Jump to content

her seyi allah yarattı peki allahı kim yarattı

Recommended Posts

sayın rainman bu konuyla tamda alakalı bi başlığım vardı aylar yıl evvel öncesi bulamadım ben,bulan olursa sevinirimde ayrıca(:

konuya bi kaç örnek verme niyetindeyim ama öncesinde,efendim (asm) zamanındada inançsız bir grup aynı senin sorduğun tarzda Allah her şeyi yarattıysa Allah ı kim yaratmıştır diye sorduklarında, Cebrail cevaben İhlas suresini getirmiştir,ihlas suresini hemen hatırlayalım (: ,Rahman ve rahim olan Allah ın adıyla,de ki,O Allah birdir, her şey her halinde o Allah a muhtaçtır,O hiçbir şeye muhtaç değildir,O doğmamış,doğurulmamış,hiçbir şey Ona denk olmamıştır..

bu soruyu öncelikle Allah ı tam manasıyla tanıyamayan bir akıl sorabilir,ezeli ve ebedidir..

şekerin nasıl yapıldığını sorarsak,şeker fabrikasında diye söylenecektir,peki fabrikadaki aletlerin nasıl yapıldığını sorarsak tezgahtan demirden metalden vesayir diye bu sorular gidecektir,bir asker emrini onbaşıdan,onbaşı yüzbaşından,yüzbaşı binbaşından,bin başı artık bilmiyorum askeri sistemleri ama baş kumandandan alacaktır,kumandanda padişahtan alacaktır,padişah emri kimden alır diye sormak nasıl yersiz olursa,bu başlıktakide ona binaen yersizdir,çünkü padişahı padişah yapan emir veren emir almayan halidir,bu yazdığım yazıyı,parmaklarım yazıyor parmaklarım kolumdan kolum beynimden beynim ilimden,ilim nerden ilimi kim yazdı diye bir soru sorulmaz,Allah ı da haşa biri yaratsaydı o yaratan Allah olurdu,Alalh ı Allah yapan sıfatı ondan sonrası olmayışıdır,bunu bir zihne dayandırmak size güç gelebilir.

Kısaca saçmalığa tapan insan saçmalığı sorgularsa işin içinden çıkamaz, sorgulamaki cevabını bulamadığın şeye tapabilesin, buda senin kendini kandırarak guya birşeylerden daha acizim, beni o koruyor ve bana ahret yeride ayarlamış, oh ne güzel, hiç yokolmayacağım, budur bunun adı.Saçmalardan seçmeler.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kısaca saçmalığa tapan insan saçmalığı sorgularsa işin içinden çıkamaz, sorgulamaki cevabını bulamadığın şeye tapabilesin, buda senin kendini kandırarak guya birşeylerden daha acizim, beni o koruyor ve bana ahret yeride ayarlamış, oh ne güzel, hiç yokolmayacağım, budur bunun adı.Saçmalardan seçmeler.

imzan ne güzelmiş senin(: ata ve takımları.. peh peh (:

Sitelerde Paylaş

Neden soramayız? Sorgulamak insanın görevidir. Neden bir şeyi açıklamak için şu an elimizde olan maddelerle değil de doğa üstü şeylere bulaşıyoruz. Enerji düşünebilir mi? Doğa düşünebilir mi? İkisinin de cevabı koca bir HAYIR. Ama doğa kanunları sayesinde düşünebilen canlılar ortaya çıkıyor .

Allah cansiz bir sey ise, cani sklp, sklmadgn sorabilirmisin......bunu kast etmistim.....

Insanlarin düsünebilmesinin, anlayabilmesinin siniri var......herseye akli ermez......

