Jump to content

Recommended Posts

sen benim dediğimi anlamamakta ısrar ediyorsun çocukların ülke önemli değil %90-95 gibi bir çocuğunluğu kendi ailesinin dinine inanıyor. gerçekliği bariz biraz yabancı sitelere bakınırsanız görürsünüz.benim anlatmaya eleştirdiğim anlatımdaki tavrınız.benim kızımda okudu ama bir yanlışlık çelişki görmedi.bu olabilir ama az önce dediğim gibi kuranı gerçek anlamlı inceleyen biri genelde inanmaz ama bu da olasılıktır.gel gelelim incil konusuna incilde domuz eti serbest şarapta öyle fakat islamda değil peki islamda niye tavuk eti yasak değil tavuk da kendi dışkısını yiyen bir hayvan aynı şekilde şarap da aklına mukayet olduğun sürece niye yasak? ayrıca incildeki tanrının adı da allah mı?

Yaa abi bırakın yaa Kuran-ı gerçek anlamda inceleyen inanmazmış. Hoca bunlar sizin argümanlarınız. Sizde olan bu etki sizin zayıflığınız. Kuran-ı dilinde okuyan herkezin sizin kafa yapısını paylaşacak diyorsunuz.

Ama şunu söylüyorum, kişi Mealini okudumu, bazı şeyler onun yapısına tersmi düştü usulunce uygulamayabilir ve bu Allah'la onun arasında, ama kimse şirki gerekçe gösteremez. İmanında zayıflık varsa bu kişinin şirke girmesini gerektirmez.

Onun için Kuranı okuyan şirke girer sadece ve sadece sizde olan birşey.

Altını çizerek belirtiyorum. Burdaki hemen hemen hepsi, yok biz müslümandık, böyle inançlıydık, böyle ibadet yapardık, böyle tevekküldeydik demesin tamamen yalan Sonradan ateist olmuş-muş-muşlar. Bu inanan forum üyelerinin kafasına enpoze tarzlarında konuşmalar

Gerçek inanan veya hayatında Allah'a saygı duyan hiç kimse bu şekle olmaz. Bu sadece ekran arkasından uydurulan palavralar. Beni bunun aksine kimse inandıramaz. Zayıflar, dini boşlar ama bu hala gelmez. Yani sizinki doğuştan başka türlü veya ateistliğin anarşist halisiniz siz.

Ben Kuran-ı okuyorum ve her okuduğumda huzurum katlanıyor.

Siz. bir yana, ben bir yana, Dünya bir yana, herşey,herkez bir yana Hz. PEYGAMBER (SAV) biryanadır. Allah'ın seçilmişliği kimse bir değildir onunla. İki cihanda ona güzeldir.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumun eski bir üyesinin aşağıdaki güzel iletisini okuyunca bu başlığı açmaya karar verdim. Herhangi bir dinden araştırma yapıp çıkmak bana anlamlı gelmiyor. Ben hiç araştırmadan dinden çıkmıştım. Dünyada bir sürü din var, herbirini araştırarak çıkmak yıpratıcı ve ömür bitirici olurdu.

Bir insanın ancak araştırma yaparak dine girmesi anlamlı olabilir. Bunun için de tanrı kelamının kendisine ulaşması gerekir. Size ulaşan bir tanrı kelamı yoksa zaten o dinin becerikli bir tanrısı olmadığından onu da araştırmaya gerek yoktur.

"Kısaca dinden çıkmak veya dine girmek için kendinizi yormayın" diyorum.

Not:Eğer net ve akıcı anlatamadıysam kusura bakmayın

Tanrının varlığını araştırmak gerekir. Ateizmin özü bilgidir. Sen dinden çıkmak için araştırılması gerekmiyor dersen ateizmi müslümanlıkla bir tutarsın. Bak 10 yaşındaki çocuklar da müslüman . Sorgulamadan ateist olamazsın. Sorgulamamak dinlerde vardır , ateizmde değil . Ateizm sarsıcıdır , çünkü hayatını kökten değiştirir. Depresyona girmiştim zamanında . Ateizm saf gerçeklik üzerine kuruludur , dinler ise rahatlama üzerine. Sen rahatlamak için araştırmıyor olabilirsin , ama gerçeği araştırmak zorundasın. Aklında kalanların cevabını bulmak zorundasın. Yoksa arada kalır ve mahvolursun.

Sitelerde Paylaş

Tanrının varlığını araştırmak gerekir. Ateizmin özü bilgidir. Sen dinden çıkmak için araştırılması gerekmiyor dersen ateizmi müslümanlıkla bir tutarsın. Bak 10 yaşındaki çocuklar da müslüman . Sorgulamadan ateist olamazsın. Sorgulamamak dinlerde vardır , ateizmde değil . Ateizm sarsıcıdır , çünkü hayatını kökten değiştirir. Depresyona girmiştim zamanında . Ateizm saf gerçeklik üzerine kuruludur , dinler ise rahatlama üzerine. Sen rahatlamak için araştırmıyor olabilirsin , ama gerçeği araştırmak zorundasın. Aklında kalanların cevabını bulmak zorundasın. Yoksa arada kalır ve mahvolursun.

