Jump to content

Recommended Posts

Müslümanlar Ahmet hakan'ın aşağıdaki sözleri üzerine derin derin düşünmeliler bence. Zayıf ve güçsüz bünyeler üzerine bir de cehalet tozu serpilmişse bu kadar kolay yönlendirilirler.

---------------------------------------

Hakan, “bayağının bayağısı” olarak ifade ettiği filmin, Yemen’i, Mısır’ı ve Libya’yı ayağa kaldırmasını örnek göstererek “Eğer bir provokatör Ortadoğu’daki tüm politik dengeleri değiştirebilecek bir güce erişebiliyorsa İslam ümmeti perişan bir haldedir” dedi.

İşte o yazı;

İslam ümmeti için ağıt

EĞER müptezel bir adam, çektiği bayağının bayağısı bir filmle…

Yemen’i karıştırıyor, Mısır’ı ayağa kaldırıyor, Libya’yı kana bulayabiliyorsa…

Bunun bir tek bir anlamı vardır:

İslam ümmeti acınacak halde!

* * *

Eğer kafadan sakat bir provokatör, çektiği pespaye bir filmle…

Ortadoğu’daki tüm politik dengeleri değiştirebilecek bir güce erişebiliyorsa…

Bunun tek bir anlamı vardır:

İslam ümmeti perişan bir halde!

* * *

Eğer maksadı kışkırtıcılık olan bir adam, kışkırtma maksatlı gerzek bir film çekerek… Anında maksadına ulaşabiliyorsa…

Bunun tek bir anlamı vardır:

İslam ümmeti ağlanacak halde!

http://cabadak.com/a...meti-icin-agit/

Sitelerde Paylaş

ayaklanmalar faydalıdır .böyle şeyler yanlışsa eğer niye kemalistler 2007 yılında sürekli sokaklara çıkıyordu.Halkları hareketlendirmek ve onları ele geçirmek için harika bir fırsat bu olaylar :)

bak ben bu olayla akpye vuruyorum fethullaha vuruyorum nahdaya vuruyorum müslüman kardeşleri sıkıştırıyorum.

bugün müslüman dünyasında ılımlılarla radikaller(batıya göre) arası kavga var bu olaylar sayesinde radikaller( gerçek müslümanlar) sokağı ve zihinleri ele geçirmiş durumda

eğer sussaydık ılımlılar kazanırdı .batı ve ılımlılar iyi bir tokat yedi

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayaklanmalar faydalıdır .böyle şeyler yanlışsa eğer niye kemalistler 2007 yılında sürekli sokaklara çıkıyordu.Halkları hareketlendirmek ve onları ele geçirmek için harika bir fırsat bu olaylar :)

bak ben bu olayla akpye vuruyorum fethullaha vuruyorum nahdaya vuruyorum müslüman kardeşleri sıkıştırıyorum.

bugün müslüman dünyasında ılımlılarla radikaller(batıya göre) arası kavga var bu olaylar sayesinde radikaller( gerçek müslümanlar) sokağı ve zihinleri ele geçirmiş durumda

Cahil toplum başka bir işe yaramaz zaten , madem çok zoruna gitti. Gider büyükelçiliğe slogan atarsın , yumurta atarsın , ne bileyim siyah çelenk filan bırakırsın ama orda hiç suçu günahı olmayan insanlar öldürülüyo , Sizin sayenizde filmin konusu kendisini ıspatlamış oldu. İslamın insanlığa kandan , şiddetten başka birşey vermediği bravo size

Sitelerde Paylaş

Protesto etmek nedir öğren gel de cevap vereyim.

Bir de 2007 mitinglerinden bir fotografı bu son olaydan bir fotografla yanyana bu başlığa as ve asarken de ne kadar tuhaf bir cümle kurduğunun farkına varmaya çalış

Sitelerde Paylaş

O Kemalist dediklerin kaç akp binasını yaktı?

Filmin yapımcısı, filmi 'İslam'ın barbar bir din' olduğunu anlatmak için yaptığını söyledi.

