Jump to content

kara çarşaftan utanmıyor musunuz?

Recommended Posts

Onca etekli, bluzlu kızlar dururken hiçbir adam bu dediğini yapmaz.

Kesin diyemezsin bunu.Sen kimsenin aklını okuyamzsın.İnsanların sabit ve genel bir seksilik anlayışı yok. Hoşlanan çıkabilir. Bu riski göze alamaz gerçek bir müslüman. Çünki bir adam bir kadına şehvetle bakarsa bu kadının günahıdır.

En garantilisi yeraltında dolaşmaktır ohalde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 330
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanların tercihlerini -örflerini ve hatta mecburiyetlerini (inanç,görüş,ideoloji,ait oldukları kültür,kılık-kıyafet)

onaylamayıp-beğenmeyebilirsiniz;ancak hakaret edip aşağılayamazsınız.

Eleştirme hakkınız vardır,küçükseme hakkınız (üstelik alenen) yoktur.Hiçkimse bir diğerine hoş görünmek mecburiyetinde değildir.

Üstelik kültürlü olmaktan,uygarlıktan,aydınlanmadan dem vurduktan sonra yapılan öylesi davranışlar; iç-çelişki yada

ezberlenmiş slogan sahibi olarak gösterecektir.

İstanbul'un varoşlarındaki sosyo-ekonomik ve kültürel vaziyetin yetiştirdiği başı açık bir kızcağızla,

aynı cemiyetin ferdi olan çarşaflı kızcağız arasında;kültür,medeniyet,çağdaşlık gibi değerlerde farklılık ve üstünlük yoktur.

Bu değerler giyinişle değil,içinde bulunulan cemiyetin imkan ve sevkleriyle irtibatlıdır.

Öyle ki;kültürden,medeni değerlerden,çağdaş gelişimlerden nasibini alamamış çarşaflı kızcağızlarla beraber,

komşuları olan başı-açık kızları da aynı anda değerlendirirseniz bu eksikliklerin çarşaftan değil,cemiyetten kaynaklandığını

farkedersiniz.Eğer bu farkındalığa varacak olursanız,baş-açığı "uygar,kültürlü,donanımlı,hür" sayıp;çarşaf giyeni bunların

fukarası sayarak hatalı inanışlara düşmemiş olursunuz.

Büyükannem 100 yaşına yakın olarak sıhhatinde zaaf olmaksızın hayatta kalmış,saraydan çıkma bir hatun idi.Nakline göre;

dönemin şehirli genç kızları rüştünü ispat etmeyi dört gözle bekler,bunu ise sadece çarşaf giyme heyecanı hararetlermiş.

Merasimle çarşaf giydikleri gün,ayakları yerden kesilecek ölçüde mutlu olurlarmış.

Büyükannem İstanbul çarşafı giyerdi;fakat şehirli olduğu için 4 lisan bilir,hergün gazeteleri okur,siyasal-ekonomik

gelişmelerden haberdar olmak isterdi.İyi derecede müzikal malumatı vardı,nota deşifre ederdi.Harikulade zevk sahibiydi,

tek bir çömlek almak için Ankara'ya gitmeye üşenmezdi.Giysileri mükemmel olarak zevkliydi.Üstüne vazife olmayan

konularda dahi bilgisi vardı.Baha biçilemez değerde elyazma

kitaplar,evraklar terekesidir...

Acaba büyükannemle aynı dönemde yaşayıp Anadolu'da ehram,ferace,peştemal,atkı giyen kadınlar,bu donanıma sahip miydi...?

Her iki zümre de örtünmüştü-iman etmişti-geleneğe intibak etmişti...

Ama biri cahil iken diğerinin her konuda söyleyeceği bir doğru sözü,yüksek zevkleri vardı!

Kanaatimce,bir de buradan bakılmalıdır...

Sitelerde Paylaş

Çarşafı çıkartıp fesi çıkartıp şapka takarsak Batılı olmuş olacağız. AB normlarına falan gerek yok. Bireycilik, ifade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, temsili demokrasi, azınlık hakları falan, bunlar boş şeyler. Çarşafı çıkart. Tamamdır bu iş.

Sitelerde Paylaş

O zaman başarısız olmuşsun. İki kat çarşaf denemelisin. Hatta tekerlekli bir çadır yaptır onun içinde rahatça dolaşabilirsin.

Maksat güzel görünmemek olmamalı, nitekim sana göre güzel olmayan başkasına göre güzel olabilir. Belki sokakta bir adam özellikle çarşaflılardan tahrik oluyordur?

