Jump to content

Kişiye hanımını neden dövdüğü sorulmaz

Recommended Posts

d0jfv.jpg

Kayseri’nin Talas İlçesi’deki Harman Camii’nin kapısında yer alan “Kişiye hanımını neden dövdüğü sorulmaz” yazısı tepki çekti. Vatandaşlar, ''Bu erkek şiddetini arttırır'' diye şikayetçi oldu. İlçe Müftüsü, Turgut Erhan “Kadına karşı şiddeti önlemek için yoğun çaba sarf ederken, böyle bir yazıyla karşılaşmak çok üzücü” dedi.

Sitelerde Paylaş

"Başkaldırmasından şüphe ettim" dediğinde kimsenin yapacak birşeyi olmadığından dinen haklı söz. İnsani açıdan ise utanç ve kaygı verici bir söz

Nisa 34- Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür

Sitelerde Paylaş

Eskiden cami hocası çok muhterem insan olurdu. Ne biliyim herkes saygı duyardı. Yedisinden yetmişine. Şimdi onunda cılkını çıkardılar. Önüne gelen hoca oluyor. Benim bildiğim bir cami hocası böyle yazılar yazarak, bu yollara başvurarak kendini düşürmemeli. Bak ben bir ateist olarak bunu açıkça dile getiriyorum. Yokmu o yazıyı yazan hocanın eşi, kızı. Niye uyarmaz. Niye karşı çıkmaz. "Bey, bu yazdığın yanlış, tepki toplarsın" demez.

Eee sen hocayı 11 ay aynı camiye hapseder, günde beş kere aynı işi yapmaya mecbur edersen onunda canı sıkılır. :) Değişik uğraşlar arar. :D

tarihinde Uzay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eskiden cami hocası çok muhterem insan olurdu. Ne biliyim herkes saygı duyardı. Yedisinden yetmişine. Şimdi onunda cılkını çıkardılar. Önüne gelen hoca oluyor. Benim bildiğim bir cami hocası böyle yazılar yazarak, bu yollara başvurarak kendini düşürmemeli. Bak ben bir ateist olarak bunu açıkça dile getiriyorum. Yokmu o yazıyı yazan hocanın eşi, kızı. Niye uyarmaz. Niye karşı çıkmaz. "Bey, bu yazdığın yanlış, tepki toplarsın" demez.

Eee sen hocayı 11 ay aynı camiye hapseder, günde beş kere aynı işi yapmaya mecbur edersen onunda canı sıkılır. :) Değişik uğraşlar arar. :D

Dostum,

Ne istediğini anlamadım. İmamın, Allah'ın bildiğini ve emrettiğini kuldan saklamasını mı istiyorsun? Adamın işi dini öğretmek, yalan mı konuşsun istiyorsun ya da Allah ın emrinden utanmasını mı istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Dostum,

Ne istediğini anlamadım. İmamın, Allah'ın bildiğini ve emrettiğini kuldan saklamasını mı istiyorsun? Adamın işi dini öğretmek, yalan mı konuşsun istiyorsun ya da Allah ın emrinden utanmasını mı istiyorsun?

Valla dostum haklısın. Doğru ya allahın istediğini kuldan saklayamaz. İstesede yapamaz.

Sitelerde Paylaş

mazluma dini sorulmaz ...

yani hangi dinden yada görüşten olursa olsun ona yardım edilir...

böyle bir prensip vardır...

zalime de öyle...

zalimde hangi dinden olursa olsun engel olunur karşı çıkılır...

karısını dövene suçu sorulmaz demek te böyle bir anlama geliyor olabilir...

yani karısını döveni yakalyıp cezalandırın ona karını neden dövdün deyip kadının suçunu filan öğrenmeye kalkmayın...

karısını döven her halükarda suçludur ...

demek gibi bir anlama gelir ...

yerseniz...

