Jump to content

Neye karşısınız?

Recommended Posts

Ateistlerin sürekli olarak eleştirdiği tanrı dinlerin çizmiş olduğu tanrı anlayışıdır.Bu bağlamda diyebilir miyiz Ateistler Allah'ı değil dinleri inkar ediyorlar..

Sürekli olarak eleştirilen dinler,bu dinler olmasa tanrı sizin için kabul edilebilir mi??

Ve en önemlisi dinleri kıstas alarak oluşturulan tanrı anlayışını mutlak gereçeğe götürür mü bizi?

tarihinde dirilisbasliyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinleri tamamen ortadan kaldır ve sonrada tanrıyı düşün.

Elinde dini hiçbir bilgi yoksa tanrı hakkında ne söylenebilir?

Sonsuz şeyler söylenebilir bu kişinin hayal gücü ile sınırlıdır.

Allahı inkar etmiyoz çünki ortada inkar edebileceğimiz birşey yok.

Dinler olmaz ise bir tanrının varlığını kabul etmek veya etmemenin bir anlamıda olmaz.

Sitelerde Paylaş
Dinleri tamamen ortadan kaldır ve sonrada tanrıyı düşün.

Elinde dini hiçbir bilgi yoksa tanrı hakkında ne söylenebilir?

Sonsuz şeyler söylenebilir bu kişinin hayal gücü ile sınırlıdır.

Allahı inkar etmiyoz çünki ortada inkar edebileceğimiz birşey yok.

Dinler olmaz ise bir tanrının varlığını kabul etmek veya etmemenin bir anlamıda olmaz.

Tanrı din göndermemişte olabilir.

Ama din göndermemiş olması kendisine isyan edenleri, küfredenleri, yok sayanları da hoş göreceği anlamına gelmez.

Sitelerde Paylaş
Tanrı din göndermemişte olabilir.

Ama din göndermemiş olması kendisine isyan edenleri, küfredenleri, yok sayanları da hoş göreceği anlamına gelmez.

Bunlar yukarıdada bahs ettiğim gibi boş sözlerdir ve dinlerin olmadığı zaman tanrı hakkında söylenecek sözler kişinin hayal gücü ile sınırlıdır.

Bunlarda senin ruh ralini yansıtan sözler.

Bu söylediğin görüşler yine dinlere dayanıyor.

"Tanrı din göndermemişte olabilir.

Ama din göndermemiş olması kendisine isyan edenleri, küfredenleri, yok sayanları da hoş göreceği anlamına gelmez. nereden biliyorsun belkide bunları hoş görecek.

dinler ile verdiği aklı rezil edenlere öfke duyacak veya duymayacak.

Dinler olmayınca tanrı hakkında yapar yapmaz gibi söylediğin herşeyin ona sen yüklemilsindir.

Sen sana küfür edildiğinde kızıyorsa tanrınında kızacağını nereden çıakrtıyorsun?

Belkide bu tanrıyı güldürüyordur?

Kendisine isyan edenlere kızacağını nereden çıkartıyorsun?

Dinler işin içinde yoksa tanrı bir hiçtir.

Sitelerde Paylaş
Bunlar yukarıdada bahs ettiğim gibi boş sözlerdir ve dinlerin olmadığı zaman tanrı hakkında söylenecek sözler kişinin hayal gücü ile sınırlıdır.

Ama din göndermemiş olması kendisine isyan edenleri, küfredenleri, yok sayanları da hoş göreceği anlamına gelmez. nereden biliyorsun belkide bunları hoş görecek.

Dinler olmayınca tanrı hakkında yapar yapmaz gibi söylediğin herşeyin ona sen yüklemilsindir.

Sen sana küfür edildiğinde kızıyorsa tanrınında kızacağını nereden çıakrtıyorsun?

O zman biz neden varız?

Sitelerde Paylaş

bak simdik Yusuf kardesim kendimden giderek bir cevap vereyim,

Islamin anlattigi Allahi,

gönderdigi farzedilen kitabdan ileri giderek analiz ettigim zaman,

karsima yakan yikan ,

cezalar veren,

kandiran ,

tuzaklar kuran,

bazi yerde bir sonrasini bilemeyen,

cok yerde yanilan,

yani sira bir kac guzel vaadle kendisini sirin göstermeye calisan bir guc olarak algiliyorum,

buda isime gelmedigi ,mantigimla catisdigi,karakterime ters dusdugu icin kendisini kabul etmiyorum.

