Jump to content

kara çarşaftan utanmıyor musunuz?

Recommended Posts

burada hep konuşuldu.

üç kitap arasındaki çelişkilerin nedeni yunanlı-ibrani-kureyşliler arasındaki etnik-kültürel farklılık.

islam'ın kendi arasındaki şii-sünni bölünmesinin nedeni de bu..

sıradan insanlar bundan habersizler..

çöldeki arap için çuval giymek normal.(sıcak ve kum fırtınaları)

ama türk vb için bu normal değil.

türkiye'deki müslüman din büyüklerinin çoğu arap kökenli..

bu nedenle türban gibi arap geleneklerine uymadığı için

sıradan türkleri cehenneme gönderirken en ufak bir sızı duymuyorlar.

adamın kültürü bu..

ama kutsal kitabında bile bu konuda net bir ifade bulamıyor..

bu ülkede 1990 yılında ilahiyatçı bir kadın öldürüldü.

suçu ..kuran'da örtünme yok demesiydi.

cübbeli gibilerine karşı çaresiziz.

en iyisi bu forumları da tamamen terketmek..

bıktım yav....bu ikiyüzlülerden..cahil..beyni yıkanmışlardan..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 330
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkçe çok güzel ,ayrıca lastik gibi bir dil ,nereye çekmek istediğini anlıyorum lakin ben orda değilim.

Güzel huylar çarşafla örtünemez dedim ...Açık giymeyi tercih eden bayanlar bu tür güzellikleri kendilerin de barındırmazlar demedim .

Her durum da sebep sonuç ilişkisi vardır.

Benim mine etek giymem bir suç değil sebepti.

Ben sokakta kimsenin alnın da bu namusludur yazısı görmüyorum veya bu abazadır diye. Çarşafı direk islam i olarak görme.

Ben böyle görmüyorum çünkü çarşaf bir şekil sadece ,ben işin aslı örtüyü savunuyorum.

Senin bu savunmandan gidersek eğer sokakta kadınlar çırılçıplak dolaşsa bile kendilerine bir zarar geldiğin de ,sadece karşısındakini suçlayabilir.

Çarşafı direkt İslam olarak görmeyip de ne yapayım? Sen niye çarşaf giyiniyorsun? Hristiyan ya da budist olduğundan mı? Ya da İslam'dan bîhaberdin de kendi kendine mi aklettin?

Son cümlense tam bir rezalet.

Carşafın karşıtı çırılçıplak dolaşmak değildir. Kaldı ki sokaklarda çırılçıplak dolaşan kadınlar erkekler görmeyiz. Var olanlar "deli" dedikleri türden zavallı hastalardır ve bu bilinir. Çook azdır sayıları.

Mini etek giyinen, askılı elbiselerle dolaşan kadınları kirlilermiş gösteren sensin. Bunu, mini etek giyerken taciz edilmene bağlayıp da hemen çarşafa bürünüp kendini korumak yoluyla yapıyorsun. Yani diğerleri taciz edilse de durumdan şikayetçi değil, alışıklar ortalık malı olmaya..

Aslen örtünmenin verdiği direkt mesaj budur, ama din filan tartışırken arada kaynar gider.

Örtüyü savunuyorsan ve gerekçelerini de kendini korumak olarak sunuyorsan, örtünmeyen kadınların sorularına maruz kalırsın.

Erkeğin bakışından tacizinden korunmak için aklını değil, bizzat malzeme ettiğin bedenini kullandığının farkında bile değilsin.

Aslında farkındasın. Azıcık damarına basıldı mı gerçekleri dökülüyorsun ama bunu bile karşındaki üzerinden, dolaylı olarak yapıyorsun.

Sahi insanlar cinsel dürtülerini sokakta giderecekse ne diye evleniyor ki? Evlenmek sade cinselliği paylaşmak mı diye soranları görür gibiyim :)

Böyle bir önerme mi sunulmuş? İnsanların sokakta seks yapmasını isteyen mi varmış?

Ve evet, evlilik seksi legal hale getirmekten başka bir şey değildir. Devletten ve toplumdan izin alırız bunun için. Biz seks yapacağız ve çocuklar üreteceğiz deriz.

İşin içinde seks olmasa birlikte yaşamanın, geceyi gündüzü birlikte geçirmenin bir esprisi olmazdı, değil mi? Kimse kimseye bir şey demez, merak etmez, karışmaz, dedikodu üretmezdi örneğin.

Düşünürsen anlarsın.