TV'de sakallı sakallı ellerinde roketatarlı insanları gören birisi,

ve de 4 Amerikalı'yı öldürdüklerini duyan birisi,

Demekki film doğru diyecek.

İzlemese de 'İslam barbar bir din' diyecek.

Çok pis tokat yediniz haberiniz yok.

Yahudiler parmaklarında oynatıyor sizi.

Sitelerde Paylaş

Murat Yetkin

Arap Baharı'na radikal İslamcılar mı el koydu?

Cihadi hareketlerin yaygınlaşmasında ABD önderliğindeki Batılı koalisyonun, NATO'daki oybirliği kanalıyla Türkiye'nin de payı yok mu?

Eğer Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dün halkına cuma namazından sonra sokaklara dökülmeme ve ülkedeki Batılılara 'iyi bir Müslümanın yapacağı gibi' misafiri gibi davranmaya çağırmasaydı bugün Mısır'dan ne tür haberler okuyacağımızı kimse bilemezdi. Mursi'nin mesajı Mısır'da ve Müslüman Kardeşler'in yaygın olduğu diğer Arap ülkelerinde muhtemelen daha kanlı olayların çıkmasını önledi.

Müslüman Kardeşlik, İhvan, bir zamanlar radikal İslamcılığın simgesi olarak kabul edilirdi. Arap Baharı'ndan bu yana ise İslamcı siyasetin merkezi, en ılımlı akımı haline geldi. Bunda İhvan'ın kendisini merkeze çekmesi mi daha büyük rol oynadı, yoksa İslam dünyasında siyasetin merkezini uca doğru kaydıracak şekilde yükselen, tepeden tırnağa silahlı ve Cihad uğruna bırakın başkalarını, kendilerini öldürmeye hazır radikal hareketler mi? Muhtemelen ikincisi.

Evet, bir ölçüde Türkiye'deki AK Parti örneğinden de ilham alarak İhvan, kitle desteğini esas alıp sandık yoluyla iktidara gelmenin meşruluğuna ikna olup merkeze doğru kaydı. Ama İhvan'ın bugün ılımlı İslamcı hareket sayılmasının asıl nedeni, El Kaide ve benzeri Cihadî/Selefi hareketlerin işsiz Arap ve diğer İslam gençleri arasında hızla yaygınlaşması. Bunda Batı dünyasına onlarca yıldır biriken tepkinin, elinden başka bir şey gelmeyecek kadar köşeye sıkıştırılmışlığın da payı var ve bu sonuncusu gibi amacı küfretmek dışında bir şey olmayan film gibi tetikleyici faktörler ortalığı karıştırmaya yetiyor.

Türkiye'nin payı

Bu cihadi hareketlerin bu kadar yaygınlaşmasında ABD önderliğindeki Batılı koalisyonun, evet NATO'daki oybirliği kanalıyla Türkiye'nin de hiç payı yok mu? ABD ve Batı onlarca yıl boyunca Sovyetler Birliği'ni Müslüman toplulukları radikalleştirerek içeriden yıkmak amacıyla Cihadi gruplara el altından destek vermedi mi? Sovyetler Birliği yıkıldı, Soğuk Savaş bitti, ama geriye işte bu tablo kaldı. 11 Eylül 2011'deki El Kaide saldırısıyla başlayan küresel gerilla savaşı, Soğuk Savaşa rahmet okutuyor. Kılıçla yatan, kılıçla kesilir. Rüzgâr ekildi, şimdi fırtına biçiliyor.

Arap Baharı'nın başlangıç noktası Tunus kabul ediliyor. İşlerin çığırından çıkmasında, WikiLeaks tarafından sızdırılan Amerikan belgelerinde Devlet Başkanı Zeynel Abidin bin Ali'nin servet ve yolsuzluklarının ayyuka çıkmasının payı olmuştu. Bin Ali Suudi Arabistan'a kaçtı, yerine ABD ve Batı'nın da desteğini alan İhvan çizgisindeki En Nahda hareketi geçti. Dün Tunus'taki ABD Büyükelçiliği de basılanlar arasındaydı. Tıpkı Husni Mubarak'ın yerini alan Mursi'nin ülkesindeki ABD Elçiliği gibi.

