Jump to content

mucize istiyoruz

Recommended Posts

• İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.4 milyar insan islamiyete geri kalan o kadar insan (755 milyon ateizm,1.1 milyar budizm) başka şeylere inanıyor.bir sizinki müthiş.neymiş kuranmış .her birinin kitabı var homeros'ın ilyadasında kurandan daha az mantık hatası var.o zaman zeusa inanalım.en azından adaletli

Takmışsınız mantık hatasıdır gidiyor. Modern ateiszm değilmi sizinkiler. Bunun arkasınada sığınmak kolay mantık hatasıymış. Kuranı fen kitabımı sandın. Yaaa şunu bir kez anlayın Kuran hangibirini yazacaktı hangi zamanın bilimini yazacaktı, Allah u kitaptan bilim öğreninmi diyor. Bu zamanın bilimini yazacaktı ozamanlar, peki şimdi ne olacaktı bir başkası bu zaman daki teknolojik veriler neden yok diye yine mantık hatası var diyeceklerdi. Kuran-ı yaşam düzenin için oku bilmi çevrene bir katkın için oku.

Ama Kurana uymak her insana gelmez. İçki yok, zina yok, açılığ saçılma yok, ahlaksızlık yok.

Şimdi biri çıkar ordan eee Peygamberin hanımları der. Daha o ordadır.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahudiler ayrı bir ırk, sindirim sistemleri farklı olabilir belki o yüzden yapmıştır, herşeyin detayı Kuranı Kerimde bulunmamaktadır. Bize iman etmek düşer

işte istediğim noktaya geldik.sorgulamama kısmı.zor soruları bize iman etmek düşer diye geçiştiriyorsunuz . çelişkileri de öyle . sindirim sistemiyle ilgili kısımda batırmışsın.ona bakarsan brokolide sindirilmek için harcanılan enerji kazanılan enerjiden az o zaman onu da yemeyelim. önceki sayfalarda da islamın fetihleri sırasındaki acımasızlığı ve kendi içinde bölünmesiyle ilgili soruları cevaplamadın.çoban sorusuda buna dahil.neyse klasik bir müslüman cevabıyla konuyu kapattık size tanrınızla iyi geceler.123 526 tanrıyla esen kalın

Sitelerde Paylaş

Takmışsınız mantık hatasıdır gidiyor. Modern ateiszm değilmi sizinkiler. Bunun arkasınada sığınmak kolay mantık hatasıymış. Kuranı fen kitabımı sandın. Yaaa şunu bir kez anlayın Kuran hangibirini yazacaktı hangi zamanın bilimini yazacaktı, Allah u kitaptan bilim öğreninmi diyor. Bu zamanın bilimini yazacaktı ozamanlar, peki şimdi ne olacaktı bir başkası bu zaman daki teknolojik veriler neden yok diye yine mantık hatası var diyeceklerdi. Kuran-ı yaşam düzenin için oku bilmi çevrene bir katkın için oku.

Ama Kurana uymak her insana gelmez. İçki yok, zina yok, açılığ saçılma yok, ahlaksızlık yok.

Şimdi biri çıkar ordan eee Peygamberin hanımları der. Daha o ordadır.

doğru hırsızlık yapanın elini kes,zinaya uğrayan kadını taşla,4 tane kadın al cennette 700 huri.kuran fen kitabı değil ama ilk başta inananlardan 1 kişi inanmayanlardan 10 kişiye bedeldir diyip savaş 1000'E 3000 kaybedilince sizden sabreden 1 kişi sabretmeyen 2 kişiye bedeldir diye kıvırtmasın

Sitelerde Paylaş

doğru hırsızlık yapanın elini kes,zinaya uğrayan kadını taşla,4 tane kadın al cennette 700 huri.kuran fen kitabı değil ama ilk başta inananlardan 1 kişi inanmayanlardan 10 kişiye bedeldir diyip savaş 1000'E 3000 kaybedilince sizden sabreden 1 kişi sabretmeyen 2 kişiye bedeldir diye kıvırtmasın

