Jump to content

Ne Yapmalı?

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Daha büyük sıkıntılar çıkar. Siz iki faklı düşüncenin insanısınız ve tam zıt kutupsunuz. Onun aklını bile çelmen ilerde en ufak bir sıkıntıda karşına çıkar ve huzuru yakalayamazsın. Ve şuda varki onun aklını çelme vebaline girme ne yaşıyorsan kendi içinde yaşa.

Sitelerde Paylaş

,

10 yılan fazla bir zamandır flört ediyorduk..halbuki ben 2 yıldır müslümanlıktan kurtuldum yani başta böyle bir durum sözkonusu değildiki...

inmanah işin kötüsü fatihte oturmak zorunda kalacağım..orda kendi evi var..alt kat üst kat bakkalı marketi kasabı herkes dinci

sert bir deplasmana çıkmış futbolcu gibi hissediyorum... :)

Bazı şeyler zamana bırakılmalı, bak 10 yıldır berabermişsiniz, 2 yıldırda ateistsin, senin kabahatinde yokmuş, ne olacak zamanla uzlaşma yolunu bulursunuz umarım, çünkü insan yalanı biryere kadar kaldırır, bence onun seni gerçekten sevdiğine inanıyorsan bu konuyu farklı bir şekilde konuş, direk tabiki dünyası yıkılır, çünkü onu güçlü bir yaratıcı yaratmış düşüncesi var zihninde, bu yeretmiştir tabiki içinde, bunu hemen söylemekte yanlış.
Sitelerde Paylaş

Al karşına ciddi ciddi konuş, ben buyum arkadaş de kabul edemiyorum bütün bunları aklım ve vicdanım almıyor de, ateist olma sürecini anlat dürüstçe. bütün bunlara rağmen o 10 yılı bir anda çöpe atabiliyorsa boşver gitsin, herşey bitsin ama bence çok duygusalsa başta gidecek ateizmi iyice irdeleyecek bir süre sonra geri gelmek isteyecektir.

Sitelerde Paylaş

Lan serefsizim amk, millet 10 Yildir flort hayati yasiyor, yani bunun 8 yilini MUSLUMAN olarak flort yapmis, ki buyuk gunah, zina (fiili olarak olmasada goz zinasi vs vs).

Yahu, ben zamaninda belki 10 numara Musluman degildim, ama SIRF gunah diye ne icki ictim, ne de bir kizla konustum, elini tuttum, flort ettim. Niye? Cunku GUNAH!

Bu tip Muslumanlari gorduk sira sinir oluyorum: Lan serefsizler, ya oldugunuz gibi gorunun, ya da gorundugunuz gibi olun, gizli sakli Allah'in haram kildigi seyleri niye yapiyorsunuz! Elbet benimde kanim kaynadi, kendimi yalniz hissedip kiz arkadasimin olmasini arzuladim, ama uzak durdum zamaninda!

Ha, doodslag grote vriend van me, soruna donecek olursak: Bana sorarsan statuko bozmamali. ;) Zamanla sen evlen, barklan dinden daha onemli seyleri goreceksin: The holy BUCK!

Sitelerde Paylaş

Merhaba, bence direkt olarak ateist olduğunuzu söylerseniz yanlış yapmış olursunuz. Anlattığınız sürece bakılırsan zaten kız arkadaşınızla ateist olarak birlikte olmaya başlamamışsınız. Bence ilişkinize hiçbir şey olmamış gibi devam edin, nişanlınız ne zaman islam ve islami değerler, islami vecibeler ve yapılması gereken görevler gibi ahlak, dürüstük, oruç namaz gibi konulardan bahsettiğinde sizde düşüncelerinizi fazla da açık vermeden hayata bakış açınızı yavaş yavaş ona anlatın zamanla size ve inançsızlığınıza alışacak belki de sizinle aynı görüşleri savunmaya başlayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Lan serefsizim amk, millet 10 Yildir flort hayati yasiyor, yani bunun 8 yilini MUSLUMAN olarak flort yapmis, ki buyuk gunah, zina (fiili olarak olmasada goz zinasi vs vs).

Yahu, ben zamaninda belki 10 numara Musluman degildim, ama SIRF gunah diye ne icki ictim, ne de bir kizla konustum, elini tuttum, flort ettim. Niye? Cunku GUNAH!

Bu tip Muslumanlari gorduk sira sinir oluyorum: Lan serefsizler, ya oldugunuz gibi gorunun, ya da gorundugunuz gibi olun, gizli sakli Allah'in haram kildigi seyleri niye yapiyorsunuz! Elbet benimde kanim kaynadi, kendimi yalniz hissedip kiz arkadasimin olmasini arzuladim, ama uzak durdum zamaninda!

Ha, doodslag grote vriend van me, soruna donecek olursak: Bana sorarsan statuko bozmamali. ;) Zamanla sen evlen, barklan dinden daha onemli seyleri goreceksin: The holy BUCK!

müslümanlığa inanırken 5 vakit namaz kılan oruç tutan çember sakallı bir tip olduğumuda nereden çıkardın...sadece inanıyordum o zamanlar..

ateist olmam bir şeyi değiştirmediki hayatımda eskiden neysem gene oyum....hiç içki içmedim sadece oda günah olduğundan falan değil halada içemem çünki beceremiyorum bira içsem kusarım :) sen günah diye kaçırdığın şeylere yan :) zaten yazındanda anlaşılıyor boşa geçtiğine inandığın yılların öfkesi...