İkinci durakta inenler

Arap Baharı'nın ikinci durağındaki diktatör Muammer Gadhafi korkunç bir şekilde linç edildi. 11 Eylül'ün 11'inci yıldönümünde, devrimin merkezi Bingazi'daki ABD Başkonsolosluğu'nu basan Chiadîler ABD Büyükelçisi Chris Stevens ve üç görevliyi öldürdüler; bedeni yerlerde sürüklendi. Yemen'de, Sudan'da, Irak, Afganistan, hatta İsrail'de batılı kurum ve kişiler hedefte.

Arap dünyasına demokrasi ve refah getirmek gibi bir hedef taşıyan Arap Baharı'na acaba merkeze yerleşen ve ılımlılaşan eski radikallerden çok daha sert ve güçlü söyleme ve ellerindeki silahlara sahip yeni radikaller tarafından el mi konuldu? Buna henüz net bir yanıt veremiyoruz. Ancak bu soruya yakında vereceğimiz yanıt 'evet' olursa, dünyanın şimdi karşıya olduğu sorunlar o zamankiler yayında çocuk oyuncağı gibi kalabilir. Gelişmeler gerçekten ürkütüyor

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu islam ülkeleri Ilımlılaşıp, kapitalizme çark olacaklar.

Fetullah onun için uğraşıyor.

Tayyip de.

Ama Amerika, Fetullah ve Tayyip bilmiyorlarki,

Arap müslümanı,

bizim tatlı su müslümanlarına benzemez.

Patlatırlar, patlarlar.

Asarlar keserler.

Bunlar kontrolden çıkarsa olası bir savaşta,

çok pis dayak yerler,

Çok kan akar müslümanların tarafında.

israil de sevinir.

bakalım ne olacak.

Sitelerde Paylaş

İslam ülkelerinin yüzü hiç gülmemiş ve gülmeyecek. Kutsal topraklarda yaşadıklarını sanıyorlar ama lanetli topraklar. Bu topraklardan kan, savaş hiç eksik olmazmı?

Petrolü bol olan topraklarda petrolle doğru orantılı kanda bol.

Bizde müzlüman ülkeyiz. Bizdede kan savaş acı gözyaşı. Bizim belamız farklı.

Ama baksana modern toplumlara. İçlerinde islamiyetle ilgisi olan varmı.

Adamlar boktan bir film yapıyorlar. (Filmin bi kısmını izledim. Film demeye bin şahit ister.) Müslümanların cahilliğini, muhammedin sahtekarlığını felan anlatan bir film. Müslüman ülkelerde ayaklanma çıkıyor. Ölenler yine müslümanlar oluyor. Ne geri zekalı topluluk bu araplar. :wacko:

Sitelerde Paylaş

Şimdi Müslüman ülkelerdeki bu olayları izleyen kendi halindeki bir Avrupalı, Amerikalı, G.Amerikalı, Müslüman olmayan Asyalı ne düşünecek İslam hakkında?

Filmin mesajı Müslümanlar barbar, cani, acımasız. Filmi zaten kaç kişi izlemiştir ayrı. Adamlar diyecek ki evet İslam = Barbarlık.

Filmin verdiği mesajı teyit etmiş oldunuz.

Sen istediğin kadar İslam sevgi hoşgörü dinidir de bir şey ifade eder mi?

Görünen köy kılavuz ister mi?

Avrupa'daki Müslümanlara yapılan baskıya oranın halkı karşı çıkar mı?

Avrupa'da Müslüman ister mi?

Küçücük İsrail sizi parmağınızın üstünde oynatıyor haberiniz yok.

Aynı film Muhammed'in karikatürlerinde de tekrarlanmıştı.

