Jump to content

Türkiye de ateist, agnostik, deist sandigimizdan fazlami

Recommended Posts

Guest ateizmlight

bence sandığımızdan fazla çünkü konuşmaya korkuyorlar bir kaç gün önce bir arkadaşımla konuşuyordum aklıma gelmezdi deist olabileceği

dinle ilgili genel bir saçmalık söyledim beraber güldük sonra kurandan bahsettik oda saçma diyor oda inanmıyordu,ama ben ona bu yaklaşımda bulunduğum için ben deistim diyebildi diğerlerinin yanında susuyor çünkü psikolojik bir baskı var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gay olmak utanılacak bişeymi?

Konu bambska yazacaklarim konuyu dagitmak gibi olacak ama senin bu sorun üzerine cevap vermek zorunda hissettim kendimi.

Gay olmak utanılacak bişeymi? Övünüleek bir sey mi?

Genellikle gayligi ya da amiyane tabiri ile ibneligi travesti olup fuhus sektöründen para kazanalarla karistiriyor cahil halkimiz ama allahtan senin benim gibi alimler var da isin dogrusunu onlara ögretecegiz.

Atiyorum ya da atmiyorum sanirim bir yerlerde kabullenmissin ki Integral sana ibne demis ki cok ayip etmis simdi senin o naif kalbinde kirilmistir sanirim. Yani gercekten bende merak ediyorum gaylik ayip bir sey mi Cervantes? Mesela baban kardeslerin ya da bir gun cocuklarin olsa ibne olsun ister misin bunun ayip bir yani yok degil mi?

Yanlis anlama kesinlikle homofobik degilim hatta ne arkadaslarim oldu hayatta cok ibneliklerini gördüm pardon bu isin mecazi kismi ama yinede integral cok ayip ediyorsun bak neyse bir daha yapma ortada ayip bisey yok.

Konuya dönecek olursak evet Türkiye'de agnostik, deist, panteist cok özür diliyorum ateist bile sanilandan cok fazla. Ama ibneliklerinden söyleyemiyorlar. Hatta çok ileri gitmeyelim biz bile sanal alem ateistleriyiz, gerçekte kendimize zarar gelmeyecegini bildigimiz 3-5 kisi diinda kimse bilmez ateist oldugumuzu. Kendim icin demiyorum ben yurt disindayim aslanlar gibi kukruyorum burda ama eninde sonunda kürkcü dükkanina dönüyoruz o yüzden burda bile temkinli olmak zorunda kaliyoruz.

Umarim bize yapilan bu baskiyi gün gelip müslümanlara ödetecegiz, onlarda birgün müslüman oldugunu söylemeye korkar olacaklar gizli gizli internet köselerinde birbirinin gazini alacak sanal MHMD'ler bekleyecekler.

Yok ya hayali bile güzel geldi ama serumu bulunmamis virus gibi bunlarin tedavi sansi yok ...

Sitelerde Paylaş

Çoğu nonteist sosyal yaşamında müslüman taklidi yapıyor. Çoğu zaman iki nonteist aynı ortamda birbirinden bile habersiz olabiliyor. Bu dinsel ve toplumsal baskının sonucudur. Ancak internet gibi ortamlarda birey gerçek kimliğini açık etmeden görüşünü rahatça yazabiliyor veya linkteki gibi durumlarda görüş belirtebiliyor. Düşünce özgürlüğünün olmadığı ülkemizde bu durumun olması olağandır.

Bu ülkede laik olduğunu rahatça söyleyebilenler var ancak şeriatçı olduğunu söyleyebilenler yok, al sana düşünce özgürlüğü.

Beğenmediğiniz akepe sizlere anayasal güvence veriyormuş ama şeriatçılara güvence-müvence yok, anayasal zindanlar var.

Sitelerde Paylaş

10 yillik Akp iktidarindaki yobazlasmaya tepkili olan ve dinden uzaklasanda cok var, milleti dindar yapacagiz derken birsürü insani dinden uzaklastiriyorlar, dinin gercek yüzünü gören insanlar, korkuya kapiliyor ve dine cephe aliyor, yani bizim yapamadigimizi akp istemeden yapiyor.

