Jump to content

her seyi allah yarattı peki allahı kim yarattı

Recommended Posts

Elhasıl, madem Allah var, öyle ise ezelidir..Ezeli olmayan ve varlığı başkasına muhtaç olan bir şey ilah değildir..

Ama rabbin insanları ve cinleri bana kulluk etsinler, tesbih etsinler diye yarattım, diyor. Neden kendisine kulluk edilmesine, tespih edilmeye ihtiyaç duyuyor?

Madem hiçbir şeye muhtaç değil, geleceği biliyor, "ol" demesi yetiyor, neden melekleri işlere atıyor, onlara yaptırtıyor, niye onlara ihtiyaç duyuyor?

Niye rabbin kitabında öfkeleniyor, kızıyor, hakaret ediyor? Bunlar insana özgü zayıf davranışlar değil mi? Olacakları bilen bir rabbe bu davranışlar yakışıyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Madem hiçbir şeye muhtaç değil, geleceği biliyor, "ol" demesi yetiyor, neden melekleri işlere atıyor, onlara yaptırtıyor, niye onlara ihtiyaç duyuyor?

Niye rabbin kitabında öfkeleniyor, kızıyor, hakaret ediyor? Bunlar insana özgü zayıf davranışlar değil mi? Olacakları bilen bir rabbe bu davranışlar yakışıyor mu?

Bunu bir anlayabilse zaten müslüman olamayacak..ama onun suçu değil bu.....

senin motor ferrari

onunkisi kağnı bile değil...

Sitelerde Paylaş

ateistler yine allahı kim yarattıya sarmış.ayet;

YÂSÎN 79, 80 ve 81. Ayetler

De ki: “Onlara hayata verecek olan, onları ilk kez yaratandır.

O, her türlü yaratmayı çok iyi bilmektedir.”

Gökleri ve yeri yaratan, onların benzerini yaratmaya güç yetiremez mi?

Elbette güç yetirir.

Her şeyi bilen Alîm, sürekli yaratan Hallâk O’dur.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beyninin sadece yüzde üçünü kullanan insanoğlunun cevap veremeyeceği bir sorudur. Biz sadece dünyanın binde biri evrenin ise 000000.1 ini biliyoruz.

toplumda ateist olan kimseyi dislar hic bayilan kiz gormedim ben inanin ateist oldugumu soyledim saniye kapi yedim ama ben buyum....

Sitelerde Paylaş

Allah, kaldıramayacağı taşı yaratabilir mi?

Allahın canı sıkılmıyor mu?

Her şeyi Allah yarattı. Peki Allahı kim yarattı.

-evren nasıl oldu?

+kendi kendine.

-ama öyle olmaz ki allah yarattı olum evreni.

+allah nasıl oldu?

-error!

sayın rainman bu konuyla tamda alakalı bi başlığım vardı aylar yıl evvel öncesi bulamadım ben,bulan olursa sevinirimde ayrıca(:

konuya bi kaç örnek verme niyetindeyim ama öncesinde,efendim (asm) zamanındada inançsız bir grup aynı senin sorduğun tarzda Allah her şeyi yarattıysa Allah ı kim yaratmıştır diye sorduklarında, Cebrail cevaben İhlas suresini getirmiştir,ihlas suresini hemen hatırlayalım (: ,Rahman ve rahim olan Allah ın adıyla,de ki,O Allah birdir, her şey her halinde o Allah a muhtaçtır,O hiçbir şeye muhtaç değildir,O doğmamış,doğurulmamış,hiçbir şey Ona denk olmamıştır..

bu soruyu öncelikle Allah ı tam manasıyla tanıyamayan bir akıl sorabilir,ezeli ve ebedidir..

şekerin nasıl yapıldığını sorarsak,şeker fabrikasında diye söylenecektir,peki fabrikadaki aletlerin nasıl yapıldığını sorarsak tezgahtan demirden metalden vesayir diye bu sorular gidecektir,bir asker emrini onbaşıdan,onbaşı yüzbaşından,yüzbaşı binbaşından,bin başı artık bilmiyorum askeri sistemleri ama baş kumandandan alacaktır,kumandanda padişahtan alacaktır,padişah emri kimden alır diye sormak nasıl yersiz olursa,bu başlıktakide ona binaen yersizdir,çünkü padişahı padişah yapan emir veren emir almayan halidir,bu yazdığım yazıyı,parmaklarım yazıyor parmaklarım kolumdan kolum beynimden beynim ilimden,ilim nerden ilimi kim yazdı diye bir soru sorulmaz,Allah ı da haşa biri yaratsaydı o yaratan Allah olurdu,Alalh ı Allah yapan sıfatı ondan sonrası olmayışıdır,bunu bir zihne dayandırmak size güç gelebilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...