Kuranı bölük mantıkla anlamaya çalışma. Bazı şeyler başına gelirse anla. Haksızlık yapan müslümanlarda Allah'ın kelamını kendine uyduranlarda hepsi hesabını verecek.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranı bölük mantıkla anlamaya çalışma. Bazı şeyler başına gelirse anla. Haksızlık yapan müslümanlarda Allah'ın kelamını kendine uyduranlarda hepsi hesabını verecek.

dediğimle ne alakası var.uhud savaşıyla ilgili surelerde çelişki yok mu var mı onu söyle.67. ayet allah inananlardan 1 kişinin inanmayanlardan 10 kişiye üstün geleceğini söylüyor

68. ayet allah müslümanlara yardım edeceğini söylüyor buna rağmen 1000'e 3000 rahatça kazanmaları gerekirken dağda okçular varken üstelik müslümanlara yardım eden müslümanlar yeniliyorlar.69. ayet hemen kurtaralım diyen muhammed sizden sabreden 1 kişi allahın izniyle sabretmeyen 2 kişiye üstün gelir diyor bu var mı yok mu açıkla bana

Sitelerde Paylaş

Görene mucize her yerde. Gökyüzünü ikiye ayırıp nurunu gösterdikten sonra sen inansan ne olur ben inansam ne olur.

Ama kitap göndermiş peygamber göndermiş Bunlarda fiziki şeyler değilmi.İnansak ne olur inanmasak ne olur.Senin mantıkla gitmek için,hiçbirşey göndermemiş olması gerekirdi.İnancını çevrene bakarak keşfetmen gerekirdi.Senin yaptığın uydurma kitaplara inanmak.Kuranın uydurma bir kitap olmadığını bile ispatlayamıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

yahudiler ayrı bir ırk, sindirim sistemleri farklı olabilir belki o yüzden yapmıştır, herşeyin detayı Kuranı Kerimde bulunmamaktadır. Bize iman etmek düşer

Bence yüksek bir binaya çıkın ama çok yüksek olsun kurtulma şansınız hiç olmasın.Bu çağda böyle mantık olurmu? Bence islamdanda hiç çıkmayın sizin üzerinizde çok güzel duruyor.

Sitelerde Paylaş

rembrant, böyle bir konuyu niye actin anlayamadim.

Ben kendi adima bir degil bin mucize görsem inanmam. Teknolojisi senden biraz ileri bir irkin her yaptigi sana mucize gibi gelecektir. Bugun Avusturalya'da, Amazon ormanlarinda kargo kült denen ve totemi kargo ucaklari olan dinler vardir, onlara göre kargo ucak bir mucizedir. Sana görede ay'i yerinden oynatan ya da yok eden bir güc tanri midir?

Mucize inanmak icin ön kosul olamaz.

Sitelerde Paylaş

rembrant, böyle bir konuyu niye actin anlayamadim.

Ben kendi adima bir degil bin mucize görsem inanmam. Teknolojisi senden biraz ileri bir irkin her yaptigi sana mucize gibi gelecektir. Bugun Avusturalya'da, Amazon ormanlarinda kargo kült denen ve totemi kargo ucaklari olan dinler vardir, onlara göre kargo ucak bir mucizedir. Sana görede ay'i yerinden oynatan ya da yok eden bir güc tanri midir?

Mucize inanmak icin ön kosul olamaz.