Ben de bunu diyorum işte, akp gibi İslamcı geçmişi olan partiler ateistlerin işine geliyor.

Sitelerde Paylaş

Türkiye de teist olmayanlarin cok ufak bir marjinal grup oldugunu saniridim ama sanirim öyle degil gercekten. Bu kaniya nasil vardim; Hürriyet in sayfasinda bir futbolcunun Islamdan Budizme gectigi haberinin altindaki okuyucu yorumlarindan.

Islam karsiti yazanlar hep begenilmis, islam yanlisi olanlarin yorumlari büyük oranda begenmedim olarak oylanmis. Hemde az buz degil yüzlerce oy kullanilmis bazi yorumlara.

Acaba bu Hürriyet sitesini okuyan ziyaretci profilimi yoksa genele mal edilebilir mi?

Link Burada :http://www.hurriyet....ol/21556964.asp

Beğeni ile Paylaşmak ile tekil bir yargı çıkartmak okadarda mümkün değil.

Facebookta beğen sekmemiz var ama bir paylaşımı beğenmediğimizde beğenmeme sekmesi yok Mecburi beğencez..

Yorumlara gelince genelde işi olmayan kafası karışık kısımlar yazıyor. Özelliklede milli yada dini bir video paylaşımıysa değme gitsin delinin biri kuyuya taş atıyor dünyanın akıllısı toplanmış tartışıyor..

Dikkat ettiğinizde bazı durumlar beraberinde bazı ilgisizlikleri getirmiş...

Facebook beğen Google+ twiter takip gibi yapılarda insan tek yönde gidiyor. Bir derecelendirme yok.

işin kötüsü derecelendirme yapılsada kimse doğru dürüst ilgilenmiyor.

Sektörde ister istemez insan yönetimini yapmak zorunda kalıyor...

Yazıyı beğenenler yazıyı ne içim beğendi videoyu paylaşanlar ne için paylaştı çoğu ne açıklama yapıyor nede puanlıyor.. Biraz araştırın göreceksiniz bir şarkı paylaştığınızda sizin paylaştığınız şarkının ne olduğuna bile dikkat etmiyorlar :)

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede laik olduğunu rahatça söyleyebilenler var ancak şeriatçı olduğunu söyleyebilenler yok, al sana düşünce özgürlüğü.

Beğenmediğiniz akepe sizlere anayasal güvence veriyormuş ama şeriatçılara güvence-müvence yok, anayasal zindanlar var.

Türkiye'de laik olduğunu rahatça söyleyebilenler varsa bu akp'den önce de vardı. Kaldı ki konu akp veya başka bir parti değil.

Şeriatçı olduğunu söyleyenlerde var hatta el kaide'ciler serbest kaldı hiç mi haber izlemiyorsun (?) Hamas terör örgütü değildir diyen bir başbakan var bu ülkede...

Ayrıca anayasa ile şeriat kelimesinin aynı cümlede kullanmak gerçekten ironik.

Kalkmış bir de şeriatı ve yanlılarını madur gösterip utanmadan düşünce özgürlüğünden bahsediyorsun. Yüzsüz.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de laik olduğunu rahatça söyleyebilenler varsa bu akp'den önce de vardı. Kaldı ki konu akp veya başka bir parti değil.

Şeriatçı olduğunu söyleyenlerde var hatta el kaide'ciler serbest kaldı hiç mi haber izlemiyorsun (?) Hamas terör örgütü değildir diyen bir başbakan var bu ülkede...

Ayrıca anayasa ile şeriat kelimesinin aynı cümlede kullanmak gerçekten ironik.

Kalkmış bir de şeriatı ve yanlılarını madur gösterip utanmadan düşünce özgürlüğünden bahsediyorsun. Yüzsüz.

Bak, kendi klavyenle itiraf ettin. Demek ki neymiş? AKP ile birlikte laiklik yanlısı eylem ve söylemlerinize müdahale edilmemiş. Hala daha sokaklara çıkıp "Kahrolsun şeriat", "Türkiye laiktir, laik kalacak" diyebiliyormuşsunuz.

ancak

bırakın karşı tarafa ilenmeyi, putunu sevmediğinizi dahi söyleyemiyorsunuz. Söylerseniz, put şeriatının mahkemelerine şikayet edilir ve putçu mücahitler tarafından linç edilirsiniz.

