Jump to content

kara çarşaftan utanmıyor musunuz?

Recommended Posts

fakat arabistana işçi olarak giden bazı arkadaşlarının anlattıkları, başlarına gelen bazı hadiseler, karaçarşafın kadınlarıda daha sapık yaptığını ortaya koyuyor,.............

Bu adiliğe izin verilmemeli. Öyle ben duydum da, o dedi de, bilmem ne de....

Ne kadar aşağılık bir olay. Çamur at izi kalsın hesabı...

Çamur atmak mı? Sen işçi olarak git bizzat yaşa derim o zaman.....
Sitelerde Paylaş
  • İleti 330
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öyle de o zaman. Kalkıp da ispatlayamayacağın işleri burada paylaşarak insanları kirletme.

Varsa bilimsel verilerin onları getir buraya tartışalım.

Toplumsal gerçek bu cübbeli, din kadınla erkeği insanlığından çıkarıyor, ilk başta kadını her türlü zülme açık ve savunmasız bırakıyor, herkesin karaçarşaflı olduğu bir toplumda, kadın yüzü görmeyen insan ne düşünür ve uygular? Bizzat her türlü sapıklığın yolunu açıyor bu kitap, ve insan doğasına ters olan bu uygulamanın getirdikleride içler acısı, suç oluyor devlete sığınamıyor kadın, o da haklı manyak mı, tecavüze uğramış birde devlete sığınayım derken canından olma riski var..
Sitelerde Paylaş

Toplumsal gerçek bu cübbeli, din kadınla erkeği insanlığından çıkarıyor, ilk başta kadını her türlü zülme açık ve savunmasız bırakıyor, herkesin karaçarşaflı olduğu bir toplumda, kadın yüzü görmeyen insan ne düşünür ve uygular? Bizzat her türlü sapıklığın yolunu açıyor bu kitap, ve insan doğasına ters olan bu uygulamanın getirdikleride içler acısı, suç oluyor devlete sığınamıyor kadın, o da haklı manyak mı, tecavüze uğramış birde devlete sığınayım derken canından olma riski var..

sende bana yazılımsal olarak( sadece yazılımsal) yaşayan organizmanın kanıtını sunarmısın :)?

not kullanabileceğin diller.

A dili

c dili

c++ dili

vbScrip dili

html-asp-php dilleri

java dili

falan filan bana bunalrdan organizmanın yaşadığını sösterer delil bul.. :)

( ben bulamadım birde sen dene)

Sitelerde Paylaş

Arabistanda ki çarşaf o ülkeye ait örtünme şeklidir.Ayette ki örtünme şeklini çoğunuz biliyorsunuz zaten , kışın bir çok pelerin takmış bayan görüyorum üstündeki çarşaftan hiç bir farkı yok ,sonuçta bir amacı güdüyor soğuktan korunmak ,örtünmeyi seçen kimse de bakışlardan koruyor kendini.

Çok basit dallandırıp budaklandırmak yersiz.

Sitelerde Paylaş

Arabistanda ki çarşaf o ülkeye ait örtünme şeklidir.Ayette ki örtünme şeklini çoğunuz biliyorsunuz zaten , kışın bir çok pelerin takmış bayan görüyorum üstündeki çarşaftan hiç bir farkı yok ,sonuçta bir amacı güdüyor soğuktan korunmak ,örtünmeyi seçen kimse de bakışlardan koruyor kendini.

Çok basit dallandırıp budaklandırmak yersiz.

Dallandırıp budaklandırmak zaten bu dinin hakim olmasıyla bizzat yaşanıyor, siz ne diyorsunuz yahu, bu şekilde kendini sadece bakışlardan koruduğunu söyleyerek bu dini uygulamanın getirdiği binlerce çarpıklığı es geçip temize çıkaramazsınız.....
Sitelerde Paylaş

Çamur atmak mı? Sen işçi olarak git bizzat yaşa derim o zaman.....

1 seneye yakın kaldım. Öyle dediğin gibi birşey görmedim duymadım ama, orda ciddi anlamda o tarz giyinmek istemeyipte zorla giyindirilenler var. Çünkü radikal düzeyde yönetiliyorlar. Orda ramazda oruç tutmazsan ceza kesiliyor. Bu Kuran'la bağdaşmıyor. Akılları sıra dizginleri ellerinde tutmak amaçları.

Herşeyin fazlasının zarar olduğunu zaten ayetlerimizden biliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sahi insanlar cinsel dürtülerini sokakta giderecekse ne diye evleniyor ki?

