Jump to content

Recommended Posts

Forumun eski bir üyesinin aşağıdaki güzel iletisini okuyunca bu başlığı açmaya karar verdim. Herhangi bir dinden araştırma yapıp çıkmak bana anlamlı gelmiyor. Ben hiç araştırmadan dinden çıkmıştım. Dünyada bir sürü din var, herbirini araştırarak çıkmak yıpratıcı ve ömür bitirici olurdu.

Bir insanın ancak araştırma yaparak dine girmesi anlamlı olabilir. Bunun için de tanrı kelamının kendisine ulaşması gerekir. Size ulaşan bir tanrı kelamı yoksa zaten o dinin becerikli bir tanrısı olmadığından onu da araştırmaya gerek yoktur.

"Kısaca dinden çıkmak veya dine girmek için kendinizi yormayın" diyorum.

Not:Eğer net ve akıcı anlatamadıysam kusura bakmayın

Kuran ve hadislerin esasli bir sekilde arastirilmasi sonucu aslinda islam dininin sevgi, kardeslik, baris ve hosgoru dini degil, tam aksine esitsizlik, kaba kuvvet, batil, fanatizm, tahammulsuz ve koru korune inananlarin dini oldugunu gorebiliyoruz. Islam kendine inanmayanlarin oldurulmesini emrettigi gibi, azinliklarin ve kadinlarin insan haklarini elinden alan bir dindir.

Islam dini, kutsal kabul edilen savas "cihad" yolu ile, kafirleri ve diger dinlere inanan kisileri oldurerek gunumuze ulasmis ve buyuk bir alana yayilmistir. Islam dinini terketmek, Muhammed'in gozunde olmeyi hak etmek, birde ustune ustluk cehennemde Allah tarafindan da ebediyen diri diri yakilmak demektir. Muhammed fundamentalizm yanlisi bir beyin yapisina sahip oldugu icin koktendinciligi dinin bir parcasi yapmak icin caba sarf etmis ve cok da basarili olmustur. Muminlerinin Allah'a ve kendisine kayitsiz sartsiz baglanmalarini ve hicbir seyi sorgulamaksizin kendisine ve Allah'a itaat etmelerini istemistir. Dunya'da ki hicbir musluman kisi beyninde Allah'i, Kuran'i ya da Muhammed'i sorgulamaya cesaret edemez. Islam kelimesinin Turkce anlamindan da cikardigimiz gibi, muslumanlar Muhammed'e "teslim" olmuslardir. Hic bir sual, soru sormadan, dusunmeden, yargilamadan, mantik kullanmadan..

"Musluman degilsen sen nereden biliyorsun" diyenler icin ayrica belirtmek istiyorum. Ust paragrafta anlattiklarimi eski bir musluman olarak kendi tecrubelerime dayanarak yazdim ve yazmaya devam edecegim.

Islam'da kisilerin rasyonel ve gercekci dusunmelerine asla tahammul yoktur. Cunku realist dusunen ve Kuran'i mantik cercevesi icerisinde okumaya calisan bir kisi Islam dininin absurd yapisini gormekte zorluk cekmez. Bugun herhangi bir muslumana, "Dun aksam havada ucan kanatli bir at gordum" derseniz, mantigini kullanarak sizin deli oldugunuzu soyleyebilir. Fakat siz o muslumana Muhammed'in nasil at uzerinde miraca uctugunu ya da Suleyman'in karincalarla nasil konustugunu sorarsaniz bu sefer mantigini kullanamaz. Insanlari bu sekilde aptalca ve mantik disi hikayelere inandirmak ancak korku ile basarilabilir.

Gunluk hayatimizda cokca duydugumuz "Senin Allah korkun yok mu?" turunde soylemler de zaten bahsettigim islam korkusuna birebir ornektir. Dunya da Tanri'dan korkulmasini ogreten ve hemen hemen her ayette degisik iskence teknikleriyle Tanri'nin gaddar yonunu aciklayan tek din Islamdir.

