Jump to content

Cin,Ruh vs.vs.

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, şuan sanırım kapma yaşımda olduğum için her anlatılanı dinliyorum (dinlememeye özen gösterdikçe) beynimi abuk subuk programlamış oluyorum. Az önce dışarıdaydım arkadaşlar anlattılar o bu şu çok saçma geliyor bir yandan bir yandan da neden bilmiyorum korkuyorum. Bana ayak üstü NLP uyguladılar resmen.. Güzel bir telkin dokümanı oluşturmak lazım. Ateist olmayı güçlendirecek ve bu konuları dinlesen dahi inanmayacağın bir şeyler olması gerekiyor. Bu konuda bana ruhlar aleminin olmadığına dair söylemek istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz. Onun dışında da eklemek istedikleriniz varsa ekleme yapabilirsiniz.. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim..

Not: Sitede 3 harfli arama yapamıyorum, konu var mı bilemiyorum varsa kusura bakmayın..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Merhaba arkadaşlar, şuan sanırım kapma yaşımda olduğum için her anlatılanı dinliyorum (dinlememeye özen gösterdikçe) beynimi abuk subuk programlamış oluyorum. Az önce dışarıdaydım arkadaşlar anlattılar o bu şu çok saçma geliyor bir yandan bir yandan da neden bilmiyorum korkuyorum. Bana ayak üstü NLP uyguladılar resmen.. Güzel bir telkin dokümanı oluşturmak lazım. Ateist olmayı güçlendirecek ve bu konuları dinlesen dahi inanmayacağın bir şeyler olması gerekiyor. Bu konuda bana ruhlar aleminin olmadığına dair söylemek istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz. Onun dışında da eklemek istedikleriniz varsa ekleme yapabilirsiniz.. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim..

Not: Sitede 3 harfli arama yapamıyorum, konu var mı bilemiyorum varsa kusura bakmayın..

Cin,ruh,peri vesair kabullerinin mevcut İslam anlayışına hangi kaynaklardan tebaruz ettiğini farkedebilirseniz,değil ürküp-korkmak

merak edip inceleyerek zevk bile almanız mümkün olur.

Sitelerde Paylaş

Anladigim kadariyla ben inanmak istemesem de cinlerle perilerle ilgili masallara inaniyorum, korkuyorum, birileri bana olmadigini soylesin inandirsin diyor...

Ben olmadığını söyleyeyim, düşünce ve ruh da maddenin ürünüdür, maddeden bağımsız bir ruh yoktur. İnsan bedeni de doğanın bir parçasıdır, biz öldüğümüz zaman da bir yere gitmiyoruz, biz bu evrenin bir parçası olarak yaşamaya devam ediyoruz, biz hep burdayız ve hiç bir yere gitmiyoruz

Sitelerde Paylaş

Bu konuda bana ruhlar aleminin olmadığına dair söylemek istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz.

Kafanı kuma göm!.

Onun dışında da eklemek istedikleriniz varsa ekleme yapabilirsiniz..

Bi daha da çıkarma.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim..

Ne demek, rica ederim..

Sitelerde Paylaş

Sen hala biliç altına yerleştirdiğin inançlarını atamamışsın. İnsan dine bulaşmaya görsün, bu senin suçun değil.
Sitelerde Paylaş

@ran99 bu istediğim cevaplardan biriydi

@AtheTurk aslında bunu şizofrenliğe dayandırıyorum ileriside delilik gibi görünüyor

@-inmanah- şu son zamanlarda çok etkileniyorum..

@şeytan katılıyorum. Çünkü ailede sürekli namaz kıl cumaya git baskı oluyor..

@BrainDamage 17 yaşındayım :)

Hepinize teşekkür ederim şuanda bir telkin oluşturuyorum kendime bitiminde paylaşırım. Yalnız bu telkin hepinizin bilinçaltında işlemeyecektir..

Sitelerde Paylaş

Bizim burada bir çocuk var. Anası babası tarikatcı , nurcu. Çocuk geceleri altına işiyor . Yok ruh gördüm , yok cin gördüm vesaire vesaire. Ayrıca kapma yaşın da geçmiş senin :D Ben 15 yaşındayım kaptığımı kaptım :) Mesela korkunu yenmek için belirli şeyler yapabilirsin. Aynaya bakmayla ilgili bir sürü söylenti duymuştum. Gece aynaya bakılmaz gibi , cinler gözükür gibi. Ben de o zamanlar yine ateisttim ama korkarsın yani :) Olmadığını bilirsin ama korkarsın. Karanlıktan kormak gibi... Her neyse gece 3 te kalktım. Gittim banyonun aynasına 15 dakika boyunca baktım. Işık da yok kendimi bile zor görüyordum. Ama o zaman korkumu yendim. Artık korkmuyorum. Bu ruh cin gibi şeylere bilimsel yönden bak. Çünkü tek doğru o...

Sitelerde Paylaş

Korkunu yenmenin yolu üstüne gitmektir. Korktuğun şeylerin üstüne git. Sen daha cin bile diyemiyorsun. Önce cin demeye başla, sonra cinlerle ilgili konuşmaya falan başla. Bak göreceksin ne cin gelecek ne de herhangi bir metafizik varlık. Ben mesela çok sinir olursam hem Allaha küfür ederim hem cine hem periye hem meleğe. Daha bugüne kadar bana uğrayan olmadı çok şükür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...