Ama oda dair her sey bir teori oldugu icin"benim gözumde" ben ilahi bir gucden vaz gecmiyorum vaz gecmekde istemiyorum,

ben istedimiydi o gucu her seyle cok guzel bir sekilde bagdastirabiliyorum.

ama bunun birde fakati var,

benim inanmak istedigim gucun her hangi bir istegi yok, olmus olsaydi mutlaka oda tartisilirdi,bu insanin özunde yatar

yani istekleri olmayan bir tanri neden elestirilsinki

Sitelerde Paylaş
bak simdik Yusuf kardesim kendimden giderek bir cevap vereyim,

Islamin anlattigi Allahi,

gönderdigi farzedilen kitabdan ileri giderek analiz ettigim zaman,

karsima yakan yikan ,

cezalar veren,

kandiran ,

tuzaklar kuran,

bazi yerde bir sonrasini bilemeyen,

cok yerde yanilan,

yani sira bir kac guzel vaadle kendisini sirin göstermeye calisan bir guc olarak algiliyorum,

buda isime gelmedigi ,mantigimla catisdigi,karakterime ters dusdugu icin kendisini abul etmiyorum.

Ama oda dair her sey bir teori oldugu icin"benim gözumde" ben ilahi bir gucden vaz gecmiyorum vaz gecmekde istemiyorum,

ben istedimiydi o gucu her seyle cok guzel bir sekilde bagdastirabiliyorum.

ama bunun birde fakati var,

benim inanma istedigim gucun her hangi bir istegi yok, olmus olsaydi mutlaka oda tartisilirdi,bu insanin özunde yatar

yani istekleri olmayan bir tanri neden elestirilsinki

İstekleri ne olabilir?

Sitelerde Paylaş
İşte tam burada ateistler paçayı kurtaramıyor..

Aslında tam burada ateistler paçayı kurtarırlar.

Bir an için bir tanrının olduğunu düşün.

Ve bu tanrı akıllı, ahlaklı, dürüst, adil, iyi ama birazda sinirli bir tanrı olsun.

Birde bu tanrının din, kitap, peygamber falan göndermediğini düşün.

Şimdi kuran gibi bir kitabı kendisini maal edenler hakkında ne düşünür?

Hem onun hereşye gücünün yettiğini insanların iyi olmalarını istediğini bunu yapmak için ise yapılacak o kadar sonsuz şeyler var iken onun sadece bir peygamber gönderdiğine inanmak bu tanrıya aynı zamanda aptal demek değilmidir?

Bu tanrı sizler öldüğünüz zaman "ey insanlar benim sizi bir peygamber gönderecek kadar aptal bir tanrı olduğunu düşündüren nedir?" diye sorarsa ne yapacaksın?

"Ben size o kadar akıl verdim sizler ise yalancı bir epygamberin saçam sapan sözlerine inandınız hemde sizlere buna inananların hallerini dünyanın hertarafında gözünüze soka soka gösterdiğim halde" derse utanmayacakmısın?

Sitelerde Paylaş
Aslında tam burada ateistler paçayı kurtarırlar.

Bir an için bir tanrının olduğunu düşün.

Ve bu tanrı akıllı, ahlaklı, dürüst, adil, iyi ama birazda sinirli bir tanrı olsun.

Birde bu tanrının din, kitap, peygamber falan göndermediğini düşün.

Şimdi kuran gibi bir kitabı kendisini maal edenler hakkında ne düşünür?

Hem onun hereşye gücünün yettiğini insanların iyi olmalarını istediğini bunu yapmak için ise yapılacak o kadar sonsuz şeyler var iken onun sadece bir peygamber gönderdiğine inanmak bu tanrıya aynı zamanda aptal demek değilmidir?

Bu tanrı sizler öldüğünüz zaman "ey insanlar benim sizi bir peygamber gönderecek kadar aptal bir tanrı olduğunu düşündüren nedir?" diye sorarsa ne yapacaksın?