Islam dinini terketmeme sebep olan bas neden kendi mantigimdir. Kafirlerin bulunduklari yerde oldurulmesini emreden (Bakara: 191), onlarla savasmami ve sert davranmami ogutleyen (Tevbe: 123), onlari yakalayip hapsetmemi ve baslarinda nobet tutmami isteyen (Tevbe: 5), beni savasa tesvik eden (Enfal: 65), Onlardan harac almami emreden (Tevbe: 29), Insanlarin dini inanc ozgurluklerini kabullenemeyen ve baska dinlere inananlari husrana ugratacak olan (Al-i Imran: 85), Inanmayanlari (iyi insan olduklari halde) sirf gormedikleri bir seye inanmadiklari icin cehennem azabiyla korkutan (Maide: 10), Insanlara pislik diye hitab eden (Tevbe: 28), yalniz o'nun dini kalincaya kadar kafirlerle savasmamizi emreden (Bakara: 193), Inanmayanlarin cehennemde kaynar su icecegini soyleyen (Ibrahim: 17), inanmayanlarin ellerinin ve ayaklarinin caprazlama kesilmesini ve rezil rusva bir hayat surdurmelerini emreden (Maide: 33), insanlari kaba kuvvet ile kendine inandirmaya calisan (Maide: 34), inanmayanlarin derilerini atesle yakan ve bu aciyi hergun tatmalari icin derilerini degistirecegini savunan (Nisa: 56), inanmayan kisi insanin babasi ya da kardesi bile olsa onunla irtibati kesmemizi savunan (Tevbe: 23), inanmayanlarla devamli mucadele icinde olmamizi ogutleyen (Furkan: 52) kulu kula dusman eyleyen ve cihad emreden (Tahrim: 9), inanmayanlarin kellelerini ucurmamizi oneren, onlari baglayip esir almamizi ve sadece fidye karsiliginda salmamizi ve bunu savas esnasinda bir sinav olarak uyguladigini izah eden (Muhammed: 4), erkekleri kadinlardan ustun kilan, kocasina itaat etmeyen kadinin cehennem gidecegini soyleyen, kadinlara ikinci sinif muamelesi yapip onlara ceza vermemizi ve hatta dovmemizi oneren (Nisa: 34), mahkemede sadece erkeklerin taniklik edebilecegini ve kadinlarin bu meziyetten yoksun olduklarini vurgulayan (Bakara: 282) bir dinin ilahi olduguna inanmiyorum. Bu ayet diye adlandirilan hurafeleri Allah degil, milyonlarca kisinin ve masum cocuklarin olumune neden olan ve olmaya devam eden ancak sadist bir kisi yazabilir.

Sexy Huri

Sitelerde Paylaş
Islam kendine inanmayanlarin oldurulmesini emrettigi gibi,

hadi ya ortadoğudaki,ispanyadaki hristiyanlar hindistandaki hindular nolacak

azinliklarin ve kadinlarin insan haklarini elinden alan bir dindir.

kadınlara haklarını veren islamdır o yüzden bir çok feminist örgüt kadın hakları tarihçesini islamla başlatır

azınlıklara kendi mahkemelerini kurmasına bile izin verir modern ulus devletler gibi baskıcı tektipçi değiildir

Sitelerde Paylaş
Islam dinini terketmek, Muhammed'in gozunde olmeyi hak etmek,

amerikalılara dedim ki ya siz yankeeler niye iç savaşta güneylilerin ayrılmasına izin vermediniz onların özgür iradelerine karşı çıkıp ayrılanları öldürdünüz

Dedilerki anlaşmaya göre ayrılma yasaktı

Sitelerde Paylaş

Nick'e bak sexy .... imiş.

Peygamber Allah'ın kelamlarını insanlara anlatmakla, ifade etmekle mükelleftir. Yani anlıyabilecekleri şekilde ifade biçimleri kullanılmıştır. Ama burdakiler sanıyorki Allah herbirine Peygambersiz kelam gönderdi. Yani ifadeleri Allah söyledi. Kelam Allah'ın ifadeler Peygamberin. Bunu anlamanız ya zaman alır yada o zaman size yetmez.

Benim evladımda Kuran-ı türkçe mealiyle okuyor. Ama bu arkadaşın gördüklerini göremiyor. Şuan kendiside odtü elektirik-elektronik okuyor yani salak bir adamda değil peki neden göremiyor. Baba huzur buluyorum diyor. Çok şükür.

Hayır ve şerh Allah'tan hayırlısını istedik hayırlısı oldu çok şükür.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nick'e bak sexy .... imiş.