En makulu tamamen ''görünmez'' olmaktır. Aslında sizler için yeraltından sokakların altında tüneller açmalı belediye, ve sizler lağım fareleri gibi oralardan sağlamasınız ulaşımızı.

Kendinizi bu dünyada nekadar aşşağılarsanız tanrının katında okadar yükseleceğinize inanıyorsunuz. Sİzin erkekleriniz şanslı ama, bin üstüne vur kırbacı.sesini çıkaramaz, ibadet bu bir nevi.Ah neler yapardım bu kadar ezik kölelerim olsa...

Arkadaşım , ben annemin karnından çarşafla doğmadım, mine eteğimle gezdiğim zamanla çarşafımla gezdiğim zaman arasında ki kıyası rahatça yapabiliyorum .

Birisin de sözlü ,fiziksel şekil de rahatsız edildiğimi biliyorum .

Yukarıdaki cümleyi cımbızla çekip altında ki cümleyi es geçmek ...Tüme varım mı yapalım , tümden gelim mi yapalım çarşafın bir kimseyi tahrik ettiğini söyleyeceksek ? Erotik bir film de bile bu şekil birini koysan bir noktadan sonra açılma olmaya başlar.Demek ki çarşaf koruyor insanı.

Güzel görmek nedir ?

Nezaket ,hanımefendilik ,insanlarla iyi diyalog kurmak vs vs ,çarşaf bu güzellikleri örtebilir mi ?

Sevmeyebilirsiniz , giymezsiniz.

Giyen kimseye siz insan değilsiniz ,lağım faresi gibi benzetmeler.

Neden yahu neden ? Hoş mu karşısında ki insanı incitmek , kazancın nedir ? (gram etkilenmiyorum ,insanların sebepsiz kötü olabileceklerini bilecek kadar büyümüşüm. )

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım , ben annemin karnından çarşafla doğmadım, mine eteğimle gezdiğim zamanla çarşafımla gezdiğim zaman arasında ki kıyası rahatça yapabiliyorum .

Yukarıdaki cümleyi cımbızla çekip altında ki cümleyi es geçmek ...Tüme varım mı yapalım , tümden gelim mi yapalım çarşafın bir kimseyi tahrik ettiğini söyleyeceksek ? Erotik bir film de bile bu şekil birini koysan bir noktadan sonra açılma olmaya başlar.Demek ki çarşaf koruyor insanı.

Güzel görmek nedir ?

Nezaket ,hanımefendilik ,insanlarla iyi diyalog kurmak vs vs ,çarşaf bu güzellikleri örtebilir mi ?

Neden yahu neden ? Hoş mu karşısında ki insanı incitmek , kazancın nedir ? (gram etkilenmiyorum ,insanların sebepsiz kötü olabileceklerini bilecek kadar büyümüşüm. )

Kendini sex objesi olarak görüp , bunu kısıtlamak için kapanmak nedir peki ? Hiçbiriniz adriana lima deilsiniz yani belki o kara çarşafı giymesen , hadi minide giyme kimse dönüp bakmayacak belki, ben kendimden örnek vereyim. kara çarşaflı birini gördüğüm zaman dönüp tekrar tekrar bakıyorum kendine niye bu zulmü yapıyor diye ? Sene 2012 olmuş hala orta çağ insanları gibi yaşamakta nedir arkadaşım ? Neyin nezaketinden bahsediyosun sen ? Alışveriş mağazalarında kadın kasiyer bulamayınca alışveriş yapmadan çıkan çarşaflılar var bu ülkede , dış dünyadaki tüm erkekleri cinsi sapık sıfatına koymak mı nezaket ? Sizin gibilerin insanlarla ne gibi iyi diyalogları var bunuda merak ettim açıkçası ?

Sitelerde Paylaş

Güzel görmek nedir ?

Pardon ama mini etek giyince sözlü ve fiziksel tacize uğradığınız için sizi koruyacak en iyi giyinme biçiminin çarşaf olduğuna karar vermeniz rezil bir çarpıtma sadece.

Demek ki giydiğiniz giysiyi taşıyamıyormuşsunuz. Ya da bir sapığa denk düşmüşsünüz ki aynı sapık başı örtülü bir hatuna da sıkıştırabilir.

Bu yaptığınız şey öyle berbat ki. "Mini etek giyen veya ne bileyim askılı elbiselerle vs dolaşan kadınlar aslında taciz edilirler bunu da bir güzel kabul edip sindirirler. Ben sindiremediğim için ve dolayısıyla çok ahlaklı olduğum için çarşaf giydim" diyorsunuz resmen.