Türkiye'de laikçiler içeri alınmıyorlar ancak laiklik karşıtı (şeriatçı) olanlar içeri alınıyorlar.

Daha düne kadar;

Putunuz ve saz arkadaşları eleştirilemiyorlardı.

Çocuklar, TC medreselerinde pagan ayinlerine sokuluyor, kemalist militan olarak yetiştiriliyorlardı.

Halen daha insanlardan haraç (vergi) alınarak, anayurdunuz dört baştan putlarla örülmeye devam ediyor.

ancak

"mağdurum da mağdurum" diyenler yine sizler oluyorsunuz!

Vay arkadaş, bu ne yüzsüzlüktür böyle?!

Sitelerde Paylaş

Bu gece iş yerinde çalışan işçilerle sohbet ediyordum. Konu geldi dayandı din bezirganlığına yobazlığa... İhsan Eliaçık' ın bir röportajında anlattıklarını ortaya attım ki ortalık bir karışsın bakalım neler söyliyecekler.

Hakir gördüğümüz, cahil gördüğümüz, asgari ücretle çalışan, ilkokul mezunu iki işçi (orda dört kişiyiz)

Biri dedi ki eğer islamı kabul ediyorsan herşeyini kabul edeceksin. Muhammed' i kabul edeceksin, Muhammed' in hendek savaşında kuyularda canlı canlı astığı insanları kabul edeceksin, evlendiği kadınları kabul edeceksin eğer müslümansan Muhammed' i kendine peygamber seçiyorsan Muhammed' in hayatınıda kabul edeceksin islamın herşeyini kabul edipte.

-Yaa olurmu öyle şey Muhammed öyle şey yapmamıştır diyemezsin dedi.

Diğeri de sözünü tamamladı; Allah var bunu herkes kabul ediyor, ama bu Muhammed işi yaş.

İlk başta amacım eğlenmekti, yaptığıma üzüldüm.

Demek ki insanları tanıyamamışım.

Kendimi tek ve farklı zannetmişim.

Hayatımda hiç deist olan biriyle karşılaşmadım. Karşılaştım da Ateist olamayacak kadar tembel olanlarla karşılaştım. Hiçbir argümanı olmayanlarla karşılaştım. Ciddiye almadım.

Deizmi ve deistleri hiç anlamamıştım, bu gece anladım.

tarihinde execute tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak, kendi klavyenle itiraf ettin. Demek ki neymiş? AKP ile birlikte laiklik yanlısı eylem ve söylemlerinize müdahale edilmemiş. Hala daha sokaklara çıkıp "Kahrolsun şeriat", "Türkiye laiktir, laik kalacak" diyebiliyormuşsunuz.

ancak

bırakın karşı tarafa ilenmeyi, putunu sevmediğinizi dahi söyleyemiyorsunuz. Söylerseniz, put şeriatının mahkemelerine şikayet edilir ve putçu mücahitler tarafından linç edilirsiniz.

Türkiye'de laikçiler içeri alınmıyorlar ancak laiklik karşıtı (şeriatçı) olanlar içeri alınıyorlar.

Daha düne kadar;

Putunuz ve saz arkadaşları eleştirilemiyorlardı.

Çocuklar, TC medreselerinde pagan ayinlerine sokuluyor, kemalist militan olarak yetiştiriliyorlardı.

Halen daha insanlardan haraç (vergi) alınarak, anayurdunuz dört baştan putlarla örülmeye devam ediyor.

ancak

"mağdurum da mağdurum" diyenler yine sizler oluyorsunuz!

Vay arkadaş, bu ne yüzsüzlüktür böyle?!

Atatürkçü / Kemalist olduğumu nerden çıkardın? Saçmalamaya devam etmişsin. Düşünce özgürlüğü akp iktidarı döneminde ne kadar ayaklara düştü tüm dünya görüyor. AB'ye girmek için yırtınan akp ab ilerleme raporlarında insan hakları ve düşünce özgürlüğü kapsamında hep kırık not alıyor.