şaka mısın sen?
Sitelerde Paylaş

katalan,

fikirlerine çok güveniyorsan neden sildiniz yorumumu? yemedi mi? karşılık verecek beyin mi bulamadınız kendinizde? CESARETİN VARSA BU YORUMUMU VE KEHF SURESİ-BEYİNDEKİ İŞİTME MERKEZİNİN YERİ İLE İLGİLİ YAZDIĞIM KONUYU SİLMEZSİN..EĞER FİKİRLERİNİZE GÜVENİYORSANIZ TABİİ..HADİ TEKRAR YAZIYORUM LİNK FALAN DA VERMİYECEĞİM..VARSA VE BEYNİNE GÜVENİYORSAN SİLME VE YAYINLAYIN.SİLİNMESİNDE KATALAN IN ROLÜ VARMIDIR KESİN DEĞİL ANCAK YUKARIDAKİ MESAJINA BAKILACAK OLURSA ÇOK MEMNUN OLURYORDUR..

Kehf 11:Kulakların Üstüne Vurmak-Beyindeki İşitme Merkezi

KEHF 11: KULAKLARIN “ÜSTÜNE” VURMAK

10 : 82 Allah, hakikati kelimeleri ile gerçekleştirecektir.

Kehf 11. ayette, mağaraya sığınan Eshab-ı Kehf’in yıllarca dış dünya ile bağlantılarını kesmek için “uyutmak” yerine, “kulaklarının üstüne” vurulmasından bahsetmesi ilginçtir. Kulak uyurken de aktif olan bir organdır. Zaten istediğimiz saatte uyanmak için çalarsaat kurmamızın sebebi de budur. Bu konuda asıl dikkat çekilmesi gereken nokta, bağlantı fonksiyonunu etkisiz hale getirmek için kulaklara değil, kulakların “üst” bölgesine vurulmasından bahsedilmesidir. Ayrıca bu ayette, Kuran’da geçtiği cümlenin bağlamına göre farklı anlamlara gelebilen “daraba” fiilinin kullanılması, kulak üst bölgesinde yapılan bir ameliyeyi daha da güçlendirmektedir. Aynı surenin 57. ayetinde de kulağın duymaması ile ilgili bir anlatım var. Ancak o ayette “ala” (üstünde) deyimi geçmez ve farklı bir duymama durumunu belirtir.

“Kulakların üstünde, şakaklarda yer alan beyin bölgesi; işitmenin merkezidir. Kulaklar birer ses alıcısıdır. Amaçları, aldıkları sesleri en iyi biçimde beyine ulaştırmaktır. Çünkü beyin alınan seslere anlam kazandırır. Çünkü asıl işiten kulak değil, beyindir.”

18:18’de mağara arkadaşlarının sağa-sola çevrilmeleri durumu, sağ ve sol kulağın üst bölgesinde gerçekleşen ameliyeyle ilgili olduğunu düşünüyoruz.

“Beyinde işitme merkezi sağ ve sol kulak üstü hizasındaki temporal alanlarda bulunur. Sağ kulaktan alınan ses verileri sol temporal alana, sol kulaktan gelenler ise sağ temporal alana giderek işlenir.”

Beynimizdeki işitme merkezi aynen ayette işaret edildiği gibi kulakların üst kısmında (Ala Azani) bulunmaktadır. İnsan uyusa da ses dalgalarının beyindeki işitme merkezine iletme fonksiyonu kulaklar tarafından yerine getirilmeye devam eder. Ancak beyindeki işitme merkezi etkisiz ve fonksiyonsuz hale getirildiğinde, tamamen duyma duyumuz pasifleştirilir ve seslerin uyandırma etkisi giderilmiş olur.

Beynimizin sırları ve yapısı hakkındaki bilimsel gelişmeler ancak son yüzyıl içerisinde olmuştur. Dolayısıyla, duymamızı sağlayan asıl bölge olan işitme merkezinin “kulakların hemen üst kısmındaki bir noktada ” yer aldığını Kuran-ı Kerim’in indirildiği dönemde bilinebilmesi nasıl mümkün olabilirdi ki?