Sizin dinde kirliymiş gibi gösterilip de mahkum olunan şeydir seks. Erkeğin tekeline alınmıştır ve bu kadını da erkeği de fazlasıyla kirletmiş, ahlaksız olmaya zorlamıştır.

Minicik kız çocukları, kendilerinin ileride bir erkeğe armağan edileceğini bilerek büyür ve hazinesine pahalar biçilir vs.. Çarşaf da bu durumu besleyen araçlardan biridir.

Uzun mesele..

Sitelerde Paylaş

Alt nedeni sorgulamak gerek bazen ,açıkça söylenmese de müslümanların şeriatı savunduğu için boş yere saygı beklediği düşünülüyor.

Her ideolojinin sonu vardır.Bu ülkenin çoğu ateist olsa demek kimse özgürce istediğini giyemeyecek , belli bir kalıba sokacak .

Ne farkı kaldı şeriattan ,diktatörlükten ?

Tabi ki savunun doğru bulduğunuzu ama açıkça niyetinizi belli edin .

Sitelerde Paylaş

Tamam işte, sağlıklı biri gidip de çarşafa girer mi?

Bir uyuşturucu kesmemiş, şimdi diğerini deniyor.

Deneme yanılma yöntemi vardır bilmem bilir misiniz ?Sanırım hayatınız boyunca hep doğru kararlar verdiniz.

Hımm , kimse ikinci bir şansı haketmiyor. :(

Sitelerde Paylaş

burada hep konuşuldu.

üç kitap arasındaki çelişkilerin nedeni yunanlı-ibrani-kureyşliler arasındaki etnik-kültürel farklılık.

islam'ın kendi arasındaki şii-sünni bölünmesinin nedeni de bu..

sıradan insanlar bundan habersizler..

çöldeki arap için çuval giymek normal.(sıcak ve kum fırtınaları)

ama türk vb için bu normal değil.

türkiye'deki müslüman din büyüklerinin çoğu arap kökenli..

bu nedenle türban gibi arap geleneklerine uymadığı için

sıradan türkleri cehenneme gönderirken en ufak bir sızı duymuyorlar.

adamın kültürü bu..

ama kutsal kitabında bile bu konuda net bir ifade bulamıyor..

bu ülkede 1990 yılında ilahiyatçı bir kadın öldürüldü.

suçu ..kuran'da örtünme yok demesiydi.

cübbeli gibilerine karşı çaresiziz.

en iyisi bu forumları da tamamen terketmek..

bıktım yav....bu ikiyüzlülerden..cahil..beyni yıkanmışlardan..

Sevgili cehane kuranda yazmayabilir, uygulamada din bu işte, din kitapta yazanıda bal gibi kendine uygulattırır, yazmayanıda, birdediği öbürüyle çelişkili allah putları var nede olsa, din ikiyüzlü, kaypak, kurnaz, ve asimetrik bir o kadar dogmatik, din hertürlü kötülüğün yolunu açıyor, Myra adlı üyenin yazılarından bizzat görüyoruz.
Sitelerde Paylaş

Alt nedeni sorgulamak gerek bazen ,açıkça söylenmese de müslümanların şeriatı savunduğu için boş yere saygı beklediği düşünülüyor.

Her ideolojinin sonu vardır.Bu ülkenin çoğu ateist olsa demek kimse özgürce istediğini giyemeyecek , belli bir kalıba sokacak .

Ne farkı kaldı şeriattan ,diktatörlükten ?

Tabi ki savunun doğru bulduğunuzu ama açıkça niyetinizi belli edin .

Bak şimdi..

Burası ateist bir forum mu?

Evet.

Sen buraya gelip de çarşafı şeriatı savununca "ah tamam şekerim, özgürlük herkese lazım, siz çarşafınızı giyip yayılmacı dininizi burada bir güzel anlatın, biz de kafa sallar sizi destekleriz" diyecekler diye mi düşündün?

İstediğiniz gibi giyiniyorsunuz zaten. Mahallenizde sizi çevirip de "Çıkar o çarşafı, yasak!" diyen olmamış.

Ateistler de karışmamış. Ama sen gelip de burada öyle aklının estiği gibi yazıp onay beklersen, tam tersiyle karşılaştığında da "Amanın da ateistler bizi soyacak" diye yaygara koparırsan azıcık komik olur.

Biz düşüncelerle ilgiliyiz. İstersen gözünü de kapat, bana ne..

Buraya gelip de ateistlerle yazışan sensin. Biz sadece doğru bildiğimizi söylüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bak şimdi..

Burası ateist bir forum mu?

Evet.