Sitelerde Paylaş

Yılmaz Özdil'in şu köşe yazısını okumanı tavsiye ederim.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21500225.asp?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Sitelerde Paylaş

Kızın kendi evi de varmış. İçgüvesi gidersin artık. Cumaları da kayınpederle namaza gidecen mecburen.

Aşk sen nelere kadirsin. (yoksa ev mi)

.ev dediğin bende yok sanki lapacı ayrılmak istemiyor fatihten ben ne yapayım..o kadar baskı yaptım en sonunda benim işim bu tarafta kışı var yazı var ben geçip duracağıma karşıya sen gidip gelirsin deyince öylece kalakaldım bir şey söyleyemedim.

sanki çok kolay bahariyeden bahariye insanından uzaklaşıp umacı semtine taşınmak..

anasını satayım şu kayınpeder işi benide çok düşündürüyor..adam adım atıyor allah diyor su içiyor allah diyor ..ne bok yiyeceğim bende bilmiyorum...

.

Sitelerde Paylaş

Ayvayı yedin sen kayınpeder seni yargılar artık. Hele cumaya gitmediğini duyarsa başlar söylenmeye ve torunlarıda etkileyeceğinden dem vurur durur. Sen zaten yanacaksında torunlarıda yakacaksın diye endişe eder durur.Tabi söylediklerim ihtimalin kötü tarafı

Sitelerde Paylaş

Bende zamanında kızlarla konuşamazdım ve utanırdım. Azıcık cesaret toplasam bu sefer günah diye o cesaretim kırılırdı. Gerçi cesaret olsa kaç yazar para pul yoktu. Yokluktan gelen birisiyim ben. Kızla çimen mi yiyeceğiz. Hem parasızlık hem din gençliğimi yaşayamadan yitirdik gitti. Şimdi o lanet olası para var milyarlarla oynuyorum , her istediğimi en kaliteslisinden alıyorum. Sırf deneyeyim içime dert olmasın diye neler neler yedim, içtim. Ama gençliklteki duyguyu hala atamoyorum. Azıcıkta olsa o zaman olsaydı para ne olurdu sanki veya görüşüm

Sitelerde Paylaş

Anlamadığım bir konuda müslümanların ağzından düşürmediği din , allah ile kişi arasındadır lafı . Eee o zaman niye din terbiyecisi rolüne bürünüyorsunuz ? niye kendi söylediklerinizle çelişiyosunuz ? kuranda inanmıyan birini dışlamakla ilgili bir ayet mi var yoksa ?

tarihinde Karsıyakalı1912 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yılmaz Özdil'in şu köşe yazısını okumanı tavsiye ederim.

http://www.hurriyet...._medium=twitter

Bir kose yazisi beni bukadar mi iyi tarif eder, gercekten hayretler icindeyim!

EVET! O yazida anlatilan "badem" tipiyim/tipiydim ben. Yasim belki 15-20-25 olabilir, ama gencligini yasamamis, veya yasayamamis biriyim ben.

Gunah diye mi o genclerin (Ozdil'e gore) yapmasi gereken fiilleri yapamadim? Gunah diye mi hic bir askim olmadi, hayatimin baharini bos gecirdim? Yoksa din gercek sebep degil miydi?

Mesela abim gayet iyi (Ozdil'in deyimiyle) gencligini yasamis, ask(lar)ida da oldu, gunah/ayip/haylaz hareketleri de oldu. Belki benim icimden gelmiyordu kendime dini mi bahane ettim?

Her ne haltsa: Yilmaz Ozdil abi, elinden operim beni ve benle birlikte koca bir nesli ozetledin. Belki de o yuzden nefret doluyumdur... Koca gencligimde insana verilen guya en yuce gaye icin gayret ettim: Allah(!)'in kurallarina uymak.

Pisirik, "badem" bir genclik diyecegim, ama artik bende o da yok.. Hicbir zaman bu tip eglenceli, genclige yakisan islerle ugrasan arkadasim dahi olmadi, o diger pisirik, genc ama genc olmayanlarla da simdi dinsiz oluskun hemen hemen irtibati kestim.

Kaldim yalniz basina koca dunyada, Allah'in bana bir cikar yolu goster...

:(

Sitelerde Paylaş

Benimde bir problemim var serbest çalışmayı düşünüyorum işyeri açacağım belediye ihalelerine falan girmek gerekecek gidip AKP üyesi olayım mı ? :) çevremde ateist değilse bile az çoz dinden uzak diye bilinirim . Mantık olarak faydası olurda işte bu sefer cumalara falan gitmek gerekecek...Neyse abdestsiz falan kılar gibi yaparız..Ramazan işi de kolay hastayım,kefaret veriyorum ırt zırttı atlatırız..Hac ve Umre,, ee fena olmaz gidelim görelim ne menem yerlermiş..

Tavsiye edermisiniz ? Aslında fena olmaz hani ya..İki kadeh rakımızı evimizde içeriz olur biter de...

VİCDANIM HAYIR DİYOR ULAAAANNNN HAYIRRRRR..

Sitelerde Paylaş

hacı mesela birine su getir dersen git kendin al der. ama çok susadım dersen, kafasında düşünüp eyi getireyim bari der

dinden çıkartmak istiyosan da gidip kuranda çelişki var demiyeceksin. acaba bilim adamları evrimi mi kabul ediyo yaratılışı mı diyeceksin falan flian işte düşündürceksin eğer ateist olmasını istiyosan. ha böyle de mutlu olursanız ne gerek var bozmaya

özet: biliç altından gir

tarihinde integral tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...