Sitelerde Paylaş

evet,takılacak en mühim yeri bulmuşsun,tebrikler (:

Yazdığın ciddiye alınabilecek gibi değil. dolayısıyla en mühim yer olarak ve kafa yapınızı göstermesi açısından o kısma biraz takıldım :) Yazdığını buraya yazmak ve bir etki beklemek büyük cesaret. Ben sana gerçeği açıklayayım;

Allah bildiğin gibi ateist. Kendisinin yaratılmadığını iddia ediyor. Size de bu masalı anlatıyor. Ama onu da Kutanku yaratmış ve yaratmadan önce de söz almış. Ama Allah kibirine yediremediği için, kainat zevklerine daldığı için Kutanku'yu ve verdiği sözü inkar ederek, kendisini yaratana isyan ediyor.

Şimdi gerçeği öğrendin. Üzgünüm ama durum bu.

Sitelerde Paylaş

Sanırım kendilerine işaret görüyorlar. Ve hayatını kuranla yönlendirebiliyorlar. Mesela ,

Müslüman birisi zinanın iyi bir şey olmadığını , yaparsa cezalandırılacağını düşünür. Ama deist birisi ne yapmalı? Hayatını nasıl yönlendirmeli? Nasıl koyunluk yapmalı ? Kimin buyruğuna girmeli? Ben bunlar yüzünden deistlerle teistleri aynı kefeye koyamam. Müslüman hem inanır hem itaat eder , ibadet eder , koyunluk yapar. Ama deist sadece inanır. İsterse ibadet eder ama orası onun bileceği iş. İsterse tanrıma gidiyorum deyip intihar da edebilir...

Kusura bakma ama Deistler hakkinda yanlis bilgilerin var.......ama sen yalniz degilsin bu konuda.....

Sitelerde Paylaş

Yazdığın ciddiye alınabilecek gibi değil. dolayısıyla en mühim yer olarak ve kafa yapınızı göstermesi açısından o kısma biraz takıldım :) Yazdığını buraya yazmak ve bir etki beklemek büyük cesaret. Ben sana gerçeği açıklayayım;

Allah bildiğin gibi ateist. Kendisinin yaratılmadığını iddia ediyor. Size de bu masalı anlatıyor. Ama onu da Kutanku yaratmış ve yaratmadan önce de söz almış. Ama Allah kibirine yediremediği için, kainat zevklerine daldığı için Kutanku'yu ve verdiği sözü inkar ederek, kendisini yaratana isyan ediyor.

Şimdi gerçeği öğrendin. Üzgünüm ama durum bu.

e şey hangisini ciddiye alayım,bulamadım bende(: kutangi mi neydi spagettimiydi (:

Sitelerde Paylaş

imzan ne güzelmiş senin(: ata ve takımları.. peh peh (:

Beğenemedin tabiki değilmi ehli müslüş hanfendi, sen seni mal yapan o arabın putuna mazoşistçe taparsın böyle ancak, kendinize, bedeninize, kişiliğinize saygınız yokki, ne anlarsın medeniyetten demi :)
Sitelerde Paylaş

Beğenemedin tabiki değilmi ehli müslüş hanfendi, sen seni mal yapan o arabın putuna mazoşistçe taparsın böyle ancak, kendinize, bedeninize, kişiliğinize saygınız yokki, ne anlarsın medeniyetten demi :)

evet beden sizin,neydi sloganınız beden benim bedenim ister doğururum ister doğurmam ister elini ayağını kopartıp aldırırım hayvan gibi şehvetime yenik düşerim sonrada işime bakarım,ha pardon böyle değildi sanırım dimi (:

Sitelerde Paylaş

e şey hangisini ciddiye alayım,bulamadım bende(: kutangi mi neydi spagettimiydi (:

Ciddiye almamakta haklısın çünkü çok saçma. Şimdi dön ilk yazdığın iletiye bak aynı saçmalığı orada da göreceksin ama "hayır benimkinde saçmalık yok diyeceksin"

Sağlıcakla kal

Sitelerde Paylaş

Ciddiye almamakta haklısın çünkü çok saçma. Şimdi dön ilk yazdığın iletiye bak aynı saçmalığı orada da göreceksin ama "hayır benimkinde saçmalık yok diyeceksin"

Sağlıcakla kal

onlar sadece bir örnekti sayın katalan (: o eşiği geçmeyip nasıl bir dar düşünceye hakim olduğunu sergiledin,yazının başında belirtmiştim misaldi onlar,padişah olur genel kurmay olur,cumhur başkanı olur,o olur şu olur..takıldığın yere bir bak,konunun özü bile değil,düşünce yapınız işte bundan ibaret,asıl ben bunun içi üzgünüm,sizin adınıza.sende sağlıcakla kalasın.