Al işte savunuya bak sen, biz ne diyoruz yahu, bu olaylar baskılandımı sokaktada, dışardada gizli saklı yaşanıyor, guyya bu çarşafı ahlakın temeli gibi göstermek sizin art niyetiniz, kurnazlığınız..
Sitelerde Paylaş

Bu konu ile ilgili tesbit ettiğim iki husus var.Çarşaf yani yüzün örtülmesi ve vücudun sarınması aslında bir arap adetinden çok Arami yada İbrani adetidir.Çünkü bu husus tevratta Yaratılış 38/14-15 pasuklarda geçer.Yahuda ve Tamar bahsi.Özetle Tamar yahudanın gelinidir .ve Onunla yatıp ona çocuk vermek için örtünür. Bakınız ne diyor Eski Ahit:13 Tamara "Kayınbaban sürüsünü kırkmak için Timnaya gidiyor"diye haber verdiler.14 tamar üzerindeki dul giysilerini çıkardı.Peçesini örttü sarınıp Timna yolu üzerindeki Enayim kapısında oturdu.Çünkü Şela (Yahudanın küçük oğlu)büyüdüğü halde onunla evlenmesine izin verilmediğini görmüştü.

15 Yahuda onu görünce Fahişe sandı.Çünkü yüzü örtülüydü.Yolun kenarına ona doğru seğirterek ,kendi gelini olduğunu bilmeden "Hadi gel seninle yatmak istiyorum"dedi.

Buradaki İlahi anlatımda Fahişelik mefhumunun yüzü örtülü vücududa sarılı.Ha O tarihlerde Arami ve İbrani fahişeleri böylemiydi? Bunu bilemeyiz .Çünkü İlahi metinler maddi gerçekleri anlatmazlar.Bunun tam aksi namuslu kadınlar örtünebilirde.Ama Şu varki Arap kadınlarının yüz örtüp sarınmaları Tevradik bir gelenek olup FAHİŞELERE özgüdür.(Birinci tesbitim)

ikincisi ise şudur:İbraniler ve Aramilerin bu günkü torunları olan Süryaniler ve İsrailliler bu adetten vazgeçtikleri halde Büyük bir ihtimalle Tevrattaki hükme uymak isteyen Araplar bu adetten vazgeçmedi.O zaman Araplar İslamdan önce çok katı bir Yahudi mezhebindendiler. Bunun adıda Hacerilikti.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim kanaatim şudur ki kara çarşaftan utanandan utanmak gerekiyor. Kara çarşaftan niye utanıyorsun dediğimizde Çağdaşlaşmayı gösteriyor. çağdaşlaşmak soyunmakmı dediğimizde hayır kapanmakta değil diyor. O halde kapanmak yada açılmak çağdaşlaşmak değilse kapalı bir kadına neden karşı çıkıyorsun diyoruz halen çağdaş değil diyor.

Bizim utanacağımız zihniyet bu çelişkiyi yaşayıp kendisinin gözünden dünaya ya bakıp herkesin öyle bakmasını isteyen bir insandır.

kısaca

Burdaki konuya ilişkili olarak.

Kara çarşaftan utanan kişilerden utanmak gerekir...

Sitelerde Paylaş

Dallandırıp budaklandırmak zaten bu dinin hakim olmasıyla bizzat yaşanıyor, siz ne diyorsunuz yahu, bu şekilde kendini sadece bakışlardan koruduğunu söyleyerek bu dini uygulamanın getirdiği binlerce çarpıklığı es geçip temize çıkaramazsınız.....

Sana sonuna kadar katılıyorum son cümlen de,

İslamiyet kisvesi altın da çok şey yaşanıyor.

Ancak çarşaf giyen kimseye saygısızlık yapılmasını doğru bulmuyorum.Doğru okumak ,doğru anlamak gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Al işte savunuya bak sen, biz ne diyoruz yahu, bu olaylar baskılandımı sokaktada, dışardada gizli saklı yaşanıyor, guyya bu çarşafı ahlakın temeli gibi göstermek sizin art niyetiniz, kurnazlığınız..

Kimse öyle bir şey diyemez ,çarşaf giyen herkezden namusludur diyecek kadar akıl melekemi yitirmedim .
Sitelerde Paylaş

Benim kanaatim şudur ki kara çarşaftan utanandan utanmak gerekiyor. Kara çarşaftan niye utanıyorsun dediğimizde Çağdaşlaşmayı gösteriyor. çağdaşlaşmak soyunmakmı dediğimizde hayır kapanmakta değil diyor. O halde kapanmak yada açılmak çağdaşlaşmak değilse kapalı bir kadına neden karşı çıkıyorsun diyoruz halen çağdaş değil diyor.