Sitelerde Paylaş
Şimdi Müslüman ülkelerdeki bu olayları izleyen kendi halindeki bir Avrupalı, Amerikalı, G.Amerikalı, Müslüman olmayan Asyalı ne düşünecek İslam hakkında?

bize ne gavurun ne düşündüğünden .adam olan der ki vay be biz hz isa ya demediğimizi bırakmadık adamlar peygamberleri için nasıl protesto ediyorlar.adam olmayan ve olmayacak olan kafir de der ki aaa ne kadar ilkeller din için böyle şeyler yapılır mı oysa biz mal için mülk için protestolar yapıyoruz

Sitelerde Paylaş

biz hz isa ya demediğimizi bırakmadık adamlar peygamberleri için nasıl protesto ediyorlar.

Bu nokta çok önemlidir. 11 Eylül le beraber batı toplumlarını manipüle etmek için büyük bir çaba var. Bunu vatikanın son açıklamasından da anlıyabiliyoruz. Vatikan:" "Müslümanlara yönelik haksız saldırıların trajik sonuçları olabiliyor." Bunun tercümesi şudur. Adamlar haklı bizde dinimizi ve peygamberimizi böyle savunmalıyız diyor.

Bu adamların toplumlarda söz sahibi olmasının ilgili toplumların manipüle edilmek istenmesi ile açıklıyorum. Burda ifade etmek istediğim salt seçimli demokrasi değil. Kan ve göz yaşının olağınlaştırılmasıdır. Bir müslümanın hiristiyanı yada bir hiristiyanın müslümanı öldürmenin meşrulaştırılmasıdır. 11 eylülden bu yana kısmen başarılı olan bu yöntem özellikle batı toplumlarının kendi içerisinde pekte başarılı olmamıştır. Batıda Cami,türban ve cübbe ile kışkırtılmak istenen dini duyarlılık söylem üzerinden marjinal kalmış toplumu etkisi altına alamamıştır.

Batı toplumunda dini duyarlılık niye gerekiyor. Vatikanın niye çok sesi çıkıyor ve müslümanları haklı görüyor. Bunun temel nedeni ekonomiktir. Batı toplumlarının hayat standardında nispi düşüşlerin etkisinden dolayıdır. Çıkacak öfke oligart bir avuç azınlığa değilde içlerinde ve dışlarında ki bir düşmana aksın isteniyor.Toplumlarda çıkacak öfkeye bir kanal açılıyor.

Sitelerde Paylaş

bize ne gavurun ne düşündüğünden .adam olan der ki vay be biz hz isa ya demediğimizi bırakmadık adamlar peygamberleri için nasıl protesto ediyorlar.adam olmayan ve olmayacak olan kafir de der ki aaa ne kadar ilkeller din için böyle şeyler yapılır mı oysa biz mal için mülk için protestolar yapıyoruz

Gavur dediğin yani Hristiyanlar sizden iyi yaşıyor. Hiç yoktan onların kitapları kısası kısas savaş vb şeyler öğütlemiyor. Saçma sapan fıkıhlarla dolu bir dinde değil. Yürümüne kadar herşeye karışıyor lanet din.

Sitelerde Paylaş

Batının s.kinde bile olmadı. Tavşanla dağ arasındaki münasebet gibi. Olan gene müslüman ülkelere oldu.

Batı henüz hiç tokat yemedi ama doğu kıçına tekmeyi yüzyıllardır yiyor ve yemeye de devam edecek.

Youtube videoyu kaldırmaya tenezzül bile etmemiş, müslümanalr kıçlarını yırtarken kendi hayatlarını hışımla boka çevirirken, youtube un tek umursadığı videonun site kurallarına uygun olmasıymış...

Bu kadar umrunda işte batının.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-Ahmet hakan dediğiniz kişi zaten müslümanlıktan uzaklaşmış sizin gibilere yaklaşmış magazinsel bir adam çoğu onu köşe yazarı gurubuna bile sokmaz.