Çarşaf küfürdür. Onurun haysiyetin dip yaptığı yerdir. Çarşaflı kadın, eğer kendi arzusuyla giyiyorsa zerre kadar saygıyı haketmiyordur. İkinci üçüncü değil, 10. sınıf insan bile sayılmaz. Kendini öyle görür, kendini koyduğu yer orasıdır çünkü.

Ben sizin gibi kadınları anlayamıyorum. Mini etek giyince taciz edildiyseniz daha uzun bir etek giyerdiniz veya pantolon vb. Tacize uğrayan her kadın suçu kendinde arayacaksa ölelim hepimiz. Böyle kara fatmalar olup dolaşalım, başımız yerde asıl suratlarla yürüyelim, köşe bucak kaçalım erkeklerden, kızlarımızı buluğa ermeden çarşafa sokalım ki onlar da taciz edilmesin. Sosyal ilişkilerimiz sadece dinimizi anlatıp yaymak üzere konumlansın.

Şu hale bak.. Geldiğmiz yere bak.. Türban mürban derken kara çarşafı konuşuyoruz artık forumda.

Ateistcafe'de aydın bir müslüman kardeşimiz de medeniyetin ölçüsünün çarşaf sayılamayacağını söylemiş, çarşafa güzelleme dizmiş.

Sitelerde Paylaş

Çarşaf küfürdür. Onurun haysiyetin dip yaptığı yerdir. Çarşaflı kadın, eğer kendi arzusuyla giyiyorsa zerre kadar saygıyı haketmiyordur. İkinci üçüncü değil, 10. sınıf insan bile sayılmaz. Kendini öyle görür, kendini koyduğu yer orasıdır çünkü.

Peki çarşafı Allah emretti diye giyen kadınlar hakkında ne düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yazmışım ya?

Allah spor olsun diye emretmediğine, ne söylediği, kadını nasıl gördüğü bu kadar açık olduğuna göre, alıntı yaptığın cümlelerimdeki gibi düşündüğüm belli işte.

Bu durumu kabullenen, hele de savunan kadınları, kadından insandan saymıyorum. Çarşaf türbandan da beter, korkunç bir şey.

Sitelerde Paylaş

Çarşafın bir diğer amacı da kadının onu takması ve akabinde Müslüman olduğunu hatırlamasıdır.

Ve ona bakan diğer Müslümanların da aynı şekilde...

sen müslümanlığını ve mezhep-tarikatını nasıl hatırlayıp ifade ediyorsun.

mini eteklilere bakınca mı..

çünkü imanlılara göre türban ve mini etek birbirini hatırlatırmış.

türban da islam demek tabii ki..

sen bir trolsün..bunu ateist'e niye soruyorsun.

öyle bir kadın gördüğünde ona sor..

normalde 8 yaşında.. aslında çok daha önce türbana giriyor kızlar.

o kız nereden bilecek allah'ın emri olduğunu..

ama size göre o yaştaki kızın bile özgür iradesi var..

nedense küçük kızların ırzına geçilirken,çuvala sokulurken hep kendi isteği olduğunu söylüyorsunuz..

http://www.ateistfor...15

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunları da örter ama hadi geçelim şimdilik.

Çarşaflı kadın yüzde yüz takva takılıyor demektir. Erkeklerle konuşamaz, birlikte çalışamaz, her ortama giremez vs vs...

Kadınların çarşafa hapsedildiği ülkelerde halleri nedir kadınların? Ne yaparlar? Bunlar tepelerinde ahlak polisleriyle dolaşmaz mı? Saçının ucu görünse şiddete maruz kalmaz mı? Arabistan ki bu dinin çıktığı ve her şeyiyle yaşandığı yerdir, kadınlar araba bile kullanamaz orada.

Neyi savunuyorsunuz siz? Taciz edilmezlermiş.. Nazik ve hanımefendi olurlarmışmış..

Öbür kadınlar gece gündüz tacize tecavüze uğruyor, bundan da hiç şikayetçi olmuyor, öbür hanımefendiler pek bir hanımefendi ve namuslu olduğu için hemen çarşafa dolanıyor..

Tahrik etmekten sözedip durmuşsun. Üç beş öküz tahrik oluyor, medeniyetten uzak erkek müsveddeleri kendini engelleyemiyorsa bu nasıl senin suçun olabilir?