Dostum,

Ne yazdığımı hiç anlamamışsın. Hiç anlamadan da bir güzel giydirmişsin :D Dikkat edersen başlık dinden çıkmakla ilgili yani ortada ateizm falan yok. Lütfen ilk iletiyi bir daha oku hala bu tuhaf yorumu yapacak olursan detaylandırayım.

Öteyandan ateizmin sarsıcı olduğu falan yok. Tanrının olmaması beni hiç rahatsız etmez aksine tanrının varlığı beni birazcık korkutur (Not: Mevcut dinlerin uyduruk tanrılarından bahsetmiyorum) ama başlık konusu tanrının varlığı veya yokluğu ile yakından uzaktan ilgili değil. Sakince okumanı tavsiye ederim.

Sağlıcakla kal

Sitelerde Paylaş

Yaa abi bırakın yaa Kuran-ı gerçek anlamda inceleyen inanmazmış. Hoca bunlar sizin argümanlarınız. Sizde olan bu etki sizin zayıflığınız. Kuran-ı dilinde okuyan herkezin sizin kafa yapısını paylaşacak diyorsunuz.

Ama şunu söylüyorum, kişi Mealini okudumu, bazı şeyler onun yapısına tersmi düştü usulunce uygulamayabilir ve bu Allah'la onun arasında, ama kimse şirki gerekçe gösteremez. İmanında zayıflık varsa bu kişinin şirke girmesini gerektirmez.

Onun için Kuranı okuyan şirke girer sadece ve sadece sizde olan birşey.

Altını çizerek belirtiyorum. Burdaki hemen hemen hepsi, yok biz müslümandık, böyle inançlıydık, böyle ibadet yapardık, böyle tevekküldeydik demesin tamamen yalan Sonradan ateist olmuş-muş-muşlar. Bu inanan forum üyelerinin kafasına enpoze tarzlarında konuşmalar

Gerçek inanan veya hayatında Allah'a saygı duyan hiç kimse bu şekle olmaz. Bu sadece ekran arkasından uydurulan palavralar. Beni bunun aksine kimse inandıramaz. Zayıflar, dini boşlar ama bu hala gelmez. Yani sizinki doğuştan başka türlü veya ateistliğin anarşist halisiniz siz.

Ben Kuran-ı okuyorum ve her okuduğumda huzurum katlanıyor.

Siz. bir yana, ben bir yana, Dünya bir yana, herşey,herkez bir yana Hz. PEYGAMBER (SAV) biryanadır. Allah'ın seçilmişliği kimse bir değildir onunla. İki cihanda ona güzeldir.

yine dediğim gibi geri kalmış ülkererde bu böyledir git bir amerikaya insanların yarısı ateist,japonyada yarısından da fazla.nasıl olsa 1/2991 tane ihtimal var sen onu hesap eet.ben hiçbirine inanmıyorum sorunum yok.çok isterdin bir tanrı olmasını ve o tanrının zeus olmasını ama yok.bu arada uhud savaşıyla ilgili ayete hala cevap veremedin

Sitelerde Paylaş

yine dediğim gibi geri kalmış ülkererde bu böyledir git bir amerikaya insanların yarısı ateist,japonyada yarısından da fazla.nasıl olsa 1/2991 tane ihtimal var sen onu hesap eet.ben hiçbirine inanmıyorum sorunum yok.çok isterdin bir tanrı olmasını ve o tanrının zeus olmasını ama yok.bu arada uhud savaşıyla ilgili ayete hala cevap veremedin

Verdiğiniz bilgilerde yanlışlıklar var. Amerika'nın yarısı ateist falan değil ayrıca da gelişmiş ülkelerdeki din konusunda en tutucu kesim sahip ülkedir. Japonya'nın da geneli budist, şintoist diye biliyorum.

Sitelerde Paylaş

CAN06 kardesım...

bu arkadaslara ne yazarsan yaz bız bu yazılanları sızden öncekılerden cok dınledık derler,gecın bunları bız cok okuduk bız cok görduk sızın gıbısını dedıler...

halbukı kendılerı en başta muslumanlıgı sonra da dıger dınlerı karalamaktan baska bır sorunları yok...

ya bız hakıkatı konusuyoruz tabı ateıst arkadaslar kafa da bıtırmısler konuyu sadece teorılerının gercek olup olmadıgı kanaatıne bıle varamadıkları halde ateıstlıgı savunuorlar...

evet kendı dogruları kendılerıne dogru halbukı arastırın kuranı dedıgımızde butun dınlerı ıcıne alıorlar,gercek hakıkat yanı baslarında olmasına ragmen görmezlıkten gelmelerı yazık sıze demekten baska bır sey bırakmıyorlar...

tabı ne desek bos...

neymiş madem yaratıcı var gösterin...

biz imtihan dünyasından bahsedıoruz elbette göreceksin hıc kuskun olmasın...

nasıl yoktan var oldun,öylede ölüp seni yoktan var edenle yüzyüze geleceksin...

ama ne fayda kime diyoruz...

ölüm belki bugün belki yarın ...

