Jump to content

İmtihandayız buyrun gelin...

Recommended Posts

Cübbeli yukarıda arkadaş da sordu ben de tekrarlayayım:Madem evlilikde amaç çoğalmak cennette sübyan

hurilerin işi ne?

Cennette hurilerin yaşı 18 olacak. ayrıca sen niye soruyorsun ki? Sen cehennemde ne yicen ne iççen onu sor.

Şefin tavsiyesi darı dikeni, kaynar su eşliğinde.

Ana yemek irin. Hadi yiyin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen niye irin yemeyi falan bize reva görüyon ki?

Ne kötülük yaptık sana?

Şimdi biz seni alalım.Senin evin banyosuna götürelim.Orada seni en ufak parçacıklarına kadar keselim.Ondan sonra etleri alalım.Mahallenin kasabına götürelim,kıyma makinesinden geçirtelim.Sonra da o etleri köfte yaparız,esnafa dağıtırız,hayır işleriz,sevaba girmiş oluruz.Hoşuna gider mi?

Sitelerde Paylaş

Biz bu dünyada imtihandayız ama herkes eşit şartlarda aynı imtihana tabi tutulmuyor.

Kimisi parasıyla imtihan olur, kimi fakirliğiyle, kimi sağlığıyla imtihandadır kimi doğuştan gelen bir özrüyle, kimi güzelliğiyle, kimi çirkinliğiyle, kimi gençliğiyle kimi yaşlılığıyla..

Allah'ın imtihan ettiği şeyler saymakla bitmez.

Şöyle güncel bir örnek vereyim;

A kişi biyoloji öğrenir ve o konudan sınava girer ve 3 soru sorulur ve 10 dakka süre verilir,

B kişi tarih öğrnr ve 15 soru sorulur 30 dakka verilir.

C kişi matematik, D kişi kimya, E kişi tıp öğrenir.

A kişi bu sınav adaletsizdir çünkü tarih sınavının soruları daha kolaydı itiraz ediyorum demesi mantıklı mıdır?

ama Mushaf bakara suresi öyle demiyor:Biz sizi Korku açlık mallardan ve semerelerden eksilme ile imtihan ederiz diyor.Yani Zenginlikle yapılan bir imtihan yoktur.O zaman Bu İmtihan Herkese yapılmıyor. Bu imtihan Ruhunu yani Nefsini zenginleştirmiş fakir sofiler içindir. İmtihan ise öğrenmedir. nefsi zengin olan insanda nefs kavmi Beşerini;beşerde kendi nefsini tanımaya başlar.Ve Beşeriyeti ruhuna kurban edilir.Sonuç nedir? ölüm? Beşeriyet zaten yaşarken ölüyor ruhsa dağılır ama ölmezsede artık o bulunduğu beşerede ait olmaz.

Sitelerde Paylaş

Cennette hurilerin yaşı 18 olacak. ayrıca sen niye soruyorsun ki? Sen cehennemde ne yicen ne iççen onu sor.

Şefin tavsiyesi darı dikeni, kaynar su eşliğinde.

Ana yemek irin. Hadi yiyin.

batırdım sıvayayım diyorsun cennette hani yaşıt kızlar vardı. güldüm akşam akşam cevap yazamayınca neler yazmış

Sitelerde Paylaş

Çocukluğumuzdan meslek sahibi olana kadar kaç tane sınava girdik? Biriniz kalkıp da sınavlara girmemezlik ettiniz mi? Hayır. Hatta sınavın gerekli olduğunu bilenle bilmeyenlerin ayrılması gerektiğini söylediniz.

Tıpkı Rabbimin dediği gibi:

Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...