Jump to content

"Bazı Ateistlerin çok ahlaklı olabileceğeni savunuyorum"

Recommended Posts

İyi kız nasıl oluyormuş? Yine işi bacak arasına getireceğinizi bildiğim için soruyorum. Kara çarşafa yada tesettüre dolanıp yemediği halt kalmayanlardan bahsettiniz galiba? Sonuçta bunlar sizler gibi yobaz dindarların en yakınlarındaki şahıslardan çıkıyor nedense. Kötü kız nasıl oluyormuş sırf inanmıyor ama hiçbir dinselliği ahlak çerçesvesine koymayıp kendi ahlakının farkında olan,ve medeni diye ahlaksız mı oluyormuş?

İyi kız, mümin kızdır. Daha da iyi kız, örtünen mümin kızdır. Kafir olduktan sonra ister burkaya bürün, ister ömrünü bir bakire olarak geçir, yine de beş para etmezsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 312
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim tövbe edip günahlarımdan arınmak şansım olmadığı için her türlü ahlaksızlıktan itinayla kaçınıyorum.

Şimdi hangimiz daha ahlaklı?

Beni affedip vicdanımı rahatlatacak kimse yok çünkü.

Var; Devlet. Pişmanlık-af yasaları çıkar, sen de tevbe edip günahlarını bağışlatırsın.

Sitelerde Paylaş

Kişinin iç disiplini olmalı. Doğruyu yanlışı kendisi için ayırt edebilmeyi öğrenmeli, kendine hesap vermek zorunda olduğunu bilmeli.

En zoru budur. Pisliği yapıp yapıp Allah'a sığınmak ahlaksızlığın en büyüğü. Allah kim ki beni affettsin? O affetse ne olur, etmese ne olur.. Sen kendini nasıl görüyorsun, kendine nasıl hesap veriyorsun, yaptığını kendine nasıl açıklıyorsun, aslolan bu.

Kendisini yaratana kafa tutanlar, kendileri gibi yaratılmışların huzurlarında el-pençe divan bir şekilde kıyam edip af dilerler, bu acizlik, bu ne aşağılıklıktır böyle?!

Caner Taslaman da haltetmiş. O kim oluyor da "bazı" ateistlerin ahlaklı olabileceğini savunuyor?

Lütfediyor sanki küstah..

Kendine baksın o. Ateistin ahlakını savunmak onun gibi bir meczuba düşmemiş.

Şu kibre bakın hele! Sen kim oluyorsun da Caner Taslaman'a küstah diyebiliyorsun? Ondan daha mı zeki, daha mı alimsin?

Sitelerde Paylaş

Peki ben bunda çok fazla iğrençlik buluyorum, bir bebeği öldüren şahs tövbe ettimi allah affedebiliyor ve günahlarından arınıyor kişi, o bebeğin suçsuz günahsız olarak yaratıp birde bu pisliğe alet etmesi allahın iğrenç bir yaratıcı olduğunu göstermiyor mu? Bu bana affedilemez bir vahşet olarak gelir, bana bu algıyı veren de sizin tabirinizle allah sonuçta, allah suçlu burda ve allah hemi bu pisliği yaptıran hemi affeden.....saçmalardan seçmeler..

Bebek Allah'ın malıdır; isterse öldürür, isterse öldürtür. Kuzu kokoreç yer misin?

Sitelerde Paylaş

Bana göre ; din = ahlak , ahlak =din ifadesinin eşitsizlik olduğu halde eşitlik diye bilnçlerin altına yüzyıllardır bilinçli olarak yerleştirilmesi yüzünden mental bir sakatlığın esiri olduk. Bu sakatlık bizim hayatımızın her alanını etkiliyor.

"Dindar kişi ahlaklıdır. Ahlaklı kişi dindar ise ahlaklıdır." yargısının hüküm sürdüğü toplumlarda bireyler tarafından hayatın belli zamanlarında edinilen tecrubelerle bu yargının çoğu zaman hiç bir sağlam temeli olmadığı bizzat deneyimlense de , bu deneyimlerin gerçekliği "dinin gerçek anlamda yaşanmadığı" düşüncesiyle örtpas edilebiliyor. Bu da başka bir sakatlık...