Sitelerde Paylaş

Burada yüzlerce başlıkta Kuran ın nasıl kötü ve cahilce yazılmış bir kitap olduğu kanıtlarıyla ortaya konurken Nokia'nın yazdığını yazmak için oldukça "kaygısız" olmak lazım.

Neymiş Allah ı gösterin demişiz gösteremeyince dinden çıkmışız :lol:

Not:İncilciler, tevratçılar sevinmeyin sizin kitaplarınızın da farkı yok :D

Son not:Budistler de sevinmesin kısaca hiçbir dinin üyesi sevinmesin :D

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.

Verdiğiniz bilgilerde yanlışlıklar var. Amerika'nın yarısı ateist falan değil ayrıca da gelişmiş ülkelerdeki din konusunda en tutucu kesim sahip ülkedir. Japonya'nın da geneli budist, şintoist diye biliyorum.

dünyada 755 milyon ateist var.aç google'dan dinlerin ülke dağılım oranlarına araştırmadan gelme.japonyanın geneli ateist senin dediğin çin

Sitelerde Paylaş

Hımmm kullağıma küpe olsun. Sonuçta siz bilim insanlarısınız. Şempanze döllenme yollarını araştıran ve bu araştırmanda çığır açan şahıs sen değilmiydin yav.

Git kumda oyna... Belliki daha 17-23 yaşı arasında bir kişisin.

Zaten hep genç gösteriyorsun derler, ama 17'ye inmemiştik hiç.

Neyse, sen biraz cahil kalmışın, çocuklar kurtarır inşallah, maaşallah...

Sitelerde Paylaş

tıpkı atatürkün dersimlileri öldürmesi gibi

Simdi baltayi tasa vurdun iste. Sen hangi hakla bir peygamberi Ataturk'le bir tutarsin?

Ben sahsen bir ateist olarak asla Ataturk'e bir peygamber yakistirmasi yapmadim,o Ataturk'e yapilmis en buyuk hakarettir.

Ataturk hicbir zaman 6 yasinda bir kizla evlenip 9 yadinda onun irzina gecmemistir.

Hicbir zaman savas ganimetlerininn 5 te biri benim dememistir.

Senin peygamberin gibi savasta o kadar korumasi etrafinda oldugu halde disi kirilmamistir!

Bir tarafindan ayetler uydurup insanlari kolelestirmeye calismamis, hatta aksine onlari ozgur kilmaya calismistir.

Bilmem kac tane karisi olmamistir. Medeni bir sekilde evlenip medeni bir sekilde ayrilmisitir esinden.

Anasi babasi bellidir. Senin peygamberinin anasinin yaptigi gibi Zubeyde hanim kocasi olunce oglunu amcasina tek edip gitmemistir!.

Yani neymis, Ataturk senin peygamber diye gece gunduz taptigin heriten bile ustun, yuce ozelliklere sahipmis.

Once peygamber diye tapgini herif kimdir sahiden yasamismidir yasamamis midir onu ogren ondan sonra burda nutuk at.

Sitelerde Paylaş

ya arkadaşım ne araştırması

eften püften saçma sapan sebeplerle ateizme düşmüş millet çıkamıyor çıkmak istiyor bikere b.k a batmış oluyor

bu konuyla ilgili açtığım 1000ateist bir hükmündedir konusunda bunu akla mantığa uygun isbat ettim

hiçbir dinsiz mesajıma cevap veremeyince konuyu uyarısız pat diye tavanaarsına gönderdiler :lol:

bu kadar da aciz zavallıdırlar

bi de özgür düşünce bilim vb den dem vurmalaarı yokmu dah da komik

eleştirdikleri müslümanlar bunlaıtın yanında profesördür

Sitelerde Paylaş

ya arkadaşım ne araştırması

eften püften saçma sapan sebeplerle ateizme düşmüş millet çıkamıyor çıkmak istiyor bikere b.k a batmış oluyor

bu konuyla ilgili açtığım 1000ateist bir hükmündedir konusunda bunu akla mantığa uygun isbat ettim

hiçbir dinsiz mesajıma cevap veremeyince konuyu uyarısız pat diye tavanaarsına gönderdiler :lol:

bu kadar da aciz zavallıdırlar

bi de özgür düşünce bilim vb den dem vurmalaarı yokmu dah da komik

eleştirdikleri müslümanlar bunlaıtın yanında profesördür

Ahmet uslubunda yavaş yavaş yersiz coşkunluk görüyorum. İnancın sarsılmaya başladı gibi. Dikkat et. İstersen çık biraz dolaş forma ara ver.

Sitelerde Paylaş

bak benim izah etmek istediğim eften püften ve kişisel uyduruk dinsizleşme nedenleri bir hakikati asla ifade etmez

bir noktada birleşmediğinden değeri yoktur

kişiseldir hissidir bazen cahillik bazen öfke buna neden olabiliyorsa demek ateistlikte dinsizlikte bir hakikat yoktur

olay bu kadar basittir

ok?

seninki ayrıdır hacininki ayrıdır

araştırdımda dinsiz oldum diyen ya yalan söylüyordur

yahut dinsizlerin binde biridir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...