Bizim utanacağımız zihniyet bu çelişkiyi yaşayıp kendisinin gözünden dünaya ya bakıp herkesin öyle bakmasını isteyen bir insandır.

kısaca

Karaçarşaf evet iğrenç bir durum, sadece örtüneni bağlamıyor çünkü, din bunu bizzat kadınlara emrediyor uygulandığı toplumlarda kadın bir cinsel objenin dışına çıkamıyor, kapattıkça daha çok sapıklığın tecavüzün yolunu açıyor, savunularınız resmen insan doğasına ters, basit, artniyetli..Ben kendi kişiliğim ve namusumun bilincindeyim, hiç bir dini yaptırım benim kendi namus anlayışımı saça kıla indirgeyerek kapatıp, başkalarının gözünde o çarşafın içinde ne var acaba gibi düşünceleri yeşerterek, beni insanlıktan çıkarıp sadece erkeklerin şeyinin derdine düşürtüp aklında bunlarla kırk takla attırmasına hakkı yok....
Sitelerde Paylaş

kara çarşafta yüzde gizlenir. Yüz maddi alemde şayet utanılacak bir şey yapılmışsa gizlenir. Ama birde maneviyat vardır. Oradada tam tersi yapılan iyilikler ve güzellikler örtülür.Yanlış olan maneviyatın bu şekilde maddiyata uydurulmaya çalışılmasıdır.Diğer taraftan İslamda Ruhbanlık olmadığından bunun bütün bir topluma tebliğler ile sirayetine çalışılmasıdır.

Sitelerde Paylaş

kara çarşafta yüzde gizlenir. Yüz maddi alemde şayet utanılacak bir şey yapılmışsa gizlenir. Ama birde maneviyat vardır. Oradada tam tersi yapılan iyilikler ve güzellikler örtülür.Yanlış olan maneviyatın bu şekilde maddiyata uydurulmaya çalışılmasıdır.Diğer taraftan İslamda Ruhbanlık olmadığından bunun bütün bir topluma tebliğler ile sirayetine çalışılmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Örtünmek gayet doğal olabilirdi eğer bunun olmayan bir tanrı sözüyle ve insan üretimi din adına yapılmamış olsaydı.

Başı açık şekilde elektronik chip, nanoteknolojik malzeme üretmek paranın boşa harcanmasıdır.

Başı açık şekilde yemek yapmak saygısızlıktır, hijyeni hice saymaktır.

Plaja gelip bikini yerine burka ile denize girmek saçmalıktır.

Dini kuralların zorla dayatılmadığı bir toplumda kara çarşafla örtünmek de saçmalıktır, saygısızlıktır.

Dini kuralların zorla dayatıldığı toplumlarda örtünmeye zorlamak zorbalıktır, insanlık dışıdır.

Bu cümlene katılıyorum ,rahatsızsan kimsenin olmadığı bir yere git. Ne eşin başka bir bayanı görmek zorun da kalır nede sen mahsun olursun .

İkinci cümlen ise saçmalığı anlıyorum da ,saygısızlık olamaz bence.

Ve evet kimse kimseyi bu konu da zorlayamaz ,katılıyorum.

Ancak Türkiye' de çarşaf giyen herkezi sanki zorla çarşaf giyiyorlarmış gibi lanse ediyorlar ,kişinin tercihinden kime ne?

tarihinde Myra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kısaca

Kara çarşaf insanlığın utançlarından biridir kardeşim. Kara çarşafa mahkum edilmiş toplumlara bakarsanız ne halde olduklarını görürsünüz.

Çarşaf ve çağdaşlık sözcüklerini yan yana koyup tartışmak bile aklın olmadığının delilidir.

Sitelerde Paylaş

Kara çarşaf insanlığın utançlarından biridir kardeşim. Kara çarşafa mahkum edilmiş toplumlara bakarsanız ne halde olduklarını görürsünüz.

Çarşaf ve çağdaşlık sözcüklerini yan yana koyup tartışmak bile aklın olmadığının delilidir.

Yani demiyeyim dedim çok klasik olacak ama hepimiz anadan üryan olunca çağdaş mı olucaz ? Bu işin ortasını kim nasıl belirleyecek ?

Sana göre çok kapalı olan bana normal , kimine göre çok açık olan normal.

Bir düşünceyi doğru bulmamak ayrı , saygı göstermek ayrı , kavramlar arasın da sıkışıp kalma .

En başa döndürdün bizi , bu mudur medeniyet ?

post-39761-0-06140500-1349099247_thumb.j

tarihinde Myra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...