Peygamber Allah'ın kelamlarını insanlara anlatmakla, ifade etmekle mükelleftir. Yani anlıyabilecekleri şekilde ifade biçimleri kullanılmıştır. Ama burdakiler sanıyorki Allah herbirine Peygambersiz kelam gönderdi. Yani ifadeleri Allah söyledi. Kelam Allah'ın ifadeler Peygamberin. Bunu anlamanız ya zaman alır yada o zaman size yetmez.

Benim evladımda Kuran-ı türkçe mealiyle okuyor. Ama bu arkadaşın gördüklerini göremiyor. Şuan kendiside odtü elektirik-elektronik okuyor yani salak bir adamda değil peki neden göremiyor. Baba huzur buluyorum diyor. Çok şükür.

Hayır ve şerh Allah'tan hayırlısını istedik hayırlısı oldu çok şükür.

başında sizin gibi biri varken görmesi zor.baskıcı tavır yüzünden.siz bu çocuğa doğuştan incili okutsaydınız hristiyan olurdu.sorun bakalım hiç incili alıp okumuş mu? alın size toplumların ateizm oranı

japonya : %83

ingiltere :% 43

amerika:%37

almanya:%23

.

.

türkiye: %0.8

bu olasıklar yeter bile

Sitelerde Paylaş

başında sizin gibi biri varken görmesi zor.baskıcı tavır yüzünden.siz bu çocuğa doğuştan incili okutsaydınız hristiyan olurdu.sorun bakalım hiç incili alıp okumuş mu? alın size toplumların ateizm oranı

japonya : %83

ingiltere :% 43

amerika:%37

almanya:%23

.

.

türkiye: %0.8

bu olasıklar yeter bile

Hoca bırakın bu verileri bu verilerin gerçekliği ateizmin gerçekliği kadar. Yani 0.000.000.000.000 kadar.

İncilde Allah'ın kelamı onada baktık bir sıkıntı yok. Biz ona zorlamadık hiç birşeyi halada zorlamıyoruz . Benim kızım açık. O pek okumuyor ama ateist olmuyor. Ama dini günlerde gereken saygıyı da gösterir sağolsun.

Bu işler zorla olmaz, zorlarsan zaten zıt tavır alır gizliden gizliden. Bunu benimsemeyen müslümanlar fazlasıyla mevcut.

Ve buarada bu işin doğuştanlıklada alakası yok. ailesi müslüman olup kendi inançsız, ailesi inançsız olup kendi tevekkül etmiş çok örenkler mevcut benim çevremde. Orasını da Allah bilir.

Sitelerde Paylaş

Hoca bırakın bu verileri bu verilerin gerçekliği ateizmin gerçekliği kadar. Yani 0.000.000.000.000 kadar.

İncilde Allah'ın kelamı onada baktık bir sıkıntı yok. Biz ona zorlamadık hiç birşeyi halada zorlamıyoruz . Benim kızım açık. O pek okumuyor ama ateist olmuyor. Ama dini günlerde gereken saygıyı da gösterir sağolsun.

Bu işler zorla olmaz, zorlarsan zaten zıt tavır alır gizliden gizliden. Bunu benimsemeyen müslümanlar fazlasıyla mevcut.

Ve buarada bu işin doğuştanlıklada alakası yok. ailesi müslüman olup kendi inançsız, ailesi inançsız olup kendi tevekkül etmiş çok örenkler mevcut benim çevremde. Orasını da Allah bilir.

sen benim dediğimi anlamamakta ısrar ediyorsun çocukların ülke önemli değil %90-95 gibi bir çocuğunluğu kendi ailesinin dinine inanıyor. gerçekliği bariz biraz yabancı sitelere bakınırsanız görürsünüz.benim anlatmaya eleştirdiğim anlatımdaki tavrınız.benim kızımda okudu ama bir yanlışlık çelişki görmedi.bu olabilir ama az önce dediğim gibi kuranı gerçek anlamlı inceleyen biri genelde inanmaz ama bu da olasılıktır.gel gelelim incil konusuna incilde domuz eti serbest şarapta öyle fakat islamda değil peki islamda niye tavuk eti yasak değil tavuk da kendi dışkısını yiyen bir hayvan aynı şekilde şarap da aklına mukayet olduğun sürece niye yasak? ayrıca incildeki tanrının adı da allah mı?

Sitelerde Paylaş

tıpkı atatürkün dersimlileri öldürmesi gibi

Sırf sabote amaçlı yorum atıyor yaptığı karşılaştırma da cabası.