Sitelerde Paylaş

Misalle olmuyor ki bu işler o zaman benim yazdığımda misaldi diyelim :)

Bak başka bir örnek;

Kutanku insanı yaratır ve Allah a insana secde etmesini ister ama Allah kabul etmez. ben insandan üstünüm der. Kutanku Allah a git buradan der. O da gör bak insanı nasıl sapıtacağım der ve kızgınlıkla çeker gider. Sonra Allah sizi saptırmaya çalışır ve bunda da çok başarılı olur.

Kutanku da insanın cehaletine öfkelenir ve gereğini yapmak için sabırla hesap gününü bekler. Hesap günü, Allah'ın, Muhammed'in, Musa'nın, İsa'nın ve sizler gibi takipçilerinin yerinde olmak istemezdim.

Misal olsun :)

Sitelerde Paylaş

evet beden sizin,neydi sloganınız beden benim bedenim ister doğururum ister doğurmam ister elini ayağını kopartıp aldırırım hayvan gibi şehvetime yenik düşerim sonrada işime bakarım,ha pardon böyle değildi sanırım dimi (:

Sen bu sözlerinle o arabın seni soktuğu aşşağılık ve sadece erkeğin şeyine amade olan kişilğinin bile olmadığı bir tarla misali sürülen olduğunu bizzat ıspatlamış oldun, yazık sana mechule, senin bedenine kimse karışamaz anlıyormusun, o başkalarından bağımsız ve sadece sana aittir, bu kadarmı mazoşistsiniz?.....Pardon kürtajı ne alaka soktun araya şark kurnazı seni?Birde o karaçarşafların altında neler yiyorsunuz birde gelmiş bize ahlak dersimi veriyorsun mechule? O çarşaf bile namussuzluk abidesidir kadına, kadın ona dolandıkça gizli kapaklı yapar ve daha beterini yapar, kimi kandırıyorsunuz namuslular sizi.? tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bu sözlerinle o arabın seni soktuğu aşşağılık ve sadece erkeğin şeyine amade olan kişilğinin bile olmadığı bir tarla misali sürülen olduğunu bizzat ıspatlamış oldun, yazık sana mechule, senin bedenine kimse karışamaz anlıyormusun, o başkalarından bağımsız ve sadece sana aittir, bu kadarmı mazoşistsiniz?.....Pardon kürtajı ne alaka soktun araya şark kurnazı seni?

bedenime kimse karışamaz,sen hemen tarla bağ bahçe işlerini sokuyorsun,islamda bedenin emanettir,emanete hıyanette yoktur,kürtajı sokmam sizin beden özgürlüğünden tek anladığınız odur diyeydi.

Sitelerde Paylaş

Allah'ı Cebrail ve tayfası var etmiş. Aşağıdaki ayette de Muhammed'e soruyu soran Cebrail'dir.

Zuhruf/45: Senden önce gönderdiğimiz elçilerimize sor: Rahmân'dan başka kulluk edilecek ilahlar var etmiş miyiz?

NASIL SORABİLECEĞİZ BU AYET AKIL İŞİ FALAN DEĞİL.BUNA MÜSLÜMAN BİLE GÜLER

Başlık olarak açmak istiyordum bunu herhangi bir karacahil bile yazamaz diye..

ZUHRUF-45.Senden önce gönderdiğimiz elçilerimize sor: Rahmân’dan başka kulluk edilecek ilâhlar var etmiş miyiz?

