Jump to content

İmtihandayız buyrun gelin...

Recommended Posts

• İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet imtihan olmadan 10 yaşında ölen bir insanoğlu direk cennete gidiyor.

Halbuki kuranda geçer insanoğlunu imtihan olması için yarattığı

İnsanların tamamı imtihanda değildir.

İmtihan buluğa erince ve aklı varsa başlar.

Akılsızlara ve buluğa ermemişlere imtihan yoktur.

Sitelerde Paylaş

Adaletsizlik şudur 2 tane 10 yaşında çocuk ölünce biri cennete diğeri cehenneme giderse bu adaletsizliktir.

10 yaşındaki çocuk cennete gider demen, tamamen uydurma ve Allah ı inkar aslında.

Çocuğun nereye gideceği yaratılırken bellidir. Dolayısıyla niçin yaratıldıysa oraya gidecektir.

Tevbe deeeeeeeeeeeeee

Sitelerde Paylaş

İnsanların tamamı imtihanda değildir.

İmtihan buluğa erince ve aklı varsa başlar.

Akılsızlara ve buluğa ermemişlere imtihan yoktur.

Yav cübbeli bak şimdi . Biz "10 yaşındaki çocuğa neden imtihan yok lan! Biz mal mıyız" demiyoruz. Örneğin benim dedem 100 yaşında. Bu adam 100 yıldır 5 vakit namazını eksik etmiyor , oruç tutuyor hiç aksatmıyor. 10 yaşındaki bir çocuk doğuyor ve hiç ibadet etmeden oruç tutmadan ölüyor. Ve aldıkları ödül aynı oluyor. Benim dedem demez mi : Ben 100 yıldır neden çalışıyorum diye.

Sitelerde Paylaş

Ayet ve hadisle bana itiraz edebiliyorsan buyur. Yok edemiyorsan sus da adam sansınlar.

Güzel arkadaşım sen şimdi Allah'ı ne dediğini ve yaptığını bilmez bir tanrı mı sandın? Bak Allah canlıları yaratırken niçin yarattığını biliyor. Ayete gerek yok ama istemediğin kadar da var. İlk aşağıdakinden başla. Allah yarattığının yarattığında nereye gideceğini bilmiyor mu? BİLİYOR. Yarattığı anda biliyor. Dolayısıyla çocuk ha 10 yaşına kadar yaşamış ha eşek kadar adam olmuş, sonuç değişmez çünkü Allah'ın biliyor nereye gideceğini.

Not:okumadan ce anlamadan cevap verme :D

Araf 179. Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır.Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler.İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Sitelerde Paylaş

Güzel arkadaşım sen şimdi Allah'ı ne dediğini ve yaptığını bilmez bir tanrı mı sandın? Bak Allah canlıları yaratırken niçin yarattığını biliyor. Ayete gerek yok ama istemediğin kadar da var. İlk aşağıdakinden başla. Allah yarattığının yarattığında nereye gideceğini bilmiyor mu? BİLİYOR. Yarattığı anda biliyor. Dolayısıyla çocuk ha 10 yaşına kadar yaşamış ha eşek kadar adam olmuş, sonuç değişmez çünkü Allah'ın biliyor nereye gideceğini.

Not:okumadan ce anlamadan cevap verme :D

Araf 179. Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır.Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler.İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Evet Allah biliyor kimin nereye gideceğini. Bunu ben inkar mı ettim?

Sitelerde Paylaş

saçmalığa bak adam 100 sene çalışsın 10 yaşındaki çocukla aynı mükafatı alsın.bak hatta elimde canlı örneği var 5. sınıfa giderken türkçe sınavı için 5 gün çalıştım hocamız çok zor sorardı diye.sınavın olduğu gün bir arkadaş hastaydı sınava giremedi.neyse ben sınavdan 98 aldım.diğer arkadaşa hem hastaydı diye hem de soruları zaten almıştır diye ödül olarak 100 verdi.aynı mantık ben o kadar çalıştım o hastaydı diye aynı notu alalım bu mu adil durum?

Sitelerde Paylaş

Biz bu dünyada imtihandayız ama herkes eşit şartlarda aynı imtihana tabi tutulmuyor.

Kimisi parasıyla imtihan olur, kimi fakirliğiyle, kimi sağlığıyla imtihandadır kimi doğuştan gelen bir özrüyle, kimi güzelliğiyle, kimi çirkinliğiyle, kimi gençliğiyle kimi yaşlılığıyla..

Allah'ın imtihan ettiği şeyler saymakla bitmez.

Şöyle güncel bir örnek vereyim;

A kişi biyoloji öğrenir ve o konudan sınava girer ve 3 soru sorulur ve 10 dakka süre verilir,

B kişi tarih öğrnr ve 15 soru sorulur 30 dakka verilir.

C kişi matematik, D kişi kimya, E kişi tıp öğrenir.

A kişi bu sınav adaletsizdir çünkü tarih sınavının soruları daha kolaydı itiraz ediyorum demesi mantıklı mıdır?

Öğretmeni gören var mı? Sadece en torpilliler öğretmenle temas halindedir. Bu en torpillilerle aynı zamanda yaşamış olanlar da 2. dereceden torpillilerdir. Diğerleri bu en torpililere inanırsa sınavı kazanır,, inanmazsa kaybeder. Sorulara verilen cevapların önemi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Yav cübbeli bak şimdi . Biz "10 yaşındaki çocuğa neden imtihan yok lan! Biz mal mıyız" demiyoruz. Örneğin benim dedem 100 yaşında. Bu adam 100 yıldır 5 vakit namazını eksik etmiyor , oruç tutuyor hiç aksatmıyor. 10 yaşındaki bir çocuk doğuyor ve hiç ibadet etmeden oruç tutmadan ölüyor. Ve aldıkları ödül aynı oluyor. Benim dedem demez mi : Ben 100 yıldır neden çalışıyorum diye.

Senin deden Allah rızası için 100 yıldır namaz kılıyor ve karşılığında Allah'ın ona vaad ettiği cennete giriyor. Diğer çocuk ise Allah'ın lütfuyla cennete giriyor. Sonuç olarak deden 100 yıllık namazla 70 huriyi kapıyor mu, kapıyor. Ebedi cennette huzur içinde yaşıyor mu yaşıyor. 100 yıl ibadete sonsuz cennet adalet midir yoksa lutuf mudur? Akıllı insanın algısına göre dedenin durumu da lutuftur. Allah bazı kuluna fazla lütfeder bazısına normal lütfeder.

Anlamamak için başka kılçık sorun varsa ben burdayım. Sizi adam etmek vazifemiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...