Sen buraya gelip de çarşafı şeriatı savununca "ah tamam şekerim, özgürlük herkese lazım, siz çarşafınızı giyip yayılmacı dininizi burada bir güzel anlatın, biz de kafa sallar sizi destekleriz" diyecekler diye mi düşündün?

İstediğiniz gibi giyiniyorsunuz zaten. Mahallenizde sizi çevirip de "Çıkar o çarşafı, yasak!" diyen olmamış.

Ateistler de karışmamış. Ama sen gelip de burada öyle aklının estiği gibi yazıp onay beklersen, tam tersiyle karşılaştığında da "Amanın da ateistler bizi soyacak" diye yaygara koparırsan azıcık komik olur.

Biz düşüncelerle ilgiliyiz. İstersen gözünü de kapat, bana ne..

Buraya gelip de ateistlerle yazışan sensin. Biz sadece doğru bildiğimizi söylüyoruz.

Onay beklemiyorum ,o kadar egosu yüksek birisi değilim , saygı bekliyorum sadece.
Sitelerde Paylaş

"İlaçlar ruhumu iyileştinmeye yetmedi ben de Tanrı`ya yöneldim"

http://www.ntvmsnbc.com/id/25014990/

Tanrıyı yerde gökte bulamazsın bulursan yinede o hasta ruhta bulursun.Çünkü ruhun nefsindir.Herkimki nefsini bildi Allahı bildi mealinde birde hadis var.

sağı solu gözler idim.Ol yari görmek için

Ben taşrada arar idim ol can içinde can imiş Niyazii Mısri

Ha orada bulmak için ne yapacağım? kadınsam çarşafmı giyecem türbanmı takacam? İyide o senin saçına başına kılığına kıyafetine bakmazki?

Kardeşim ne iş yapıyorsanız onu doğru dürüst vede düzgün yapın. Bedbinliğe fazla kapılmayın. Kapılırsanızda kendinizi toparlayın.Esas oruç budur.İşinize dört elle sarılın esas namazdır.Beşeri çalıma Beşvaktin ta kendidir. Kazandıklarınızı paylaşın. Bunun dışında O sizi bulmak isterse bulur. İstemezsede kendi bilir.

Sitelerde Paylaş

Deneme yanılma yöntemi vardır bilmem bilir misiniz ?Sanırım hayatınız boyunca hep doğru kararlar verdiniz.

Hımm , kimse ikinci bir şansı haketmiyor. :(

Evet, yaşamımı büyük oranda etkileyecek durumlarda genel olarak doğru kararlar verdim diyebilirim herhalde ama ufak tefek bir dolu pişmanlığım ve vicdan azaplarım vardır. İnsanım ben.

Ve yine evet, sağlıklı biri durduk yerde çarşafa girmez. Müslüman ülkede doğan biri için söylemiyorum bunu. Onlar için bu risk her zaman vardır, eğer inançlı ise.

Ama uyuşturucu bağımlısı olup da bir türlü tedavi edilememiş bir Fransız gidip de çarşafa falan dolanıyorsa elbette sağlıklı olmadığı kesindir.

İslam'ı seçen yabancıların hepsinde bozukluk vardır, ben rastladıklarımda hep aynı şeyi gördüm.

Benim çocuğum ileride kalkıp da "Ben inanıyorum artık, İslam'ın gereklerini yapmaya başlayacağım" derse anlarım ki bir yerlerde bir şeyler kopmuş, bu denli bir travma yaşamasına neden olan şeyler geçmiş yaşamında. Oturur tedavisine bakarız.

Başka türlü olmaz çünkü.

Sitelerde Paylaş

Onay beklemiyorum ,o kadar egosu yüksek birisi değilim , saygı bekliyorum sadece.

Onay beklemek egosu yüksek olmanın belirtisi değildir ki. Tam tersidir hatta.

Saygı görmek de göstermek de benim için epeyce lüks bir şey doğrusu, hiç öyle saygı sevgi sahtekarlıklarına girecek değilim.

Sana kimse saygısızlık yapmıyor ki. Düşüncelerine ve söylediklerine saygı göstermiyoruz. En azından ben. Bunu daha ilk iletilerimde söyledim.

Sitelerde Paylaş

Ama uyuşturucu bağımlısı olup da bir türlü tedavi edilememiş bir Fransız gidip de çarşafa falan dolanıyorsa elbette sağlıklı olmadığı kesindir.

Çarşafı giydikten sonra uyuşturucudan kurtulmuş. Bu da onu biyolojik açıdan sağlıklı yapar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...