Bana göre Ahlaklı olmanın dindar olmakla hiç bir ilgisi yok.

Temel gereklilik , dindar olmak değil "insan " olabilmektir. Birey insan olabilmeyi başardığında , ahlak kendiliğinden ortaya çıkar.

Çünkü ahlaklı olmak , dindar olmanın değil , insan olmanın gerekliliği/ sonucu dur...Birey ; insan olmayı başardığında , bu dünya gerçek bir cennete dönüşecektir...

Sitelerde Paylaş

bu din taciri herifin

"Bazı Ateistlerin çok ahlaklı olabileceğeni savunuyorum"

demesi ateistlere hakarettir. bu herifin ahlak anlayisi islami oldugu icin, yani kendisi ahlaksiz! oldugu icin böyle demekle, ateistlerin bir kisminida kendi y ahlaksizliginin yakinina cekmeye calismaktadir.

Sen onun niyetini anladın ama diğer ateistler salak onlar anlamaz. Bu uyarın işe yarayacak.

Sitelerde Paylaş

Akü reklamında mini etek giydirilir. Kadını düşürdüğünüz konuma bak. Kadını dansöz yapıp göğüslerine para takan pisliklersiniz. O göğüsler ananın çocuğunu emzirmesi içindir.

Hiç para takmadım ama senin hatırın için takacağım. Göğüslerle oynaşırken çocuğun için olduklarını hatırlamanı dilerim. :)

Sitelerde Paylaş

Dışardan hiçbir zorlama ile bireyler ahlaklı yapılamaz. Teizmin ahlak anlayışı salt dışardan zorlamadan ibarettir.

Teistlein ahlak anlayışları ''yapmam çünkü ahlaksızcadır'' şeklinde değildir, ''yapamam çünki ahlak izin varmez'' şeklindedir.

Nitekim en çok arzulanan, esas hedef cennete ahlak yoktur.Cenneti cennet yapan da budur.

Ahlak konusu herzaman teistlerin en güçlü propagandası oldu. Çünki teistler herzaman yalanların yanında oldu.

Ahlak ta en büyük yalan olarak teistelrin baştacı.

Doğru bireyler zorla ahlaklı yapılamaz peki insanların çoğu neden ahlaksız! Ben işin bu kısmıyla ilgileniyorum.

Diyebilirsin "kime neye göre buna karar veriyorsun?" diye.

Mesela buradaki birçok üye kendini ahlak timsali görüyor olabilir. peki kime ve neye göre?

Ateizme'göre mi, İslam'a göre mi, Sosyolojik genel kriterlere göre mi insanlar ahlaklı ya da ahlaksız oluyor?

Mesela İslamda çok eşliliği ( -ki tek eşlilik tavsiyedir ayetle sabittir) dilinize dolarsınız, buna ahlaksızlık diyorsunuz da günümüz toplumunda "illegal çok eşliliğe", "sayısız evliliğe ve boşanmaya" ,"eşcinselliğe" vs vs neden ahlaksızlık demiyorsunuz? Hangi kriterler sizi daha ahlaklı yapıyor Nihil?

Sitelerde Paylaş

Genel anlamda konu arkadaşların katılımıyla iyice dallanmış budaklanmış.(fırsat buldukça gelebiliyorum foruma).

Başlıkta belirttiğim gibi bazı değerler açısından bazı ateistler ahlaklı olabiliyor. Foruma gelmeden önce de geldikten sonra da böyle insanlarla tanıştım,hatta yakın akrabalarım var. Onlara bir iş verildiğinde gerçekten işlerini sağlam yapıyorlar, toplumsal olaylara duyarlılar vs.. Bunlar takdir edilecek davranışlardır. Ancak bunlar yeterli midir tartışılır?

