Jump to content

Müslümanlar ikiyüzlü mü?

Recommended Posts

O bahsettiğiniz diğer konularla ilgili başlıklar zaten var.

Bu konu hakkında göremedim ve de açtım.

Ateistin düşüncelerine bağlı. Ateistin işine mesleğine bağlı.

Çevresine bağlı.

Eğer Ateist solcu ise, dünyanın her yerinde solculara oy vereceğini düşünüyorum.

Bir komünist Türk ateisti, Almanya'ya gidince sağcılara oy verecek değildir.

Kapitalist Türk ateisti ise, Türkiye'de solculara, sosyalist düşüncedekilere oy vermez.

Almanya'ya gitse de vermez.

İstisnalar kaideyi bozmaz.

Müslümanlar ise bi öyle bi böyleler.

Kendi ülkelerinde sağcılara,

Yurtdışında solculara oy veriyorlar.

Kendi ülkelerinde küfrettiklerine Almanya'da oy veriyorlar.

Bu da tezat oluşturuyor.

Sebebi ne olursa olsun ikiyüzlülük oluyor.

Asıl demek istediğimi daha önce de yazdım ama yine yazıyorum.

Müslümanlar kendi dinlerinin barış hoşgörü dini olduğunu söylerler.

Fakat solculara ana avrat söverler.

Solculara baskı uygularlar.

'Hoşgörülü' oldukları halde.

Fakat Avrupa'ya gittiklerinde ana avrat sövdükleri solcuların kucağına oturuyorlar.

Kendi ülkelerinde hoşgörü göstermedikleri solculardan hoşgörü görüyorlar çünkü.

Avrupa'nın sağcılarından ise baskı görüyorlar.

Buradaki tezat, hoşgörülerinin lafta olması.

Bu ikiyüzlülüktür.

Sen Türkleri bildiğini sanıyorsun ama oy verme söz konusu olunca herşeyi bilemezsin.

ABD'de oy veren solcu ateistlerin her zaman demokratlara mı oy verdiklerini sanıyorsun?

Buradaki dindar Türkler oylarını hangi partiye veriyorlar?

Bunları kesin olarak bilemezsin. Ama bildiğini farzedelim, çok sayıda istisna olduğunu göreceksin.

Politik konularda kimseyi bu şekilde suçlayamazsın.

Çok yersiz ve çok saçma bir suçlama...

Herkes o anda nasıl hissediyorsa onu yapar.

Oy veren zavallıları suçlayacak kadar mı düştünüz yahu. Çok ayıp..

Başka konu mu kalmadı.

Sen hayatında iki yüzlülük yapan ateist görmedin mi?

Bütün ateistleri dürüst, sağlam, mert, üstün insanlar olarak mı görüyorsun?

Oy vermede iki yüzlülüğünün olmayacağını hiç düşünmedin mi?

Müslümanlarda eleştirecek başka konu mu bulamadın?

Sanki hepimiz marifetmişiz gibi ahkam kesiyorsun.

En son ne zaman aynaya baktın?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olaya böyle yaklaşıp bu insanları derhal ikiyüzlü ilan etmek ne derece sağlıklı olur bilmiyorum.

Ne demek istediğimi sanırım biraz açmam gerekiyor.

Bilindiği üzere bir ‘Alamancı’ kavramı vardır. Bu kavram yurtdışında yaşayan tüm Türk vatandaşlarını kapsar. Türkiye’de yaşayanlar bu insanları ‘görgüsüz’ diye aşağılarken, bulundukları ülkelerin yerlileri de ‘yabancı’ diye aşağılarlar.

Bu insanlar altmışlı yıllarda yurtdışına gönderilirken oraya beraberlerinde bazı ihtiyaç ve sorunlarını da götürecekleri zerre hesaba katılmamış, tamamen kendi hallerine terk edilmiştir. Ülkeye döviz getirsinler de ne halleri varsa görsünler mantalitesiyle yaklaşılmıştır çoğunlukla mevzuya.

Bu insanların ülkeye gelişlerinde getirdikleri arabaları veya benizlerine gelen kanı kıskanan yurdum ezikleri de kendi ezikliklerine bakmadan bu insanları aşağılama yolunu tutmuşlardır. Tabii bir taraftan böyle yaparken diğer taraftan da erkek evlatlarını Almancı kızlarıyla, kız evlatlarını da Almancı oğlanlarla evlendirmekten hiç mi hiç çekinmemişlerdir. Bu da gurbetçilerin aşağılanmasının gerisinde nasıl bir çekememezlik yattığının en açık delilidir.

Batılı ülkelere gelince… Onlar da bu insanları sadece basit birer emek ve işgücü olarak görmüş, en başta dil olmak üzere hiçbir sorununa eğilmemiş, sadece ekonomiye yaptıkları katkı oranında değerlendirmişlerdir.

Kısacası gurbetçilerimiz uzun bir müddet acımasızca kendi hallerine terk edilmiş, her iki kesimce etinden sütünden yararlanılması gereken bir hayvan muamalesi görmüşlerdir.

Savunma içgüsüdü insanın en doğal içgüdüsüdür. Yaşamımızı, doğadaki varlığımızı idame ettirmemizi en başta bu içgüdüye borçluyuz.

Sen bu insanları kendi haline terk edersen o insanlar da elbette sığınacak bir dal arayışına girecek, kim kendilerine yakınlık gösteriyorsa ondan medet umacaktır. Unutmayalım, Tayyip Erdoğan bu işi iyi becerdiği için yüksek bir oy oranıyla iktidardadır, müslüman olduğu için değil.