Sitelerde Paylaş

mazluma dini sorulmaz ...

yani hangi dinden yada görüşten olursa olsun ona yardım edilir...

böyle bir prensip vardır...

zalime de öyle...

zalimde hangi dinden olursa olsun engel olunur karşı çıkılır...

karısını dövene suçu sorulmaz demek te böyle bir anlama geliyor olabilir...

yani karısını döveni yakalyıp cezalandırın ona karını neden dövdün deyip kadının suçunu filan öğrenmeye kalkmayın...

karısını döven her halükarda suçludur ...

demek gibi bir anlama gelir ...

yerseniz...

cıq yemedik. :D

Sitelerde Paylaş

d0jfv.jpg

Kayseri’nin Talas İlçesi’deki Harman Camii’nin kapısında yer alan “Kişiye hanımını neden dövdüğü sorulmaz” yazısı tepki çekti. Vatandaşlar, ''Bu erkek şiddetini arttırır'' diye şikayetçi oldu. İlçe Müftüsü, Turgut Erhan “Kadına karşı şiddeti önlemek için yoğun çaba sarf ederken, böyle bir yazıyla karşılaşmak çok üzücü” dedi.

Ey şaşkın müftü, ayeti astık utanmadın şimdi de hadisi asalım belki utanırsın; hem dininden hem de dediğinden

Fasil : SOHBET BÖLÜMÜ

Konu : Erkeğin Hanımı Üzerindeki Hakları

Ravi : Ömer

Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Erkeğe, hanımını ne sebeple dövdüğü sorulmaz."

HadisNo : 3299

Sitelerde Paylaş
Guest ateizmlight

ALLAH ÖYLE DİYOR MÜSLÜMAN NE YAPSIN

Nisa 4/34. Allah'in kimini kimine ustun kilmasindan oturu ve erkeklerin, mallarindan sarfetmelerinden dolayi erkekler kadinlar uzerine hakimdirler. Iyi kadinlar, gönülden boyun egenler ve Allah'in korunmasini emrettigini, kocasinin bulunmadigi zaman da koruyanlardir. Serkeslik etmelerinden endiselendiginiz kadinlara ögüt verin, yataklarinda onlari yalniz birakin, nihayet dövün. Size itaat ediyorlarsa aleyhlerine yol aramayin. Dogrusu Allah Yuce'dir, Buyuk'tur.

Sitelerde Paylaş

Nisa 34 ü biz yazmadık, müslümanların Allah ı yazdı. Lütfen şikayetleriniz ona bildirin.

İşte yarası olan gocunuyor ,sonra yanlış anlama der durur .)))))))

Arkadaş burada konu din mi ,ayetler mi tartışılıyor ?

Sen kendi laiklerini beğenmezsen ,tıpkı onlar gibi ,onlar elbette sizlerden güç alır...

Sitelerde Paylaş

İşte yarası olan gocunuyor ,sonra yanlış anlama der durur .)))))))

Arkadaş burada konu din mi ,ayetler mi tartışılıyor ?

Sen kendi laiklerini beğenmezsen ,tıpkı onlar gibi ,onlar elbette sizlerden güç alır...

Haklısın karıştırmışım, burada konu ne olaki,

Cami, imam, hadis, bunların dayandığı ayet ve sonucunda ilk iletiye konu bir yazı

Mahi senin yaran var ve savunamadığın bir dinin üyesi olmak senin sinirlerini yıpratıyor ama bana kontrolsuz sataşmamanı tavsiye ederim.

Not:Sanırım sayı kasma başlığıyla karıştırdın :lol:

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşin tuhafı ateistler yazıyı yazan imamın İslama göre doğru yaptığını söylüyor,

ama Müslümanlar ise imama kızıyor böyle şey olur mu diye.

:lol:

İslamın savunulacak bir tarafı yok.

E formda adam gibi müslüman yok ki, hepsi tatlısu müslümanı.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar çağdaş değerleri savunmuş ateyizlerimizse onların 1400 yıl öncesinde kalmalarını savunup imamı alkışlamışlar.

islama son katkıyı ateistler yapacak demişti yaşar nuri hoca bundan demiş garii

Savunmayı nereden çıkardın, sadece acı gerçeği tokat gibi yüzlerine çarpıyoruz

"Başkaldırmasından şüphe ettim" dediğinde kimsenin yapacak birşeyi olmadığından dinen haklı söz. İnsani açıdan ise utanç ve kaygı verici bir söz

Nisa 34- Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar çağdaş değerleri savunmuş ateyizlerimizse onların 1400 yıl öncesinde kalmalarını savunup imamı alkışlamışlar.

islama son katkıyı ateistler yapacak demişti yaşar nuri hoca bundan demiş garii

Yok öyle yağma. Madem hayatın gerçekleri tarafından belin kırılıyor o zaman mertçe çıkıp inancını gözden geçireceksin. Hem çağdaş hem dindar olunmaz. Dikkat ettysen sıradan bir müslümandan değil müftüden bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...