Jump to content

kara çarşaftan utanmıyor musunuz?

Recommended Posts

Kölelik kalktı ama senin gibi insan taklidi yapanlar hala köle ticareti yapıyorlar. Bir insanlık ayıbını savunmak için böyle ucuz numaralara başvuranlara insan demek bile hata zaten.

Kölelik kalktı dediysen kuranın bir sürü ayetini de rafa kaldırdın sağduyu.Hani kıyamete kadar tüm hükümleri geçerliydi, tek bir harfi bile değişmezdi bu hikaye kitabının.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 330
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kölelik kalktı dediysen kuranın bir sürü ayetini de rafa kaldırdın sağduyu.Hani kıyamete kadar tüm hükümleri geçerliydi, tek bir harfi bile değişmezdi bu hikaye kitabının.

Sen yazıları okumadan ezbere mi yorum yapıyorsun? Benim yazdığım mesajları bir daha oku, anla, sonra yorum yap çünkü gülünç duruma düşüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sen yazıları okumadan ezbere mi yorum yapıyorsun? Benim yazdığım mesajları bir daha oku, anla, sonra yorum yap çünkü gülünç duruma düşüyorsun.

cervantese idi cevab. Kusura bakma uykusuzluğa ver ;)

Sitelerde Paylaş

nedir bu be?ninjalar gibi...kapatmışsınız her yerinizi.hatta yüzünüzü gözlerinizi...kara fatmalar gibi...yahu başı açık olanı .. yor muyuz biz?bu nasıl anlayıştır.hangi çağda yaşıyoruz?modern, çağdaş, kültürlü türk kadını başı açık gezer.hadi yazma takar köylü kadınları, onu anlıyorum da..bu kara çarşaf nedir ya?aydınlanmanın, bilimin, medeniyetin içine ettiniz...utanmıyor musunuz gerçekten?

Kara çarşaf, aydınlanmaya, bilime, medeniyete engel midir?

Sitelerde Paylaş

Senin allahın madem erkeklerin kadınların saçlarından tahrik olacağını biliyordu neden saçlı yarattı? Ya da neden erkeğe saçtan tahrik olma içgüdüsü verdi?

Allah, saçların altında akıl da yaratmıştır -ki akledip namahrem kişiler yanında örtünüp, mahrem olanlar yanında açılabilesin.

Sitelerde Paylaş

nedir bu be?ninjalar gibi...kapatmışsınız her yerinizi.hatta yüzünüzü gözlerinizi...kara fatmalar gibi...yahu başı açık olanı .. yor muyuz biz?bu nasıl anlayıştır.hangi çağda yaşıyoruz?modern, çağdaş, kültürlü türk kadını başı açık gezer.hadi yazma takar köylü kadınları, onu anlıyorum da..bu kara çarşaf nedir ya?aydınlanmanın, bilimin, medeniyetin içine ettiniz...utanmıyor musunuz gerçekten?

Afrikada çıplak gezen kabileler var.

Sitelerde Paylaş

Kölelik kalktı ama senin gibi insan taklidi yapanlar hala köle ticareti yapıyorlar. Bir insanlık ayıbını savunmak için böyle ucuz numaralara başvuranlara insan demek bile hata zaten.

Eğer işçiysen,memursan,emekliysen kısacası sabit gelirliysen zaten kölesin demektir.

Dünyanın şuanki sisteminde köleliği kaldırmak imkansızdır. Hayallerde yaşamaya devam edin.

Sitelerde Paylaş

Eğer işçiysen,memursan,emekliysen kısacası sabit gelirliysen zaten kölesin demektir.

Dünyanın şuanki sisteminde köleliği kaldırmak imkansızdır. Hayallerde yaşamaya devam edin.

Boş lafı bırak da köleliğe karşı mısın, değil misin, onu söyle?

Bir de eline bir Türkçe sözlük alıp kölelik nedir, cariyelik nedir, işçilik nedir, memurluk nedir, emeklilik nedir, onların tanımına bak.

Sitelerde Paylaş

Köleliğe karşı olup olmamamın bir önemi yok kölelik hayatın bir gerçeğidir. Bu iyi midir kötü müdür diye tartışmak yer çekimi iyi midir kötü müdür diye tartışmak kadar boş bir iştir.

Adam öldürmek de, hırsızlık yapmak da, içki içmek de, zina yapmak da hayatın gerçeği ama hayatın gerçeği diye hiç tartışmayalım mı, tarafımızı belirlemeyelim mi? İçki, zina söz konusu olunca hiç hayatın gerçeği falan demeden hemen tarafını belirleyip putun yasaklarının arkasında durmasını biliyorsun ama. Şimdi tekrar düşün, köleliğe karşı mısın, değil misin?

Sitelerde Paylaş

Adam öldürmek de, hırsızlık yapmak da, içki içmek de, zina yapmak da hayatın gerçeği ama hayatın gerçeği diye hiç tartışmayalım mı, tarafımızı belirlemeyelim mi? İçki, zina söz konusu olunca hiç hayatın gerçeği falan demeden hemen tarafını belirleyip putun yasaklarının arkasında durmasını biliyorsun ama. Şimdi tekrar düşün, köleliğe karşı mısın, değil misin?

Ben sana içki ve zinanın olmadığı bir toplum düzeni anlatabilirim ama sen bana köleliğin (işçiliğin,memurluğun,sabit gelirliliğin) olmadığı bir düzeni tasvir bile edemezsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...