Şimdi geriye yaslanıp olayı bir daha değerlendirelim: Türkiye sahip çıkmıyor bu insanlara, oranın sağcı partileri de dışlıyor bu insanları; e ne yapacaktı bu insanlar? Gidip de kendisini 'pis yabancı' diye aşağılayan küfreden dışlayan sağcı partilere oy verecek hali yoktu herhalde.

Avrupa’nın solcu partileri de Türkleri çok sevdiğinden destek çıkmıyor hani. Koyuyorlar vitrine göstermelik birkaç Türk adayı, ne kadar vatandaşlığa geçmiş Türk varsa oyları topluyorlar.

Onlar Türklerden, Türkler de onlardan yararlanmaya çalışıyor, olay bu kadar basit.

Bu karşılıklı oynanan bir oyun.

İki tarafın da işine gelen…

Ey siyaset, sen nelere kadirsin! :)

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakup son derece mükemmel ve aydınlatıcı bir açıklama yapmış. Çok mütehassis oldum doğrusu..

Müslüman Türkler Avrupa'da ve yer yer ve zaman zaman da kendi topraklarında, itilip kakılan, yalnız ve dostsuz, umutsuz ve çaresiz gariban gurbetçilerdir.

Onların bu dokunaklı yaşamını ölçü alarak İslam'ı eleştirmek bence de hiç uygun değil.

Sitelerde Paylaş

Ben chp ye verdim Acaba cehennemde yanarmıyım ^_^:lol: Müslümanlar değilde, insanlar ikiyüzlü diyelim. Ben yaşam biçimime göre benim vereceğim parti aslında belli ama vermedim. Çünkü kimseye bir yalakalığım veya ibadetimi kkişi içinde yapmıyorum. Ülke değerlerine zarar verebilecekler için oy kullanmam. Ama tam tersi bu seferde inancıma ters geleni yaparsa tam tersinede oy verebilirim.

Sitelerde Paylaş

argümana gel..

ikiyüzlülük ne demek? iki farklı yerde iki zıt şekilde davranmak en basit ifadeyle..

bu adamların yaptığı bu işte.. nedeni ne olursa olsun, ister kişisel çıkarlar deyin, ister oportünizm.. sonuç ikiyüzlülük.. ama siz çıkar vs. diyince sanki ikiyüzlülük olmuyormuş gibi sanıyorsunuz.. buradaki davranış ikiyüzlü...

bir ateistin türkiye'deyken müslümanlara laf edip, avrupa'ya gidince müslüman ayaklarına yatması size göre çok normal birşey herhalde..

siz oportünizmi vs. ikiyüzlülük olarak görmeyebilirsiniz.. ama bu bal gibi ikiyüzlülük.. hem de alası..

bir yerde solculara küfreden insanların başka bir yerde oy vermesi tam bir ikiyüzlülük..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

argümana gel..

ikiyüzlülük ne demek? iki farklı yerde iki zıt şekilde davranmak en basit ifadeyle..

bu adamların yaptığı bu işte.. nedeni ne olursa olsun, ister kişisel çıkarlar deyin, ister oportünizm.. sonuç ikiyüzlülük.. ama siz çıkar vs. diyince sanki ikiyüzlülük olmuyormuş gibi sanıyorsunuz.. buradaki davranış ikiyüzlü...

bir ateistin türkiye'deyken müslümanlara laf edip, avrupa'ya gidince müslüman ayaklarına yatması size göre çok normal birşey herhalde..

siz oportünizmi vs. ikiyüzlülük olarak görmeyebilirsiniz.. ama bu bal gibi ikiyüzlülük.. hem de alası..

bir yerde solculara küfreden insanların başka bir yerde oy vermesi tam bir ikiyüzlülük..

Evet, anlamıyorlar bunu.

Almanya'da 'bana özgürlük' diye solculara oy verenler,

kendi ülkelerinde solculara ana avrat sövüyorlar.

Sağcı Sarkozy'ye lanet okuyan müslümanlar, solculara oy veriyorlar.

Türkiye'de ise sağcı Erdoğan'a oy veriyorlar.

Solculara sövüyorlar.

Güçsüzken yağ çekip,

gücü ellerine aldıklarında eziyorlar.

İslam'ın çıkışı da öyle değil mi?

Güçsüzken 'senin dinin sana, benim dinim bana',

Güçlüyken, 'dinden çıkanı kesin'.

Sitelerde Paylaş

Sen Türkleri bildiğini sanıyorsun ama oy verme söz konusu olunca herşeyi bilemezsin.

ABD'de oy veren solcu ateistlerin her zaman demokratlara mı oy verdiklerini sanıyorsun?

Buradaki dindar Türkler oylarını hangi partiye veriyorlar?

Bunları kesin olarak bilemezsin. Ama bildiğini farzedelim, çok sayıda istisna olduğunu göreceksin.

Politik konularda kimseyi bu şekilde suçlayamazsın.

Çok yersiz ve çok saçma bir suçlama...

Herkes o anda nasıl hissediyorsa onu yapar.

Oy veren zavallıları suçlayacak kadar mı düştünüz yahu. Çok ayıp..

Başka konu mu kalmadı.

Sen hayatında iki yüzlülük yapan ateist görmedin mi?

Bütün ateistleri dürüst, sağlam, mert, üstün insanlar olarak mı görüyorsun?

Oy vermede iki yüzlülüğünün olmayacağını hiç düşünmedin mi?

Müslümanlarda eleştirecek başka konu mu bulamadın?

Sanki hepimiz marifetmişiz gibi ahkam kesiyorsun.

En son ne zaman aynaya baktın?

İstisnalar kaideyi bozmuyor.

Solcu bir ateist Almanya'da sağcılara oy verecek değildir.

Sağcı da solculara.

Bir dini yok.

Siz de aynaya bakın ve en son ne zaman başka bir kişinin fikrinin doğruluğunu kabul ettim diye sorun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...