Bırakın bir tanrıyı akıllı bir insan bile bu ayeti gönderir mi?

Muhammed gerçekten yaşamış olsaydı bu ayette gelmiş olsaydı..Elindekini atar sen benimle dalgamı geçiyorsun derdi mutlaka..

Bu kısacık ayette üç aşama tuhaflık vardır.

Birincisi senden önce gönderdiğimiz elçilere sor diye yazmasıdır.Kuranda yazan bu ayete göre kuranda yazan önceki dediği Ali İmran soyuyla konuşmak mümkünmüdür?Binlerce yıl önce ölmüş bulunanlara nasıl soru sorulabilecektir.Böyle bir ayet olabilirmi? Tanrıyı bir kenara bırakırsak bir insan bile böyle anlamsız bir cümle kurabilirmi?Bu cümleyi Kuranı tercüme edenler ve din adamları nasıl itiraz etmezler.

Onlara göre biz Nuh a bu soruyu nasıl sorabiliriz.Ölmüş insanlara sor bakalım diyebilirler mi aklı olanlar.

İkincisi Kuranda geçen Allah isimli ilahın yaratıldığının söylenmesidir.Var etmek yaratmak anlamına gelir. Sözü söyleyen her kim ise Allahı yarattığını iddia etmektedir.Allahı var eden kimdir?

Yaratılış inancına göre herkesin bir yaratanı olması gerektiğinden Allahın yaratılması kaçınılmazdır.

Dindarların ve dinlerin savunduğu yaratılışçılığın kendini nasıl çürüttüğünü açıklayalım.

Yaratılışçılar gibi düşündüğümüzü varsayarak bunun nasıl olduğunu açıklayabiliriz.

Yaratılış düşüncesi mutlaka her şeyin bir yaratıcısı olduğunu savunan bir düşüncedir.

Bu varoluş düşüncesine göre hiçbir şey kendiliğinden oluşamaz

Bu görüşe göre her şeyi yapan ve yaratan bir şey olması zorunlu olduğuna göre

Öyleyse Tanrı da kendiliğinden oluşamaz.

Yaratılışçılığa inandınız mı yada savundunuz mu,

Tanrının da bir Tanrı tarafından yaratılmak zorunda olduğunu savunmak zorunda kalıverirsiniz.

Öyleyse Tanrıda kendiliğinden oluşamaz.Mutlaka onunda bir yaratıcısı vardır.

Yaratılışçılığa göre yaratanında bir yaratıcısı olmak zorundadır.

Bu görüşü savunduğunuzda Her yaratanın bir yaratıcısı olması gerektiği sonucuna ulaştırır.

Hayır diye itiraz ederseniz..Onu kimse yaratmadı Tanrı kendi kendine oluştu diye söylerseniz.

Her şeyin bir yaratıcı tarafından yaratılması görüşünü imha edersiniz.

Ortada savunduğunuz görüş diye bir şey kalmaz.

Kendi savunduğunuz görüşü kendiniz çürütürsünüz.

Çünkü size göre hiçbir şey kendiliğinden oluşamaz.Bunu siz söylüyorsunuz.

Böyle bir düşünce anlamsızlaşır.Tanrının Dedesi babası torunu olması gibi sonuçlar çıkar.

Bu böyle 10 sayısının 3 bölünememesi (10/3=3,3333333 ) gibi sürer gider.

Yaratılışçılığı ne kadar savunurlar ise savunsunlar sonuçta piramit in en üstünde ki bir şeyin kendiliğinden oluşması kaçınılmazdır.Sonuçta ,mutlaka tanrı veya tanrının babası yada onun babası.Evren veya canlılar.Mutlaka bir şey kendiliğinden oluşmak zorundadır.Yaratılmak zorunluluğu yoktur.Buda bizi canlıların oluşması için uygun şartlar oluştuğu zaman var olduğu görüşünün doğruluğuna ulaştırır. Bir şeyin mutlaka bir yaratıcısının olmasının şart olmadığı kabul edilmek zorunda kalınır.Yaratılış düşüncesine inanan dindarlar Allah bir dir derler ama ALLAH ı Allah ın bir YARATICI sının YARATMAK zorunda olduğunu savunduklarını anlayamazlar.