"Ben size o kadar akıl verdim sizler ise yalancı bir epygamberin saçam sapan sözlerine inandınız hemde sizlere buna inananların hallerini dünyanın hertarafında gözünüze soka soka gösterdiğim halde" derse utanmayacakmısın?

O zman bende yapıştırırım cevabı

'Ne için yarattın bizi'

Hem pegamber meselesi sadece inançtır.Onun gtirdiklerine ben inanıyorum ve uyguluyorum sen ise kabul etmiyorsun çünkü senin kafan yatmıyor..

Esasen şunu sormak istiyorum siz dinleri reddederken neden Tanrıyı reddediyorsunuz?*

Sitelerde Paylaş

Ve madem böyle bir tanrı var neden inanmıyorsun..

Bakın konu yanlış anllaşılmasın benim burda irdelediğim dinin kabulü değildir..Tanırının kabulüdür..

Namaz geçiyor ben gidiyom iyi akşamlar..

tarihinde dirilisbasliyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O zman biz neden varız?

Bu kainatın en büyük sorusudur.

Biz bu dünyada muhammedin söylediklerine inanarak olmayan bir allahın önünde günde 5 kere eğilerek ona yağ çekmek için yokuz.

Bu çok büyük soruya verelecek sen saçma cevap dinlerin sapıkça ceavplarıdır.

Sitelerde Paylaş

Ben zaten kesin bir ifade kullanmadım.

Kesin ifadeleri hep Ateizm kullanır. Özellikle de pozitif ateizm.

Direk Tanrı Yoktur der keser atar.

Bende bir Tanrı varsa bunu hoş karşılamayabilir diyorum hepsi bu...

Ama madem bu kadar eminsiniz diyecek bir sözümde yok...

Buyrun devam edin..

Sitelerde Paylaş
Bu kainatın en büyük sorusudur.

Biz bu dünyada muhammedin söylediklerine inanarak olmayan bir allahın önünde günde 5 kere eğilerek ona yağ çekmek için yokuz.

Bu çok büyük soruya verelecek sen saçma cevap dinlerin sapıkça ceavplarıdır.

Hayır!

Bu ateizm için bir soru değeri bile taşımamalı.

Siz zaten herşeyin tesadüf eseri oluştuğunu iddia etmiyor musunuz, kainatın hayatın vs...

Bir ateist niye sorsunki "Biz niye varız?" diye...

Bunu ancak Agnostiklerin, deistlerin ve teistlerin sormaya nedenleri vardır.

Sitelerde Paylaş
Hayır!

Bu ateizm için bir soru değeri bile taşımamalı.

Siz zaten herşeyin tesadüf eseri oluştuğunu iddia etmiyor musunuz, kainatın hayatın vs...

Bir ateist niye sorsunki "Biz niye varız?" diye...

Bunu ancak Agnostiklerin, deistlerin ve teistlerin sormaya nedenleri vardır.

Bu sorunun soru değeri taşıyıp taşımaması onun kainatın en büyük sorusu olmasını engellemez.

Hayatın ne olduğunu herkez merak eder müslümanlar hariç onlar dünyaya muhammedin uydurduğu allaha yağcılık için geldklerine inandıkları için böyle bir soruyu düşünmek bile günahtır.

Sitelerde Paylaş
Bu sorunun soru değeri taşıyıp taşımaması onun kainatın en büyük sorusu olmasını engellemez.

Hayatın ne olduğunu herkez merak eder müslümanlar hariç onlar dünyaya muhammedin uydurduğu allaha yağcılık için geldklerine inandıkları için böyle bir soruyu düşünmek bile günahtır.

Hayatın ne olduğunun cevabı insanlığın aradığı şeyin cevabı değilki..

Siz hayatın ne olduğunu zaten biliyorsunuz.

Hayat biyokimyasal evrim sonucu tesadüfen oluşan kimyasal reaksiyonlar bütünüdür.

Ama haklısın...

Ateistlerin bu sorunun cevabını biliyor olması, sorunun insanlığın cevap aradığı en büyük soru olduğu gerçeğini değiştirmez...

Hatta buradan şu sonuç çıkar...

147 milyon akıllı var, 6 milyardan fazla aptal!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...