Jump to content

"Bazı Ateistlerin çok ahlaklı olabileceğeni savunuyorum"

Recommended Posts

• İleti 312
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki kadın napacak? kadına allah cok guzel vazifeler vermiştir eş olma anne olma toplumları inşa etme vazifesi nesiller yetistirme ilk ogretmen olma vazifesi annelere yani hanımlara aittir. o evinde oturup ümmedi muhammed icin hayırlı nesiller erdemli bilgili ve güçlü nesiller büyük adamlar yetiştirecektir. kocasına itaat edecek evinin isini gorecek kendiside namazı ile ilmi ile mesgul olacak ahiretine hazırlanacaktır

Sitelerde Paylaş

hülasa olarak sunları soyluyoruz :

kadının ve erkegin karısık olarak egitim gordugu egitim kurumlarında okumak erkegede kadınada haramdır

kadın ve erkegin ihtilat ettigi işlerde kadın ve erkekler bir arada çalışamaz

tramvay ve gemiler ve tiyatrolar osmanlı zamanında 1 perdeli idi. arada kadın ve erkek kısmı ayrılmıstı. bugunde oyle olmaldıır.

kadının evinde oturması zaruret harici dısarı cıkmaması vacibdir

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama çok edepsizsin .Bir bayan üzerine örtüsünü aldıktan sonra alışverişine de gider , komşusuna da gider , gerekirse de çalışabilir.

İslam bunu anlatır.

Senin bahsettiğin gericilik ve yobazlıktan başka bir şey değildir.

Belli ki şeytan sana yeni ayetler türettiriyor.Kendince yorumlamaya başlamışsın ayetleri.

Sitelerde Paylaş

ibni abbas radiyallahu anhın senediyle şöyle dedigini nakleder : allah mümin hanımlara ihtiyacları için dışarı çıktıklarında başlarının üzerinden cilbabları ile yüzlerini örtmelerini ve bir gözlerini açık bırakmalarını emretti

ve senedi ile ubeydeden bu ayetin tefsiri hakkında şunu nakletti : hanımlar ağızlarını ve yüzlerini kapatacaklar ancak sol gözlerini açık bırakacaklar

ve ibni sirinden senedi ile onun bu ayet hakkındaki tefsirini nakleder : başın yüzün örtülmesi ve bir gözün açık bırakılmasıdır

diğerleri ise şöyle dediler : belki emir yüzün tamamının örtülmesidir

ibni abbas radiyallahu anh den senedi ile bu ayetin tefsirinde şunu nakletti : yani yüzün örtülmesinde şiddetli olmak

ve gene ibni cerir mucahid ve katadeden de yüzün tamamını örtmenin farz olduguna dair tefsirler nakletti – tefsiri taberi –

bilinmelidir ki bu yüzün örtülmesi hususunda ihtilaf yoktur. Ancak tek gözmü açık kalsın yoksa tamamımı örtülsün ihtilaf buradadır. Bizim osmanlı memleketinde ise halk daha çok yüzün tamamını örtme kavli ile amel etmiştir. Gözü kapalı nasıl görebilir deeyenlere ise ince siyah tül olursa eger yuzde hem dışardan birisi göremez hemde o gözden dışarısı rahat gorulebilir.

Sitelerde Paylaş

peki kadın napacak? kadına allah cok guzel vazifeler vermiştir eş olma anne olma toplumları inşa etme vazifesi nesiller yetistirme ilk ogretmen olma vazifesi annelere yani hanımlara aittir. o evinde oturup ümmedi muhammed icin hayırlı nesiller erdemli bilgili ve güçlü nesiller büyük adamlar yetiştirecektir. kocasına itaat edecek evinin isini gorecek kendiside namazı ile ilmi ile mesgul olacak ahiretine hazırlanacaktır

İşte bu bitiriyor olayı cübüş, kadın eşine saygılı ve sevgili olacak, erkekte eşine saygılı ve sevgili olacak, hiçbirisi birbirinden üstün kabul edilemez, kadın ve erkek olarak birbirini tamamlayan iki insandırlar, hak ve hürriyet olarak ortak noktaları insan olmalarıdır..
Sitelerde Paylaş

Bir kadın sokakta niye mini etek giyer?

Bir kadın sokakta niye dar kot giyer?

Bana bu soruların mantıklı cevabını verin.

Sanamı kaldı insanların nasıl giyineceği konusunda yorum yapmak ? Ben hiç sokak ortasında mini etekle gezipte yiyişen bi kadın görmedim ama sokaklar TÜRBANLI faişelerden geçilmiyo ?

Sitelerde Paylaş

Birisi müslüman ım diyerek karşısındaki hiç tanımadığı insana gavat diyor,diğeri ateistim çok ahlaklıyım diyerek , hiç tanımadığı insanlara faişe diyor.

Demek ki bu işin inançla , inançsızlıkla alakası yok şekil a görüldüğü gibi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...