Üçüncüsü anlamsız ve böyle ne olduğu bile anlaşılmayan ayetlerin yeraldığı kitabı tanrıdan gelen kitap olarak söyleyerek insanların kandırılmaya çalışılmalarıdır.Birçok kısmı Tevrat taki Musa firavun,Yusuf,İbrahim,lut,şuayb gibi Ali İmran ailesinin tekrar tekrar anlatılmasından ve Araplarda 1000 yılından önceki zamanda yaşanmış savaşları ve günlük yaşantıyı anlatmaktan oluşan bir kitabı tanrıdan gelme diye açıklanmasıdır.Bu mudur her şeyi bilen her şeyden üstün olan Allahın gönderdiği ayet.Bu ayet Allahtan gelmedir diye söylemek tanrıya hakaret etmek değimlidir?

Kuran Arapların kendilerine bir tarih ve Anayasa oluşturma çabalarından başka bir şey değildir.Allah la alakasının olmadığını çok kolayca anlayabilirsiniz.İnsanların yönetenler ve zenginler sınıfı için kolayca ölüme gidecek ve savaşacak yöntemler geliştirmişlerdir.Kutsal bir varlığa yakıştırılamayacak Köle cariye Fuhuş,Savaş ganimeti ve yağmayıda Allah istiyor şeklinde açıklayarak yasallaştırmışlardır.

Arap olmayan Osmanlı imparatorluğu Arapların felsefesini neden kabul etmiştir.Halk Allahtan gelen emirdir veya Allah böyle istemektedir diye söylendiğinde itiraz etmeden istenilene uymaktadır.Bu yönetim tarzıyla insanları yönetmek oldukça kolay olmaktadır.Kolayca savaşa ve yağmaya giden askerler bulunabilmekte ve şehit masalıyla kolayca ölmek istemektedirler.İslam sayesinde insandan çok etten bir robot yaratmış olmaktadırlar. Köle cariye ve savaş ganimeti yasal zemine oturtularak yararlanılmıştır.Yöneten sınıfı maddi gücünü kullanarak çok adet kadınla yaşamaya başlamış bunun yanında karısı ve çocuklarından çekinmeden Allahın emri olan cariyelerinide konaklarına sokabilir olmuşlardır.Başkasının malını karısını kızını ganimet diye Allahın izniyle almak hepsinin hoşuna gitmiştir.

Sitelerde Paylaş

Misalle olmuyor ki bu işler o zaman benim yazdığımda misaldi diyelim :)

Bak başka bir örnek;

Kutanku insanı yaratır ve Allah a insana secde etmesini ister ama Allah kabul etmez. ben insandan üstünüm der. Kutanku Allah a git buradan der. O da gör bak insanı nasıl sapıtacağım der ve kızgınlıkla çeker gider. Sonra Allah sizi saptırmaya çalışır ve bunda da çok başarılı olur.

Kutanku da insanın cehaletine öfkelenir ve gereğini yapmak için sabırla hesap gününü bekler. Hesap günü, Allah'ın, Muhammed'in, Musa'nın, İsa'nın ve sizler gibi takipçilerinin yerinde olmak istemezdim.

Misal olsun :)

şimdi sahiden benim yazdığım misallerden elde var sıfır mı anladın?

Sitelerde Paylaş

bedenime kimse karışamaz,sen hemen tarla bağ bahçe işlerini sokuyorsun,islamda bedenin emanettir,emanete hıyanette yoktur,kürtajı sokmam sizin beden özgürlüğünden tek anladığınız odur diyeydi.

Mechule ibretliksin, yazık sana, :) O pis arap öğretisine, kendini bedenini bile isteye köle etmek nasıl bir aşağılamadır kendine :)
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...