Şeriatı savunan kişiye saygı duymam. Çünkü şeriat tüm toplumun sosyal yaşamını derinden olumsuz olarak etkileyen insan haklarına ve düşünce özgürlüğüne aykırı bir yönetim biçimidir.

ayrıca vergi arttırımı, devlete ait kuruluş ve taşınmaz malların satılması akp iktidarı döneminde rekor kırmıştır.

Ülke kaynaklarını çatır çatır satan yine bu hükümet.

Ek olarak konuyu saptırma. Konu Türkiye'deki nonteist sayısı ve içinde bulundukları durumdur.

Sitelerde Paylaş

Ne o, liboş musun yoksa?

AKP döneminde ne olmuş da düşünce özgürlüğü ayaklara düşmüş? Takrir-i Sükun kanunu falan çıkmış da bizim mi habarımız olmamış?

Şeriata saygı duymadığına şaşırmadım. Saygı duysaydın müslüman olurdun zaten ancak düşünce ve ifade özgürlüğünden bahsedebilmen için, şeriat dahil her görüşe açık olacaksın.

Devletin de, ülkenin de canı cehenneme. Devletle bir işim olmadığı, vergi vermediğim için istediği kadar devletin malını satsın, yesin, sizin gibi kerizlere de vergi üzerine vergi bindirsin, ooooohh canıma değsin.

Sitelerde Paylaş

Ne o, liboş musun yoksa?

AKP döneminde ne olmuş da düşünce özgürlüğü ayaklara düşmüş? Takrir-i Sükun kanunu falan çıkmış da bizim mi habarımız olmamış?

Şeriata saygı duymadığına şaşırmadım. Saygı duysaydın müslüman olurdun zaten ancak düşünce ve ifade özgürlüğünden bahsedebilmen için, şeriat dahil her görüşe açık olacaksın.

Devletin de, ülkenin de canı cehenneme. Devletle bir işim olmadığı, vergi vermediğim için istediği kadar devletin malını satsın, yesin, sizin gibi kerizlere de vergi üzerine vergi bindirsin, ooooohh canıma değsin.

Hangi ülkede yaşıyorsun T.C olduğundan emin misin? Akp döneminde ne olup bittiğini bilmiyorsan ajansları takip etmiyor olmalısın ya da körü körüne bağlı olduğun ideolojiik bakış açın gerçekleri görmemene neden oluyor.

O kadar cahilsin ki vergi vermediğini söylemişsin. Bu ülkede vergi vermeyen kişi neredeyse yoktur. Eğer şuan bu forumda bu mesajları yazıyorsan bir bilgisayara ya da telefona ve internete sahipsin demektir. Devlet bunların tümünden vergi alır. Eğer çıplak gezmiyorsan üzerindeki elbiselerde ve tükettiğin tüm ürünlerden vergisi devlet tarafından kesilir. Normalde 100 liralık malı 125 alırsın çünkü alırken vergisini peşinen ödersin. ÖTV, KDV vb. vergileri hiç duymadın mı? Tükettiğin su ve elektirik için bile vergi ödüyorsun.

Vergi vermiyormuş zır cahil...

eğer vergi verdiği için vatandaşlar keriz ise sende kerizin tekisin bunu unutma.

Vergi vermek sadece vergi dairesine gidip ödeme yaparak olmaz.

tarihinde Hizip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gecen yemekte arkadaşlarla Innocence of Muslims filmini konuşuyorduk. 10 kişiye yakın insan vardı. Hiç biri de filmdeki olayların hadislerde yer aldığını bilmiyormuş. Filmdeki olayları ve hadisteki bazı olayları tek tek anlattım herkes ilgi ile dinledi. Çoğu kişi için peygamberin önemi yok. Çevre baskısı ve inanma ihtiyacı nedeniyle nasıl bir tanrıya inandıklarını kendileri de bilmiyor.

