Jump to content

Richard Dawkins evrenin bir yaratıcısı olup olmadığını bilmediğini söylüyor.

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu adam kıvırıyor. genlede insanların özelde dindarların hiç te aptal olmadığını yeni farketmiş.. eh bize de günaydın demek düşer...

günaydııııınnn..

Sitelerde Paylaş

Agnostik görüşü saçma ve zayıf bulan ateistlerin öncelikle niye zayıf ve saçma bulduklarını bilimsel olarak bize açıklaması gerekir.

Laf ola saçma buluyorum demek cehalettir.

Peki ben açıklasam sen anlayacak mısın?

Agnostikler ne diyorlar?

Bir Tanrı'nın varlığı veya yokluğu bilinemez diyorlar, değil mi?

Ne biliyorlar bilinemez olduğunu?

Bilinemez olduğunu bilmek de bilmektir. Hatta çok iyi bilmektir.

Dolayısıyla agnostizm bir zırvadır. Saçmalıktır.

Sitelerde Paylaş

Peki ben açıklasam sen anlayacak mısın?

Agnostikler ne diyorlar?

Bir Tanrı'nın varlığı veya yokluğu bilinemez diyorlar, değil mi?

Ne biliyorlar bilinemez olduğunu?

Bilinemez olduğunu bilmek de bilmektir. Hatta çok iyi bilmektir.

Dolayısıyla agnostizm bir zırvadır. Saçmalıktır.

hacı haklı beyler :)

Sitelerde Paylaş

Evrenin bir yaratıcısı olup olmadığını bilmeyen bir insanın yeterince bilimsel olması mümkün değildir.

Çünkü şimdiye kadar başarılan bilimsel ilerlemelerin hepsi bir Tanrı'nın varlığını gerekli kılmamaktadır.

Bilimsel ilerlemeler bir Tanrı'dan dolayı başarılmamışlardır. Bir Tanrı'nın varlığı bilimsel ilerlemeleri açıklamada yardımcı olmamaktadırlar.

Tam tersine bilimsel açıklamaların önündeki en büyük engeldir bir Tanrı'nı varlığı.

Çünkü insan ilahi yaratılışı anlayacak bir akla sahip değildir. Ve zaten ilahi yaratılışlarda insana hitabeden mantıklı ve bilimsel açıklamalar yoktur.

Allah ol demiştir ve olmuştur. Nasıl olduğunu Allah kimseye açıklamamaktadır.

Oysa bilim nasılı açıklar. Bunda çok başarılı olmuştur.

Sorunlara bilimsel çözümler araya birisi için evrenin bir yaratıcısı yoktur. Olamaz. Bu konuda kuşkuda olması bilime yeterince güvenememesi demektir.

Sitelerde Paylaş

Agnostisizm sadece saçmalık değil, ayrıca bilen ve ilgilenenler için ilkesizliktir de... Dawkins'in ateist olup olmadığı beni ilgilendirmez. Videoyu incelemedim ve gerek de yok. Çünkü evrenin bir yaratıcısı olabileceğini bir ateist de söyleyebilir. Açtığım başlıkta bu konuya değiniyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...