgisi var diyorsan bizim için yeterli.Adına ne dersen de,gerisi teferruat kalıyor...

Sitelerde Paylaş

Öyle biri yaşamış mı onu bile bilmiyoruz.Zaten beni enterese de etmez.Asıl ilgilendiğim Din den gelen maksat.Hani şu dışarıda gördüğün şeriatçı tipler var ya,çoğu putperest zira kafalarında birer tanrı var.Allah sadece bir isim,bir mana dan ibaret.Tanrı değil.

Şeriatta o kasteddiğin Muhammed anlatılır.Dinin kılıfıdır,şeriat.Bir çokları bu kılıfı kendi çıkarları ile bezeyip,kendince yorum koyunca elbetteki bir bataklık oluyor.Asıl olan senin kalbindeki sevgi.Benim kalbimde,gerçekten insan sevgisi var diyorsan bizim için yeterli.Adına ne dersen de,gerisi teferruat kalıyor...

Şeytanlık desek olur mu? Allah yerine de İblis diyelim, isim önemli değilmiş nasıl olsa.

Sitelerde Paylaş

Diyebilirsin elbette.Sen de ne kadar iblislik varsa;Allah tada o kadar vardır...

Bendekinden değil sendekinden bahsediyoruz. Hem sevgiden bahsedip hem de araya Allah, Muhammed isimlerini sokuşturmak sadece şark kurnazlığıdır, bu sevgiyi aşağılamaktan başka bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş

Bendekinden değil sendekinden bahsediyoruz. Hem sevgiden bahsedip hem de araya Allah, Muhammed isimlerini sokuşturmak sadece şark kurnazlığıdır, bu sevgiyi aşağılamaktan başka bir şey değildir.

Bendeki Alah tan sana ne? Sen kendindeki Allaha bak.Bir ucu rahman,bir ucu şeytandır...
Sitelerde Paylaş

Kadın Eksik bilgidir.Zina ise Ehli olmayana bilgiyi vermektir.Değnek dil dir.Neyse,bir ehil bulup ilmi ledün öğrenirseniz bu konuyu öyle konuşuruz... :)

:)

Ayette erkekte var. O da mı eksik bilgi?

Peki şahitlik konusunda 1 erkeğin şahitliğinin 2 kadına denk geldiğini rabbinin söylemesine ne diyeceksin?

Peki yüce peygamberin bu ayetler geldiğinde niye senin anladığın gibi(anlamak istediğin gibi) uygulamamış???

Sitelerde Paylaş

Bendeki Alah tan sana ne? Sen kendindeki Allaha bak.Bir ucu rahman,bir ucu şeytandır...

Gelip de hem burada Allah putunun reklamını yap hem de sana ne de, yok öyle şark kurnazlığı. Bir şeyin reklamını yapıyorsan sorumluluğuna da üstleneceksin. Senin o reklamını yaptığın put yüzünden insanların hayatı kararıyor, hayatlarını yaşayamıyorlar, sen ise bütün bu olanları görmezden gelip sadece kendi huzurunu düşünüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Benim de burada birkaç gündür takılmamın sebebi, Ateizmin öğretileri ve savunduğu dayanakları anlamak ve öğrenmekti. Belki kafasında hala bir şüphe bulunan birine Allah'ın varlığını ispat edebilirim diye düşünmüştüm. Fakat nafile burada yazan ateistler hiçbir bilimsel tartışmaya girmiyor. Benim için bir hayal kırıklığı oldu. Ateistlere bir saygım vardı o da gitti.

Ayrıca burada, "bu foruma giren biri islamiyetten uzaklaşmaya başlamıştır" diyen birinin aslında tam tersine kafasında şüphelerinin olduğunu ve aslında hatta bu siteyi hazırlayanların bile ateist düşüncelerine destek bulma ve bu düşüncelerini güçlendirme amacını taşıdıklarına inancım artıyor.

Zira ateizm inancında olanlar, neden müslümanlara karşı bu kadar kin ve nefret duyguları beslesinler? Çünkü, kendileri yalnız kalmak istemiyorlar. Karşıtlık oluşturarak kendi kafasında şüpheler bulunan destekçiler arıyorlar. Aksi takdirde neden bu siteye girip illa islamiyet hakkında birşeyler yazıp duruyorlar. Onun yerine ateizmi bilimsel deliller ortaya koyarak tartışmıyorlar. Hiç bir dine inanmıyorsan bir inanç sistemi içinde yer almıyorsun demektir. İnanmıyorsan inananlar için yaptığın bunca yorum çabası senin için gereksiz ve boş vakit harcamadır. İnanmadığı bir şeye insan neden düşman olsun ki, demek ki hala bir inanç sisteminden kurtulamamışsın. Hala "Ya varsa" diyorsun ve sana mantıksız gelen bu inancını yok etmek için var gücünle bağırıp duruyorsun. Birisi sana hakikati söylemeye çalışırken, sen duymamak için kulağını kapatıp var gücünle bağırmaya devam ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Gelip de hem burada Allah putunun reklamını yap hem de sana ne de, yok öyle şark kurnazlığı. Bir şeyin reklamını yapıyorsan sorumluluğuna da üstleneceksin. Senin o reklamını yaptığın put yüzünden insanların hayatı kararıyor, hayatlarını yaşayamıyorlar, sen ise bütün bu olanları görmezden gelip sadece kendi huzurunu düşünüyorsun.

:) Benim,varsa bir put um Beni bağlar.Senin varsa putların,onlarda seni... Bizim bahsettiğimiz Arabın put'u değil.Bunu lütfen anlamaya çalış ve üzerinde azıcık da olsun düşün.İnsanlara işkence eden ,küçük düşüren Allah ile yok işimiz.Biz sende ki rahmana,yani esirgeyip kollayana bakarız...
Sitelerde Paylaş

ozgur_dusun, on 21 September 2012 - 01:08 PM, said:

:)

Ayette erkekte var. O da mı eksik bilgi?

Peki şahitlik konusunda 1 erkeğin şahitliğinin 2 kadına denk geldiğini rabbinin söylemesine ne diyeceksin?

Peki yüce peygamberin bu ayetler geldiğinde niye senin anladığın gibi(anlamak istediğin gibi) uygulamamış???

Alıntı...

Er;pozitif,veren yanımızı ,yada vereni anlatır.Bir derste öğretmen öğrencilere anlatır,BİLGİ verir.Öğretmen orada ER kişidir.2 kadınla kastedilen bizim eksik iki yönümüzü anlatır.Bu zahir ve Batın dır.Bunu ehil hale getirdiğimiz zaman ;iç ve dış Dünyamız da birlik,yani tevhit sağlanır.Kısaca Er kişi,erkek kişi olmuş olursun...

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:) Benim,varsa bir put um Beni bağlar.Senin varsa putların,onlarda seni... Bizim bahsettiğimiz Arabın put'u değil.Bunu lütfen anlamaya çalış ve üzerinde azıcık da olsun düşün.İnsanlara işkence eden ,küçük düşüren Allah ile yok işimiz.Biz sende ki rahmana,yani esirgeyip kollayana bakarız...

Allah dediğin anda o arabın putudur. İsimleri yeni anlamlar yüklemeye gerek. Neden yaratıcı demiyorsun da Allah diyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...