Sonu var mı bunun? Bu sapkın erkek müsvedeleri 9 yaşındaki kız çocuklarına da sarkıntılık etme hakkını görüyor kendilerinde. Kız çocuklarını da kapatacaksın, erkekleri tahrik ediyor diye?

Nasıl bir kadınlık bu? Nasıl bir kadınlık onurunuz var sizin?

Kadın olmayı "erkeği tahrik etmek" özelliğine indirgeyen kadın beyni, her türlü aşağılanmayı hakediyordur. Savunduğun şey korkunç.

Bir tekinizden de bilim kadını olmak ve yetiştirmekten, okuyan pırıl pırıl özgür kızlara sahip olmaktan, çocukları ve gençleri bir arada saygı sevgi içinde büyütüp eğitmekten, bedenine sahip olan ve saygı duyan özgür zihinli kadınlar yaratmaktan sözetmiyor.

Varsa yoksa bacak arası.. Varsa yoksa erkeği tahrik etmek..

Siz kendinizi koyacağınız yere koymuşsunuz zaten. Hiç öyle süslü çiçekli sözler etmeye gerek yok.

Bil ki kendi bacağı arasına mahkum, ondan utanan kadında zarafet de olmaz hanımefendilik de. İlle de bunlara vurgu yapıyorsun ya, ondan diyorum.

Zarafet de hanımefendilik de asalet de beyindedir. Çarşaflı bir zihniyet ise tümünden yoksun, ilkel erkek benliğinin kölesidir.

Sitelerde Paylaş

Allah kadını nasıl görüyor?

Allah dediğin 1400 yıl önceki sapkın çöl bedevisinin sesi işte.

Onların kadını nasıl gördüğünü ve neye inandırmak istediğini yıllardır yazıp çiziyoruz. Al işte, bu başlıkta da yazdıklarımız onların basit bir özeti, tekrarı.

Sitelerde Paylaş

Bunları da örter ama hadi geçelim şimdilik.

Çarşaflı kadın yüzde yüz takva takılıyor demektir. Erkeklerle konuşamaz, birlikte çalışamaz, her ortama giremez vs vs...

Kadınların çarşafa hapsedildiği ülkelerde halleri nedir kadınların? Ne yaparlar? Bunlar tepelerinde ahlak polisleriyle dolaşmaz mı? Saçının ucu görünse şiddete maruz kalmaz mı? Arabistan ki bu dinin çıktığı ve her şeyiyle yaşandığı yerdir, kadınlar araba bile kullanamaz orada.

Neyi savunuyorsunuz siz? Taciz edilmezlermiş.. Nazik ve hanımefendi olurlarmışmış..

Öbür kadınlar gece gündüz tacize tecavüze uğruyor, bundan da hiç şikayetçi olmuyor, öbür hanımefendiler pek bir hanımefendi ve namuslu olduğu için hemen çarşafa dolanıyor..

Tahrik etmekten sözedip durmuşsun. Üç beş öküz tahrik oluyor, medeniyetten uzak erkek müsveddeleri kendini engelleyemiyorsa bu nasıl senin suçun olabilir?

Sonu var mı bunun? Bu sapkın erkek müsvedeleri 9 yaşındaki kız çocuklarına da sarkıntılık etme hakkını görüyor kendilerinde. Kız çocuklarını da kapatacaksın, erkekleri tahrik ediyor diye?

Nasıl bir kadınlık bu? Nasıl bir kadınlık onurunuz var sizin?

Kadın olmayı "erkeği tahrik etmek" özelliğine indirgeyen kadın beyni, her türlü aşağılanmayı hakediyordur. Savunduğun şey korkunç.

Bir tekinizden de bilim kadını olmak ve yetiştirmekten, okuyan pırıl pırıl özgür kızlara sahip olmaktan, çocukları ve gençleri bir arada saygı sevgi içinde büyütüp eğitmekten, bedenine sahip olan ve saygı duyan özgür zihinli kadınlar yaratmaktan sözetmiyor.

Varsa yoksa bacak arası.. Varsa yoksa erkeği tahrik etmek..

Siz kendinizi koyacağınız yere koymuşsunuz zaten. Hiç öyle süslü çiçekli sözler etmeye gerek yok.

Bil ki kendi bacağı arasına mahkum, ondan utanan kadında zarafet de olmaz hanımefendilik de. İlle de bunlara vurgu yapıyorsun ya, ondan diyorum.

Zarafet de hanımefendilik de asalet de beyindedir. Çarşaflı bir zihniyet ise tümünden yoksun, ilkel erkek benliğinin kölesidir.

Buyrun anlattıklarınızla kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz .Hanımefendiliğin,nezaketin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.

