Jump to content

İmtihandayız buyrun gelin...

Recommended Posts

Yav cübbeli bak şimdi . Biz "10 yaşındaki çocuğa neden imtihan yok lan! Biz mal mıyız" demiyoruz. Örneğin benim dedem 100 yaşında. Bu adam 100 yıldır 5 vakit namazını eksik etmiyor , oruç tutuyor hiç aksatmıyor. 10 yaşındaki bir çocuk doğuyor ve hiç ibadet etmeden oruç tutmadan ölüyor. Ve aldıkları ödül aynı oluyor. Benim dedem demez mi : Ben 100 yıldır neden çalışıyorum diye.

Senin deden Allah rızası için 100 yıldır namaz kılıyor ve karşılığında Allah'ın ona vaad ettiği cennete giriyor. Diğer çocuk ise Allah'ın lütfuyla cennete giriyor. Sonuç olarak deden 100 yıllık namazla 70 huriyi kapıyor mu, kapıyor. Ebedi cennette huzur içinde yaşıyor mu yaşıyor. 100 yıl ibadete sonsuz cennet adalet midir yoksa lutuf mudur? Akıllı insanın algısına göre dedenin durumu da lutuftur. Allah bazı kuluna fazla lütfeder bazısına normal lütfeder.

Anlamamak için başka kılçık sorun varsa ben burdayım. Sizi adam etmek vazifemiz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öğretmeni gören var mı? Sadece en torpilliler öğretmenle temas halindedir. Bu en torpillilerle aynı zamanda yaşamış olanlar da 2. dereceden torpillilerdir. Diğerleri bu en torpililere inanırsa sınavı kazanır,, inanmazsa kaybeder. Sorulara verilen cevapların önemi yoktur.

İşte bak ne güzel özetlemiş arkadaş. O torpillilere inanırsan yırtarsın inanmazsan cehennemde tırmalarsın.

Sitelerde Paylaş

Senin deden Allah rızası için 100 yıldır namaz kılıyor ve karşılığında Allah'ın ona vaad ettiği cennete giriyor. Diğer çocuk ise Allah'ın lütfuyla cennete giriyor. Sonuç olarak deden 100 yıllık namazla 70 huriyi kapıyor mu, kapıyor. Ebedi cennette huzur içinde yaşıyor mu yaşıyor. 100 yıl ibadete sonsuz cennet adalet midir yoksa lutuf mudur? Akıllı insanın algısına göre dedenin durumu da lutuftur. Allah bazı kuluna fazla lütfeder bazısına normal lütfeder.

Anlamamak için başka kılçık sorun varsa ben burdayım. Sizi adam etmek vazifemiz.

Sana soru soruyorum sane ne diye cevap veriyorsun. Adam etme yöntemin bumudur?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Yıllarca bu sitede yazıyor okuyorsun.Nerdeyse buradan maaş aldığını bile düşüneceğim.Senin bu siteye girdiğin, yazdığın, okuduğun kadar Muhammed efendiniz girse şimdiye çoktan kafir olmuştu.Ya gerçekten bilinçli muhalefet oluyorsun yada gerçekten zeka seviyen çok düşük.Hangisi diye soramıyorum.Çünkü,vereceğin yanıtın diğer verdiğin yanıtlarından bir farkı olmayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Yıllarca bu sitede yazıyor okuyorsun.Nerdeyse buradan maaş aldığını bile düşüneceğim.Senin bu siteye girdiğin, yazdığın, okuduğun kadar Muhammed efendiniz girse şimdiye çoktan kafir olmuştu.Ya gerçekten bilinçli muhalefet oluyorsun yada gerçekten zeka seviyen çok düşük.Hangisi diye soramıyorum.Çünkü,vereceğin yanıtın diğer verdiğin yanıtlarından bir farkı olmayacaktır.

vay highone vayyyy, nasılsın? Nerelerdesin?

Sitelerde Paylaş

arkadaşım cennetin 7 cehennemin 8 katı var

herkes aynı cennete gitmiyor

giden herkes kendi kaabiliyetine göre istifade eder

ama herkesi tatmin edecek ve herkes orada memnun olacaktır

bunlar tek apartman mı yoksa site şeklindeler mi?

güvenlik,otopark,yüzme havuzu, tenis kortu vs vs?

manzara var mı?

1 kira 1depozit mi?

komisyonda indirim var mı?

yeriniz nerde?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...