Halbuki ayette “UYUMAK” anlamındaki “NEWM” kelimesi kullanılabilirdi. Ama kullanılmamış işte… Kuran’daki bu anlatım olağanüstü bir ayrıntıdır. Evet, Kuran’da “beyin” kelimesi yok, fakat görüldüğü üzere o dönemde bilinemeyecek olan beynin bölgesel bir fonksiyonunun detayı var. Üstelik bu detay en anlamlı yerde, yani yüzyıllarca uyutulan mağara arkadaşlarının kıssasında açıklanmıştır.

38 : 88 Onun haberinin (doğruluğunu) bir zaman sonra çok iyi bileceksiniz

Sitelerde Paylaş

katalan,

fikirlerine çok güveniyorsan neden sildiniz yorumumu? yemedi mi? karşılık verecek beyin mi bulamadınız kendinizde? CESARETİN VARSA BU YORUMUMU VE KEHF SURESİ-BEYİNDEKİ İŞİTME MERKEZİNİN YERİ İLE İLGİLİ YAZDIĞIM KONUYU SİLMEZSİN..EĞER FİKİRLERİNİZE GÜVENİYORSANIZ TABİİ..HADİ TEKRAR YAZIYORUM LİNK FALAN DA VERMİYECEĞİM..VARSA VE BEYNİNE GÜVENİYORSAN SİLME VE YAYINLAYIN.SİLİNMESİNDE KATALAN IN ROLÜ VARMIDIR KESİN DEĞİL ANCAK YUKARIDAKİ MESAJINA BAKILACAK OLURSA ÇOK MEMNUN OLURYORDUR..

Kehf 11:Kulakların Üstüne Vurmak-Beyindeki İşitme Merkezi

KEHF 11: KULAKLARIN “ÜSTÜNE” VURMAK

10 : 82 Allah, hakikati kelimeleri ile gerçekleştirecektir.

Kehf 11. ayette, mağaraya sığınan Eshab-ı Kehf’in yıllarca dış dünya ile bağlantılarını kesmek için “uyutmak” yerine, “kulaklarının üstüne” vurulmasından bahsetmesi ilginçtir. Kulak uyurken de aktif olan bir organdır. Zaten istediğimiz saatte uyanmak için çalarsaat kurmamızın sebebi de budur. Bu konuda asıl dikkat çekilmesi gereken nokta, bağlantı fonksiyonunu etkisiz hale getirmek için kulaklara değil, kulakların “üst” bölgesine vurulmasından bahsedilmesidir. Ayrıca bu ayette, Kuran’da geçtiği cümlenin bağlamına göre farklı anlamlara gelebilen “daraba” fiilinin kullanılması, kulak üst bölgesinde yapılan bir ameliyeyi daha da güçlendirmektedir. Aynı surenin 57. ayetinde de kulağın duymaması ile ilgili bir anlatım var. Ancak o ayette “ala” (üstünde) deyimi geçmez ve farklı bir duymama durumunu belirtir.

“Kulakların üstünde, şakaklarda yer alan beyin bölgesi; işitmenin merkezidir. Kulaklar birer ses alıcısıdır. Amaçları, aldıkları sesleri en iyi biçimde beyine ulaştırmaktır. Çünkü beyin alınan seslere anlam kazandırır. Çünkü asıl işiten kulak değil, beyindir.”

18:18’de mağara arkadaşlarının sağa-sola çevrilmeleri durumu, sağ ve sol kulağın üst bölgesinde gerçekleşen ameliyeyle ilgili olduğunu düşünüyoruz.

“Beyinde işitme merkezi sağ ve sol kulak üstü hizasındaki temporal alanlarda bulunur. Sağ kulaktan alınan ses verileri sol temporal alana, sol kulaktan gelenler ise sağ temporal alana giderek işlenir.”

Beynimizdeki işitme merkezi aynen ayette işaret edildiği gibi kulakların üst kısmında (Ala Azani) bulunmaktadır. İnsan uyusa da ses dalgalarının beyindeki işitme merkezine iletme fonksiyonu kulaklar tarafından yerine getirilmeye devam eder. Ancak beyindeki işitme merkezi etkisiz ve fonksiyonsuz hale getirildiğinde, tamamen duyma duyumuz pasifleştirilir ve seslerin uyandırma etkisi giderilmiş olur.