Foruma has mıdır , ateistlere has mıdır bilemedim ( Gerçi çoğunun kendisinin ne olduğu hakkın da emin olmadığını da düşünüyorum.) , acımasız ,ketum , ön yargılısınız .

tarihinde Myra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bırak duygu sömürüsünü. Çarşaf nedir, neden giyiyor ve öneriyorsun, okuduk.

Nazik ve hanımefendi olmak masalını geç. Diğerlerini yorumla.

Acımasız değil, gerçekçiyim. Vermek istediğin mesajları görmemek için kör olmak gerek.

Erkekler mini etek giydiğinde tahrik olmuş, seni sözlü ve fiziksel olarak taciz etmiş, sen de çarşafa girmişsin. Hanımefendi ve nazikmişsin de ayrıca, çarşaf bunlara engel değilmiş.

Ben şimdi kurduğun bu bağlantılar üzerinden sayfalarca yazarım sana ama anlayamayacağını biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Kendini sex objesi olarak görüp , bunu kısıtlamak için kapanmak nedir peki ? Hiçbiriniz adriana lima deilsiniz yani belki o kara çarşafı giymesen , hadi minide giyme kimse dönüp bakmayacak belki, ben kendimden örnek vereyim. kara çarşaflı birini gördüğüm zaman dönüp tekrar tekrar bakıyorum kendine niye bu zulmü yapıyor diye ? Sene 2012 olmuş hala orta çağ insanları gibi yaşamakta nedir arkadaşım ? Neyin nezaketinden bahsediyosun sen ? Alışveriş mağazalarında kadın kasiyer bulamayınca alışveriş yapmadan çıkan çarşaflılar var bu ülkede , dış dünyadaki tüm erkekleri cinsi sapık sıfatına koymak mı nezaket ? Sizin gibilerin insanlarla ne gibi iyi diyalogları var bunuda merak ettim açıkçası ?

Burda sadece şu cümlene hak veriyorum .Benim çarşaf dediğime siz baştan aşağı el yüz kapalı olarak algılıyorsunuz sanırım.

Benim çarşaf dediğim renk gözetmez ( kırmızı ,pembe vs hariç tabiki de ) , karşında ki kimse seni gördüğün de tanıyabilir ,vucut hatlarını belli etmez. Bunu başı açık bir çok bayan da görebilirsiniz sadece başlarını kapatmazlar. Bir önce ki yorumlarım da bunu söylemiştim ama o okunmuyor sanırım hiç.

Sitelerde Paylaş

Bırak duygu sömürüsünü. Çarşaf nedir, neden giyiyor ve öneriyorsun, okuduk.

Nazik ve hanımefendi olmak masalını geç. Diğerlerini yorumla.

Acımasız değil, gerçekçiyim. Vermek istediğin mesajları görmemek için kör olmak gerek.

Erkekler mini etek giydiğinde tahrik olmuş, seni sözlü ve fiziksel olarak taciz etmiş, sen de çarşafa girmişsin. Hanımefendi ve nazikmişsin de ayrıca, çarşaf bunlara engel değilmiş.

Ben şimdi kurduğun bu bağlantılar üzerinden sayfalarca yazarım sana ama anlayamayacağını biliyorum.

Arkadaşım , yazın da sürekli beni aşağılamaya çalıştığın için üşeniyorum okumaya .

Bilsem ki gerçekten faydacısın ,okuyayım .Senin derdin üzüm yemek değil ki.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım , yazın da sürekli beni aşağılamaya çalıştığın için üşeniyorum okumaya .

Bilsem ki gerçekten faydacısın ,okuyayım .Senin derdin üzüm yemek değil ki.

İyi de çarşafı böyle hanımefendilik, nezaket ambalajına bürüyüp de "amanın da mini etek giyiyordum da taciz edildim, anladım ki çarşaf beni koruyor" ilkelliği altında pazarlamaya kalkarsan seni aşağılamayıp da ne yapayım..

Sen beni ve benim gibileri nasıl aşağıladığını, etek vs giydikleri için taciz edilseler de hiç şikayetçi olmadıkları gibi üstü örtülü bir mesaj ilettiğini, namuslu ahlaklı geçinip asil takıldığını göremiyoruz mu sandın?

Biz sizin o bağı iyi biliyoruz. Üzümünüzle şarap yapıp sarhoş oluyorsunuz hepiniz.

O kafayla yazdıklarınız da ortada işte. Biz ayık olduğumuz için görebiliyoruz sadece, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...