Neyse sormadım farzedin zira müslümanların hoşgörüsüne kurban gitmiş ve yasaklanmış galba... tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şahsi fikrim yapılan araştırmalar vs Ateist agnostik deist dinsiz vs Yaklaşık %15 i rahat bulur.

Tabi birde agnostik olup deist olup müslümanlıkla alakası olmadığı halde bilgisizliğinden kendisİni müslüman zannedenler varki o zaman yüzde epey yükselir.

Sitelerde Paylaş

Hangi ülkede yaşıyorsun T.C olduğundan emin misin? Akp döneminde ne olup bittiğini bilmiyorsan ajansları takip etmiyor olmalısın ya da körü körüne bağlı olduğun ideolojiik bakış açın gerçekleri görmemene neden oluyor.

O kadar cahilsin ki vergi vermediğini söylemişsin. Bu ülkede vergi vermeyen kişi neredeyse yoktur. Eğer şuan bu forumda bu mesajları yazıyorsan bir bilgisayara ya da telefona ve internete sahipsin demektir. Devlet bunların tümünden vergi alır. Eğer çıplak gezmiyorsan üzerindeki elbiselerde ve tükettiğin tüm ürünlerden vergisi devlet tarafından kesilir. Normalde 100 liralık malı 125 alırsın çünkü alırken vergisini peşinen ödersin. ÖTV, KDV vb. vergileri hiç duymadın mı? Tükettiğin su ve elektirik için bile vergi ödüyorsun.

Vergi vermiyormuş zır cahil...

eğer vergi verdiği için vatandaşlar keriz ise sende kerizin tekisin bunu unutma.

Vergi vermek sadece vergi dairesine gidip ödeme yaparak olmaz.

AKP döneminde ne olduğunu bilmiyorum işte, n'olmuş? Takrir-i Sükun falan mı olmuş?

Sizin gibi zırtapozların buralarda atıp tutmalarına bakılırsa, hiç öyle bir şey olmuşa benzemiyor.

Ben aldığım ürünün KDV'si dışında vergi ödemem.

Öyle evim, arabam var diye vergi (haraç) dairesine gidip haraç (vergi) vermem.

Sitelerde Paylaş

Ben aldığım ürünün KDV'si dışında vergi ödemem.

Evet kerizliğini kabul ettin ama cahilliğini de kabul ettireceğim sana.

Kullandığın internetin faturasına bak KDV hariç kaç kalem kesinti var iyi incele.

Kullandığın cep telefonundan ve konuşmalarından kdv hariç bir çok kesinti (vergi) alınır. Örneğin belli periyotlarla telsiz vergisi ödenir.

Kullandığın elektirik ve su hizmetlerinin faturalarına bak ey cahil. KDV dışında kaç kesinti var bak bakalım.

Örneğin elektirik faturasında; Enerji fonu, TRT payı, Belediye tüketim vergisi ödüyorsun.

Hani KDV hariç başka vergi ödemiyordun(?) Vergi sadece vergi dairesinde ödenmez öğren.

Ayrıca biz burada konuşabiliyorsak bu akp sayesinde değildir. Bu sitenin sunucusu ABD'de bulunmaktadır ve bu sitedeki yasal işlemler ABD yasalarına tabidir.

Eyy cahil bilmiyorsan sus adam sansınlar.

Sitelerde Paylaş

Vay be, iki iletimi alt alta koyup beni fena halde göz* ettin, kahrımdan ölesim geldi lan.

Ben sizin gibi kendimi devletin kulu olarak görüp devlete huşu ile vergi (haraç) ödemem. Vergi ödemem amaç değil, sonuçtur. Bir ürün alıyorsam, sizin gibi kerizler gibi vergi (haraç) verme meraklısı olduğum için değil, ürünü almak istediğim içindir, anladın mı benim kereviz kafalı keriz kardeşim?

İnternet, su, elektrik faturası ödediğimi de nereden çıkarıyorsun?

Kullandığım cep telefonu? Benim niye haberim yok?

AKP, Takrir-i Sükun mu ilan etmiş, ne yapmış bir deyiver hele.

Ayrıca

AKP, sizin düşünce ve ifade özgürlüğünüzü kollayan ABD'nin müttefikidir, bre gafil!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...