Bence çoğu insan bu şekilde ateist oluyor. şöyle bir şey ilk önce araştırarak kendi dininin saçmalıklarını görüyor sonra tanrı kavramına yöneliyor burdaki olayıda kavradıktan sonra zaten tek tek diğer dinleri incelemesine gerek kalmıyor.

Sitelerde Paylaş

Siz sağolun yani, biz de koyunları tek tek bıçaktan kurtarmaya çalışmıyoruz aslında, ya da diyelim imamın karşısına dikilip ver paraları geri demedik haliylen.

Senin çocuklar gidici hacı, hele hele kızın sessizliği hiç hayra alamet değil. Oğlanın dersleri çok, o anlamadan uzun gider böyle, yurttaysa da cemaate katılır, daha iyi olur, güzel olur, ohm kanununu, dinini, peygamberini öğrenir.

Biz öğrendik de böyle bozduk, öğrenme sorun değil, cemaatten baskıdan çıkarsa orası sakat.

Sitelerde Paylaş

vicdandan çıkmak dinden çıkmaktır...

vicdanlı yaşadığınız sürece gerçek din üzere yaşıyorsunuzdur...

tanrının gerçek dini onu her insana kendi vicdanlarıyla bildirdiği doğruluk dinidir...

insan ne zamanki vicdanını dinlemez olup kötülükler zalimlikler yapar o zaman dinden çıkmış olur...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

vicdandan çıkmak dinden çıkmaktır...

vicdanlı yaşadığınız sürece gerçek din üzere yaşıyorsunuzdur...

tanrının gerçek dini onu her insana kendi vicdanlarıyla bildirdiği doğruluk dinidir...

insan ne zamanki vicdanını dinlemez olup kötülükler zalimlikler yapar o zaman dinden çıkmış olur...

O zaman başka dinlere ne gerek var.Yeryüzünde varolan yüzlerce hatta binlerce dinlerin uydurma olduğunu sizde onaylamış oluyorsunuz.Madem herşey vicdanda bitiyor.Kitaba,dine,peygambere ne gerek var?

Sitelerde Paylaş

O zaman başka dinlere ne gerek var.Yeryüzünde varolan yüzlerce hatta binlerce dinlerin uydurma olduğunu sizde onaylamış oluyorsunuz.Madem herşey vicdanda bitiyor.Kitaba,dine,peygambere ne gerek var?

aslında tek din var o da vicdan dini fıtrat dini yada doğal din...

bu dinin kitabı doğa kainat peygamberi akıl ve vicdan...

aslında tüm peygamberlerde bu dini sadece hatırlatmışlardır...

Sitelerde Paylaş

Sexy Huri´yi çok okudum, şimdi forumda yoklar bu arkadaşlar, umarım uğrarlar foruma,gözlemleri çok net ve anlaşılırdı bu arkadaşında, eski üyelerden üyeliğini sildirmeyenler var ama foruma uğramaz oldular, neredesiniz arkadaşlar bi uğrayın artıkın.

Sitelerde Paylaş

Siz sağolun yani, biz de koyunları tek tek bıçaktan kurtarmaya çalışmıyoruz aslında, ya da diyelim imamın karşısına dikilip ver paraları geri demedik haliylen.

Senin çocuklar gidici hacı, hele hele kızın sessizliği hiç hayra alamet değil. Oğlanın dersleri çok, o anlamadan uzun gider böyle, yurttaysa da cemaate katılır, daha iyi olur, güzel olur, ohm kanununu, dinini, peygamberini öğrenir.

Biz öğrendik de böyle bozduk, öğrenme sorun değil, cemaatten baskıdan çıkarsa orası sakat.

Hımmm kullağıma küpe olsun. Sonuçta siz bilim insanlarısınız. Şempanze döllenme yollarını araştıran ve bu araştırmanda çığır açan şahıs sen değilmiydin yav.

Git kumda oyna... Belliki daha 17-23 yaşı arasında bir kişisin.

Sitelerde Paylaş

Sexy Huri´yi çok okudum, şimdi forumda yoklar bu arkadaşlar, umarım uğrarlar foruma,gözlemleri çok net ve anlaşılırdı bu arkadaşında, eski üyelerden üyeliğini sildirmeyenler var ama foruma uğramaz oldular, neredesiniz arkadaşlar bi uğrayın artıkın.

Ne olcak hidayete erdiler. ^_^

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...