Yimpaş holdingde ayak işlerine bakarfken birileri tarafından bulunduğu yere taşınan bi adam

2-Tarif ettiği coğrafya kuzey afrika müslümanların hepsi orda mı yaşar?

dünyanın başka yerinde müslüman mı yok? Hem bahsedilen coğrafya islamı bilen ve yaşayan bir coğrefya değil, yıllarca sömürgeci batı yanlısı yönetimler tarafından sömürülen cahil bırakılan bir bölge

neden endonezya singapur malezya denmiyor?

3-Taşkınlık yapmayı adam öldürmeyi islamiyet emrettiği için mi yapmışlar onların suçu nasıl islama maledilir?

velhasıl sizin gibi dinsiz arkadaşlara burdan fazla ekmek çıkmaz

boş yere bi yerinizi yırtmayın derim ben

Sitelerde Paylaş
Tavşanla dağ arasındaki münasebet gibi.

bir bildiğin bilmediklerin var

bir de bilmediğin bilmediklerin var

bgün batı müslümanların düşünce biçimlerini değiştirmeye çalışıyor işgal bir b.k a yaramıyor .1.6 milyarın neresini işgal edecek.

yani asıl savaş ideolojik boyutta sürüyor

http://www.youtube.com/watch?v=WMb4TikwjCg

Sitelerde Paylaş

1-Ahmet hakan dediğiniz kişi zaten müslümanlıktan uzaklaşmış sizin gibilere yaklaşmış magazinsel bir adam çoğu onu köşe yazarı gurubuna bile sokmaz.

Yimpaş holdingde ayak işlerine bakarfken birileri tarafından bulunduğu yere taşınan bi adam

2-Tarif ettiği coğrafya kuzey afrika müslümanların hepsi orda mı yaşar?

dünyanın başka yerinde müslüman mı yok? Hem bahsedilen coğrafya islamı bilen ve yaşayan bir coğrefya değil, yıllarca sömürgeci batı yanlısı yönetimler tarafından sömürülen cahil bırakılan bir bölge

neden endonezya singapur malezya denmiyor?

3-Taşkınlık yapmayı adam öldürmeyi islamiyet emrettiği için mi yapmışlar onların suçu nasıl islama maledilir?

velhasıl sizin gibi dinsiz arkadaşlara burdan fazla ekmek çıkmaz

boş yere bi yerinizi yırtmayın derim ben

1) TV'lere bakınca bir yerini yırtanların senin gibi zavallı müslümanlar olduğunu görüyorum. Ortada yırtılmış bir yerle dolaşıyorsunuz :D

2) "Şüyuu vukuundan beterdir" sözünü duydun mu? Şimdi gül gibi saklayıp koklamaya kıyamadığınız Muhammed hakkındaki gerçekleri çok daha fazla insan öğrenecek. Nitekim de videonun altındaki yorumlara bakarsan görürsün.

Sanırım bu video son 4-5 günde tıklanma rekoru kırmıştır.

Not:Bütün bu yazdıklarımı anlayamayacak durumda olduğunu bilmeme rağmen yine de yazdım.

Sitelerde Paylaş

Adamlara devamli "siz küfürbazsiniz!" diyorlar. Müslümanlarin cevabi ise " aq ben küfürbaz felan degilim", Her defasinda :D

Film hristiyan yapimiymis. Sanirim, cikacak son "dinlerarasi-savas"(Armageddon) icin senelerdir atilan adimlardan biri.

Iki tarafin radikalleride rollerini istenildigi gibi iyi oynuyorlar(bilerek veya bilmeyerek). Savastan cikar bekleyenlerin gülümsemelirini görür gibiyim.

Ahmet Hakan dogru yazmis.

Sitelerde Paylaş

Komik olma, çok beklersin daha..Batı bazı şeyleri aştı artık, din için kimseyi öldürüp işkence etmiyorlar..Orta çağdan beri yeterince kan döktülerini rönesans ve reform hareketinden sonra anladılar..

Birde müslümanlar evrimlerini tamamlaybilselerdi dünya gerçekten cennete dönerdi !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...