İşin diğer boyutuna bakarsak, günümüz toplumunda müslüman diye geçinip,bunu kalkan olarak kullanıp her türlü pisliği yapan mahluklar da var. Bunu kimse inkar edemez. Müslüman kardeşlerimiz de bu kötü gidişi görmekteler. Fakat bu İslam'ın değil şahısların sorunudur. Ateistlerin gözünde her müslüman birmidir bilemem. Benim gözümde her ateist bir değildir.

Tüm toplumlarda ateistler eski testlerdir genellikle. Yani daha çocukken dini ahlaki temeller üzerine yetişmişlerdir. Şimdi sahip oldukları ahlak ilkeleri belki de Din'den kaynaklanmaktadır. Bu olasılık daha ağır basmakta. Tabiki tartışmaya açık.

Sitelerde Paylaş

Tüm toplumlarda ateistler eski testlerdir genellikle.

Yani daha çocukken dini ahlaki temeller üzerine yetişmişlerdir.

Şimdi sahip oldukları ahlak ilkeleri belki de Din'den kaynaklanmaktadır.

bu barışçıl bir misyonerlik-dine çağrı yöntemidir.

bunları yemiyoruz..

yiyenler ise ateist görünümlü -aslında ne idüğü belirsiz -bunalımlı zavallılardır.

ayrıca bir sürü din,mezhep..

ve sapık tarikat -imanlı var.

dini oluşumlar tımarhanedeki deliler gibidirler.

birbirlerini deli-yalancı olmakla suçlarlar.

ve bir tek kendileri doğru ve akıllıdır.

bakkaldan elma seçer gibi bir dinsel hizmete girmek..

bu tam bir kumar.

seni tarikate getirenler, ilk olumsuzlukta ortadan kaybolacak veya tekmeyi basacaktır..

dinlerde her insan kendi bacağından asılır.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu barışçıl bir misyonerlik-dine çağrı yöntemidir.

bunları yemiyoruz..

yiyenler ise ateist görünümlü -aslında ne idüğü belirsiz -bunalımlı zavallılardır.

ayrıca bir sürü din,mezhep..

ve sapık tarikat -imanlı var.

dini oluşumlar tımarhanedeki deliler gibidirler.

birbirlerini deli-yalancı olmakla suçlarlar.

ve bir tek kendileri doğru ve akıllıdır.

bakkaldan elma seçer gibi bir dinsel hizmete girmek..

bu tam bir kumar.

seni tarikate getirenler, ilk olumsuzlukta ortadan kaybolacak veya tekmeyi basacaktır..

dinlerde her insan kendi bacağından asılır.

öyle bir niyetim yok. Misyoner de değilim. Sadece tespitlerimi yazıyorum,kabul edilir veya edilmez.

Sizler çocukluktan itibaren bu toplumda yetiştiniz. Eğer İslamdaki bazı uygulamalar size ahlaksızca vs geliyorsa kendi ahlak ilkelerinizi nereden kazandığınızı bir sorgulayın. Bu toplumu İslam bir arada tuttu ama şimdi .....!

Sitelerde Paylaş

öyle bir niyetim yok. Misyoner de değilim. Sadece tespitlerimi yazıyorum,kabul edilir veya edilmez.

Sizler çocukluktan itibaren bu toplumda yetiştiniz. Eğer İslamdaki bazı uygulamalar size ahlaksızca vs geliyorsa kendi ahlak ilkelerinizi nereden kazandığınızı bir sorgulayın. Bu toplumu İslam bir arada tuttu ama şimdi .....!

Toplumu İslam falan ayakta tutmuyor, insanların yine kendisi ayakta tutuyor. Bütün ahlak kurallarını insanlar icat etmiştir, buradan dinlere girmiştir ama kaynak insandır yine.

Sitelerde Paylaş

Toplumu İslam falan ayakta tutmuyor, insanların yine kendisi ayakta tutuyor. Bütün ahlak kurallarını insanlar icat etmiştir, buradan dinlere girmiştir ama kaynak insandır yine.

Kaynak senin genlerindir. Genlerin sana ne emrederse sen onu yapan bir robotsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...