Beynimizin sırları ve yapısı hakkındaki bilimsel gelişmeler ancak son yüzyıl içerisinde olmuştur. Dolayısıyla, duymamızı sağlayan asıl bölge olan işitme merkezinin “kulakların hemen üst kısmındaki bir noktada ” yer aldığını Kuran-ı Kerim’in indirildiği dönemde bilinebilmesi nasıl mümkün olabilirdi ki?

Halbuki ayette “UYUMAK” anlamındaki “NEWM” kelimesi kullanılabilirdi. Ama kullanılmamış işte… Kuran’daki bu anlatım olağanüstü bir ayrıntıdır. Evet, Kuran’da “beyin” kelimesi yok, fakat görüldüğü üzere o dönemde bilinemeyecek olan beynin bölgesel bir fonksiyonunun detayı var. Üstelik bu detay en anlamlı yerde, yani yüzyıllarca uyutulan mağara arkadaşlarının kıssasında açıklanmıştır.

38 : 88 Onun haberinin (doğruluğunu) bir zaman sonra çok iyi bileceksiniz

Tuvaletime çöp diye koymayacağım her saçmalığa cevap vermiyorum. İletin sadece alıntı olduğu için silinmiştir. Yoksa bu soytarılığın kalması aslında bir açıdan daha iyi. Ben görüşümü tekrar edeyim;

Taşpınar, Kuran'da beyin geçmediği gibi sizde de beyin yok. Buna rağmen hala türünüzün sürmesi ise benim gördüğüm tek mucize :D

Sitelerde Paylaş

Taşpınar aşağıdakileri de iyi oku da gerçeği gör artık. Zor değil başarabilirsin ve mağarada neler olduğunu anlayabilirsin :D

Kuran da Allah a sorulmuş bir sürü soru vardır, malumunuz üzere Allah soruları cevaplamak yerine bu sitede bir çok Müslümanın yaptığı gibi önce hikaye anlatmış, ardından kıvırtmış ya da orasını Allah bilir diyip kesip atmıştır..

Birde dalga geçer gibi böyle bir ayet indirmiştir.

Kehf 1.Hamd, kuluna Kitab'ı (Kur'an'ı) indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah'a mahsustur.

Ortada cevap falan yoktur, ortada olan eğriliktir. Şimdi bu soru cevaplamama bölümlerini sırası ile görelim.

Ashab ı Kehf ya da bildiğimiz ismi ile yedi uyurlar.. Hikayeyi anlatmayacağım, zira herkes bilir..

Muhammed e sorarlar madem peygambersin o zaman sor bakalım Allaha mağarada uyuyanlar kaç kişiydi yanlarında köpek varmıydı? Eğer bu soruyu bilirsen demek ki sen doğrusun..

Kehf-22 (Ey Muhammed!) Bazıları bilmedikleri şey hakkında atıp tutarak: "Onlar üç kişidirler, dördüncüleri köpekleridir" diyecekler. Yine, "Beş kişidirler, altıncıları köpekleridir" diyecekler. Şöyle de diyecekler: "Yedi kişidirler, sekizincileri köpekleridir." De ki: "Onların sayısını Rabbim daha iyi bilir. Zaten onları pek az kimse bilir. O halde onlar hakkında (Kur'an'daki) apaçık tartışma (yı aktarmak) dan başka tartışmaya girme ve bunlar hakkında onlardan hiçbirine bir şey sorma.

Allah ın verdiği müthiş cevabı görüyorsunuz. Ortada cevap YOK. Hikayeyi anlatmış hepsi bu.. Birde Muhammed e bir daha onlarla tartışmaya girme ve onlara bir şey sorma diye tembih ediyor..

Allah bu uyuyanların sayısını vermemiş. Peki ama neden vermiyor? Oysa ortada çok basit bir soru var. Kaç kişiler ? Allah ın cevabı "Onların sayısını Rabbim daha iyi bilir. Zaten onları pek az kimse bilir. '' E be Rab daha iyi biliyorsan söylede bizde öğrenelim kaç kişi olduklarını. Zaten sana sorulan soruda budur.. ''Kaç kişiler?''

Muhammed muhtemelen, gerçek sayıyı bilen biri vardır veya diğer "indirilmiş" kitapların birinde sayı yazıyordur diye korkmuş sayıyı verememiş. Şu ayeti okuyup da Kuran'ı bir yaratanın gönderdiğini düşünenin de aklına şaşayım.

Şu kadarını bile diyememiş

Ashab-ı Kehf'in sayılarında ihtilaf ediyorlar, tahmin yürütüyorlar. De ki “O’nun bilmediği yoktur, söylediğinin yanlış çıkmasından korkup da lafı da evirip çevirenlerden değildir, onlar 9 kişiydi bir de köpekleri vardı”. Sen tartışmadan kaçacak bir yaratıcının elçisi değilsin, münakaşalara girip üstün gelmen için sana bu bilgileri vereniz, her şeyi bileniz.

Sitelerde Paylaş

katalancığım ve yandaşları,

öncelikle benim yazdığım konuya cevap verebilecek bir şey bulamadığınızı memnuniyetle gördüm.Neymiş, her saçmalığa cevap vermezmiş..şurada yarım saat içinde benim yazdıklarıma sayfalar dolusu-her nekadar bir cevap içeremese de- cevap yazabildin ama..işine gelmedi mi konu birden değiştiriliyor.GELELİM YAZDIĞIN ASHABI KEHF İLE İLGİLİ KONUYA.NEYMİŞ ,MAĞARADA KAÇ KİŞİ VARDI,KÖPEKLERİ VARMIYDI DİYE SORUYORLARMIŞ.BU SORUYA DİYELİM Kİ 5 KİŞİ DİYE CEVAP VERSE DOĞRU CEVABIN 5 OLUP OLMADIĞINI KİM BİLİYOR O ZAMAN.YANİ BU NEYİ İSPAT EDECEK.PEYGAMBER 5 KİŞİ DEDİĞİNDE HAYIR 7 OLACAKTI DENSE YA DA EVET DOĞRU BİLDİN GERÇEKTEN DE 5 KİŞİ OLMALI DENSE KİM DOĞRUSUNU İSPAT EDECEK.BURADA BU RAKAMI AYET OLARAK SÖYLESE NE FARK EDECEK ,VAHİY GELDİ 5 DENDİ DESE NE OLACAK Kİ..?HAYIR YANLIŞ SÖYLEDİN ASLINDA 6 OLMALIYDI ,SEN ALLAH TAN VAHİY ALSAYDIN DOĞRU BİLİRDİN DEYİVERİRLERDİ.İŞTE ALLAH BUNU DEMEK İSTİYOR.YANİ ZATEN BU BİLGİ HİÇ BİR ŞEYİ İSPAT ETMİŞ OLMAYACAK DİYOR.

AMA SİZİN BU GİBİ ŞEYLERİ İDRAK ETMENİZ ÇOK ZOR.ZATEN ÖYLE OLMASA ATEİST OLMAzDINIZ...

tarihinde T.TAŞPINAR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

katalancığım ve yandaşları,

öncelikle benim yazdığım konuya cevap verebilecek bir şey bulamadığınızı memnuniyetle gördüm.Neymiş, her saçmalığa cevap vermezmiş..şurada yarım saat içinde benim yazdıklarıma sayfalar dolusu-her nekadar bir cevap içeremese de- cevap yazabildin ama..

Öyle diyorsan muhakkak öyledir abicim :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...